Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 06:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Cirhóza jater
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Výtažek z více zdrojů, k diskuzi jak moc na tom je pravdy:

Jaterní cirhóza je chronické onemocnění jater, při kterém dochází k nekróze jater, neboli k přestavbě jaterní tkáně a cévního řečiště jater a následně ke zvýšené tvorbě vaziva. Postižení cirhózou umírají v průměru o deset let dříve, než je celkový věkový průměr.

Nemocný cirhózou mívá velké břicho, tenké končetiny, vypadá unaveně a má zpomalené reakce. Jeho kůže je bledá až ikterická s četnými pavoučkovými névy. Rty a jazyk jsou červené („lakované“), na dlaních bývá erytém. Břišní stěna je ochablá, a proto se snadno tvoří kýly. Játra jsou zvětšená, na pohmat tuhá s ostrým okrajem. Postupně se zvětšuje také slezina. Objevují se otoky dolních končetin různého rozsahu. Na nehtech jsou podélné rýhy.

Cirhóza jater bývá častou příčinou úmrtí vegetariánů ve věku kolem 55 let, spolu s oslabením srdce z důvodu nedostatečného příjmu bílkovin. Obzvláště při nadměrné konzumaci ovoce, které kvasí a přetěžuje játra, což má stejný výsledek jako pití alkoholu.


+Lenuška Hodnocení: +1
úte 31.07.2012, 11:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Cirhóza jater

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Pandi, predstupňom cirhózy je steatóza (stukovatenie) pečene - tá sa často vyvinie do cirhózy pečene. Upozorňujú na ňu v podstate len zvýšené hodnoty pečeňových testov. Pričom ako odporúčanie v knihe MUDr. Igora Bukovského: Miniencyklopédia prírodnej liečby, sa dočítaš, že jedno z odporúčaní výživy pri steatóze je konzumovať ČO NAJVIAC OVOCIA A ZELENINY, cesnaku, cibule, póru, zelených vňatí a byliniek. Mimoriadne nebezpečná je izolovaná fruktóza - teda napr. vysoko koncentrovaný fruktózový sirup používaný ako sladidlo v nealko nápojoch a cukrárenských výrobkoch - tá podporuje ukladanie tuku v pečeni. Dr. Bukovský upozorňuje, že ovocia sa báť nemusíme, pretože fruktóza je "zamknutá" s vlákninou a tá jej bráni správať sa v našom tele neslušne :-) Autor upozorňuje, že bez pohybu aspoň 3x týždenne to celé iste nepôjde zlepšiť!
Tak nevyhodnoť mylne ovocie ako nepriateľa ;-)


+Karin, +Panda Hodnocení: +2
úte 31.07.2012, 14:05
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cirhóza jater
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Uf Reni super proti nazor, celou dobu mi to lezi v hlave jako uplny nesmysl (ovoce=alkohol - co do ucinku, to je prece na hlavu).
Nemusi to byt hned maratonske vykony, ja zacal pobihat nekdy tesne po chemo kdyz me jeste moc nohy nenesly, no a co ?
Tak me tahal do kopce pes (chudak uz neboztik) a ja predstiral ze vedu jeho, hihihi nikdo nepoznal jaka jsem troska :).


+Panda Hodnocení: +1
úte 31.07.2012, 14:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cirhóza jater

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
No, áno, asi by sme si moc nepomohli, keby sme všetko vsadili len na kartu zdravej stravy. Je to tísíckrát omieľaná pravda, že nielen strava, ale ja pohyb, myšlienky, prostredie... no, všetko má na nás vplyv. Ja som tiež nebola ktovie aký športovec, ale dostala som sa cez vlastnú lenivosť a objavila nový krásny rozmer, ktorý mi ponúka pohyb. Nuž, musíme každý zapracovať aj na tomto poli. Verím, že sa dá nájsť druh pohybu, ktorý by nebol len povinným utrpením pre zdravie, ale naozaj by človeka tešil.


Hodnocení: 0
úte 31.07.2012, 14:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cirhóza jater
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No ja to spojil s psejkem, meli jsme z toho radost oba, Lenka zase s kolem, Ty s plavanim, Petr leze do skal a tak, nekdo treba trampolinuje .. da se vymyslet zpusob a ne jen muceni pro svaly a otrava.
Idealne je to s nekym.


Hodnocení: 0
úte 31.07.2012, 14:41
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Cirhóza jater
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Kdybyste věděli, jaká já byla chcíplotinka... narodila jsem se nedonošená, celé dospívání mi něco nacházeli: extrémně malé srdce, příliš tenké kosti, nedostatečné osvalení, můžu pokračovat. Tak jsem celé dospívání jezdila na kole, běhala 5km denně- DENNĚ, i o vánocích, Silvestru, a i jinak cvičila. Stejně jsem se v tělocviku nevyrovnala sportovnějším holkám. Jak šel čas, holky jsou baby tlusté ufuněné, bez kouska sportovního ducha, a já mám formu jako nikdy...
Chce to na sobě stále pracovat, nepolevit....... :clapping:


+Cef, +Renáta Hodnocení: +2
úte 31.07.2012, 15:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cirhóza jater

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Panda píše:
Cirhóza jater bývá častou příčinou úmrtí vegetariánů ve věku kolem 55 let, spolu s oslabením srdce z důvodu nedostatečného příjmu bílkovin.
Samotný pojem "nedostatečný příjem bílkovin" není založen na žádném výzkumu, je to jen nesmyslná domněnka, a oslabení srdce nebo jater je už úplná blbost. Jestli těm játrům spíš nevadí ta nadměrná konzumace smažených sýrů nebo sladkostí u vegetariánů :-)
a přidávat do takové stravy ještě ovoce samozřejmě taky není vůbec nic ideálního...


+Karin, +Panda Hodnocení: +2
úte 31.07.2012, 20:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cirhóza jater

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Áno, Ravima, veľa vegetariánov sa stravuje príšerne - veľa vyprážaného, veľa sladkých múčnych jedál...


+Panda Hodnocení: +1
úte 31.07.2012, 20:34
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Cirhóza jater
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
ravima píše:
...Jestli těm játrům spíš nevadí ta nadměrná konzumace smažených sýrů nebo sladkostí u vegetariánů :-)
a přidávat do takové stravy ještě ovoce samozřejmě taky není vůbec nic ideálního...
To je pravda, může být dost propastný rozdíl mezi vegetariánem a vitariánem, kombinace sladkosti+smažáky+ovoce bude pěkný prevít.


Hodnocení: 0
úte 31.07.2012, 20:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz