Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 13:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Rybí olej nepomáha srdci ani mozku

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Dve nové štúdie, ktoré sledovali vplyv výživových doplnkov s obsahom rybieho oleja, nedopadli ktovieako slávne.
V prvej sledovali viac ako 12 500 pacientov s cukrovkou 2. typu starších ako 50 rokov počas 6 rokov a zistili, že rybí olej nemal žiadny pozitívny efekt na ich kardiovaskulárne zdravie alebo riziko. Pacienti s cukrovkou mávajú 2 – 4-krát vyšší výskyt kardiovaskulárnych chorôb a porážky v porovnaní s ľuďmi, ktorí diabetes nemajú a užívanie doplnkov s rybím olejom túto situáciu za 6 rokov nijako neovplyvnilo. Veľká metaanalýza (analýza rôznych výskumov na rovnakú tému) ukázala rovnakú situáciu u ľudí, ktorí trpeli kardiovaskulárnymi ochoreniami: rybí olej nepomohol.
Review (sumarizujúci prehľad publikovaných vedeckých prác), ktoré hodnotilo vplyv doplnkov výživy s omega-3 mastnými kyselinami na mozog a kognitívne funkcie tiež nepreukázalo žiadny pozitívny vplyv v zmysle prevencie alebo úpravy demencie u seniorov.

Bosch J, Gerstein HC, Diaz R, et al. n–3 fatty Acids and cardiovascular outcomes in patients with dysglycemia. N Engl J Med. Published online June 11, 2012.
Kwak SM, Myung SK, Lee YJ. Efficacy of omega-3 fatty acid supplements (eicosapentaenoic acid and docosahexaenoic acid) in the secondary prevention of cardiovascular disease: a meta-analysis of randomized, double-blind, placebo-controlled trials. Arch Intern Med. Published ahead of print, April 9, 2012.
Dangour AD, Andreeva VA, Sydenham E, Uauy R. Omega 3 fatty acids and cognitive health in older people. Br J Nutr. 2012;107:S152-S158.

AKV zverejnila 9. júla 2012 - zdroj http://www.akv.sk/index.php?option=com_ ... &Itemid=30


Hodnocení: 0
stř 18.07.2012, 22:26
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Rybí olej nepomáha srdcu ani mozgu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Páni, to je informace... Jednalo se čistě o rybí olej, nebo všeobecně o omega3 ?


Hodnocení: 0
stř 18.07.2012, 23:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rybí olej nepomáha srdcu ani mozgu

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
No, píšu, že doplnky s rybím olejom. Tie podávali v tej štúdii.
Inak neviem ako vy - ale už tá predstava, z čoho je to výrobok, brrr... Vďaka, neprosím.


Hodnocení: 0
stř 18.07.2012, 23:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rybí olej nepomáha srdcu ani mozgu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Zrejme to vedeli soudruzi z NDR uz davno tyhle studie, ve skolce do nas nalivali lzicku denne z takove tmave flasky, pamatuju to dost zive, bylo to hnusne.
Pak od toho upustili, asi vedeli uz tenkrat proc. Tusite co existuje zpracovatelu ryb (a odpadu tuku ?).
Je to nachlup stejna habadura jako actimelyajineactivie, napad nadmiru genialni - nejdraze prodana lehce oslazena, ochucena syrovatka (taky odpad ale v mlekarnach).
Nicmene tam je aspon jistota, ze to doda pratelske bakterie - probiotika a opravdu to zlepsi zazivani a prostredi ve strevech (potazmo i zdravi s lepsim zazivanim):).


+Lenuška Hodnocení: +1
čtv 19.07.2012, 11:44
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Rybí olej nepomáha srdcu ani mozgu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Občas dělám na žádost Martina domácí jogurty. Očkuju je kupovaným bílým jogurtem, nebo actimelem. Podle toho poznám, které jogurty jsou "mrtvé" a které mají dostatek minizvířátek, že stačí lžíce na litr mléka. Actimel je těžký průměr, když ho tam naleju celý, je to jako polévková lžíce Hollandie... podle mne nic moc. Já si kvasím domácí kombuchu, ta je opravdu živá. Navíc obsahuje velké množství betaglukanů, které mají silně preventivní účinek proti rakovině. Víc jich není ani v hlívě ústřičné. Navíc proti jezení syrových hub mám vnitřní odpor...


Hodnocení: 0
čtv 19.07.2012, 11:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rybí olej nepomáha srdcu ani mozgu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Asi to tak bude, ja kvasim mliko na kefir tibetkou (ted ne pres leto, snad je jeste nazivu nekde v lednicce) a to jde skoro pred ocima ten proces, kdyz se tibetka rozsoupne a jede pri pokojove teplote:).


Hodnocení: 0
čtv 19.07.2012, 11:58
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Rybí olej nepomáha srdcu ani mozgu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
tibetskou houbu jsem měla, dostala jsem ji od jedné moc milé holčiny, ale nějak nepřežila naše cestování... Nechala jsem ji v lednici, a když jsme se vrátili, měla na sobě takový hnusný povlak, že jsem ji s lítostí vyhodila. Možná jsem zbytečně zazmatkovala, ale vypadalo to fakt hnusně... Občas si na houbu vzpomenu, ale na mne je moc choulostivá... Kombuchové houbě dám trochu cukru, prdnu ji do lednice a vydrží klidně měsíc...


Hodnocení: 0
čtv 19.07.2012, 13:18
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Rybí olej nepomáha srdcu ani mozgu
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
eskymaci a vikingove zili na rybach a problemy nemeli. veskere tyhle studie jsou propaganda. Dneska ryby uz nemaji ani zadny tuk, tuky preci nejsou zdrave tvrdi experti !!!

Experti z vyhlasenych anglickych univerzit kdysi delali, studiji o pusobeni krav na zivotni prostredi. Kravy uvolnuji moc plynu a musi byt na ne dana ekologicka dan, tak jako na auta. Kazda krava musi mit pastevni znamku + zaplacene emise. Nastesti jim tohle neproslo :-D

Dalsi uzasna studie je o Globalnim Otupovani. Kdyz se clovek zamysli selskym rozumem, tak si rika kdo tyhle lidi muzes sponzorovat a kdo jim vubec dal praci za penize danovych poplatniku :-D

Koupim tunaka v konzerve a jediny tuk co tam je slunecnicovy.

Jim rybu od kamarada co chyta v Norsku a to je jina.

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


+Lenuška, +Petr Hodnocení: +2
čtv 10.01.2013, 11:24
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz