Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 14:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Zápach z úst a jiné zápachy

Registrován: úte 30.10.2012, 17:27
Příspěvky: 21

Reputace: +13
Zdravím ve spolek. Mám takový problém, bydlím se spolubydlícím, má pár kilo navíc, ale dle BMI je to na hranici normální/(lehká) nadváha. Spolubydlící začal jíst zeleninu, aby shodil pár kg, ale jde o to, že od té doby, co jí zeleninu má "kyselý" dech. Je to docela hrozné, dříve to neměl, když se stravoval "normálně" (občas maso, sýry, atd. prostě jako "každý"). Během chvilky "zamoří" celý pokojík. Říkat mu to nechci, abych ho neranil, ale chtěl bych mu nějak pomoct. Je možné, že se detoxikuje, nebo že ta zelenina mu nedělá dobře, kvasí, nebo já nevím. Poradíte mi prosím něco? Jako fakt bych vám nepřál v tom pobývat. Snažím se teď pořád větrat, ale jakmile okno zavřu, během chvilky je to "zamořené". Nejhorší je, když s pokojíku jdu někam pryč a pak se vrátím, to myslím, že fakt hodím šavli. Jak píšu, je to asi cca 3 týdny co jí zeleninu a od té doby má ten "kyselý" dech :-(

PS: Snad to píšu do správné rubriky, když tak, to prosím přesuňte, kde to patří.


Hodnocení: 0
stř 14.11.2012, 16:18
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
A to si ještě pomysli jak je cítit Tvůj dech při půstu, co Ti to ostatní neřeknou. Takhle to jen pozoruješ z druhé strany, ale ono to je stejné. Běžní nepůstující a všežraví lidé mají smysly otupělé a tak to tak moc necítí, až když člověk začne půstařit nebo změní stravu tak to začne cítit mnohem víc. Pak je utrpení např. i jít si nakoupit, jak to tam zapáchá (zkažené maso, deodoranty lidí). Myslím že se s tím nedá moc dělat, asi jediná šance naučit se to nějak řešit prakticky, větrat. Až spolubydlící víc detoxikuje tak se to trochu zlepší, ale moc ne, spíš Tvé smysly se budou půsty a stravou ještě více zjemňovat a bude to čím dál větší utrpení. (proto už si ani netroufám doma půstovat, protože rodina to pak se mnou nemůže vydržet kvůli zápachu)


Hodnocení: 0
stř 14.11.2012, 18:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jako ze se Ti zjemni smysly tak, ze s Tebou nemuze rodina vydrzet jak Ti potom zapacha ?


Hodnocení: 0
stř 14.11.2012, 18:47
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ale ne, to byly shrnuté 2 různé věci. :-D 1) čich se půstařům a vitošům zjemňuje, 2) půstaři a detoxikáři páchnou. :-) A nenašel jsem nic co by pomáhalo (čištění zubů je docela k ničemu).


Hodnocení: 0
stř 14.11.2012, 19:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy

Registrován: úte 30.10.2012, 17:27
Příspěvky: 21

Reputace: +13
Jako, uznávám, že mě de cítit asi taky z úst, sám to cítím i když teď je to o něco lepší (subjektivně). Čich se mi asi o dost zlepšil, což moc dobře není, protože teď, když jdu mezi lidi, tak to je někdy opravdu síla :-(


Hodnocení: 0
stř 14.11.2012, 22:46
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Když někdy procházím kolem některých lidí, tak musím na chvíli zadržet dech, ty jejich silné deodoranty se fakt nedají dýchat. S některými musím mluvit z povzdálí, kvůli silnému zápachu z dechu, a to nejsou půstaři. No a naopak jsem se naučil mluvit na lidi stranou, abych na ně nedýchal, kvůli detoxikacím to s mým dechem také asi nebude nic slavného. Tohle člověku nikdo neřekne, jenom odvážný nejbližší příbuzný. Vím že asi od 3. dne půstu mi je silně cítit dech (jak mi vždy oznamuje přítelkyně) a přitom mi to samotnému ani nepřipadá. Člověk sám sebe necítí. Když půstovala přítelkyně, tak i na vzdálenost 1 m byl její dech nesnesitelný když ke mně promluvila. Člověk v detoxikaci, ať půst nebo strava, je vždy dost silně cítit, jen se nenajde nikdo kdo by to sdělil.


Hodnocení: 0
stř 14.11.2012, 23:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy

Registrován: úte 30.10.2012, 17:27
Příspěvky: 21

Reputace: +13
Mám takový pocit, že mi jde cítit z úst dost často a taky mám pocit, že to jde spíš asi z žaludku. Po určité době v půstu, se to jakoby o dost vylepšilo. Někdy si dávám ruku před ústa, ale to zase "znamená", dle řeči těla, že člověk lže, něco skrývá, atd. Ale úplně se mi vybavila teď příhoda s Tesca, šel jsem okolo parfémů, jen okolo a docela z dálky, ale úplně jsem se zakuckal, jaká to byla síla. Pravda asi je, že citlivost čichu je snad o 100% lepší, takže v podstatě druzí "nesmrdí", to jen můj nos je teď citlivější. No, kéž by se mi raději o 100% spravil zrak a zubní kazy :-D


Hodnocení: 0
čtv 15.11.2012, 01:28
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Breathariánům prý rostou třetí zuby.


Hodnocení: 0
čtv 15.11.2012, 01:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
V Tescu dnes seděl u vozíků bezdomovec. Nedokázal jsem se přiblížit víc než na asi 10 metrů (fakt nepřeháním), pro vozík jsem si musel zajít se zadrženým dechem. Nechápu jak se dá až tak moc silně zapáchat. Už ve vstupní hale jsem si říkal co to tam tak páchne.


Hodnocení: 0
pon 19.11.2012, 20:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
PANDA ma naprostu pravdu. Pustarom naozaj pachne z ust priam katastrofalne. Moja manzelka postovala 10 dni a myslel sem, ze ten zapach uz neznesiem. Ja teraz mam za sebou 14. dni a uz mi viackrat vravela, ako to citit. Zo zaciatku som si vyplachoval usta ustnou vodou, ale ked som si poleptal s tym podnebie, tak som to nechal. Mne samemu je z toho zle, ako mi smrdi huba. Mam pocit, ze zo mna vyliezaju vsetky jedy a hniloby, co som si za 50 rokov zivota nazbieral. Mozno aj preto sa stale necitim v pohode, telo je otravene a plne chemickeho odpadu.
So zakaznikmi vo firme uz radsej v tomto obdobi ani nejednam, lebo ich nechcem stratit kvoli tomu smradu.


Hodnocení: 0
úte 04.12.2012, 00:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Plice masivne vylucuji jedovate plyny z tela behem pustu, normalni jev (krom ledvin, kuze atd.).


Hodnocení: 0
úte 04.12.2012, 10:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Kurnik, na to som pri mojom terajšom pôste úplne zabudol. Mám tento týždeň ešte pár dôležitých stretnutí a pôstim. Dá sa to s tým pachom z úst spraviť aspoň na pol hoďku? Urýchlim jednania. :)


Hodnocení: 0
úte 11.12.2012, 09:14
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Mluvit pokud možno stranou a z větší vzdálenosti, dech může zapáchat až na metr. A v místnosti často větrat, zůstává tam už po chvilce dost velký zápach.

Ale jestli máš dnes třetí den půstu, tak to ještě není moc cítit, začíná to být intenzivnější až tak 4., 5. den, až s narůstající acidózou.


Hodnocení: 0
úte 11.12.2012, 11:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Umy si zuby a vyplachuj si ustnu dutinu s menej agresivnou ustnou vodou. Listerin si nedavaj, ten zeleny je strasne silny, mne to zacalo leptat podnebie . To by mohlo pomoct docasne znizit zapach z ust. A tak ako vravi Mirek, trochu dalej a nedychaj priamo na svoju obet. :mrgreen:


Hodnocení: 0
úte 11.12.2012, 11:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
No musím niečo vymyslieť. K mojím partnerom musím cestovať hodiny a asi bude dosť komická situácia, keď ich poprosím o 5 minút, že si potrebujem na toalete vyčistiť ústnu dutinu. :)
Pomáha žuvačka? Asi áno. Ale to už potom narúšam priebeh pôstu, keďže sa niečo dostane slinami do tráviaceho traktu.
V podstate zisťujem, že u mňa je zatiaľ limitujúcim faktorom dĺžky pôstov tento sociálny rozmer kontaktu s okolím. Teda nielen zápach ale aj ostatné "negatíva", ktoré takto bude vnímať okolie.


Hodnocení: 0
úte 11.12.2012, 12:16
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Žvýkačka je nebezpečná ani ne tím, že by se něco dostalo do trávení, ale že to žvýkání startuje trávení. Projeví se probuzením velkého hladu (takže nepomůže ani vyžvýkaná žvýkačka).


Hodnocení: 0
úte 11.12.2012, 12:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Tu hovoria skúsenosti (:-)


Hodnocení: 0
úte 11.12.2012, 13:03
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Se zápachem je ještě jedna naděje - běžní lidi (nepůstaři) to tak moc necítí, mají oslabený čich. Např. jsem doprovázel přítelkyni do masny a musel jsem vycouvat, jak to tam šíleně páchlo zkaženým masem. Ostatní lidi tam nakupují bez problémů.


Hodnocení: 0
úte 11.12.2012, 14:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Ja to vytestujem na manželke. Skúsim aplikovať nejakú ústnu vodu a potom sa na ňu vrhnem. Od koho iného už by som mohol čakať úprimnosť.


Hodnocení: 0
úte 11.12.2012, 14:29
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Gordon píše:
Ja to vytestujem na manželke. Skúsim aplikovať nejakú ústnu vodu a potom sa na ňu vrhnem. Od koho iného už by som mohol čakať úprimnosť.

Co vím, tak ústní voda funguje jen chvíli, za pár minut je to zase jako v nevykydaným chlívě :remorse:
na tenhle problém asi buď máš, nebo nemáš ho vynést mezi lidi.
Zkus taky těsně před stykem /se zákazníkem, ale i před tím druhým >:-) / oškrabat pečlivě jazyk a vypláchnout pusu studenou vodou. To na chvíli trochu taky pomůže. Možná...
Ten smrádek je jedna z věcí, která mne od půstování dost odrazuje. můj přítel je upřímný, takže vím, že mne to někdy postihne i při mé jedničce.
Před léty jsem dala osmičku, a mám v živé paměti, jak ode mne lidé na dva kroky odstupovali, byvše předtím přilákáni do mé blízkosti libým zjevem. nelibý zápach z mé držtičky je zahnal zpět z mého osobního prostoru :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zkrátka to musí člověk unést, no....


+Gordon Hodnocení: +1
úte 11.12.2012, 14:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zápach z úst a jiné zápachy

Registrován: pon 05.09.2016, 01:04
Příspěvky: 1

Reputace: 0
Pokud je opravdu příčinou zelenina, pak se dá problém velice jednoduše vyřešit - přestane ji jíst nebo vypátrá, která přesně (většinou jsou to cibuloviny nebo brukvovitá zelenina). Vím, že je obtížně někomu říct, že mu páchne z úst, ale je to nejlepší řešení pro obě strany. Je potřeba to říct, ale opatrně a hlavně ne útočně. Člověk sám sebe necítí, takže on o tom opravdu nemá ani ponětí a nakonec ti bude ještě vděčný. Navlékla bych to nějak ve smyslu, že se ho nechceš dotknout, ale že se ti zdá, že nemá dobrý dech po té zelenině a ať se zkusí zeptat někoho blízkého, aby to měl z více stran. Na druhou stranu to nemusí být tou zeleninou, protože příčín je opravdu velká spousta. Odkázala bych ho na velice dobrý e-book, který napsala autorka, která zápachem sama trpěla. Jmenuje se to Jak na zápach z úst krok za krokem - http://www.zapach-z-ust-ebook.cz, a je to opravdu velmi dobré pro všechny, kteří trpí zápachem z úst, ale i pro ty, kdo tomu třeba ještě ani nevěří.


Hodnocení: 0
pon 05.09.2016, 01:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz