Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 11:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
A jake ovoce pripadne?Zadne exoticke ne, a jabka,hrusky jsou agresivni...


Hodnocení: 0
sob 11.02.2017, 16:32
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Bojovnik0806 píše:
A jake ovoce pripadne?Zadne exoticke ne, a jabka,hrusky jsou agresivni...

třeba zralej banán ale zralej ..ani hruška když je zralá a napaříš ji nebude uplně marná
klidně si ten banan rozmačkej
jinak mě nenapadá co v téhle době dát aby to bylo zralé


Hodnocení: 0
sob 11.02.2017, 16:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
No zkusim to tedy nejak vhodne skombinovat , jeste uvidim...


+ABCD Hodnocení: +1
sob 11.02.2017, 18:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Taky švestky a různý slívy jsou neagresivní.


Hodnocení: 0
sob 11.02.2017, 20:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Tak pisu sem dnes s mensim casovym odstupem... Byl problem sehnat v obchode nejake vyhovujici ovoce...bananu-exotice nejak neverim.. svestky nejsou.. A hrusky mi prijdou taky pofiderni... Tedy zatim to bylo od soboty do dneska mrkev-rajce-mrkev-rajce , jedna naparena hrst kazdy den s 24h odstupem... Vzdy po probuzeni pak pul hodky pauza a nabeh na cviceni + beh... Ctvrty den se mi dari drzet stejny vykon - a vypada to , ze je to kazdym dnem snazsi... Necekam sice na hlad , cili kdybych mel byt sto pro dusledny , tak v sobe za 4 dny nemam 4 hrsti , ale min... Ale kapnu bozskou - to , ze zvladnu vydrzet kazdy den na jedne hrsti zeleniny, zacvicit si , uvolnit endorfiny a udrzet se v dobre nalade + pozdeji jeste jit na delsi vychazku, je pro me ted klicove a kdybych mel misto toho cekat dva dny na jednu hrst a vynechat cviceni , tak by me treba psychika zradila a mohl bych mit prubeh navratovky nejen utrpnejsi , ale treba bych to pak s vetsi sanci mohl zazdit nejakym tim zbytecnym zravym rozptylenim , tak nvm... Z hlediska toho ovoce je asi fakt spatna doba na navrat , ale tak , co nadelam...


+Petr Hodnocení: +1
úte 14.02.2017, 14:52
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Bojovnik0806 píše:
Tak pisu sem dnes s mensim casovym odstupem... Byl problem sehnat v obchode nejake vyhovujici ovoce...bananu-exotice nejak neverim.. svestky nejsou.. A hrusky mi prijdou taky pofiderni... Tedy zatim to bylo od soboty do dneska mrkev-rajce-mrkev-rajce , jedna naparena hrst kazdy den s 24h odstupem... Vzdy po probuzeni pak pul hodky pauza a nabeh na cviceni + beh... Ctvrty den se mi dari drzet stejny vykon - a vypada to , ze je to kazdym dnem snazsi... Necekam sice na hlad , cili kdybych mel byt sto pro dusledny , tak v sobe za 4 dny nemam 4 hrsti , ale min... Ale kapnu bozskou - to , ze zvladnu vydrzet kazdy den na jedne hrsti zeleniny, zacvicit si , uvolnit endorfiny a udrzet se v dobre nalade + pozdeji jeste jit na delsi vychazku, je pro me ted klicove a kdybych mel misto toho cekat dva dny na jednu hrst a vynechat cviceni , tak by me treba psychika zradila a mohl bych mit prubeh navratovky nejen utrpnejsi , ale treba bych to pak s vetsi sanci mohl zazdit nejakym tim zbytecnym zravym rozptylenim , tak nvm... Z hlediska toho ovoce je asi fakt spatna doba na navrat , ale tak , co nadelam...


Bojovník v pohodě a jednu věc musím velepochválit že cvičíš ;-)


+Bojovnik0806 Hodnocení: +1
úte 14.02.2017, 18:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Leda hrst jahod , tech cervenych z obchodu , to ale asi nebude zadny zazrak ze?


Hodnocení: 0
úte 14.02.2017, 18:22
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
no ty bych zrovna nedávala když nebudou zralé ale boruvky nebo maliny ...když tak koukni ochutnej když to bude kyselý tak je to nezralý a bude Ti to křivit hubu ;-)


Hodnocení: 0
úte 14.02.2017, 18:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
ABCD píše:
Bojovník v pohodě a jednu věc musím velepochválit že cvičíš ;-)

Jedna se asi o 1/4 puvodniho vykonu , ktery jsem kazdy den zvladal na ovoci,zelenine ,mase a stavach... Ale I tak cumim, ze to telo zvlada, po 21 dnech bez stravy a necviceni, jen na drobnem mnozstvi zeleniny... No ty maliny , to mam v obchodu jednu zkusit a kdyz bude sladka, tak koupit a dat cerstve obden po hrsti?Je jinak uz celkove vhodne paty den po 21cce jist denne jednu hrst syrove zeleniny anebo jednu hrst syroveho ovoce?


Hodnocení: 0
úte 14.02.2017, 18:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: úte 21.02.2012, 00:17
Příspěvky: 254

Reputace: +84
Dotaz na vsechny,.*-))))))?? co mrazeny z loni ze zahradky,,sam tu mam malin, jahod,,boruvek,,,atd..
mozna to nebude mit tolik zivin,,ale zase v tom nebude chemie,,zadna,,,
mno,?

_________________
nejhorší způsob smrti je smrt z vyděšení ))


Hodnocení: 0
úte 14.02.2017, 20:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Tak v obchode stejne maliny ani boruvky nemeli... Nejzraleji tam vypadaly jakesi africke blumy, ale na takovou exotiku jsem se vykaslal... Vzal jsem rajcata a sel... Zadne mrazene zasoby nemam takze tuto moznost jaksi velice zvazovat ani nemusim :) a mrazene z obchodu to nevim no...


Hodnocení: 0
úte 14.02.2017, 21:00
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Bojovnik0806 píše:
ABCD píše:
Bojovník v pohodě a jednu věc musím velepochválit že cvičíš ;-)

Jedna se asi o 1/4 puvodniho vykonu , ktery jsem kazdy den zvladal na ovoci,zelenine ,mase a stavach... Ale I tak cumim, ze to telo zvlada, po 21 dnech bez stravy a necviceni, jen na drobnem mnozstvi zeleniny... No ty maliny , to mam v obchodu jednu zkusit a kdyz bude sladka, tak koupit a dat cerstve obden po hrsti?Je jinak uz celkove vhodne paty den po 21cce jist denne jednu hrst syrove zeleniny anebo jednu hrst syroveho ovoce?

to vičení hned po startu je hodně důležitý..rozproudí lymfu a celkově to dobíjí baterky

jasně že si vemeš jednu malinu a ochutnáš tak ti hlavu nikdo neutrhne.. třeba víno se dá taky ochutnat -kyselý nebrat ..pokud Ti nebude stačit jena porce tak si malinko začni přidávat množství
ber to jako když krmíš miminko (ted máš taky vnitřek jako miminko)postuně mu přidáváš potraviny...


Hodnocení: 0
úte 14.02.2017, 21:36
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
jardeur píše:
Dotaz na vsechny,.*-))))))?? co mrazeny z loni ze zahradky,,sam tu mam malin, jahod,,boruvek,,,atd..
mozna to nebude mit tolik zivin,,ale zase v tom nebude chemie,,zadna,,,
mno,?

tak toho bych se nebála
akorát bych to tam nešoupla studený i když to rozmražený někdy vypadá že už to někdo předžvejkal ;-)


+jardeur Hodnocení: +1
úte 14.02.2017, 21:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: úte 21.02.2012, 00:17
Příspěvky: 254

Reputace: +84
ABCD píše:
jardeur píše:
Dotaz na vsechny,.*-))))))?? co mrazeny z loni ze zahradky,,sam tu mam malin, jahod,,boruvek,,,atd..
mozna to nebude mit tolik zivin,,ale zase v tom nebude chemie,,zadna,,,
mno,?

tak toho bych se nebála
akorát bych to tam nešoupla studený i když to rozmražený někdy vypadá že už to někdo předžvejkal ;-)


tak to jest jasne,,,nechat roztat,,,ono je to pak i rozmělněné )))
tak uz vim na cem bude navrat,,,,vse si zmrazim pekne )))

_________________
nejhorší způsob smrti je smrt z vyděšení ))


Hodnocení: 0
úte 14.02.2017, 21:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Bojovnik0806 píše:
Nejzraleji tam vypadaly jakesi africke blumy, ale na takovou exotiku jsem se vykaslal....
Těch bych se nebál, stejně byly do afriky dovezený a jsou stejný jako naše blumy. Kde jinde než v africe bys chtěl teď v zimě pěstovat ovoce?


Hodnocení: 0
úte 14.02.2017, 22:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Tak je tu sesty den navratu a prvni vetsi chyba... Vcera jsem byl v kauflandu a rekl jsem si, ze po peti dnech jen na zelenine, si teda vezmu dva druhy toho nejzralejsiho ovoce , co tam najdu... Vzal jsem tri hrusky , ktere se zacinaly zabarvovat do tmava , ze je necham v pokoji dva, tri dny jeste dozrat a pak tam vypadaly nejzraleji 4 nektarinky , ktere vonely sladce a rikal jsem si , ze bez pecek to bude akorat porce... No , dneska jsem jednak poprve behem navratu jedl syrovou porci , navic ovoce a navic exoticke a po odpeckovani tech 4 nektarinek jsem zjistil , ze to je porce nikoliv hrst ,ale 1,75-2 hrsti.. chvili jsem byl na vazkach ,ale pak mi doslo, ze to bud snim nebo se to zkazi... Chutovy zazitek ohromny... Narust energie taky, lip se cvicilo a odvedl jsem i lepsi vykon... Zadny telesny nasledek zatim nepocituji... Ale... Ale no...Na pust.cz jsem napriklad cetl ,ze zacatecnik na delsim pustu si ani nemusi povsimnout , ze prestrelil, protoze nema zkusenost , ze lze startnout a pak se citit jeste lip anebo dokonce , ze si ani nevsimne , ze si spis uskodil... No nejake velke chute mi muj prvni ovocny navratovy pokrm nastesti nestrhl , ale co myslite?6. den ,6. porce po predchozich 5x24 hodinach , prvni syrova , ovocna, exoticka a dvojnasobna... Pokud nasledujici dny dodrzim opet +-1 hrst zelenina anebo ovoce za den , pokud nenastane pak behem dne sam pravy vetsi hlad, bude to OK?


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2017, 12:57
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Bojovnik0806 píše:
Tak je tu sesty den navratu a prvni vetsi chyba... Vcera jsem byl v kauflandu a rekl jsem si, ze po peti dnech jen na zelenine, si teda vezmu dva druhy toho nejzralejsiho ovoce , co tam najdu... Vzal jsem tri hrusky , ktere se zacinaly zabarvovat do tmava , ze je necham v pokoji dva, tri dny jeste dozrat a pak tam vypadaly nejzraleji 4 nektarinky , ktere vonely sladce a rikal jsem si , ze bez pecek to bude akorat porce... No , dneska jsem jednak poprve behem navratu jedl syrovou porci , navic ovoce a navic exoticke a po odpeckovani tech 4 nektarinek jsem zjistil , ze to je porce nikoliv hrst ,ale 1,75-2 hrsti.. chvili jsem byl na vazkach ,ale pak mi doslo, ze to bud snim nebo se to zkazi... Chutovy zazitek ohromny... Narust energie taky, lip se cvicilo a odvedl jsem i lepsi vykon... Zadny telesny nasledek zatim nepocituji... Ale... Ale no...Na pust.cz jsem napriklad cetl ,ze zacatecnik na delsim pustu si ani nemusi povsimnout , ze prestrelil, protoze nema zkusenost , ze lze startnout a pak se citit jeste lip anebo dokonce , ze si ani nevsimne , ze si spis uskodil... No nejake velke chute mi muj prvni ovocny navratovy pokrm nastesti nestrhl , ale co myslite?6. den ,6. porce po predchozich 5x24 hodinach , prvni syrova , ovocna, exoticka a dvojnasobna... Pokud nasledujici dny dodrzim opet +-1 hrst zelenina anebo ovoce za den , pokud nenastane pak behem dne sam pravy vetsi hlad, bude to OK?


Straré heslo praví nejhorší smrt je z vyděšení ;-)
6 den by to mělo být v pohodě ten cukrt ti dodal energii a pokud Ti jak říkáš dodal a ty se cítíš dobře a taky šel si taky cvičit tak by byla v klidu. Kdyby si přejedl glukozou hned by Ti by šla energie dolů. :-)


+Bojovnik0806 Hodnocení: +1
čtv 16.02.2017, 13:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Dekuju za uklidneni :-) to jsem rad... Ale presto to nechci nejak pokouset ,kdovi kdy si zas pripravim vhodne podminky pro dlouhy pust, tak tuhle sanci nechci zahodit :-) pokud nebude v prubehu vetsi hlad , tak se zatim budu drzet te jedne hrsti denne a cviceni... :-)


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2017, 13:43
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Bojovnik0806 píše:
Dekuju za uklidneni :-) to jsem rad... Ale presto to nechci nejak pokouset ,kdovi kdy si zas pripravim vhodne podminky pro dlouhy pust, tak tuhle sanci nechci zahodit :-) pokud nebude v prubehu vetsi hlad , tak se zatim budu drzet te jedne hrsti denne a cviceni... :-)


tak tak :-)


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2017, 13:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Predem se omlouvam , za trochu Vic zkomoleny a formatove mozna trochu vic neprehledny a zdlouhavejsi text,ale mam k dispozici jen Mobil s anglickou t9tkou,takze jsem I tak rad,ze jsem jakz takz neco srozumitelneho mohl sepsat a podelit se... Tak dnes 16. den navratu... Vse slo relativne hladce , tak jsem cekal s raportem , az uplyne nejaky cas..
Do 11. dne se mi podarilo udrzet linii kazdodenniho cviceni a stridani jedne denni porce ovoce a zeleniny(proste jedno jidlo denne)... 12. dne jsem kvuli spouste vyrizovani cviceni jako zatim jediny den navratu nestih , zato jsem toho spoustu nachodil... Takze snad dostatecne vykompenzovano... Co se tyce jidla , tak jsem poprve zaradil dvojkombinaci a dve porce... Snidane a vecere... Cinske zeli a tri papriky rano a cinske zeli a par mrkvi vecer... Pak jsem se rozhod ,ze nez kazdodenne najedu na dve porce - snidane - ovoce ,vecere - zelenina s cinskym zelim , tak to 4 dny prostridam... Takze 13.den snidane hrusky - cviceni - vecere - cin. zeli + mrkev 14.den snidane - cin. Zeli + rajcata - cviceni - zbytek dne jen Voda.. pit samozrejme pravidelne nezapominam... 15.den(vcera) snidane hrusky - cviceni - vecere - cin.zeli + paprika... 16.den(dneska) snidane - cin. Zeli + rajcata - cviceni - zbytek dne bude Voda :-) .. Jinak kazdy den byla jeste vecerni prochazka pred spanim , bud jen tak anebo na nakup... Citim se dobre... Ikdyz na velkou zatez jeste ne, mozna bude pak vetsi sila, az zas najedu i na bilkoviny??Kazdopadne 17-20 den, pondeli az ctvrtek uz chci traveni predpripravit na pozvolne prepnuti na vetsi objem, takze snidane-ovoce - cviceni - vecere - zelenina kazdy den.. A jelikoz od soboty, prvni den , kdy by muj metabolismus uz mel zase zvladat travit tuky a bilkoviny a mam tatkovi pomahat se drevem a uz chci I plnohodnotne cvicit a nabirat zase svalovou hmotu, navic rodice , nevedouce , ze jsem po pustu, ocekavajic , ze se krom denni porce cviceni, ovoce a zeleniny, jednou denne nasytim I porci bilkovin,by pojali podezreni , kdyby tomu tak nebylo, az se vratim zase za nima domu...
..No zkratka proto mam uz i v patek 21. Dne navratu v planu zkusit zazivani predpripravit na tuky a bilkoviny.. Po dostatecnem odstupu od snidane a cviceni,si dam vegan bezlepkove nesolene suche kukuricne bio placky(ty syrove samozrejme)namazane nesolenym neslazenym 100% bio arasidovym kremem a na veceri jednu porci varene quinoi...Abych to aspon startnul rostlinnymi zdroji... Tak snad se s tim metabolismus spravne vyrovna... Pac Pavel Macha myslim psal, ze telo , ktere aminokyseliny neni jeste schopno vykompenzovat cakrama ma jejich zasobu max nak kolem 40 dnu ne?No a s tukama po jejich cca. 42 dvou dnech nejezeni uz na tom pak asi taky nebudu nijak bohate , taky to jde v zrcadle bez trika Poznat :) Tak nerad bych dosel na nejaky vetsi okraj bilkovinnych a tukovych rezerv, kdyz je to ma prvni 21cka... Mozna , ze jsem mohl byt pravda jeste vic zdrzenlivejsi , treba I s mensi energii na mensich porcich s vetsimi rozestupy a treba bych ani sice nemusel zvladnout kazdy den pocvicit a proste to preckavat od opravdoveho hladu ke hladu... Ale ruku na srdce, stejne je to zatim moje nejlepsi navratovka, jakou jsem , teda zatim :-) , zvladnul... Citim se dobre, tak se uvidi, jak to pujde do budoucna :) Ono jen by me treba zajimalo, kdyz nekdo drzi treba 28-40 dni a I s navratem je to pak nad 60 dni bez bilkovin a tuku, co to s telem udela?Nebo by uz melo byt pak pripraveno to dostatecne kompenzovat , za predpokladu , ze pust I navrat probihaji spravne??


+Petr Hodnocení: +1
ned 26.02.2017, 13:48
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Bojovník paráda ;-)
v klidu už můžeš zařadit tuky i bílkoviny ...nejdřív v nějakém menším množství abys věděl co to bude dělat.. pamatuj si že nejde tak o to co jíš ale kolik toho jíš ..


+Bojovnik0806 Hodnocení: +1
ned 26.02.2017, 19:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Tak po dalším odstupu další raport...

17. - 20. dny jsem návratovku dotahoval nakonec ještě bez tuků a bílkovin... V pohodě jsem zvládnul denní tempo cvičení na ranní porci ovoce + čínského zelí a pak ještě v pozdním odpoledni zakončil den vždy porcí zeleniny + čínského zelí... Všechno v pohodě... Ikdyž je otázkou, zda už rezervy tuků a bílkovin přece jen nebyly na hraně...

21. Dne jsem poprvé chtěl zařadit tuky a bílkoviny... Ráno ovoce + čínské zelí - pak cvičení , pak ještě před koncem cvičení tentokrát , jsem si dal samotné čínské zelí jako takovou předehru před tím, než pro mě za 2 hodiny přijedou přátelé autem na ubytovnu , kteří mě měli odvézt domů a s kterýma jsem hodlal posvačit první menší porci tuků a bílkovin - 3 tenoučké cca 1,5 gramove kukuřičné placky , nesolené , bez lepku, natřené jedná cca 30gramy mandlového 100% nesoleného krému a ty další dvě každá cca 30g 100% nesoleného arašídového krému... Jedl jsem je pomalu a vychutnával :) Jinak k těm plackám mi z netu přišla i ochutnávka takových alternativních sladkostí , trubičky, rýžové koule a nějaké mini sušenky, údajně bez rafinovaného cukru :D Těm jsem se vyhnul a pohostil jimi přátelé... Pak jsme šli ještě na procházku a trávení se zdálo býti v pohodě... Jen pak přišlo nutkání jít na stolici... Domů jsem dojel až cca. v 6 večer a čekalo mě hodně uklízení a třízení věcí a to jsem chtěl ještě ten den dát tu hlavní porci dne - 250G vařené červené quinoi + ještě předtím zkusit jednu kukuřičnou placku s BIO pastou Miso-Natto, o které jsem četl samé pozitiva, že je to spolu se sýrem natto jeden z pár fermentovaných lehce stravitelných výrobků ze soji , obsahuje hodně vitamínů a minerálů a střevům prospěšná probiotika...Ve složení bylo, že je tam jen trošku mořské soli a jinak nic, co by mě odradilo... Tak jsem opět jen lehce namazal jednu placku a vyzkoušel - chutnalo to nezvykle (je to hlavně japonská pochoutka) , kdo nezkusil nepochopí , ale mě to celkem zachutnalo ovšem chtěl jsem to jen zkusit a zůstal u jedné...To bylo ještě v pohodě...Tělo neprotestovalo...

A pak to teprve přišlo...

I s přípravou a vychládnutím jsem se k jezení té 250gramové quinoi dostal až tak v 10 večer... To byla jistě první zásadní chyba... Druhá možná bylo na poprve množství 250g... Jedl jsem to sice pomalu , čajovou lžičkou, pořádně kousal a žvýkal... Ale pak jsem nemohl pár hodin dobře usnout, zatížené zažívání, pak upadl do divokých snů a vůbec nevim , zda jsem se aspoň pár hodin pořádně vyspal...

22.dne(včera) , neboli první den po konci návratovky, byl můj stav zatím snad nejhorší v celém procesu... A to jsem chtěl předtím normálně zas zacvičit a navíc jsem měl pomáhat taťkovi a bráchovi se dřevem... Ráno jsem dal asi 30g za studena lisovaného kokosového oleje a šel umývat nádobí, tak za hodinu a půl jsem si rozmixoval 4 banány a dal do toho polévkovou lžíci 100% sekaných kakaových bobů , protože jsem se chtěl trochu nakopnout, abych se přinutil i přes dosud stagnující , zatížené a takové apatické trávení , si zkusit zaběhat a rozchodit to... Chtěl jsem uběhnout obvyklých cca 5km , no zmohl jsem se jen na 4 a organismus se mi dostal do stavu, kdy jsem neměl vůbec dál jakoby chuť ani pořádně sílu něco dělat, žaludek úplně apatický k myšlence na jídlo, jako by vysílal signál , že nezaručuje, že jakékoliv jídlo pomůže a já měl každou chvíli jít pomáhat se dřevem...

Vyzkoušel jsem poslední záchranu - svou první zeleninovou šťávu z odšťavňovače od půstu - cca půllitr čínského zelí a pil to pomalu po pohárcích... nezdálo se, že by to tělo nějak ještě více zatěžovalo, ale tu lehkou osvěžující chuť jsem si byl schopný v mém stavu vychutnat jen částečně, protože apatie zažívání dále trvala... No nezbývalo to, než stejně zkusit fungovat dokud to půjde... dopil jsem a šel pomáhat rozbíjet dřevené palety, ohýbat na nich hřebíky, vozit kusy dřeva k cirkulárce a poté je nosit do sklepa... A nakonec přece jen naštěstí :-) se udělalo během pár hodin práce konečně od toho minulého večera natolik líp, že jsem si troufl dát si po práci se dřevem jedno jabko a jít pokračovat ve cvičení , jaké jsem dělal i minulé dny... A tělo se nakonec srovnalo :-) a odcvičil jsem , kolik jsem chtěl... Cvičení jsem ještě průběžně podpořil dalšími pár jablek, nějakou hroznovou a nějakou pomerančovou odšťavněnou šťávou a pak s dostatečným odstupem - první maso , bez soli, bez koření , jen podušené, asi 200g , nařezané na malé kostičky jen s čínským zelím... Celkem mi chutnalo , a po jídle se zdálo, že trávení tentokrát neprotestuje a snad i , že tělo něco z toho , co už delší dobu potřebuje konečně dostává :-)... No na závěr dne jsem včera dal sklenku doma vyrobeného makového mleka asi tři čtvrtě hodinky před spánkem na dobrou noc a vyspal jsem se tentokrát nádherně :)...

A je mi teď 23. dne , 2. dne po návratovce konečně fajn a vypadá to , že tělo je připraveno přijímat přiměřené množství tuků i bílkovin a uvidíme , jak bude vypadat moje cvičení a výkonnost... Teď mám ještě pár dní volno, takže víceméně se budu soustředit jen na cvičení, stravu, nějaká menší domácí výpomoc a pak můžu relaxovat , a něco studovat nebo se začít konečně učit podle knihy správný meditační sed s rovnými zády , měl jsem dojem , že už jenom tu výchozí pozici bych měl pořádně doladit, chci - li jednou pravidelně začít cvičit koncentrace a meditace... A konečně se zdá , že bych na to měl mít i více sil...Akorát nemám žádný ten meditační polštářek , jak píšou v té knize o práci s čakrami :D

No a pak k tomu příští týden přibude i opět chození do práce...

Teď asi nějakou dobu budu jen fungovat a sledovat svoje tělo a nějaky další raport napíšu až s delším odstupem... Zřejmě stejně poznám výsledný rozdíl kondice před půstem a po půstu až po nějakém tom měsíci, kdy zase najedu na komplexní stravovací režim a budu mít zase něco odcvičeno a odpracováno... Tak prozatím vše :) Sice se tedy objevila toho 21. - 22. dne návratu první větší krize a to až při snaze připravit trávení na bílkoviny , ale naštěstí to zatím vypadá, že tělo si přece jen poradilo... Stolice bývají pevné... Tak to dál nechám plynout a po nějaké době opět dám vědět :-)


Hodnocení: 0
ned 05.03.2017, 10:40
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
gratulace ke zvládnutí navratovky ;-)
jen malou poznámku...podle mě si to zbytečně komplikuješ složením potravin..ale každému co mu chutná :-)


+Bojovnik0806 Hodnocení: +1
ned 05.03.2017, 12:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
ABCD píše:
gratulace ke zvládnutí navratovky ;-)
jen malou poznámku...podle mě si to zbytečně komplikuješ složením potravin..ale každému co mu chutná :-)


Děkuji...

Šlo by to s tím složením říct nějak konkrétněji a polopatě?



A ještě bych se chtěl obecně zeptat všech na něco k tomu meditačnímu sedu... V jaké poloze a s jakými pomůckami ji provádite?Vím, že tu už o tom byla řeč...Jedna z variant je na židli , druhá v sedu, ale možná bych to chtěl trochu podrobněji...Takže jak to děláte konkrétně vy?Na židli s rovnými neopřenými zády a něčím podloženýma nohama, anebo v lotosovém sedu a sedíte při tom na nějakém z těch meditačních polštářků, či podložce?Nebo dokážete sedět i na holé zemi třeba i bez nějaké podložky?V pracovní knize o čakrách se píše, že správná poloha znamená, že jsou rovná záda a nohy s tělem tvoří jakousi trojuhélníkovou dokonalou oporu , či základnu , či co... A nakonec, dokážete už někdo udržet bdělost , koncentraci a meditaci i při ležení v posteli?... Já nejdřiv myslel, že rovnou začnu pilovat tu koncentraci na dech anebo na nějaký objekt, ale pak mi došlo, že kdybych po celou tu dobu měl tělo fixováno v nesprávné poloze, tak by to taky nemuselo mít nakonec kladný výsledek... A že vlastně nevím, jestli umím správně zaujmout tuto polohu... Mám si speciálně kvůli ni najít na pár hodin nějakého učitele jogy , ať mě ji naučí správně zaujmout? :D


Hodnocení: 0
ned 05.03.2017, 13:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Jde jak lotosový sed bez podložek tak i v leže, ale záleží co ti vyhovuje. Pro sed musíš mít natolik silný zádový svaly aby tě to neobtěžovalo.


+Bojovnik0806 Hodnocení: +1
ned 05.03.2017, 21:56
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
co se týče jídla ..moc nad tím přemýšlíš..jdu do obchodu a čekám na impulz...procházím okolo zeleniny a ovoce ...A tak dneska hroznový víno např. nebo polníček, dneska mám chut třeba na avokádo ..
nebo než do toho obchodu vlezu si tvořím představu a tělo hned reaguje ..a už pak konkrétně vém pro co tam jdu
naučit se poslouchat tělo ne tam cpát mozek

nicméně ty si chlap máš větší výdej máš jiné chute na mě je ale tohle moc složitý ;-)

co se týče meditace - koncentrace... nepotřebuješ k tomu nic jiného než svoje tělo..ze zsšátku vem malej polštář ale musí být vyšší (na zasedech se používá taková pořádně macatá vypasená žížala (vetšínou je v tom nějyký zrní)sedni pokud chceš sedět v lotosu a dej polštař pod zadek tak abys měl výš zadek než složené nohy, ziskáš tím 3 bodovou oporu a nebudou ti dřevěnet tak brzy nohy a pokud nejsou jak píše Petr silné zádové svaly budeš se prostě ze začátku vrtět a ošívat a bude to i bolet ale tělo si zvykne ..co se týče židle sedí se tak aby ses neopíral a opěradlo ale musíš se posunout tak aby pět vuznikla 3 bodová opora čili posun zadek na kraj židle abys měl hranu židle na hrázy (to si najdi na googlu co je hraz) a s nohama to utvoří trojuhelník ..musí to být stabilitní..nemůžeš medit a koncentrovat když se ti kácí tělo,, ;-)
už se do toho pusť a nefilozofuj :-D


+Bojovnik0806 Hodnocení: +1
pon 06.03.2017, 05:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Děkuji moc za odpovědi...

No je asi pravda, že už mám zřejmě pro začátek všechny potřebné instrukce , už zbývá jen ta praxe , krůček po krůčku...


+ABCD Hodnocení: +1
pon 06.03.2017, 12:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pravidla fóra

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
ABCD píše:
nemíním se podílet foru na kterém nejsem vítána pro svou přímost k lidem, protože s nimi nezacházím v rukavičkách a jak si myslí že bych měla.
Ano přímost bolí vím o tom své, má nervová soustava dostávala zabrat, ale zaplať Bůh díky tomu mohu toto forum opustit a tyhle řádky psát s naprostým klidem v duši.

Přeji foru a všem účastníkům zájezdu na planetu Země, at zde najdou co zde potřebují najít :-)
ABCD


ABCD, Cef a Petr, vy jste lidi, o nichž si myslím (o nichž věřím) , že máte z lidí , kteří mi zde na foru v mém deníku odpovídali , nejvíce praktických zkušeností a touhu svědomitě dle svých nejlepších možností lidem pomoci.Samozřejmě i další lidé , včetně ADMINA pandy na mě působí, jako upřímní dobří lidé, kteří chtějí ostatním pomoci.Jen podle toho, co jsem se zde zatím dočetl i podle toho, co jsem se dočetl na pustu.cz, jsem vyvodil , že právě vy 3 jste nejzkušenější(Minimálně z lidí, co mi odpovídali).Nějak jsem předpokládal, že až/pokud se pustím do pokusu o svou první 40tku, že budete snad stále přístupní mi poradit , kdyby se vyskytly nějaké potíže ,či kdyby zkrátka v mém životě vyvstalo něco, s čím bych byl rád , kdyby mi někdo z vás třeba poradil.Jenom bych se jednoduše chtěl zeptat , jestli na sebe jste ochotni nechat kontakt, třeba e-mail nebo něco.Samozřejmě jen v tom případě, že teda skutečně nad tímto forem zlomite hůl.Pokud teda zlomíte a přesto budete ochotni poradit jinou komunikační cestou, pak bych byl rád, pokud ne , budu to samozřejmě muset respektovat.Cef a ABCD jste jediní z lidí tohoto fora , kdo měl hotovou 40tku a s kterýma jsem se bavil během své první 21čky.Petr, pokud jsem správně pochopil, má sice jen 21čku, ale působí na mě taky serioznim a zkušeným dojmem.Kdysi jsem párkrát napsal e-mail Pavlu Máchovi a v jednom z e-mailu jsem se zeptal na věci, které , jak jsem zpětně vyvodil, byly asi na to, že jsem byl pouhý začátečník v půstech, až příliš nad rámec mé řekněme tehdejší a nejspíš i aktuální osobní úrovně.Ikdyž jsem pak zjistil, že tady na tomto serveru se stejně veřejně rozebírali.Ptal jsem se jestli je vážně dlouhodobě možné fungovat jako breatharian i bez všech minerálů, vitamínů a aminokyselin a přesto netrpět rozpadem svalové hmoty nebo nedostatkem živin a to při stejné nebo i větší fyzické a psychické zátěži jako za žití na jídle...(Psalo se tu o čakrách, které když jsou vyladěné,tak každá jednotlivá z nich pokryje určitou množinu živin).Pavel Mácha mě tehdy odkázal na tento server s tím, že nadále bych své odpovědi a pomoc měl hledat tady,z čehož jsem vyvodil že by tu měli být lidé, kteří mají vzhledem k mému stupni asi dostatečné zkušenosti...Dovolil bych si tvrdit, že zrovna vy 3 je máte.Pokud odejdete , tak nevím , zda tu zbude někdo , kdo mě bude ochoten poradit a pomoci z těch zkušenějších.Asi tak, více to natahovat snad netřeba :-).Co jsem měl potřebu sdělit , jsem sdělil.Děkuji za pozornost.Snad jen ještě na závěr, že by bylo možná lepší, kdybyste tu zůstali a zkrátka odpovídali jen těm, kteří o váš názor stojí :).


+Kei, +Ladič Hodnocení: +2
sob 21.10.2017, 19:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Rád bych se zeptal ještě na dvě věci , které bych si chtěl alespoň o trochu víc ujasnit a rozptýlit nějaké vydedukované pochyby, které mě trochu tíží, pokud můžu.

1)

Tohle bude skoro vypadat, jako totálně začátečnická otázka , ale během mé 21čky mě trochu víc trápila a dosud trochu trápí.Promiňte bude i trochu vyčerpávající, neboť mi přišlo, že kdybych se na ni zeptal jenom úplně jednoduše, tak by to vypadalo, že za sebou snad ani nemám půst delší , než 3 dny :D...Ale předem na mou obranu - ze své 21čky mám i průběžné fotky včetně poslední na konci návratovky, kde jsem ještě vyhublejší , než jsem byl na konci půstu.Takže k věci.

Jednoduchá verze by zněla: Lze logicky vysvětlit, jaktože přirozené množství minerálů v obyčejné vodě, na které jsem se dozvěděl, že mohou zkušení půstaři bez obav rovněž půstovat...Jaktože se toto přirozené množství minerálů během půstu nevstřebá a neudrží trávení v chodu?A ta samá otázka platí ohledně případných zbytků živočišného uhlí v destilce...Předpokládám, že živočišné uhlí je rovněž minerál.Abych to dovedl trochu do extrému, nemůže se v tom prípadě teoreticky půstovat i na takové vincentce , překypující minerály?Nemluvím teď o tom , že destilka je agresivní a má lépe čistit a že voda překypující minerály bude trochu hůře čistit...Ale o tom, zda vincentka svým velkým mnostvím minerálů udrží trávení aktivní a tím pádem jaktože taková obyčejná voda třeba ne?Nebo destilovaná voda se zbytkem živočišného uhlí...?

A tady ta složitější verze otázky:

Na kratší půsty před 21čkou jsem si nechával destilovat vodu od kámoše ve skleněné destilační soupravě, z které jsem podle netečných vlastností skla vůči vodě vyvodil, že by se nemělo při destilaci do vody nic uvolnit a tudíž jsem nepoužíval ani na dočištění živočišné uhlí.Na svou první 21čku jsem si tedy koupil z praktických důvodů destilátor a vznikl problém , že se možná z té k destilátoru přiložené plastové nádoby , do které jsem nechal vést destilovanou vodu, něco z toho plastu bude uvolňovat.Tak jsem poprvé použil i živočišné uhlí.A zkrátka mě napadlo, že je i možnost, že nějaké kousky toho uhlí zůstaly v té destilce a to i po jejím prolití do chlorem vydesinfikovaných skleněných flašek a to jsem ji ještě proléval přes trychtýř se sýtkem, na kterém jsem navíc měl filtrační papír.Zamýšlel jsem se nad tím , jestli kvůli tomu není možné, že by se to po vypití i se zbytkem toho uhlí nějak vstřebalo žaludkem a udržovalo ho to stále v mírném chodu a ikdyž jsem žádnou aktivitu žaludku nezaznamenal, tak jsem měl logicky vydedukovanou obavu, jestli kvůli tomu nejsem pouze na dietě , aniž bych o tom věděl.A pak jsem logicky došel i k tomu, že obyčejná voda má v sobě přece také minerály , tak mi trošku rozum vázne na tom, jaktože ty nejsou schopné se nějakým způsobem vstřebat a udržovat trávení?Ja vím, že jste tvrdili, ze destilka je jen agresivnější čistič, než obyčejná voda a tudíž vhodná pro první delší půsty, ale že poté při opakovaných delších půstech už se dá dlouhodobě postit i s obyčejnou vodou.Ale Pavel Mácha psal , že Půst= Voda + nic... Ale v obyčejné vodě jsou minerály a minerály jsou přece živiny ne?...Říkal jsem si ,že kvůli této své obavě bych měl další dlouhý půst dělat na osmotické vodě, jelikož po projití membránou by měly určitě i nějaké zbytky živočišného uhlí a dalších minerálů být s jistotou odděleny.Ale možná mi to takhle nevyjde a budu muset vodu upravovat starým dobrým destilátorem.Četl jsem tu i pár příspěvků , kdy někdo psal , že nějaký jeho známy dokonce během 40tky pil i čaj nebo co, a myslím ABCD odpověděla , že tím pádem musel být jen na drastické dietě.Tehdy jsem si říkal, jak je to možné, že to ten člověk tím pádem nepoznal, jestli ten čaj udržoval žaludek aktivní, anebo jestli se tomu člověku mohlo zdát, že žaludek a trávení jsou i tak zastaveny , ikdyž třeba nebyly.Nerad bych , aby se věc, kterou dělám s tou nejlepší vírou pro zlepšení kvality svého života, obrátila proti mě a stala se něčím , co mi ublíží.

Takže shrnuto , podtrženo dotaz - Živočišné uhlí, pokud vím, je taky minerál.V obyčejné vodě jsou bežně v jistém množství minerály.A teď si nejsem jistý, ale myslím, že i v destilce možná nějaké stopové množství minerálů zůstane, ale tím už si nejsem jistý... Otázka tedy zní - Proč se předpokládá , že zbytky živočišného uhlí v destilce anebo množství minerálů v obyčejné vodě se přirozeně vyskytující, neudržuje trávení nějakým způsobem v chodu?... Tohle jsem nikde logicky zdůvodněné nenašel , ale přece jen mě trochu děsí možnost, že s tím nejlepším Vědomím a vírou jsem dělal např. tu 21čku nebo i pak budu dělat 40tku , nebudu zaznamenávat žádnou aktivitu žáludku a trávení a přece budu jen na dietě,nikoliv půstu a budu spíše strádat , než se čistit.Ikdyž všechno , co jsem během té 21čky zažil, jsem připisoval nebo bych věřil tomu, že se dalo připsat, zkrátka projevům čištění a fungování z rezervních energií.Anebo je to tedy tak, že to malé množství minerálů v obyčejné vodě nebo v destilce včetně i případných zbytků živočišného uhlí prostě v té vodě tělem jen proteče, aniž by se stihlo vstřebat a tudíž trávení znovu rozjet nemůže?



A za 2)

Uníká mi vlastně ten základní rozlišovací důvod, proč Panda rozlišuje na lidi půstaře a lidi , co mají prý přímo směřovat k breatharianství.

Uniká mi rozdíl mezi 21denním přechodem na pránu , pokud během toho lidé pijí vodu a tím , proč teda i člověk , co dělá 40tku na vodě, nemá tedy od 21dnů+ být považován za člověka , co přechází na vnější výživu.Ať už úspěšně , či neúspěšně.(ztrácí váhu, drží si váhu anebo dokonce bez jídla přibírá).

Pavel Mácha psal, že on začal zkoušet přecházet , až když měl za sebou několik zdařilých 40tek a přecházel tím způsobem , že po 40tce zkrátka zkusil vypustit vodu a sledoval, jestli i bez pití vody se jeho tělo bude schopno samo hydratovat.Tuším, že psal , že na poprvé mu to nevyšlo a na tři dny se vrátil zpátky k vodě a potom to zkusil znova a po pár hodinách , že mu zvlhnul jazyk aniž by se napil.A to považoval za příznak úspěšného se napojení na pránu.V tomhle případě bych měl teoreticky jasno - Člověk s čistým tělem a vyladěnou psychikou nemusí jíst ani pít a přesto funguje, jeho tělu nic nechybí, protože jeho čakry mu všechno obstarají.Ale nemám jasno v tom, že někdo tvrdí , že má za sebou přechod na pránu , ale že mu instruktor doporučil ještě nějakou dobu pít vodu , než bude připraven být na práně i bez vody.To znamená, že přechod na pránu minimálně ještě není kompletně hotový ne?Neznamená pak - být během přechodu na pránu na vodě - totéž jako - být na půstu o vodě?...Pavel Mácha pak ještě psal , že jak je během půstu stále rychleji schopen vyčistit své tělo , tak že se tím zkracuje doba nutná na napojení na pránu. Tady se přiznám , že si nejsem jistý, protože to přímo nepsal, jestli tím pádem i dřív vypouští vodu , nebo jak to během toho má s vodou, ale odvozuju z toho, že třeba někdo skutečně , když je připraven , může nějakou dobu jíst, pak pít jenom vodu, pak po určitém individuálním počtu dní odstavit tělo i od vody.A pokud se povede.Tak jet už jen na pránu.Pokud ne, tak asi potřebuje více dní na dočištění , nebo se vrátit k jídlu , nabrat více síly a poté čištění zopakovat a zkusit to znovu , jestli to vyjde ne?

No ale na druhou stranu jsem zase tady na foru četl, že každý člověk je na práně.Že prána je za prvé i v jídle.A za druhé, že podle vyladěnosti jednotlivých čaker, je schopen člověk vypouštět z jídelníčku bílkoviny,tuky,stopové prvky,minerály,vitamíny,vlákninu,cukr a vodu nikoliv najednou, ale postupně , a jíst jen to, co zatím jeho čakry samy vykompenzovat neumí.Takže v tom mám zmatek.

Cesta půsty k breatharianstvi tedy má být, pokud to správně chápu, cyklus opakujících se půstů, návratů a udržování těla přiměřeným množstvím jídla, které pokrývá všechny potřebné živiny... Něco ve smyslu - ,,Jím v rozumném množství všechno a piju vodu" přes ,,Přestanu po dobu půstů jíst a piju jen vodu , dokud se dostatečně nepročistím" a nakonec do ,,Nyní jsem připraven bez jídla a vody fungovat jen na práně"..???

A naproti tomu cesta k breatharianstvi nějakým přechodem,u kterého si nejsem jistý, jak ho odlišit od půstu, nebo postupným vypouštěním konkrétních živin, když kdoví jak člověk vycítí, že už je nepotřebuje , mi vůbec není srozumitelná.

Můžete mi to zkusit trochu objasnit?

Předem děkuji za trpělivost, ochotu , pozornost a případnou pomoc. :-) Doufám , že je to napsáno aspoň tak srozumitelně, abyste pochopili na co se vlastně ptám...


Hodnocení: 0
ned 22.10.2017, 11:45
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Bojovnik0806: Životní příběh + dotazy + raporty pokroku
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Bojovníku Tobě bych v první řadě radil - pokud si nejsi jistý s delšími půsty a musíš se ptát, tak je nedělej! Získej nejdříve dostatek vlastních zkušeností s kratšími půsty a postupně je prodlužuj, až se dostaneš třeba i na těch 40 dnů. Pokud si nejsi jistý např. tím co Tě čeká, nemáš zkušenosti jak reaguje Tvé tělo a jak to řešit, tak mohou být takové půsty pro Tebe nebezpečné. Měl bys jít vpřed raději malými, ale bezpečnými kroky. Vždy jen tak rychle, aby ses naučil řešit si své problémy sám, aniž se musíš ptát na rady.

Doplním zde svou odpověď, kterou jsem psal Bojovniku v SZ. Upozorňuji ale, že jde jen o mé názory a mohou být mylné nebo se lišit od jiných názorů. Vzhledem k tomu, že neexistuje obecná "Pravda", záleží na příjemci které názory s ním rezonují tak, aby ho inspirovaly.

-------------

Fungování půstů chápu tak, že během půstu se nepřepíná tělo nějakým skokovým přepínačem na jiný režim. V těle probíhá neustálá výměna látek, buňky se regenerují nebo rozpadají. Záleží na množství okolních stavebních látek - když je dostatek živin, převládá konstrukce nad destrukcí a buňky se udržují ve funkčním stavu. Když není dostatek, buňky se rozpadají a živiny z nich se dostávají do těla - podobně jako funguje osmotický tlak a výměna látek ve hmotě.

Mezi půstem a jedením není žádná ostrá hranice, tělo se nepřepíná do jiných režimů. Když se ubírá jídlo, zvyšuje se množství živin získaných z tkání a převládá rozpadání tkání. Pro půsty je důležité, že když se vynechá jídlo, sníží se koncentrace živin v krvi, tím se zvýší rozpad tkání a to znamená pročišťování organismu, protože se odplavují toxiny které byly v tkáních uložené. A také se ničí bakterie a jiní paraziti, protože se vyhladoví a tělo se snaží je také vstřebávat (=léčí se nemoci).

Když se přisunuje do těla něco, třeba čaje nebo minerály, tak ty látky se vstřebávají do krve, koncentrace látek v krvi se zvyšuje a tím se snižuje možnost uvolňovat toxiny z tkání. Tedy, ty látky snižují účinnost půstu. Ale je to jen malé množství látek oproti běžné stravě, není to zásadní katastrofa a mnozí půstaři běžně pijí čaje (ne ovocné, ty mají i cukry), protože si tím zpříjemňují nepříjemné stavy při půstu.

Když je koncentrace nežádoucích látek v těle vyšší (např. hodně čaje + příliš mnoho odpadu z tkání), projevuje se to jako intoxikace (otrava) organismu. Brání se tak uvolňování živin z rozpadajících se tkání (protože koncentrace látek v krvi je velká a tak se snižuje rychlost rozpadu tkání). Projevuje se to pak tak, že toxikovaný člověk při půstu cítí slabost, nic se mu nechce, cítí se mizerně. Při příliš velkých koncentracích může dojít až ke smrti (to je jedna ze základních příčin úmrtí z hladu).

Změny v trávicím systému se dějí v tom, že cokoliv co člověk běžně považuje za stravu, ale i obecně něco co má nějakou chuť, tak způsobí vylučování trávicích šťáv (žaludek se tím podráždí), např. se zvýší produkce HCl a to může být trochu nepříjemné. Ale organismus se do ničeho nepřepíná, jen se mohou objevovat pocity běžné při hladu. Hlad způsobují bakterie v trávicím systému - když bakterie hladoví, produkují odpadní látky které dráždí trávicí systém a proto při hladu vzniká nepříjemný pocit. Při půstu se bakterie snaží přežít tím, že se zakuklí nebo umírají vyhladověním - proto je pocit hladu při půstu především 3 dny na začátku a pak ustává (kdyby byl hlad funkcí organismu, nebyl by důvod aby slábl, naopak by časem ještě sílil).

Když pošleme něco do žaludku, bakterie se probudí, využijí tu trochu živin pro sebe (nemusí se tak dostat živiny ani do těla) a začnou intenzivně produkovat své odpadní látky, což se projeví jako že po malém množství např. cukrů při půstu se objeví opět velký hlad. Stejně tak cokoliv s výraznou chutí při půstu, třeba i jen žvýkačka bez živin, probouzí trávení a bakterie, projeví se to jako vlčí hlad který může člověka přinutit až skončit s půstem, ale organismu to přímo nijak neublíží. Když je někdo už na tento způsob zvyklý, jeho psychika neprobouzí trávení např. při chuti čaje, tak už by s čaji při půstu neměl mít problémy.

Minerály ve vodě - sice trochu zvýší koncentraci látek v krvi a mohou způsobit zpomalení půstu (zvýší se pocit únavy), ale je to tak málo, že to běžně člověk ani nemusí poznat, obzvláště když je navyklý pročišťovat si krev ještě např. pohybem. Ani trocha uhlí ve vodě by neměl být žádný problém. Jediný efekt může být že taková voda nemusí chutnat. Trochu jiná situace je u plastů - když se dá destilka do plastové nádoby, poměrně rychle se vstřebávají chemikálie z plastu a projeví se to už i výrazně na chuti, taková voda je dost cítit po plastu. Taková koncentrace plastů už nejspíš může dělat tělu problém. Nemám to sice ničím potvrzené, ale beru to tak, že co člověk cítí jako nepříjemně, tak už může škodit. Nějaké soli ve vodě bych ani necítil, ty by mi nevadily, ale plast bych už hodně cítil a proto předpokládám že to bude škodit.

No a pak se zde uplatňuje ještě psychika. A to je ten rozdíl mezi půstem 40 dnů nebo přechodem 21 dnů. Energetický systém v těle je řízen především psychikou (což je samozřejmé, odkud jinak by tělo mohlo vědět, co zrovna se děje a jak se přizpůsobit). Psychika řídí distribuci životní energie (čchi). Pokud člověk VÍ že je v půstu, tělo řídí především aby fungoval na zásoby živin. Vznikne-li přitom ještě přesvědčení, že při půstu slábne, skutečně se pak cítí stále hůř, tělo se nepřizpůsobuje jiným zdrojům a nechává energetické kanály zavřené.

Při přechodu na pránu si člověk naopak uvědomuje, že chce přejít na pránický zdroj energie. Vizualizuje si jak tělo prosvětluje pránickou energií. Probouzí v sobě nadšení a vnitřní sílu, což znamená že se otvírá příjmu pránické energie. Ovšem na takové sebeřízení už musí být připravený po psychické stránce, musí už vědět jak tyto energie řídit, co při tom má cítit. Proto je potřebná k tomu příprava a nemusí to jít každému (hodně pomáhá společný přechod, protože lidé se tak navzájem ovlivňují, davové nadšení umí hodně vyprovokovat vnitřní energii). Takto je možné nastartovat vnitřní pránickou energii, která pak nahrazuje energii z živin. Jiným protipólem je anorexie - tito lidé chtějí především zhubnout, neplánují čerpání energie odjinud. Tělo se této myšlence podřizuje - blokuje příjem energie a snaží se co nejvíce spotřebovávat vlastní zásoby. Až ke smrti (díky psychice přestává fungovat pud sebezáchovy).

Člověk na práně proto může i občas něco sníst, pokud to má pro "pohlazení mysli" a není na stravě závislý (=je schopný po jídle nejíst bez problémů dalších několik dnů, aniž mu klesá energie nebo klesá váha). Vědomým působením mu trávení stravu zpracuje, i využije živiny z ní, ale i pak pokračuje distribuce pránické energie, díky které se zbaví rychle toxinů z jídla a může pokračovat opět bez problémů v pránickém stylu.

Voda a prána: když se vynechá strava, tělo se především čistí od toxinů, tj. klesá hmotnost. Nepříjemné stavy při půstu jsou způsobené především toxikací odpady. Toxiny (a i psychika) brání tomu, aby tělo využívalo efektivně pránické zdroje energie. Během půstu toxikace klesá a tělo postupně přechází stále více na pránu, proto během půstu se snižuje rychlost poklesu váhy. Převládne-li rychlost nárůstu pránické energie nad toxikací, člověk může získávat pocit návalu energie během půstu (příp. až do stavu, kdy se cítí tak dobře, že jeho vnitřní radost podstatně silněji probudí zdroje prány a může zůstat na práně). Nebo naopak když je produkce toxinů mnohem silnější než nárůst prány, cítí se během půstu stále slaběji a hůře.

Když někdo dosáhne stavu kdy mu naskočí dostatečně vydatný zdroj prány, nemá ještě vyhráno. Ještě dlouhou dobu potom se jeho tělo detoxikuje - tj. musí se rozpadat tkáně aby se uvolňovaly toxiny v nich uložené. A také se tělo musí zbavovat parazitů (=myšleny např. i viry a bakterie a jiné organismy v našich orgánech, protože těch máme každý opravdu hodně). Proto i po přechodu nemůže zdroj prány jet ještě naplno a tělo se musí regenerovat. Je proto důležité i po přechodu pít ve zvýšeném množství vodu, aby se odplavovaly toxiny. Toto pročišťování může trvat i měsíce (pránista cítí, jak se mu v těle stále hýbou orgány, např. zmenšují se odplavováním tuků). Voda u pránisty není proto příznakem jeho duchovní úrovně na práně, ale je to přechodný stav po přechodu.

Pránista ke svému životu potřebuje především energii v čisté formě. Ne ani tak že by prána vyráběla dostatečné množství živin jako u stravy, ale pránista tyto živiny nepotřebuje. Živiny jsou běžně potřebné na látkové výměny a přenášení energie. Např. zpracování jedné látky vyžaduje přísun jiné látky. Ale to u pránisty není potřeba, protože ten dostává energii v čisté formě. Jeho buňky se také rozpadají a tvoří, ale na vše stačí recyklace vlastních živin - to co se uvolní, to se opět využije. Proto potřebuje doplňovat jen stopová množství látek a ty může získávat jen ze vzduchu. Doplňuje si jen čistou energii - a domnívám se že ji nezískává z žádných záhadných duchovních zdrojů, ale že zdrojem energie je naše Slunce (mimo naši sluneční soustavu by ani pránista nepřežil). Proto lidem výrazně klesá životní energie a optimismus, když je zataženo (voda tuto energii velmi odstíní a pohlcuje - protože i základem Slunce je vodík, stejně jako ve vodě). A lze pozorovat geopatogenní zóny - což jsou sluneční vlny pránické energie oscilující v Zemi a vytvářející tak různě silná pole. Vody potřebuje trochu více - nejen po přechodu na pročišťování, ale pak později i jako náhradu při odpařování (chlazení organismu). Na to nemusí stačit vzdušná vlhkost a tak někteří pránisté pijí. Časem nepotřebují pročišťování toxinů vodou, stačí jim na doplňování zásob i jen velmi malé množství vody, třeba skleničku za několik dnů. Možná je tato hypotéza mylná, protože jestli pránistovi přibude najednou několik kg váhy když mu "naběhne vnitřní voda", pak by to nejspíš nemohlo být ze vzdušné vlhkosti.

Ano prána je koncentrovaná i např. ve stravě a odtud ji získáváme, proto více nabudí nezpracovaná syrová strava. Při vypouštění stravy bych to ale spíš vysvětlil tak, že každý máme díky stravě a parazitům orgány v různém stavu. Některé fungují hůře a podle toho je nutné přizpůsobovat i stravu. Každý typ stravy vyžaduje dodání jiných složek na kompenzaci svého zpracování a to závisí hodně i na stavu orgánů, jak si s tím zpracováním poradí. Proto bych různá složení vypouštěné stravy přisuzoval spíš různému fungování orgánů než různému stavu čaker. Ve skutečnosti je to ale to samé - když některý orgán funguje špatně, znamená to že tam jsou usídlení parazité a tím místem pak špatně prochází životní energie (protože ji parazité spotřebovávají) a proto můžeme říct že ta čakra funguje špatně.

Před přechodem na pránu je nutné se především pročistit, protože v naší civilizované společnosti jsme každý už tak silně zanesení a nefunkční, že i kdyby se nám přechod povedl, tak se následující detoxikací můžeme dostat do velkých problémů. Nejspolehlivější cestou k pročištění jsou půsty. Dobře fungují zpočátku i série krátkých půstů, např. 1 den půst a 1 den pauza. Pročišťování před přechodem obvykle trvá dlouho než se člověk dostane na dostatečně dobrý stav - rok nebo dva. Jenom lidé s přírodních končin jsou schopni přejít rychleji, protože nebyli tak zatoxikovaní jako my. Pročišťování je poznat podle toho, že při opakovaných půstech se člověk cítí stále líp a půsty jdou snadněji. Když udělá mezi půsty příliš dlouhou pauzu, rychlost toxikace převládá nad detoxikací a efekt se nedostaví. Teprve až člověk zvládne půsty dlouhé několik týdnů, aniž mu to dělá nějaké potíže (a dokonce ke konci těchto půstů cítí příval energie), tak pak teprve může uvažovat o přechodu - tj. nevracet se k jídlu, vizualizovat si prosvícení těla pránou, dokud jeho tělo nezačne přibývat na hmotnosti.

Možností cest k breathariánství je neomezeně. Nejen přes půsty, ale i plynulý přechod přes stravu, nebo přes pohyb nebo přes víru atd. Různé příklady cest jsou uvedené zde na stránkách v sekci Breathariánství. Ale vždy mají všechny jedno společné - nabuzení vnitřní energie, vnitřního nadšení a radosti.

Bílkoviny - s tím není takový problém. V každé stravě je nějaký poměr bílkovin i sacharidů, jen v některé převládá víc, v jiné míň. Ale tělo si s tím stejně dokáže vždy poradit a zpracuje to vždy podle potřeb. I ze sacharidů nebo tuků si umí vytvořit dostatek svaloviny. Pro tvorbu svaloviny (i při půstu) je potřeba buď pohyb, nebo alespoň vizualizace. Tělo se při půstu snaží šetřit a dělá jen to co musí. Když se člověk při půstu hýbe, tak se snaží budovat svalovinu a má k tomu dostatek látek. Na udržení svaloviny při půstu je proto důležitější pohyb než to jaké živiny tělo při půstu má k dispozici. No a pohyb se dá tak trochu nahradit i psychikou. Tělo řídí distribuci především podle informací z hlavy (hlava ví, zda člověk běhá a je třeba posilovat svaly pro příště). Jsou známé pokusy, kdy lidé jen meditovali a představovali si pohyb a tělo si nabudovalo svalovinu vydatněji než lidé co se skutečně hýbali. Při vizualizaci si člověk totiž nepředstavuje únavu jakou zažívá při pohybu, povely k budování svaloviny jsou proto intenzivnější.


+Wewe Hodnocení: +1
úte 24.10.2017, 10:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz