Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 17:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Rád by som sa podelil s Vami so skúsenosťami o Sungazingu, teda o pozeraní do slnka
voľným zrakom. :sun:
Je to jeden zo spôsobov, ako je možné prejsť a živiť sa z iného zdroja,
a vzdať sa tak potreby prijímať fyzickú potravu.

Proces prebieha tak, že sa človek pozerá do vychádzajúceho alebo zapadajúceho slnka.
Bezpečné obdobie pozerania do slniečka je hodina od začiatku východu slnka a
hodina pred západom slnka. Vtedy je UV žiarenie veľmi nízke a nespôsobuje zraku žiadne problémy.

Sungazing som začal praktizovať cca pred 4 rokmi. Spôsob je veľmi jednoduchý. Začína sa na hodnote 10 sekúnd
a každý deň sa pridáva 10 ďalších sekúnd. To znamená, že na 10. deň, ak bolo každý deň slnko, tak sa pozerá už 100sekúnd.

Takto to ide stále a pri ideálnych podmienkach za tri mesiace - to znamená na 90.deň sa pozeráte do
slnka už 900sekúnd, teda 15minút. Po 9 mesiacoch sa dosiahne hranica 44minút, čo má spôsobiť za ideálnych podmienok
oslobodenia sa od potreby prijímať fyzické jedlo.

Podarilo sa mi prejsť celým procesom až po hranicu 44minút pozerania do slnka v jednom kuse.
Trvalo mi to spomínané, štyri roky. Častokrát nebolo možné sungazovať, keďže tam kde bývam (na samote v lese)
bolo zväčša ráno zatiahnuté, alebo bol opar z lesnej vlhkosti. Taktiež každú zimu som mal prestávku.

Oslobodiť od jedla sa mi však nepodarilo. Akokoľvek, prinieslo mi to pozitívne zmeny do života
a napriek primárnemu nezdaru, som nadobudol presvedčenie, že touto metódou je to za určitých predpokladov možné.

Bližšie čo mi priniesla skúsenosť pozerania do slniečka popíšem rád nabudúce. :sun:

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


+Panda, +inedia Hodnocení: +2
stř 08.02.2012, 22:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
O sungazinge som sa dozvedel niekedy v.r.2008, myslím, že to bolo na breatharian fóre, ktoré vedie Joachim Werdin.
Prečítal som si pár informácii ako začať http://solarhealing.com/process/ a v podstate len zo zvedavosti som začal skúšať pozerať do slniečka.
Zdalo sa mi nemožné, pozerať sa v jednom kuse 2 minúty a nie to ešte 44min ako sa postupne až má dopracovať. No obavy sa rozptýlili, oči si zvykli a koncom leta, som pri ranných východoch slnka, pozeral do neho naraz cca 5. minút.
Nič extra som nevnímal, bolo to pekné spríjemnenie rána, pred začiatkom pracovného dňa. Príchodom chladnejších dní som to nechal tak.

Nasledujúcu jar som však bol odhodlaný nevynechať ani jeden východ slnka, ak to bude možné a zistiť tak na sebe, aké účinky má sungazing. Od mája do leta som napozeral až do 25 minút. Býval som vtedy väčšinu času v Bratislave, kde som pracoval.
Fyzické zmeny som nepociťoval žiadne, no po stránky duševnej mi začalo byť veľmi dobre a mal som pocit, že človek je neobmedzená bytosť a to čo si bude zo srdca želať, vie aj docieliť. Miestami som počas pozeranie nevedel odpútať zrak od slnka, také bolo fascinujúce, ako ma cez oči a tvár zalievalo lúčmi lásky. Niekedy som lúče slnka cítil až v žalúdku, ako ma prijemne hrejú.

Koncom leta nastal zlom(neviem koľko s tým má dočinenie sungazing), no uvedomil som si že práca ktorú robím,
hoc aj ju mám rád (IT oblasť), tak ma vôbec nenapĺňa. Spomenul som si na dávne sny a predstavzatie, že jedného dňa, keď "vyrastie" budem bývať v prírode.
Keď som prechádzal v jednom veľkom nákupnom centre zrazu som sa cítil ako v neznámej krajine do ktorej nepatrím.
Všetko vyzeralo krásne, no vo vnútri to bolo pusté a smutné miesto, v ktorom sme my ľudia uviazli. V zajatí
neustálych potrieb a nadprodukcie, hluchý od volania prírody.

Nad všetkým sa dá povzniesť. Jeden jogín bol zavretý dobrovoľne vo väzení niekoľko rokov. Keď odchádzal z tade preč,
novinári sa ho pýtali ako vydržal to väzenie. On sa na nich nechápavo pozrel a spýtal sa "Aké väzenia ?"

Bolo mi jasné, že sa dá šťastne pokračovať v živote v meste a aj sľubnej práci, kde som mal dobré zázemie, no stále
som mi vracala myšlienka a prečo vlastne...

S priateľkou som mal už skorej kúpenú starú rozbitú chalupu na úplnej samote v lese ďaleko od súčasného pobytu.
Tak sme sa rozhodli, že nechám prácu a odsťahujeme sa tam natrvalo a budeme tam žiť z mála, no na mieste kde nás to oboch ťahá.

Všetko sa udialo rýchlo, v práci som sa rozlúčil, ostatným známym som nič nevysvetľoval ani nevravel a presťahovali sme sa na samotu.

Paradoxne, aj keď na sungazing som tam mal oveľa viac času, slniečko bolo skoro stále tu pod mrakom, alebo v ranom opare, tak ďalšie pozeranie slniečka sa odložili na jar 2010, keď je slnečných dní tu oveľa viacej. To popíšem čoskoro.

Mirek, ak by si mal pocit, že toto patrí už do Deníčkov, tak to tam kľudne celé presuň...

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


+Panda Hodnocení: +1
pát 10.02.2012, 17:41
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Děkuji za popis Tvých zkušeností a myslím že zde je pro ně správné místo. Jestli si ještě něco vzpomeneš doplnit tak určitě to bude vítané.


Hodnocení: 0
pát 10.02.2012, 18:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Mirek píše:
Děkuji za popis Tvých zkušeností a myslím že zde je pro ně správné místo. Jestli si ještě něco vzpomeneš doplnit tak určitě to bude vítané.

oki, v poslednej fáze od 30min do 44min má slnečná energia nahradiť energiu z jedla. Podľa pôvodcu metódy, má dôjsť k preporgamovaniu buniek a majú sa stať fotovoltické.
Teda dostanú schopnosť transformovať a ukladať slnečnú energiu. Oči sú priamo spojené s celým telom, takže sa dostane každej bunke.

Bližšie to tu ešte popíšem ako som sa cítil v tejto fázy a čo som vnímal na sebe. Aj keď táto premena u mňa zatial nenastala a chuť a závyslosť na jedle ostala :delicacy: :-( .

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
pát 10.02.2012, 18:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
North, ta fotovoltaika me trochu zvedla koutky ust:)). Az doted jsem myslel, ze jde o obdobu fotosyntezy podobne jako u rostlin:).


Hodnocení: 0
pát 10.02.2012, 19:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Cef píše:
North, ta fotovoltaika me trochu zvedla koutky ust:)). Az doted jsem myslel, ze jde o obdobu fotosyntezy podobne jako u rostlin:).

No nie je to z mojej hlavy(viď odkaz nižie) a pravdu povediac nie som ani 100% presvedčený, že to všetko funguje so slniečkom tak, presvedčí ma len môj prípadný úspech...
Čo však som zažil počas tých nespočetných východov slnka, sa nedá ani opísať. Ak som dovtedy mal silný vzťah k zemi a prírode, tak sa to isté stalo voči slnku.

http://solarhealing.com/process/ (časť 3-6Months)
Photosynthesis, which we misunderstand, does not in fact need chlorophyll. Only the plant kingdom needs chlorophyll. Human body can do it with a different medium. Photosynthesis is transforming the sun energy into a usable energy format. This is how Photovoltaic cells work and electricity is produced, similarly water is heated, food is cooked in solar cooker, and solar batteries run automobiles.

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
pát 10.02.2012, 19:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Souhlas, vychody Slunce jsou uzasna vec, najme u more, chodivame taky:).
Jde o to, ze jsi na Zemi, vodu a vzduch mas v ten moment taky. Chybi uz jen ohen (Slunce) a mas vsechny zivly hezky pohromade, takto mi to dava smysl taky.
Fotovoltaiku bych asi neresil, tu bych dal radej na strechu baraku:).


Hodnocení: 0
pát 10.02.2012, 21:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
pokud si dobre pamatuju provozoval to faraon amenhotep ale nejsem egyptolog tak mozna kecam. cetl jsem ze mohl bez uhony neomezene dlouho zirat primo do slunce. zavedl monoteisticke nabozenstvi ktere uctivalo slunce. prakticky zrusil cirkev a casem i skoro cely egypt ale to sem nepatri.
hluboce smekam northe. vybrat si tezkou cestu a neuhnout z ni je presny opak toho co delam ja. ja verim tomu ze i nahoru vede cesta z kopce. jednu mi ted ukazal monfort tak uvidime


Hodnocení: 0
ned 12.02.2012, 00:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
vdaka balada, nie je nic tazke, robim co ma bavi. Pokial viem, aj Aztekovia a Mayovia mali blyzko k sungazingu.

Takisto tvoj pobyt v jaskyni ma velmi inspiroval. A kazdu zimu, ked som nepozeral do slnka, som od vtedy premyslal, ako to zrealizovat aspon ciastocne, sposobom tu kde som.
To co som o tom cital, tak niektory joginy v tmavych jaskyniach, okrem ineho, takto aj dokozali aktiovat mozgovu zlazu epifizu, ktora ma vplyv na mnohe nezvycajne schopnosti cloveka http://forum.breatharian.info/viewtopic.php?t=226
No isto vies o tom viac a ak budes mat niekedy chut o tom este nieco napisat, rad si to precitam.

Myslim, ze dnes je fascinujuca doba, kde sa ostro stretavaju hrany materializmu a duchovneho sveta a navokol je
plno moznosti, kde si kazdy moze vybrat tu pre seba srdcu blyzku cestu...a kracat ju svojim sposobom

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


+Panda Hodnocení: +1
ned 12.02.2012, 07:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Posledná časť s ktorou sa môžem podeliť o sungazingu, je časť pozerania do slnka od 25minút do 44minút, ktorú som si
skúsil počas jarných a letných slnečných dní, v období 2010 - 2011.
Po zanechaní práce a presťahovaní na samotu, sme teraz už s manželkou prerobili chalupu ako sme najlepšie vedeli a aby sa nám dobre nažívalo. Prvé však, čo bolo po príchode, bolo že som šiel do 15dňového pôstu. Mal som pretým niekoľko rôzne dlhých krarich pôstov, ktoré mi ubehli v podstate dobre a keď človek chodí do práce, tak aj veľmi rýchlo.

Tento pôst však bol pre mňa veľmi náročný. Zrazu som nevedel, čo zo sebou, keďže na práci bolo len zvládnuť pôst. Čelil
som sám sebe viacej ako predtým. Do toho prišla značná slabosť, medzi 8-13 dňom, keď som už len polihoval
a nebyť Pavla na emaily(naštastie internet dnes sa dá zaviesť kdekoľvek), tak by som to vzdal. Myslím, že to bolo tým, že ako malý, som bol aspoň 3x do roka chorí a dobre kŕmený liekmi. Taktiež niekoľko rokov na liekoch proti alergii, takže telo robilo čo sa dalo, aby spravilo základný poriadok.

Pokračovať v sugazingu som začal na jar. Okolo času od 35 minút, som objektívne začal zaznamenávať prvé objektívne fyzické zmeny. Dovtedy to boli zmeny "len" na duševnej úrovni, ktoré nemôžem objektívne prisúdiť čisto len sugazingu.
Počas pozerania nastával zvláštny a príjemný efekt, rozvibrovávania tela od vrcholu hlavy až po spodnú časť tela. Niekedy som mal pocit, že mi vrchol hlavy chce vyletí smerom hore. Bol to jemný a príjemný stav, ktorý sa postupným pokračovaním v sungazingu zosilňoval. Keď som mal cca 40 minút prišla jeseň a nútená prestávka kvôli menej slnečných dňom a aj kvôli tomu, že ideálne je pozerať do slniečka bosí a to pri tých ranných zimách bol už pre mňa problém.

Hneď po tom som hneď šiel do pôstu. Bol to najľahší pôst aký som dovtedy zažil a konečne sa mi podarilo zvládnuť 21dní. Posledný deň pôstu som zažil to isté ako počas sungazingu, s tým rozdielom, že mi vlnilo celé telo a v podstate to vôbec počas dňa neprestávalo. Postupnou návratovkou, však tento jav zmizol :(

Druhý rok som dokončil do 44 minút. Bol som trochu sklamaný, že vôbec nenastal viditeľný pokles chuti do jedla, no napriek tomu sa to 1000x oplatilo, už len kvôli tým ránam keď sa slnko zjaví na horizonte a zaleje všetko navôkol.
Naučil som sa jesť jednoduché jedlá. A v podstate varíme si celý rok dookola len jeden typ zeleninovej polievky, ktorá mi neuveriteľne stále chutí. Ostatné tuhé jedlá jem normálne, sú veľmi jednoduché a dookola tie isté.
Potravu beriem ako výživu a chute sú v podstate utlmenejšia ako predtým. Skúšal som tu byť aj vitariánom, no nebolo to pre mňa reálne. Oveľa jednoduchšie je tu si zaobstarať vrece zemiakov, pšenice, prípadne ryže a jesť to so zeleninou dookola, plus nejaký syr, najlepšie zo salaša.

Po dosiahnutí 44 minút som teda písal reklamáciu :) pánovi Hira Ratan Manekovi, zakladateľovi tejto metódy. Hneď na druhý deň mi odpísal, aby som nič nesilil. Bol hlavne kľudný a relaxovaný, že to príde časom samo. Doporučil mi, nech teraz postupne klesám so 44min až na 15 min pozerania do slnka. Tento čas 15 min, nech už pozerám denne.

Tak uvidím, rozhodne túto jar pokračujem takto. Ak by som sa na to mal triezvo pozrieť a zhodnotiť, tak ako prvá vec je samozrejme, že záleží na každom jednotlivcovi. Zrejme potrebujem ešte prejsť kus cesty...
Druhá vec, slniečka je tu veľmi málo. Ideálne je prejsť celým procesom za rok-dva. v SK a CZ to nie je až také jednoduché.
Je tu často ráno zatiahnuté a tak nasledujúci deň keď je už slnko je dobré zopakovať rovnaký čas pozerania ako predtým a nie pridať 10s. Takže čas procesu sa veľmi predlžuje.

Mal som obdobia, keď bolo možné sa pozerať vkuse takmer celý mesiac a vtedy som nielen veril ale aj cítil, že je to možné. Na druhej strane, ako by to bolo, keby človek bol závislý len na slnečných dňoch... Som však v email kontakte s jedným človekom, čo sa mu to údajne podarilo a teraz mu stačí pozerať do slnka raz za čas...

Na záver by som dodal, že je to len jeden zo spôsobov, preto ho nechcem propagovať, a cieľ bol len podeliť sa zo skúsenosťou. Možno doporučiť v zmysle, ako sa dá krásne spríjemniť a naštartovať deň... :sun:

Mne osobne najviac sedí nadaľej stále pôst, a v kombinácii zo slniečkom je to veľmi zaujímavé. Druhý 21 dňový pôst čo prebehla po dosiahnutí 44min bol takmer pri plných silách a pomalý prechod na stravu bol bez úbytku akýchkoľvek síl.

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


+HiMoon, +Panda, +inedia Hodnocení: +3
ned 12.02.2012, 09:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Breathariánství je v podstatě špatný název
ale už se chytil, nebudeme to měnit. Pránysta by byl mnohem trefnější název. Proč? Jen dechu se nenajíte, je to jen vzduch, potřebujete ještě vodu zem a sluníčko. Stejně tak je to s koukáním do sluníčka - Mánek. To je také nesmysl, stejně jako řada dalších breathariánů kteří skutečně žijí bez jídla a vysvětlují to čímsi podobným. Ve skutečnosti tělo čerpá vždy všechny 4 složky, jinak by zemřelo. Z tohoto důvodu propaguji jít na to přes čakrální systém, kde možné tento proces velice dobře pozorovat.

----------------
Tolik Pavluv nazor zde na foru a priznam se i muj, nicmene neni to v rozporu s tim co north ted delas, jen mozna nevedomky davas do pozadi ostatni zivly.
Ale mozna taky ne, sam rikas, ze mas super vztah s prirodou, a to neni nic jineho nez 3 zbyle zivly:). I Ratan Manek sedi na Zemi, dycha vzduch, pije vodu a medituje, nemyslim, ze jde jen o Slunce samotne:)
Podobne na tom muzou byt lide co do Slunce nekoukaji 15minut denne, ale jsou jak se rika na Slunicku porad (venku).
Proto verim tomu, ze v kombinaci s pusty to muze byt zajimave, tam se zase opacne doporucuje ven na to Slunicko a vzduch vypadnout:).


+Panda Hodnocení: +1
ned 12.02.2012, 13:13
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Autoři metod uvádějí délky "přechodů" podle sebe, ale zapomínají uvažovat cestu kterou už oni měli za sebou, takže pak z toho je návod na přechod sungazingem za 3 měsíce nebo 21denní přechod. Jiní lidé jsou na různých úrovních změn, jeden přechod jim nezajistí celou cestu, je to dlouhodobý proces. Myslím že neexistuje člověk, který by přešel na pránu z úplně běžné stravy a neduchovního života rychleji než za mnoho let postupného vývoje.


+rajek Hodnocení: +1
ned 12.02.2012, 13:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing

Registrován: čtv 19.04.2012, 22:21
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny křesťan
Reputace: +1
[quote="north108"]A v podstate varíme si celý rok dookola len jeden typ zeleninovej polievky, ktorá mi neuveriteľne stále chutí.quote]

sem s receptem :-)
ahoj


Hodnocení: 0
sob 28.04.2012, 22:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Polievka:
Do vracej vody hodim pokrajany zemiak a mrkvu.
Niekedy pridam aj zeler a brokolicu.
Ked je polievka na tanieri dam si tam oliv. olej.

Okrem postov, jem ju uz druhy rok v kuse 2xdenne :-)

No pre vacsinu ludi to musi byt polievka uplne o nicom :).
no prave vdaka postom, nie su zhyckane chute,
a tak mi vsetko velmi chuti, aj ked su to jedla bez prisad, soli a cukru.

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


+inedia Hodnocení: +1
ned 29.04.2012, 07:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing

Registrován: čtv 19.04.2012, 22:21
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny křesťan
Reputace: +1
north108 píše:
Polievka:
Do vracej vody hodim pokrajany zemiak a mrkvu.
Niekedy pridam aj zeler a brokolicu.
Ked je polievka na tanieri dam si tam oliv. olej.
No pre vacsinu ludi to musi byt polievka uplne o nicom :).
no prave vdaka postom, nie su zhyckane chute,
a tak mi vsetko velmi chuti, aj ked su to jedla bez prisad, soli a cukru.


Diky, hned ji jdu varit :delicacy:


+north108 Hodnocení: +1
ned 29.04.2012, 12:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
north108 píše:
Polievka:
Do vracej vody hodim pokrajany zemiak a mrkvu.
Niekedy pridam aj zeler a brokolicu.
Ked je polievka na tanieri dam si tam oliv. olej.

Okrem postov, jem ju uz druhy rok v kuse 2xdenne :-)

No pre vacsinu ludi to musi byt polievka uplne o nicom :).
no prave vdaka postom, nie su zhyckane chute,
a tak mi vsetko velmi chuti, aj ked su to jedla bez prisad, soli a cukru.


Kdopak to papá mojí polívčičku. :bawl:

Tuhle dělám takýýý. To je moje oblíbená. :delicacy: :-D

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 02.08.2012, 21:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Tak tohle mě zajímá. :-P
Poprvé se setkávám se zkušeností člověka, kterej to praktikuje.
Díky … :clapping:
Jsem trochu zklamaný, že Ti tahle metoda nepřinesla nejezení. :-o Ale každý jsme jiný.

Já jsem najel na tuhle metodu (a nejen na tuhle) dle návodu v knížce pana Werdina. Dnes jsem na 13 ti minutách a 10-ti vteřinách. A zatím žádné fyzické proměny nepociťuju. Ale stávají se zvláštní ,,náhody“. Například dnes večer. Měl jsem přesně čas 13 minut a 10 vteřin a pak mi sluníčko přikryl mrak. Divná ,,náhoda“. A to se mi stalo už vícekrát.

A jinak není východ jako východ. Někdy by mě ta energie skoro porazila a nedá se to vydržet. A někdy je to jako pohlazení. Takové příjemné pohoupání. Skoro jako by se člověk s tím slunkem mazlil.

A taky člověk často řeší, kde se bude koukat. Zvláště zpočátku, než si najde ty správný místa. Aby nestínili domy, stromy, hory. Na chalupě máme při západu takovou proluku mezi stromy na obzoru. A tak vždycky hledám, kde je to správné místečko. A ráno při východu musím na kopec, a nebo k sousedovi na dvorek. Ještě, že nemá oploceno.

Jinak při koukání se má stát bosky. Já při tom ještě děkuji matce zemi za vše co nám dává, sluníčku a taky bohu za stvoření.
Při sledování používám z Tai-Ti postoj Wu-Ti. Při tom se mi dobře kouká a cítím energii proudit přes ruce a nohy.

A potom se to má doplňovat chůzí naboso.
Tu praktikuju na dvorku při údržbě zahrady a nebo ráno, když chodím cvičit Tai-Ti. Spousta lidí už si zvyklo, že vidí chodit bosýho blázna s hůlkami na Nordic walking a se psem. A najde se i dost lidí, kteří by taky rádi chodili bosi, ale nemůžou nebo se stydí. (ach jo, co my jsme to za společnost)

A další zvláštnosti, který se mi udály :
-dvakrát jsem viděl na sluníčku takovou maličkou pihu, nebo tečku a to ve spodní třetině kotouče. Napadlo mě, že by to mohl být satelit nebo něco takovýho.
-taky se mi jednou stalo, že se oči začaly jakoby zatmívat. Nejdřív levé a potom pravé. Jako když blikají světla na semaforu. Jen pomaleji.
-poslední zvláštností je, že ráno, pokud sluníčko bude na koukání, vzbudí mě horké ruce a nohy. Pokud jdu včas spát, nemusím si vůbec natahovat budíka. Sluníčko si mě přitáhne. A to máme prosím venkovní žaluzie, které nejsou sice úplně stažený, ale moc světla tam taky nepronikne. Jen tolik aby se člověk ve tmě nepřerazil.

Vědci slibují, že se při koukání do slunce oslepne. Tak musím říct, že po 13-ti minutách stále ještě vidím. Jen bezprostředně po koukání vidím určitou část obrazu po krátkou dobu do žluta.
Svoje pozorování si zapisuju do mobilu a tam jsem schopen psát okamžitě po ukončení dívání se. Takže se mi zdá, že opravdu žádná chyba zraku se neprojevuje.
Přesto používám při řízení auta sluneční brýle, protože při řízení mě sluníčko oslňuje. A to považuji za nebezpečné.
Takže tolik moje zkušenosti.

Koukání do slunce beru jako metodu, která podpoří moji snahu přejít na nejedení. Zasvěcující proces 21 dnů beru stále jako stěžejní.
7 miliard lidí = 7 miliard cest.

Anebo mě taky napadá jedna myšlenka z Tai-Ti:
Žák je ten, kdo se snaží něco naučit
Učitel je ten, kdo se snaží svoje znalosti předat dál.
Mistr je ten kdo inspiruje. Nemá potřebu učit. Jen inspiruje.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Cef, +Lenuška Hodnocení: +2
čtv 02.08.2012, 22:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing

Registrován: stř 05.09.2012, 11:56
Příspěvky: 5
vegan vitarián fruktarián sungazing dosažený půst 21 dnů
Reputace: +5
moc všechny zdravím, díky za příspěvky, dostal jsem se na 40. minutu, a trošku mě mrzí že za 4 minuty nebudu na práně:)

mam podobné zkušenosti - zjistil jsem, že je fajn stát bosky a poděkovat

mějte se všichni fajn
p

_________________
petr


+lva, +north108 Hodnocení: +2
čtv 20.06.2013, 19:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
petrB612 píše:
moc všechny zdravím, díky za příspěvky, dostal jsem se na 40. minutu, a trošku mě mrzí že za 4 minuty nebudu na práně:)

mam podobné zkušenosti - zjistil jsem, že je fajn stát bozky a poděkovat

mějte se všichni fajn
p

Srdečne vitaj petrB612, tak to je krásne, že si sa dostal až k takému času. Ja som v podstate tento rok nepokračoval v sungazingu, no Tvoja správa ma veľmi potešila a asi začnem znova, bez nejakého konkrétneho cieľa. Len kvôli tomu, že som sa počas SG vždy cítil krásne.
Antonín pokračuješ ešte v sungazingu?

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


+petrB612 Hodnocení: +1
ned 23.06.2013, 14:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Pokračuji.
Jsem na 31 minutě.
Ty ranní východy a večerní západy jsou k nezaplacení.
A beru s sebou i našeho psa. A ten kolikrát kouká se mnou. Možná bude na práně dřív než já. :hyper:

A pokud to vydržím zkouším to v postoji Wu-Ti. A zároveň dělám pasivní kontempelaci po tom co jsem děkoval matce zemi, slunci a bohu.
Jsou to neopakovatelné chvíle.

Jinak mě dost často ráno vzbudí horké nohy a ruce. Vůbec nepoužívám ráno budíka.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Dave, +Panda Hodnocení: +2
pon 24.06.2013, 21:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing

Registrován: stř 05.09.2012, 11:56
Příspěvky: 5
vegan vitarián fruktarián sungazing dosažený půst 21 dnů
Reputace: +5
jestli mohu trosku se svymi zkusenostmi:)
kdyz uz je minut vice, tak clovek premysli co s timto casem :) - ja si cvicim čchi kung, jeden takovy co se ma pri vychodu a zapadu slunce, a takova meditace ma take silu
take jsem si uvedomil, jak je slunce pro mne dulezite, a navic je tu pro vsechny, a kdyz chce tak 2 x denně, vubec to nezalezi na nas (kdyz vidim jak se lide honi aby melo nove to ci ono..)
a zacal jsem i vnimat jednotu, to cinske TAO, to vsechno je ve slunci
pekny den preji
petr

_________________
petr


+ANTONÍN, +Dave, +Panda Hodnocení: +3
úte 25.06.2013, 07:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Ta jednota je někdy skoro i ,,hmatatelná".
:sun:
Zvlášťě teď v létě po ránu, když všichni ještě spí.
Pak si člověk uvědomí , proč hodně vysokých duchovních mistrů žije odděleně někde v horách ...

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
úte 25.06.2013, 07:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing

Registrován: stř 05.09.2012, 11:56
Příspěvky: 5
vegan vitarián fruktarián sungazing dosažený půst 21 dnů
Reputace: +5
slunce v horach to je pohadka, to urcite
ale na druhou stranu - je to krasne universalni - vychod a zapad slunce - to mame vsude, a mohou si jej doprat vsichni at chudi ci bohati, at na jihu ci na severu - to je ten poklad, a je ho dost pro vsechny :)
((samo ze by se nasli, ti co nemohou - nekde ve vezeni, ci zavreni co ja vim kde :))

_________________
petr


Hodnocení: 0
úte 25.06.2013, 12:41
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Kde berete slunce když je většinu roku zataženo?


Hodnocení: 0
úte 25.06.2013, 12:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Inu dějí se věci.
Všude je zataženo a najednou sluníčko vykoukne zrovna v době, kdy je potřeba. Anebo se objeví mrak, když má člověk skončit.
Jednou v zimě se mi dokonce mraky posouvaly tak jak jsem potřeboval. Byla tam se mnou moje žena a byla úplně u vytržení, jak to vychází.
Ale samozřejmě, že jsou dny, kdy sluníčko nejde. A jsou dny, kdy se to koukání nedá vydržet a jsou dny, kdy je to jako pohlazení.
Když to nejde vydržet, stíním se částečně třeba za větvemi stromů.

Mě třeba vychází sluníčko za kopcem, takže nikdy předem nevím, jak tam bude. A východ je posunutý cca o 11-14 minut oproti oficální předpovědi na CHMU (http://portal.chmi.cz/portal/dt?portal_ ... last=false)

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+petrB612 Hodnocení: +1
úte 25.06.2013, 13:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing

Registrován: stř 05.09.2012, 11:56
Příspěvky: 5
vegan vitarián fruktarián sungazing dosažený půst 21 dnů
Reputace: +5
myslim ze si taky slunce určuje kolik minut je pro mne dobre se koukat :)
nekdy to vyjde a nekdy je minut mene:)

_________________
petr


Hodnocení: 0
úte 25.06.2013, 13:40
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10.01.2013, 10:51
Příspěvky: 86
vegetarián dosažený půst 14 dnů buddhista
Reputace: +51
Panda píše:
Kde berete slunce když je většinu roku zataženo?


Když jsem to tady pročítal, tak mě taky napadla tato otázka :) .
Ale připomnělo mi to, že jsem před cca 10 lety čerpal energii ze slunce v meditaci - prostě si ho člověk představí. Dokonce to fungovalo. Ale pro někoho může být problém uvěřit, že je to opravdu realita. :-)


+Panda Hodnocení: +1
úte 25.06.2013, 14:43
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Takže důležité je v prvé řadě "Slunce v duši", toho jsem se obával.


Hodnocení: 0
úte 25.06.2013, 15:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Sunyogi Umasankar (a jeho žáci) se také nedívá do slunce přímo. Dívá se stranou a do slunce se dívá jen svou myslí, třetím okem. Proto není vázaný na západ a svítání, energii ze slunce získává kdykoliv přes den. Co jsem tak pozoroval, není ani nutný fyzický pobyt na slunci (samozřejmě lepší to je). Je velký rozdíl mezi tím zda je venku zataženo nebo slunečno, i když jsem v místnosti bez oken tak cítím dost velký rozdíl v přísunu energie. Když se soustředím na příjem energie ze Slunce (když je slunečno a jsem v místnosti nebo v autobuse), tak mě začne až pálit v zátylku. Ještě jak si život zorganizovat tak, aby bylo dost času na budování energie těmito prostředky. Bez věnovaného času (např. meditacím, sungazingu, posilování vnitřního pozitivismu) se na pránu nejspíš přejít nedá.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
úte 25.06.2013, 16:40
Profil Zobrazit autorovy stránky

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10.01.2013, 10:51
Příspěvky: 86
vegetarián dosažený půst 14 dnů buddhista
Reputace: +51
Čas je problém. Ale vždycky si vzpomenu Paretovo pravidlo - sice to byl ekonom, ale dá se aplikovat i do soukromého života.
Někde jsem četl, že se dá přejít i bez meditací a jiných technik, ale já v mém případě tomu nevěřím.


+Panda Hodnocení: +1
úte 25.06.2013, 19:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz