Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 10:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Toto téma chybí takže zakládám. Zde pěkná galerie, jen ty pastelový barvičky jsou asi tak 100x jasnější (barevnější) než umí ukázat obrázky. :)

http://www.dreamviews.com/artists-corne ... heavy.html

ještě článek http://silavnas.blog.cz/0812


Hodnocení: 0
úte 27.10.2015, 17:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jak ten chlapik leti nad zemi se mi zdalo mooooockrat, uhybal jsem i elektrickym dratum co jsme meli pred barakem, no sranda:).
Akorat jsem musel zamavat rukama, abych je preletel, nebo prestat abych je podletel pri pristani:).
Nebo uzasny byly sny jak jsem nasel nekde nahderny hodinarsky soustruhy, frezky apod. pro me "sperky" do detailu propracovany a nadherny .. to neskutecny nasrani pak po probuzeni, jsem se s tim drel, vozil vozejkem domu, pac to nikdo nechtel, a ono to vsecko zmizelo s probuzenim :).

Zatracena lucida :), ale treba mi to vsecko melo jen rict, ze je to jenom hmota a zmizi mi jednou tak jako tak (necham tu uplne vsecko, vcetne "kabatu" do hmoty) :).
Cece, dokazal jsem se nekdy i probudit a pak nejakym divnym usilim usnout do stejnyho mista "filmu", to pak byla parada na pokracovani, ale nekdy se nezdarilo a zmenily se kulisy a uz to nefungovalo jako predtim, vse se nejak divne menilo az rozpadalo, to bylo taky vcelku k nasrani :D))).


Hodnocení: 0
stř 28.10.2015, 00:05
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
:-D Kouzelný je že při lucidním snění jde úplně vše a neklade to sebemenší odpor, nic proti tvojí vůli či imaginaci. Vlezl jsem do toho večer při meditaci a ty barvy jsou neskutečný. Jak z těch obrazů co se je snaží chabě napodobit, hlavně modrá je nějak nadpozemská. Vlastně mi to připomnělo peruánský ayahuaskový obrazy. Plně při vědomí, snad víc než normálně a zároveň ve snu. Haha a potom ráno když sedneš do auta a vyjedeš do podzimní mlhy. :-D To je kontrast, hurá do světa bez barev. :-D


+Cef Hodnocení: +1
stř 28.10.2015, 00:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Cef píše:
Cece, dokazal jsem se nekdy i probudit a pak nejakym divnym usilim usnout do stejnyho mista "filmu", to pak byla parada na pokracovani, ale nekdy se nezdarilo a zmenily se kulisy a uz to nefungovalo jako predtim, vse se nejak divne menilo az rozpadalo, to bylo taky vcelku k nasrani :D))).

Jo to znám. :-D


Hodnocení: 0
stř 28.10.2015, 01:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Cef píše:
Nebo uzasny byly sny jak jsem nasel nekde nahderny hodinarsky soustruhy, frezky apod. pro me "sperky" do detailu propracovany a nadherny .. to neskutecny nasrani pak po probuzeni, jsem se s tim drel, vozil vozejkem domu, pac to nikdo nechtel, a ono to vsecko zmizelo s probuzenim :)..
A to taky, to potom nasere. :lol: :-D


Hodnocení: 0
stř 28.10.2015, 01:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No nevim jestli to u me bylo to "prave lucidni orechove", nicmene snaha tam byla setrvat a uzit si to :).
Ty litaci byly ale nejlepsi:).


Hodnocení: 0
stř 28.10.2015, 12:57
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Carlos Castaneda - Umění snít, Učení Dona Juana a ještě jich pár napsal
tady je pro mě zásadní rozpor v tom, že používali halucinogenní byliny, aby se snáze dostali do požadovaného stavu.
však přečtěte a posuďte sami
to co mě k tomu nasměrovalo byla malá 21 stránková knížka Gato - zenová kočka, kocouří čaroděj
je ke stažení na netu včetně knížek Castanedy

moje zkušenost je taková že většinou nezachytím okamžik kdy usnu, ale až když sním, čili neurčuju kam a jestli vůbec budu snít, ale málo jsem cvičila))
spíše zachytím ráno opačný proces kdy vnímám že sním))
už se mi i stalo že jsem snila ve snu jsem spala a snila)
trochu zvláštní pocit ) než se člověk po probuzení srovná
o tohle cvičení se sněním se nepokouším když sedím v meditaci neb pak se tělo naučí usínat a je po cvičení a špatně se to odstraňuje, když cvičím meditaci jdu jen koncentrace meditace aby mě myšlenky neodvlekly k barevným obrázkům jinými slovy ke světům
ale pravda je že tady je to hodně šedivé oproti tomu kinu co člověk může vidět při snění


Hodnocení: 0
stř 28.10.2015, 16:53
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Cef píše:
..."prave lucidni orechove"...
To jsem ještě nepil.


+GreenApple Hodnocení: +1
stř 28.10.2015, 16:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Mrknu na ty knížky. Pokud jde o drogy, dokážou asi totéž, ovšem až na to zvracení druhý den co jsem tak slyšel. Nezkoušel jsem je - jen mařenu kdysi a to je úplně jiný. "Probuzení ve snu", do kterého se dá vstoupit i přímo z bdění je jasný, zářivý, nikam tě nevláčí prostorem a časem. Nepřikládám tomu význam, jen zajímavý pěkný zážitek.
Pravda že pokoušet se ve cvičení o barevný obrazy vede z pravidla k usnutí. A je po cvičení. :)
Jj sen ve snu je pěknej zmatek. :-D Když se probudíš podruhý říkáš si jestli už je to doopravdy nebo ne. :-D


Naposledy upravil Petr dne stř 28.10.2015, 21:00, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
stř 28.10.2015, 17:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Citace:
Jj sen ve snu je pěknej zmatek.

Podobny zmatok som mal pri sledovani filmu Inception / Počátek. Fu ha, to bola pekna magoriada. Snis, zobudis sa a zistis ze snis o tom ze snis, potom sa zobudis a snis? uf ;)

Pokial si dobre pamatam tak sa tym zaoberala aj Silvova metoda a suvisi to s Astralnym cestovanim.

U Castanedu to bolo tiez zaujimave, tak to nebolo sneni vo volnom style, ale skor prenikanie do duchovnych dimenzii a stretnutie s duchovnymi bytostami. Cele to vnimam tak, ze je to prenikanie do miest, ktore nam neprinalezia. Nieco ako vrtanie sa v ule vcel, nemas tam co robit, bzuci to tam, utocia po tebe ale ano odmena moze byt plast sladkeho medu ale i pekny stipanec. :)


Hodnocení: 0
pát 30.10.2015, 10:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Vnimam to veeelmi podobne (hlavne za pomoci vselijakych "udelatek" z roztodivnych bylin) :).


Hodnocení: 0
pát 30.10.2015, 15:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Sen ve snu je jako ve filmu počátek.

Pokud jde o drogy, energii potřebnou k duchovnímu zážitku, cestování atd z vás droga násilně vytáhne. Zákonitě potom bude chybět a podepíše se to na zdraví. Nemyslím že nám pronikání kamkoliv nepřísluší, za předpokladu že se to děje přirozeně vlastními silami a bez pomoci berliček jakými jsou drogy. A pokud se jedná o poznávání sebe a nikoliv lezení do hlavy jiným lidem atp.


+ABCD, +Cef, +GreenApple Hodnocení: +3
pát 30.10.2015, 17:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Asi tak:-).
Co se tyce Pocatku, videl jsem a taky se tezko orientoval, jako "sci-fi" obrazky dobry, ale jinak pro tezsi IQ bedny :)) .
Nebo-li :
"Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC" :D))) ..


+ABCD, +Petr Hodnocení: +2
pát 30.10.2015, 18:57
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Cef píše:
Nebo-li :
"Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC" :D))) ..


:lol: :lol:


+GreenApple Hodnocení: +1
pát 30.10.2015, 19:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Petr píše:
Pokud jde o drogy, energii potřebnou k duchovnímu zážitku, cestování atd z vás droga násilně vytáhne. Zákonitě potom bude chybět a podepíše se to na zdraví. Nemyslím že nám pronikání kamkoliv nepřísluší, za předpokladu že se to děje přirozeně vlastními silami a bez pomoci berliček jakými jsou drogy. A pokud se jedná o poznávání sebe a nikoliv lezení do hlavy jiným lidem atp.

V tomto nejde nesuhlasit, uz len spravne odhadnut svoje sily a poznat sam seba, vzdy je to o tej miere. Mam pocit, ze po "prenikani kamkolvek (unik)" tuzia prave ludia co by mali zostat este dlho na zemi, a vyriesit svoje hmotne-pozemske zalezitosti. Ale jo napisal si to pekne.


Hodnocení: 0
pon 02.11.2015, 06:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Kdyby únikáři byli v realitě a tušili za jakých podmínek podobný výlety jdou, asi by dobrovolně zůstali na zemi. Pro ně je to pohádka.


+Cef Hodnocení: +1
pon 02.11.2015, 10:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Pani Vilmy P. clanek o dusledcich "dobyvani se do astralu" (kde se nachazi vselike entity) silou .. uz kdysi davno varoval P.M. pred timto a podobnym pocinanim:).
Zvidavci, nezvladnuta aya, aneb komu neni rady :ko: .. http://www.e-stranka.cz/regenerace/2003 ... tykova.htm


Hodnocení: 0
sob 21.01.2017, 15:46
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
No jo kam jinam se můžeš dostat než do nižšího astrálu, když na to jde cestou násilí (třeba drog).


Hodnocení: 0
sob 21.01.2017, 17:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Cef píše:
Pani Vilmy P. clanek o dusledcich "dobyvani se do astralu" (kde se nachazi vselike entity) silou .. uz kdysi davno varoval P.M. pred timto a podobnym pocinanim:).
Zvidavci, nezvladnuta aya, aneb komu neni rady :ko: .. http://www.e-stranka.cz/regenerace/2003 ... tykova.htm

Ano, komu není rady....


Hodnocení: 0
ned 22.01.2017, 14:05
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění

Registrován: pon 17.04.2017, 11:24
Příspěvky: 10

Reputace: +1
ABCD píše:
Carlos Castaneda - Umění snít, Učení Dona Juana a ještě jich pár napsal
tady je pro mě zásadní rozpor v tom, že používali halucinogenní byliny, aby se snáze dostali do požadovaného stavu.
však přečtěte a posuďte sami
to co mě k tomu nasměrovalo byla malá 21 stránková knížka Gato - zenová kočka, kocouří čaroděj
je ke stažení na netu včetně knížek Castanedy

moje zkušenost je taková že většinou nezachytím okamžik kdy usnu, ale až když sním, čili neurčuju kam a jestli vůbec budu snít, ale málo jsem cvičila))
spíše zachytím ráno opačný proces kdy vnímám že sním))
už se mi i stalo že jsem snila ve snu jsem spala a snila)
trochu zvláštní pocit ) než se člověk po probuzení srovná
o tohle cvičení se sněním se nepokouším když sedím v meditaci neb pak se tělo naučí usínat a je po cvičení a špatně se to odstraňuje, když cvičím meditaci jdu jen koncentrace meditace aby mě myšlenky neodvlekly k barevným obrázkům jinými slovy ke světům
ale pravda je že tady je to hodně šedivé oproti tomu kinu co člověk může vidět při snění

C.C jich napsal 12 a Durmanem, houbičkama atd. mu Don Juan jen otvíral dveře a dál už postupoval bez a říkal, že podstatnou nevýhodou jejich užití je, že poškzují tělo..... a že je používá proto, že je "Carlito" dost "zabedněnej" :-D
kniha "Umění snít" popisuje vědomé snění a všech sedm bran


Hodnocení: 0
úte 18.04.2017, 15:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Tomcat píše:
C.C jich napsal 12 a Durmanem, houbičkama atd. mu Don Juan jen otvíral dveře a dál už postupoval bez a říkal, že podstatnou nevýhodou jejich užití je, že poškzují tělo..... a že je používá proto, že je "Carlito" dost "zabedněnej" :-D
kniha "Umění snít" popisuje vědomé snění a všech sedm bran
Hlavní nevýhoda je v tom, že použití drogy tě neposune ani o píť ke schopnosti otevřít dveře bez ní. Každý kdo to někdy dokázal bez drog, ví proč tomu tak je.


+Cef Hodnocení: +1
pon 24.04.2017, 13:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Tak !:)
Vytesat do zuly pro ty co hledaji porad nejake zkratky a obechcavky:) .
Jsou zkratka v zivote veci co se obechcat nedaji, nemaji se systemem lidskych veci ZHOLA nic spolecneho:).
Tady se podvadet a korumpovat da naopak velmi snadno (ikdyz karma Te sejme i tady, ze ..) mozna odtud prameni snaha veci "urychlit" :) ..


Hodnocení: 0
pon 24.04.2017, 21:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Tady se obechcat opravdu nedá.


Hodnocení: 0
úte 25.04.2017, 10:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění

Registrován: pon 17.04.2017, 11:24
Příspěvky: 10

Reputace: +1
Petr píše:
Tomcat píše:
C.C jich napsal 12 a Durmanem, houbičkama atd. mu Don Juan jen otvíral dveře a dál už postupoval bez a říkal, že podstatnou nevýhodou jejich užití je, že poškzují tělo..... a že je používá proto, že je "Carlito" dost "zabedněnej" :-D
kniha "Umění snít" popisuje vědomé snění a všech sedm bran
Hlavní nevýhoda je v tom, že použití drogy tě neposune ani o píť ke schopnosti otevřít dveře bez ní. Každý kdo to někdy dokázal bez drog, ví proč tomu tak je.
to nemůžu posoudit.... ale Castaneda má evidentně jinou zkušenost


Hodnocení: 0
pát 28.04.2017, 09:43
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Tomcat píše:
Petr píše:
Tomcat píše:
C.C jich napsal 12 a Durmanem, houbičkama atd. mu Don Juan jen otvíral dveře a dál už postupoval bez a říkal, že podstatnou nevýhodou jejich užití je, že poškzují tělo..... a že je používá proto, že je "Carlito" dost "zabedněnej" :-D
kniha "Umění snít" popisuje vědomé snění a všech sedm bran
Hlavní nevýhoda je v tom, že použití drogy tě neposune ani o píť ke schopnosti otevřít dveře bez ní. Každý kdo to někdy dokázal bez drog, ví proč tomu tak je.
to nemůžu posoudit.... ale Castaneda má evidentně jinou zkušenost


ono je to vždy otázka co je realita a co dobré pro prodej :-)


+Cef Hodnocení: +1
pát 28.04.2017, 10:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění

Registrován: pon 17.04.2017, 11:24
Příspěvky: 10

Reputace: +1
ABCD píše:
Tomcat píše:
Petr píše:
Tomcat píše:
C.C jich napsal 12 a Durmanem, houbičkama atd. mu Don Juan jen otvíral dveře a dál už postupoval bez a říkal, že podstatnou nevýhodou jejich užití je, že poškzují tělo..... a že je používá proto, že je "Carlito" dost "zabedněnej" :-D
kniha "Umění snít" popisuje vědomé snění a všech sedm bran
Hlavní nevýhoda je v tom, že použití drogy tě neposune ani o píť ke schopnosti otevřít dveře bez ní. Každý kdo to někdy dokázal bez drog, ví proč tomu tak je.
to nemůžu posoudit.... ale Castaneda má evidentně jinou zkušenost


ono je to vždy otázka co je realita a co dobré pro prodej :-)


to je to, co v tobě zanechaly jehho knížky? :-) nevím jak to nejlíp napsat, aby to nevyznělo konfrontačně :) páč to opravvdu nemám v úmyslu, ale musím se zeptat, kolik jsi jich přečetla?
teď jsem znovu přelouskal Umění snít a trochu to poopravím, protože ze sedmi popisuje pouze čtyři brány snění a pokud nemáš přečtený předchozí díly, jde to dost těžko pobrat.... víc jak 10 let Castanedovi trvalo než dokázal propojit první a druhou pozornost.....
a z toho "dobrého na prodej" měly asi největšíí radost ty čtyři kočandy, kterým odkázal r. 75 veškerý majetek, včetně honoráře za svoje knihy :) GATO je super v knize Uniknout orlovi je to skvěle shrnuto....


Hodnocení: 0
pát 26.05.2017, 19:24
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
neberu to konfrontačně .. už si nepamatuju kolik jsem jich přelouskala ale řekla bych že víc jich bylo, ale jsou to jedny z mnoha přečtených knih ... každopádně bušit na bránu je třeba vědomě a trpělivě :-)
zkušenost s knížkama je taková, že kniha má třeba 200 stran a z toho je použitelných pár stran...někdy jen pár vět...
ted už knihy s duchovní tematikou vlastně už ani nečtu :-)
spíš se učím novým věcem.. momentálně dvěma jazykům


+Cef Hodnocení: +1
pát 26.05.2017, 21:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Hehe, taky radoby "snilkove" :D))) .. https://www.novinky.cz/domaci/446288-dv ... ivali.html
Na co vsecko ti mladi neprijdou, za nasich casu se cenichal toluen, zvany "T-ecko" (cistic skvrn) :)) .


Hodnocení: 0
úte 15.08.2017, 12:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
"nekontrolovatelný smích, pocení, ale také nauzea a zvracení, zkreslené vnímání reality či paranoia"
Když se jim to tak líbí, ať si to užijou.


Hodnocení: 0
úte 15.08.2017, 15:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucidní snění
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Njn .. "Proti gustu" .. atd. :))


Hodnocení: 0
stř 16.08.2017, 12:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz