Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 11:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Henri Monfort
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
"Druhé kriterium je, že budeme mít neomezenou energii, že jsme zapojeni, jak bychom mohli říct, na univerzální energii. Není žádná další únava, není žádné další vyčerpání a slzy. Takže čím více budeme aktivní, tím více energie budeme mít."

Tohle je univerzální pravda, které hodně lidí nevěří. Vysvětluje proč tolik lidí tráví dovolenou aktivně místo odpočinku, proč dělají takový "hlouposti" jako riskování zdraví při sportu, lezení po horách atd. Nedalo mi to tenhle citát Henriho Monforta nevypíchnout. Odpočinek přenechme nemocným a neboštíkům. O:-)


+Lenuška Hodnocení: +1
úte 04.09.2012, 18:07
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Henri Monfort
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Lidé bývají unavení a vyčerpaní hlavně proto, že dělají to co je nebaví. Když dělám práci co mě nebaví, tak jsem už po chvíli úplně odrovnaný a vysílený. Ale když dělám co mě baví, přináší mi radost (např. koníčky), tak naopak čím déle dělám tím více mám energie a nepotřebuju ani odpočívat. To by si měli lidé uvědomit, že jejich vyčerpanost pramení z nespokojenosti.


+ANTONÍN, +Lenuška, +Petr Hodnocení: +3
úte 04.09.2012, 22:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Henri Monfort
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Už jsem to tu někde psala, že po jízdě na kole mne sice bolí svaly, ale jinak cítím plno energie, kterou ničím jiným v takové intenzitě nepřijmu


+ANTONÍN, +Cef, +Petr Hodnocení: +3
úte 04.09.2012, 22:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Henri Monfort
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Pando, ty mi snad čteš myšlenky. Tím to mělo pokračovat - dělat to co nás baví.

Pěkně je to vidět u dětí, ty dělají co je baví a jsou k nezastavení. Když je někam odložíte aby si neublížili, jsou z toho nešťastný.

Je to otázka priorit a u povinností přizpůsobit si je k obrazu svému a dělat to tak aby nás to bavilo. A taky, obvykle baví to co nám jde, co umíme. To už je otázka jak rychle se kdo co dokáže naučit.


+ANTONÍN, +Cef, +Panda Hodnocení: +3
stř 05.09.2012, 09:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Henri Monfort
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Panda píše:
Lidé bývají unavení a vyčerpaní hlavně proto, že dělají to co je nebaví. Když dělám práci co mě nebaví, tak jsem už po chvíli úplně odrovnaný a vysílený. Ale když dělám co mě baví, přináší mi radost (např. koníčky), tak naopak čím déle dělám tím více mám energie a nepotřebuju ani odpočívat. To by si měli lidé uvědomit, že jejich vyčerpanost pramení z nespokojenosti.
Hehe, to mi rikali uz kdysi rodicove : "Na blbosti to Te uzije, ale skola to ne, to Ti nevoni" .. hehe .. dalo by se modifikovat na "prace Ti nevoni" :).
Ale je to tak, takhle fungujem:).
Na druhe strane Pandi, chces li si konicek zarucene zprotivit, zacni jej delat profesionalne, (ve velkem) a casem pak zase zakonite ve stresu, vyzkouseno, je to zaruceny recept jak konicek zabit:).
Cize zase asi tak nekde mezi je zlata stredni cesta, ono se sice rika ze stastny ten koho prace bavi, ale nic netrva vecne.
Vetsinou Ti to preroste pres hlavu, lidi chteji vic a vic (treba obrazku) a nastava stres a je razem po zabave .. vid Leni ze mam trochu pravdu ?
Najednou je z "mohu" "musim" a to uz je spatne .. tak radsi nechavam konicky konickama:).


+Lenuška Hodnocení: +1
stř 05.09.2012, 13:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Henri Monfort
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
"Na druhe strane Pandi, chces li si konicek zarucene zprotivit, zacni jej delat profesionalne, (ve velkem) a casem pak zase zakonite ve stresu, vyzkouseno, je to zaruceny recept jak konicek zabit:).
Cize zase asi tak nekde mezi je zlata stredni cesta, ono se sice rika ze stastny ten koho prace bavi, ale nic netrva vecne.
Vetsinou Ti to preroste pres hlavu, lidi chteji vic a vic (treba obrazku) a nastava stres a je razem po zabave .. vid Leni ze mam trochu pravdu ?
Najednou je z "mohu" "musim" a to uz je spatne .. tak radsi nechavam konicky konickama:)."

Dík Cefe. Proto je doporučováno vydělávat manuální prací, nikoliv vydělávat tak že budu prodávat své duševní bohatství.


Hodnocení: 0
stř 05.09.2012, 13:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Henri Monfort
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ano, urcite je to tak lepsi:).


Hodnocení: 0
stř 05.09.2012, 13:22
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Henri Monfort
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Asi jsem jiný případ. Programování je mým velkým koníčkem, před lety jsem se živil prodejem svých programů, teď programuju jako zaměstnanec, sice nejsem prací nadšený (nesouhlasím s požadavky), ale protože je to koníček tak mě to udržuje ve stavu docela spokojenosti, a navíc k tomu ještě pokračuju v programování i jako koníček a to mi dodává chybějící energii. Nechtěl bych dělat práci jen z povinnosti, kdyby to neměl být současně i koníček, to musí být pro člověka asi velké utrpení.


Hodnocení: 0
stř 05.09.2012, 13:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Henri Monfort
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Muze byt, kazdy jsme "jiny pripad" a je to tak dobre:). Stejnost by byla nuda:).
Predstav si planety jednu jako druhou, hvezdy, mlhoviny, galaxie .. nuda co ? :)


Hodnocení: 0
stř 05.09.2012, 15:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Můžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz