Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 06:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Špetánka píše:
...Řekněme, že s fyzickými projevy si "vím rady", ale tohle je pro mě nezvyklé, nečekané i nereálné (i když - co je to realita?),...
Životní energie (čchi, prána) se dá také zařadit do fyzické stránky reality. Jen je zatím "vědecky nevyčíslená a nepopsaná".


Hodnocení: 0
pon 26.09.2016, 09:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Panda píše:
Špetánka píše:
...Řekněme, že s fyzickými projevy si "vím rady", ale tohle je pro mě nezvyklé, nečekané i nereálné (i když - co je to realita?),...
Životní energie (čchi, prána) se dá také zařadit do fyzické stránky reality. Jen je zatím "vědecky nevyčíslená a nepopsaná".

Studijně si jí půstaři pojmenovali "energo-duše" nebo "silo-duše" ;-) Jejím účelem je fungovat jako zdroj energie pro zbytek osobnosti - tělo, duši, ducha. Nic víc, nic míň.


Hodnocení: 0
pon 26.09.2016, 12:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Panda píše:
Špetánka píše:
...Řekněme, že s fyzickými projevy si "vím rady", ale tohle je pro mě nezvyklé, nečekané i nereálné (i když - co je to realita?),...
Životní energie (čchi, prána) se dá také zařadit do fyzické stránky reality. Jen je zatím "vědecky nevyčíslená a nepopsaná".

Heh .. realita je takova, ze tento pan drzi rekord v zivote bez "prany" 19 minut :) .. https://www.novinky.cz/koktejl/192334-s ... minut.html


+Petr Hodnocení: +1
pon 26.09.2016, 15:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jinymy slovy vzduch je nase hlavni "palivo", pac bez nej jsme za par minut nemydleny uplne vsichni, jedno jestli pranar nebo hmotar :) .


+ABCD Hodnocení: +1
pon 26.09.2016, 22:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Vzduch je vůbec nejdůležitější. Nejen že je polovinou veškerýho paliva, je i základním alkalizujícím prvkem těla. Ne nadarmo byla vždy dechu připisována taková důležitost. ;-)


+ABCD, +Cef Hodnocení: +2
úte 27.09.2016, 21:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Takze jsme ve finale vsichni na Zemi z pulky pranari :)) .


Hodnocení: 0
úte 27.09.2016, 21:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
No breathariáni určitě. ;-)


Hodnocení: 0
úte 27.09.2016, 21:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No, nedavno jsem si seradil "vstupy" podle hustoty (jidlo/voda/vzduch) a nasledky pri jejich absenci a vysel mi z toho tento vysledek:).


Hodnocení: 0
stř 28.09.2016, 13:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Cef píše:
No, nedavno jsem si seradil "vstupy" podle hustoty (jidlo/voda/vzduch) a nasledky pri jejich absenci a vysel mi z toho tento vysledek:).

Zařaď k tomu teplo a máš základ všech příruček o přežití. Vzduch (dech), oheň (teplo), voda (pití), země (jídlo). Ještě můžeš na první místo zařadit éter (srdeční tep jako projev života). Bez něj vydržíš jen pár vteřin.


Hodnocení: 0
stř 28.09.2016, 22:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Tak .. presne :-) .


Hodnocení: 0
čtv 29.09.2016, 14:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?

Registrován: čtv 15.09.2016, 18:18
Příspěvky: 13

Reputace: +1
Zdravím všechny!
Po cca roce a kousek jednodenních půstech a 4 třídenních bych potřebovala radu. Pokud probíhal půst v pracovní den, tak na destilce (vedle práce mám ochotnou, byť drahou, lékárnu), pokud doma, tak na filtrované kohoutkové vodě. V rámci "léčebných kůr" jsem absolvovala i biorezonanci a, krom pár dalších zjištění (třeba mírná osteoporóza, metla nás, mladých holek), jsem odešla se závěrem "deficit B1, B6 a B12". A zajímalo by mi, zda to nemůže souviset s destilkou?
Je pravda, že poslední dobou vzrostla potřeba ořechů. Taky mi je obecně vcelku zima (a to jsem dřív nezažívala, byla jsem horkokrevná), teď v obýváku trávím večery v triku, mikině, županu a dece a teplo mi teda rozhodně není. A při půstech je to ještě horší. Lyže pro mně byly letos utrpení, páč pokud jsem se na běžky oblíkla tak, abych nemrzla, tak jsem se přes všechny vrstvy skoro nemohla hýbat. A ve fitku se na 110 tepech ani nezpotím. Nicméně zimomřivost přičítám i úbytku cca 6 kil, ale je pravda, že v době, kdy jsme vážila stejně (cca před 10 lety) jsem horkokrevná byla.
Nemám se na destilku raději vybodnout? Co se chuti týče, tak mi to takto střídavě vyhovuje.
A tak dlabu Pangamím a doufám, že se to srovná. A protože B má konsekvenci na hladinu homocysteinu, tak bych to ráda dala do latě a udržela bez zjevných výkyvů. Nikdy jsem s tím problémy neměla, stravování je leta stejné, takže to vše vidím v souvislosti s půsty, resp. tou vodou....
Neporadí zkušení půstaři?


Hodnocení: 0
ned 12.03.2017, 14:36
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Ahoj Štěpánko ;-)
si nás opět navštívila...
vodou to nebude, máš někde úbytek vitální energie - jinými slovy fičí Ti energie oknem ven...Co okolí, práce, sport, doma.. změnilo se něco ?


Hodnocení: 0
pon 13.03.2017, 10:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?

Registrován: čtv 15.09.2016, 18:18
Příspěvky: 13

Reputace: +1
Ahoj a díky za reakci.
Energii registruju od šanek s různou intenzitou - nějaký pátek cvičím hormonální jógu a před jsem vnímala jen proudění Solar plexem, pak všemi čakrami. A už jsme psala, že mi občas brní celé dlaně - neumím to vyvolat ani zastavit, prostě to přijde... vypínač jsem nenašla...
Co se životních změn týče, tak vlastně teď nebo v krátké minulosti asi žádná - práce, rodina důchodci, sport,,,, Drobné odchylky, i třeba dlouhodobé, tam jsou, ale dle mého nejsou zas tak radikální. Je pravda, že už cca 12 let jedu v režimu sendvičové generace a ten náš soukromý starobinec dává zabrat. Ale absurdně, teď zrovna asi tak 2 roky zpět je to vcelku pohoda (fyzicky, psychicky je to darda furt) - je to hrozný to takto napsat, ale počet opečovávaných seniorů se snížil na 2 a to, samozřejmě, ty mladší a pohyblivější. Pokud bych vyšla z teorie, že senior = energetický upír, tak bych na tom byla bývala musela být dřív daleko hůř (ve hře byly 2 téměř stoleté babči, z nichž ta mladší byla do poslední chvíle vitální).
A, krom tý zimomřivosti, je mi fajn.
Jo, a zařadila jsem do jídelníčku víc zeleninových šťáv, ale to až po deficitu B.


Hodnocení: 0
úte 14.03.2017, 09:53
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: ... a co dál?
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Špetánka píše:
Ahoj a díky za reakci.
Energii registruju od šanek s různou intenzitou - nějaký pátek cvičím hormonální jógu a před jsem vnímala jen proudění Solar plexem, pak všemi čakrami. A už jsme psala, že mi občas brní celé dlaně - neumím to vyvolat ani zastavit, prostě to přijde... vypínač jsem nenašla...
Co se životních změn týče, tak vlastně teď nebo v krátké minulosti asi žádná - práce, rodina důchodci, sport,,,, Drobné odchylky, i třeba dlouhodobé, tam jsou, ale dle mého nejsou zas tak radikální. Je pravda, že už cca 12 let jedu v režimu sendvičové generace a ten náš soukromý starobinec dává zabrat. Ale absurdně, teď zrovna asi tak 2 roky zpět je to vcelku pohoda (fyzicky, psychicky je to darda furt) - je to hrozný to takto napsat, ale počet opečovávaných seniorů se snížil na 2 a to, samozřejmě, ty mladší a pohyblivější. Pokud bych vyšla z teorie, že senior = energetický upír, tak bych na tom byla bývala musela být dřív daleko hůř (ve hře byly 2 téměř stoleté babči, z nichž ta mladší byla do poslední chvíle vitální).
A, krom tý zimomřivosti, je mi fajn.
Jo, a zařadila jsem do jídelníčku víc zeleninových šťáv, ale to až po deficitu B.



No s šankama a štávama na úkor pevný stravy bych to nepřeháněla))pokud to nedoženěš čakrama
neb tlustý střevo funguje jako kamna..


Hodnocení: 0
úte 14.03.2017, 12:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz