Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 13:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Jojo efekt

Registrován: pon 16.06.2014, 23:23
Příspěvky: 9
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů
Reputace: +7
Dobrý den,
právě ukončuji třetí den plánovaného 21 denního půstu. Je mi 20 let a mám zkušenosti jak s jednodenními, tak třídenními i šestidenními půsty. Půsty držím z toho důvodu, že mám pocit, že moje tělo (coby ne zrovna zdravě se stravujícího kuřáka) je zanešené a zkrátka tu detoxikaci potřebuje. S tím souvisí i to, že se mi dlouho nedaří zhubnout. Minulé Vánoce (2012) jsem vysadila hormonální antikoncepci, při jejímž braní (světe div se) jsem zhubla asi 4 kila, měla jsem tedy při své výšce 170 cm nějakých 73 kilo. Avšak po zmiňovaném vysazení (asi po třech letech) jsem ve vemli krátké době hodně přibrala. Každopádně o rok později na Vánoce (2013) jsem měla 83 kg. Mívám špatné psychické stavy, které bohužel řeším přejídáním se. Zkrátka když mám blbou náladu, jsem ve stresu ze školy, tak jdu a jsem schopná sníst neuvřitelné množství jídla. Dostalo mě to až na váhu 90 kil, a tím i podle BMI na hranici obezity. Začala jsem cvičit třikrát týdně, snažím se jíst méně. Ale na váze to není znát. Proto se obracím sem s prosbou o radu. Chtěla bych půstem zlepšit stav svého těla, zbavit se alespoň nějakých tukových zásob, a také zlepšit svojí psychiku, zkrátka alespoň se přiblížit k nazelení "sebesama". Ale mám velký strach z jojo efektu. Chci se zeptat, jestli je reálné se mu úplně vyhnout kvalitní návratovkou. Alespoň částečně. Abych třeba zhubla 15 kilo a nabrala zpět jen 5 nebo 10, a né 20. Děkuji za každou radu a pomoc.


+Pega Hodnocení: +1
pon 16.06.2014, 23:40
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Zda se budeš potýkat s jojo efektem není tak jednoznačné. Pokud bys zvládla delší půst, jako např. 21, tak tam už se dá předpokládat že by se nedostavil. U krátkých půstů, tak to těch 7 dnů, je možné že se Ti problém s přejídáním bude naopak zvyšovat. Důvodem ale nejsou půsty. Zvládnout správně 21 i s návratovkou znamená už takovou sebedisciplínu a duševní stav, kdy už jsou pravděpodobně vyřešeny duševní příčiny vedoucí k přejídání. Jídlo je droga jako každá jiná a tak se stává že se požitkem z jídla kompenzují nějaké jiné problémy. Z nějakých příčin přichází pocit neuspokojení a tak člověk hledá nějaké příjemnosti které tento pocit zmírňují. Obvykle to končí celoživotním bojem s nadváhou - člověk objeví super novou hubnoucí dietu, která mu zpočátku pomůže a pak přestane fungovat a tak zkouší zas jiné cesty. Časem se začne dařit že dotyčný začne skutečně jíst málo, vznikne až odpor k jídlu, ale tělo má přesto nadváhu.

Řešení nadváhy totiž ve skutečnosti nespočívá ve stravě. Ta je jen pomocným prostředkem těla k dosažení stavu nadváhy. Kde je potřeba hledat, je psychika. Nadváha ukazuje, že člověk je v nějaké oblasti nešťastný, nespokojený sám se sebou, nemá se rád. Např. má strach z okolního prostředí - v tom případě se hromadí tuky v oblasti břicha, protože si tak dotyčný snaží izolovat své základní existenční čakry od okolního světa. Tělo je obrazem toho, jakou máme představu sami o sobě. Naše duše určuje jak chceme (v podvědomí) vypadat a tělo se tomu obrazu přizpůsobuje. Vzhled těla se zlepší teprve až se člověk naučí mít rád sám sebe a vážit si sebe.

Doporučoval bych Ti především začít zkoumat ve své psychice, kdy cítíš špatné pocity, nespokojenost, co předchází tomu že se pustíš do jídla aniž máš hlad. Pokud najdeš příčinu co Tě k tomu přivedlo, je sice možné že najdeš nápravu změnou vně Tebe, ale častěji je třeba hledat chyby v sobě, ve svém postoji ke světu. Člověk najde vyrovnání se s okolím teprve až se vyrovná sám se sebou, najde svou vnitřní rovnováhu a své hodnoty. Např. "cítím se opuštěná, protože nedostávám lásku od rodičů a přátel" pravděpodobně znamená, že člověk více očekává než dává, hledá naplnění prázdnoty v sobě podněty z vnějšku místo aby pochopil že láska není to co dostáváme, ale to co máme uvnitř sebe nezávisle na okolí. Pak je možné milovat okolní svět nepodmíněně, aniž očekáváme odezvu.

Prvním krokem k nalezení svých problémů může být kniha Brandon Bays - Cesta (např. na ulozto.cz), která učí zbavovat se zapomenutých pocitů křivd, což často může znamenat zbavení se všech svých zdravotních problémů.

A samozřejmě cesta je také to, že budeš nadále zkoušet půsty - to totiž znamená, že se snažíš něco se sebou dělat, najít cestu, a už to je dostatečně silný nástroj ke zlepšení své psychiky. Takže i když nebudeš nijak řešit psychické příčiny a budeš jen usilovat o zdravou stravu a půsty, tak i když to zpočátku bude mít opačné efekty, tak díky tomu úsilí se Ti to časem začne dařit zlepšovat. Nenech se proto odradit počátečními neúspěchy, k cíli rozhodně dojdeš. Stačí když se vyvaruješ stavu sebelítosti, kdy by sis řekla "stejně to nemá cenu, nefunguje to".


+ANTONÍN, +Lůca Hodnocení: +2
úte 17.06.2014, 08:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Lůco
jak si zvládla návratovku po 7? :-)


Hodnocení: 0
úte 17.06.2014, 10:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt

Registrován: pon 16.06.2014, 23:23
Příspěvky: 9
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů
Reputace: +7
Návratovku po sedmičce jsem bohužel trochu "ošulila", držela jsem podle návodů co jdou tady, klasika - napařená rajčata, mrkev, ale jen pět dní, šestý den jsme měli doma grilování a já si dala nějaké maso z grilu. No, nebylo mi po tom úplně skvěle. :D Jsem si říkala: šestý den, to už můžu. Ale nebylo to ono. Takže zase je to tady, poučuji se z vlastních chyb a vím že dodržet návratovku stejně dlouho jako samotný půst je důležité. Vyjde mi to akorát na prázdniny, takže mám v plánu odjet na chatu alespoň na nějaký ten den, kde budu sama a nebude mě nic lákat k tomu, dát si to i když nebudu moct. Bohužel nevím jak jsem to měla s jojo efektem, protože jsem se v té době nevážila a pár měsíců po půstu opět přišly problémy a já se zase začla cpát. Doufám, že po "jednadvacítce" si uvědomím že jídlo moje problémy nevyřeší, ba naopak, a dostanu se z toho začarovaného kruhu.


Hodnocení: 0
úte 17.06.2014, 10:48
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Luci je důležité si uvědomit že 7 není 21, takže buď disciplinovaná, vydrž a vrátí se ti to vrchovatě :-)
držím palce :ok:
doplňuji
Luci, prvotně změň záměr, vyměń myšlenku chci půsty řešit svou váhu, za dám perfektní návrat a zvládnu sebe sama 21 v návratu:-) když už ses tedy rozhodla po 21:-)
to o čem mluvíš je problém emočního těla, (čili vyššího těla) které nemá stabilitu...píchneš do něj a rozstřese se :-)
držím palce jsi o 2 roky mladší než moje dcera takže vím že to holky v tomhle světě nemáte jednoduché :-)


Hodnocení: 0
úte 17.06.2014, 11:02
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Návratovka znamená postupný návrat k běžné stravě. Ne držet se a pak skočit hned na maso, taková prudká změna je velká zátěž i po 5 dnech. Představ si že po půstu jsi jak novorozeně, s odlehčeným čistým trávením, tomu bys také nedala hned maso.


Hodnocení: 0
úte 17.06.2014, 11:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt

Registrován: pon 16.06.2014, 23:23
Příspěvky: 9
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů
Reputace: +7
Ano, už jsem si toho vědomá, a mám v plánu se opravdu držet, i proto že vím, že by mi rozhodně nebylo dobře. Mám v plánu první týden jen dušenou zeleninu, druhý týden přidat nějaké ovoce a třetí týden asi to samé jen v trochu větším množství. Doufám že je to tak správně.
Mimochodem děkuji, děkuji za podporu a odpovědi. Té si mi doma moc nedostává, rodiče mi rovnou řekli že nejíst déle jak jeden den může jen (cituji:) debil. Takže jsem pro ně teď trochu za exota. Ještě že existují takové diskuse :D :heart:


Hodnocení: 0
úte 17.06.2014, 11:39
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
najdi si na této diskuzi návratovka podle PM a zjistíš že potřebuješ ovoce i v prvním týdnu. proč se taky dovíš tady ... viz návrat po 7 dnech
Podotýkám neagresivním ovocem, jablka a citrusy jsou pro odhlalený trávicí trakt moc agresivní.


Hodnocení: 0
úte 17.06.2014, 11:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25.12.2013, 16:25
Příspěvky: 35

Reputace: +17
Držím palce, ať to zvládneš.
Co se týče jojo efektu, tak to je naprosto individuální.
U mně např. pravidelné jedničky vedly k plynulému úbytku váhy, čili od neděle večera půst do úterního rána, samotné úterý jenom ovozel, a od středy do konce týdne necenzurovaná strava. Měl jsem taky v průběhu času 3 sedmičky a po každé se mi váha ustálila o 1,5 až 2 kg níž než dřív. Takhle jsem za rok přišel o 12 kg, což jsem sice neměl v úmyslu, ale co už.

Moje nejbližší okolí se s tím smiřuje celou tu dobu, ale krůček po krůčku se to mění, alespoň to už přestali komentovat, dokonce jednoho vzdáleného příbuzného jsem tím inspiroval k pravidelným jednodenním půstům. A to aniž bych s ním mluvil, dozvěděl se to o mně z pomluv :lol:


+hlavinka Hodnocení: +1
úte 17.06.2014, 17:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt

Registrován: pon 16.06.2014, 23:23
Příspěvky: 9
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů
Reputace: +7
Děkuji za podporu. Mám za sebou (skoro) čtvrtý den a je mi fakt dobře. Zatím zvládám. Jen mě trápí ten nával jakési vnitřní energie, který bych třeba využila k běhání, nebo něčemu, jenže by to se mnou pěkně seklo asi i na delší procházce :D Budu ráda když zítra zvládnu dvouhodinovou cestu do školy a zase zpátky :D Naši už to naštěstí taky přestali komentovat, jen máma každý večer přijde s nějakou dobrotou a ptá se, jestli si taky nedám. Chce mě zlomit, ale nepodaří se jí to!!! :->


+ANTONÍN, +Panda Hodnocení: +2
úte 17.06.2014, 18:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05.06.2014, 22:58
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 14 dnů
Reputace: +7
Ten vliv okolí mi hodně osvítil pust.cz a tamní doporučení mluvit o půstech jen s lidmi, kteří si nějakým prošli, mohu po vlastním "nárazu s realitou" jen zopakovat.

Ten nával energie - mám za sebou několik jedno a dvoudenních a jeden třídenní půst - teď naposledy (včera) jsem byl při jedničce jako na drátkách, velmi akční, činorodý a se vším (téměř) hned hotový. Jel jsem do práce na kole (10 km po Praze), zpátky jen půlku a bylo to naprosto v pohodě. Chci se zeptat zkušenějších půstařů, jak to mají s fyzickým pohybem, cvičením, běháním po dobu půstu? Je to ok? Mě to přišlo fajn, ale začínám, tak si rád přečtu rady zkušenějších.


Hodnocení: 0
úte 17.06.2014, 22:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Lůca píše:
rodiče mi rovnou řekli že nejíst déle jak jeden den může jen (cituji:) debil.

Jako bych to ještě slyšel :-DDD


+ANTONÍN Hodnocení: +1
úte 17.06.2014, 22:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Josef píše:
Ten vliv okolí mi hodně osvítil pust.cz a tamní doporučení mluvit o půstech jen s lidmi, kteří si nějakým prošli, mohu po vlastním "nárazu s realitou" jen zopakovat.

Ten nával energie - mám za sebou několik jedno a dvoudenních a jeden třídenní půst - teď naposledy (včera) jsem byl při jedničce jako na drátkách, velmi akční, činorodý a se vším (téměř) hned hotový. Jel jsem do práce na kole (10 km po Praze), zpátky jen půlku a bylo to naprosto v pohodě. Chci se zeptat zkušenějších půstařů, jak to mají s fyzickým pohybem, cvičením, běháním po dobu půstu? Je to ok? Mě to přišlo fajn, ale začínám, tak si rád přečtu rady zkušenějších.

U jednotek je to normální že je víc energie na fyzický pohyb. Trvá to pár dnů než začne klesat.

Pohyb, chůze - lehký běh při půstu můžete, buďte v klidu ale jen pokud se na to cítíte. Ne to lámat!


+Cef Hodnocení: +1
úte 17.06.2014, 22:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt

Registrován: pon 16.06.2014, 23:23
Příspěvky: 9
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů
Reputace: +7
Já bych si teda dneska asi zaběhat nešla :) Měla jsem sice chuť, protože už 4 dny sedím nad učením, ale jakmile jsem sešla schody tak jsem si uvědomila že by to nebyl nejlepší nápad :D Tak jsem se jen natáhla na zahradě na sluníčko a relaxovala a užívala si tu vnitřní energii kterou bohužel nejde vynaložit nějak jinak :)


Hodnocení: 0
úte 17.06.2014, 23:23
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Lůca píše:
Já bych si teda dneska asi zaběhat nešla :) Měla jsem sice chuť, protože už 4 dny sedím nad učením, ale jakmile jsem sešla schody tak jsem si uvědomila že by to nebyl nejlepší nápad :D Tak jsem se jen natáhla na zahradě na sluníčko a relaxovala a užívala si tu vnitřní energii kterou bohužel nejde vynaložit nějak jinak :)


Luci pohyb to jednoznačně chce.:-) procházka ideál


+Cef, +Dave Hodnocení: +2
stř 18.06.2014, 12:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt

Registrován: pon 16.06.2014, 23:23
Příspěvky: 9
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů
Reputace: +7
Jojo, dneska už je to lepší, už mne včera i začly bolet záda od toho sezení nad knížkami. Dneska jsem se prošla cestou ze školy na kolej a ještě někam vyrazím se projít když je tak krásně. Ta únava dneska není tak silná, takže sluníčku vstříc :sun:


Hodnocení: 0
stř 18.06.2014, 13:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Lůca píše:
Návratovku po sedmičce jsem bohužel trochu "ošulila", držela jsem podle návodů co jdou tady, klasika - napařená rajčata, mrkev, ale jen pět dní, šestý den jsme měli doma grilování a já si dala nějaké maso z grilu. No, nebylo mi po tom úplně skvěle. :D Jsem si říkala: šestý den, to už můžu. Ale nebylo to ono.


Jo grilovačka v návratovce. :innocent:
To znám. Já jí ,,ustál" , ale nebyla to sranda.
Ale mám fígl. Člověk si to nesmí odpírat. To je boj :remorse: . A jak píše pan Werdin, boj vede ke zraněním.
Já naopak při těhle akcích (ale i při běžném stolování) k těmto ,,laskominám" přivoním :innocent: .
Ta vůně je úžasná (a moje dcera už mi dává přivonět automaticky). Je třeba si ji vychutnat.
A může se Ti stát, tak jako mě(a i jiným dalším), že tu vůni dokážeš tak dokonale prožít, že to pak i cítíš na jazyku. A pak už si tu flákotu ani nemusíš dát. Protože chuť a vůně dotala své. A bolení žaludku můžeš přenechat jiným.
A vrátíš se ke své mrkvičce a tu si pak s prožitkem ,,vědomého jedení" (viewtopic.php?f=31&t=180) vychutnáš.

Jinak koukám, že jsi přeskočila 14-ku. Chvátáš někam? :sun:

A chyba v návratovce při 7-mičce. :-?
Po 21 dnech půstu toho budeš mít 3 x tolik. Mám z toho takový pocit (ale samozřejmě je to na Tvojí intuici), že by ses měla vrátit znova k 7-mičce a ke skvělý návratovce.
Já 14-ku taky přeskočil :remorse: ... a už bych to nedělal.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Cef, +Majmir, +Panda Hodnocení: +3
čtv 19.06.2014, 10:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt

Registrován: pon 16.06.2014, 23:23
Příspěvky: 9
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů
Reputace: +7
Ano, přesně tak to teď dělám :lol: Když mamka pekla nějaký maso tak jsem asi půl minuty stála u trouby a čuchala a čuchala. :delicacy: A stačilo mi to. Hlavně se snažím s říkat přesně to co říkáte: já si to neodpírám, stejně to za chvíli budu mít možnost ochutnat znova, takže to v podstatě jen odkládám na později :-) Jinak na 14 jsem se chystala, ale říkala jsem si že to spíš bude tak, že když mi bude dobře, tak budu pokračovat. Stejně tak jsem to měla se sedmičkou. Chtěla jsem jen tři dny, ale nakonec to bylo OK, tak jsem to prostě dotáhla celý týden. A jaké to bylo u vás? Proč byste to nedoporučoval? Když bude vše v pořádku, tělo bude spokojené, tak proč to přerušovat? :-)


Hodnocení: 0
čtv 19.06.2014, 13:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Lůca píše:
A jaké to bylo u vás? Proč byste to nedoporučoval? Když bude vše v pořádku, tělo bude spokojené, tak proč to přerušovat? :-)
Jednoduse - protoze pokud je cloveku shury dano (a to Tobe jak vidno je, jsou lide kteri se nedostanou pres 1, ani opakovane ne) je pust oproti navratovce, ktera vyzaduje daleko VICE sebeovladani a pevne vule uplna brnkacka:).
Hrozi tam mozne poskozeni zdravi nevhodnym jidlem (treba tou grilovackou, ktera Ti pro jednou prosla), pripadne ale i smrt. Asi tak, abych jen nestrasil - muzes mit samozrejme "kliku", ale taky nemusis, cize je na Tobe, jestli bys sla do neceho z ceho muzes vyvaznout ve zdravi, ale taky nemusis:).

Cize nejde jen o pust 21, jde HLAVNE o navratovku, troufnes si ? Pocitas, ze z Tve 21 bude s navratovkou ve skutecnosti 42 dni o pevne vuli ?
Proto Ti tonda doporucuje se radeji vratit k 7-14 a vypilovat DOKONALE navratovku:).
Vice najdes tady : http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani

P.S. Toniku, mam z toho uplne stejny pocit - to jest nikam nechvatat.


Hodnocení: 0
čtv 19.06.2014, 17:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt

Registrován: pon 16.06.2014, 23:23
Příspěvky: 9
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů
Reputace: +7
Máte rozhodně pravdu, je fakt že nejíst nic je rozhodně jednodušší než jíst jen něco a málo. No, nalomili jste mne, asi o tom ještě popřemýšlím :roll:


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
čtv 19.06.2014, 17:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Urcite jo, popremyslej a urcite Ti nic neutece, neboj, neni zadny duvod pro chmurny smejliky, vsecko bude kdyz bude pevna vule v navratovce:) .
Bez ni to nejde, se drz :-).


+Lůca Hodnocení: +1
čtv 19.06.2014, 18:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Udrž se na vlně pokory a dej znovu po 7-mičce skvělou návratovku.
A pokud jí nedáš, tak to zkus příště. A pokud to nevyjde tak znova.
Času je fůra. 8-) A uvidíš, že se potom budeš cítit mnohem ,,silnější v kramflecích".

Držím palce :ok: a vzpomenu na Tebe ve svých ranních modlitbách. ;-)

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Lůca Hodnocení: +1
čtv 19.06.2014, 23:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt

Registrován: pon 16.06.2014, 23:23
Příspěvky: 9
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů
Reputace: +7
No, asi to nakonec vidím na tu 14 teda. :-) Jsem v sedmém dni, a druhý týden mám akorát do konce zkouškového, takže pak pojedu krásně na 14denní relax sama na chatu do přírody, kde nebude problém to zvládnout :happy: Opět Vám děkuji za rady a podporu. :happy:


+ANTONÍN, +Panda Hodnocení: +2
pát 20.06.2014, 06:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jojo efekt
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
ANTONÍN píše:
Lůca píše:
Návratovku po sedmičce jsem bohužel trochu "ošulila", držela jsem podle návodů co jdou tady, klasika - napařená rajčata, mrkev, ale jen pět dní, šestý den jsme měli doma grilování a já si dala nějaké maso z grilu. No, nebylo mi po tom úplně skvěle. :D Jsem si říkala: šestý den, to už můžu. Ale nebylo to ono.



A muze se treba naparena cuketa? Prijde mi taky jemna, pripadne na te grilovacce cuketa lilek (maso nemusim, cili nechybi).
A predtim nekdo zminoval, ze ovoce pri navratovce byt muze, ale ne jablko, ze je moc agresivni. Tak jake ovoce? Hruska? Banan?
Moc dekuji :-)

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
čtv 24.07.2014, 05:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz