Upozornění: Plánované ukončení provozu těchto www stránek ke dni 31.12.2026.

<< Zpět

 

  Česky: , English:

Pandova bastlírna

Původním zaměřením jsem elektrikář-slaboproudař, a tak mě občas chytne (kromě softwerařiny) zabývat se vývojem elektroniky, a to především mikročipy. Výsledky nejsou profi, ale třeba budu někoho inspirovat v jeho tvorbě. Především se snažím zaměřovat stylem "za málo peněz hodně muziky" = vytáhnout maximum z jednoduchého zařízení. Zaměřuji se především na procesory ATmega, ale v poslední době mě chytnul Raspberry Pico.

Mikropočítače

PicoLibSDK - Alternativní rozšířená knihovna C/C++ SDK pro Raspberry Pico a RP2040.
Pico16VGA - 16-barevný VGA displej na Raspberry Pico pro analogový VGA monitor a digitální LCD panel.
ATX-80 - Klon počítače ZX-80 s ATmega8, bios ZX-80 BASIC přepsaný do AVR kódu.
AT4004 - Vývojový kit 4-bitového procesoru Intel 4004 a 4040 s emulací kalkulátoru Busicom 141-PF
PicoQVGA - minimalistický displej QVGA na Raspberry Pico
PicoVGA - displej VGA/TV na Raspberry Pico
RaspPicoSDK - Snadný překlad Raspberry Pico pod Windows

RaspPicoAsm - Assembler na Raspberry Pico a měření časování instrukcí

ATpad - Herní konzole s procesorem ATmega8. Výstup na televizor (PAL, NTSC) nebo VGA monitor. Spouštění programů z SD karty. Port s 2 digitálními vstupy/výstupy a 2 analogovými vstupy (možné připojení analogové joysticku).
ATX-81 - Klon počítače ZX-81, nedokončený polotovar pro inspiraci.

Kalkulačky

ET-57 - Klon kalkulátoru TI-57 s procesorem ATmega8.
ET-57M - programovatelný mini-kalkulátor. Klon kalkulátoru TI-57 s procesorem ATmega8.
ET-58 - Klon kalkulátoru TI-58 s procesorem ATmega328.
TI58T tiny - Replika kalkulátoru TI-58C s procesorem ATmega8. Přesnost výpočtů na 19 platných číslic, exponent 4 číslice. NEDOKONČENO
TI59R revival - Upgrade kalkulátoru TI-59 s procesorem ATmega644P. Přesnost výpočtů na 19 platných číslic, exponent 4 číslice. NEODLADĚNO

Měřicí přístroje

RBox - Referenční odporová dekáda 0.1%.
FreqGen - Frekvenční generátor funkcí s procesorem ATmega8 (1 Hz až 8 MHz).
FreqMeter - Přesný měřič frekvence s procesorem ATmega8 (1 Hz až 50 MHz, příp. 1 Hz až 100 MHz).

FreqMeterInfo - popis metody přesného měřené frekvence.

RCLmeter - Měřič odporů, kondenzátorů, cívek, ESR, napětí a indikátor zkratů, s automatickou změnou rozsahů.
Jednoduchý stejnosměrný voltmetr - pomocí A/D převodníku se snímají 2 vstupy (rozsahy 10V a 100V) a zobrazují se jako 2 údaje na LCD displeji EL1602B. Plošňák není, jen schéma, zůstalo to jen ve formě vrabčího hnízda. :-)

Procesor Microchip PIC16F84

Mikroprocesorová stavebnice P84 - vývojové prostředí, překladač a programátor pro procesory Microchip PIC16F84. Tento projekt vznikl v roce 2000, v době kdy procesory PIC16F84 byly králem mezi mikročipy co do nízké ceny, výkonu a malé spotřeby. Základem je univerzální jednotka s PIC16F84, která se přes COM port připojí k PC a slouží jednak k naprogramování procesoru a jednak jako testovací vývojová deska. K výstupnímu konektoru lze připojovat další moduly - LCD displej, LED pole s tlačítky a reproduktorem. Pro programování modulu byl vytvořen kompilátor PicDev, překládající program v assembleru a umožňující zapsat program přes COM port do modulu.
CycloMet - je měřicí jednotka pro různá sportovní zařízení. Umožňuje měření uběhlé vzdálenosti, zobrazuje uběhlý čas, rychlost a vzdálenost celkem. Je napájena ze 2 tužkových monočlánků a osazena procesorem PIC16F84. K zobrazení využívá 3 1/2 místný LCD displej a je ovládána 1 tlačítkem.
EyeWatch - hlídač času stráveného u počítače. Modul (s procesorem PIC16F84) sleduje čas strávený u počítače a je-li překročen daný limit, upozorní na to signalizací. Na rozdíl od softwarového řešení nevznikají problémy kolizí s jinými běžícími programy (např. fullscreen). Při nepoužívání počítače se spustí spořič, který odečítání času pozastaví.

Různé

GDG Sharp - Jak se pitval Sharp GDG
Craft - Minimalistické VGA demo s procesorem ATmega88 od švédského autora Linus Akesson.
Vánoční osvětlení s 320 LED - LEDky v 5 barvách jsou uspořádány do matice 8 x 8 segmentů a řízeny multiplexem. Programově lze ovládat kteroukoliv LED samostatně a dosahovat tak zajímavých efektů.
PandaProg - univerzální programátor a tester procesorů, pamětí a logických obvodů ... NEDOKONČENO!

<< Zpět