Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 05:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva

(Robert)
 Odkaz na příspěvek rorobo
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Úvod

Krom sportovních úrazů, operací a trvalých následků se mi naštěstí běžné nebo více zákeřné nemoci vyhýbali. Až do roku 2010, kdy mně 2x naměřili vyšší tlak a doporučili operaci varixů.. Tak jsem v dubnu 2011 šel na operaci varixů. V témže roce jsem na podzim začal mít opět problémy s častými otokama obou kolen i po mírné zátěži, nebo několikahodinovém delším chození spojené s postáváním, nebo práci na baráku a samozřejmě po každém pinpongovém zápase, které se vstřebávali vždy několik dnů.. Možná 80% času v roce jsem žil s otokama a bolestma i při chůzi, hlavně po schodech. A to mi bylo 44 a měl diagnostikovánu artrózu obou kolen. Na levém 2.-3. stupně, na pravém 3.-4. Max je 4.. Tak jsem se rozhodl, že je nezbytné abych už asi po desáté v průběhu posledních 15 let podstoupil v roce 2012 artoskopickou revizi obou kolen. Byl to asi osud , že jsem se loni v létě stal jednou z obětí propouštění z důvodu nadbytečnosti a šel 2.den rovnou na plánovanou operaci 2.kolene. S prvním jsem byl v lednu. Jak po první, tak po druhé atroskopii jsem měl problémy s otokama a rehabilitací. Vždy to trvalo 3 měsíce namísto 3-4 týdnu u většiny podobných artroskopických zákroků.. Po propuštění jsem měl dohodnutou jistou novou práci, která asi taky řízením osudu nakonec padla. A mně se rozsvítilo a uvědomil si, že jsem vlastně posledních cca 15 let nebyl v předchozích zaměstnáních spokojený, a i v osobním životě se mi jaksi přestalo dařit vést spokojený život. Nevím jestli to souviselo s těma zdravotníma potížema, kvůli kterým jsem musel předčasně ukončit aktivní sport, který jsem miloval a postupně další sportovní aktivity v jiných sportech na rekreační úrovni Ale cítil jsem, že na vozíku nebo s umělými klouby zkončit nechci a operace a tradiční léčbu už taky nechci, protože dlouhodobý stav je jen horší a horší, navíc to žere peníze za soukromé kliniky(klasické nemocnice termínově, prostředím atd no comment).. Řekl jsem si, že teď mám šanci a čas zastavit se, popřemýšlet a pokusit se něco zásadně změnit k lepšímu, vyzkoušet něco nového. Přestal jsem se honit za prací a začal jsem brouzdat po netu, číst, poslouchat a sledovat různé alternativní způsoby života, uzdravování a navštívil několik seminářů, kurzů atd.. aby se mi otevřela mysl. A narazil jsem na článek Jaroslava Duška, ve kterém se zmiňoval o léčivých účincích půstu o vodě a se svými, více než 20-letými zkušenostmi. To mně dost zaujalo, tak jsem začal googlit a postupně narazil na pust.cz, besedu s Monfortem a knihu od Partykové. Žádná jiná metoda mně neoslovila tolik a volba byla jasná, protože půst mi hned přišel jako nejpřirozenější a nejkontrolovatelnější způsob jak své zdravotní problémy řešit, navíc bez placení za předem nejasný výsledek, který navíc nemusí být dlouhodobý. Perlička: poprvé jsem narayil a četl lunární kalendář a schválně se podíval zpětně na datumy mých posledních operací s problémama po nich, které jsem nahoře popisoval. A na co jsem narazil? 7.leden 2012 - 1.operace URČITĚ NE!!! 2.8. - 2.operace - NEDOPORUČUJE SE..
Brr, omlouvám se za tak dlouhý úvod ale padalo to ze mě a já nemohl přestat.. :-)
Tak teď k věci a první zkušenosti zkrátím :-)
Asi poslední 2 měsíce jsem začal zkoušet 1 – 3 denní půsty s různými (ne)návratovkami a průběh a doběh byl vždy v pohodě. Co mně překvapilo a bylo velmi příjemné, že jsem se po 3- denním cítil uvolněný a lehký oprotí odobí s různorodým a často nepravidelným jídlem a pítím a to mně říká že na tom něco je..
V lednu jsem si řekl, že začnu pravidelně a podle kalendáře Pavla Máchy s tím, že můj cíl je letos bez podstoupit 14, rád bych i 21 podle toho jak to půjde a 40 ? To by muselo jít vše jak po másle a já za poředpokladu nastudování dalších podrobností a zkušeností nasbíral kopec odvahy .. :-) Každopádně chci osud svých kolen svěřit sám sobě a pozitivním energiím, kterým zatím moc nerozumím ale cítím je :-)

Prvních 7 dnů právě teď, na sklonku 4.dne (úmysl byl 3)

Den první, sobota 2.2. (pátek, který doporučuje PM jsem se po čtvrtečním popinecovém pivu ještě necítil začít)
Spánek 8h. Mám hlad ale pokouším se na to nemyslet a de to, jsem ale líný a spíš ležím a čumim na bednu, nebo sedim a brouzdám po netu. Byl jsem akurát se psem a umyl nádobí..
Vypil jsem kolem 2-3 litrů vody a ráno měl stolici
Den druhý
Spánek 8h. Vypil jsem kolem 2-3 litrů vody a ráno bez stolice, hlad přešel. Asi 2h jsem uklízel dvůr, byl se psem, vylezl asi na 15 min na rotoped. Průběh v klidu, usl jsem kolem 1 hodiny u zajímavé rozpravy s docela čilým českým, 82-letým vědcem http://www.youtube.com/watch?v=Lh9WaRao ... AC148E26EA, kterému se přihodili po 60-tce zajímavé události a ač zarytý ateista, přešel na víru.
Den třetí
Spánek 9h. Vypil jsem kolem 2-3 litrů vody a ráno bez stolice, hlad není. Asi hodinu jsem v blízkém městečku nakupoval čerstvou zeleninu a další potraviny a těšil se na snídani :-) Asi 2x na 15 min rotoped, jinak internet. Taky jsem se díval na reality show s vařením, protože rád vařím. Nevadilo mi to, spíš mně ta situace příjemně provokovala a rozesmála :-) Průběh v klidu, večer jsem měl pocit napjatější kůže ve tváři. Usl jsem kolem 22 h u zajímavé rozpravy s doktorem, který zkončil s klasickou medicínou a přešel na alternativní http://www.youtube.com/watch?v=iQlvpVgk ... -&index=21
Den čtvrtý
Spánek cca 7h. Vstal jsem kolem 4:30 a cítil se výborně, napadlo mně že bych ještě pokračoval? Ak jsem ještě usl a vstal 7:30. První co mně napadlo, že to zkusím natáhnout na 5 nebo 7, protože se cítím dobře a láká mně to víc než snídaně. Zelenina snad vydrží..Dal jsem si klystýr asi 1,5l s citronovou štávou, vydržel asi 15 min ve vaně a pak měl několik mini stolic. 2x rotoped, nějaké kliky, překvapilo mně, že jsem se bez potíží ohl s narovnanými koleny dlaněmi o zem a kliky mi taky šli lehce na to, že normálně neposiluji už dlouho dlouho... Normálně se dotknu jen prsty. Váhu si neměřím, pač mi odešli baterky ve váze ale bude to asi kilo za den, jako při 1-3 denních. Byl jsem na 1km procházce se psem s házením a tréninkem fresbee. Jinak na netu, kdy sedím v déle v jedné poloze na měkké pohovce, z čehoš mně asi trochu pobolívá páteř a mám pocit že mně trochu zabou nohy i když mám teplé ponožky. Ale nevadí mi to a kašlu na to. Pročistili se mi nosní dutiny, tak se mi dýchá lépe, jinak vůbec žádné potíže ani hlad. Znovu pocit napjatější kůže ve tváři Teď je 20:40, v televizi VIP Prostřeno a jedí tam kachnu, mňam ! :-) Zalehnu a budu jim fandit aby ji snědli celou :clapping:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 05.02.2013, 21:45
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
tak až dojdeš na konec plánoveného půstu ...víš jak máš startnout?
pokud ne projdi zde diskuzi ...případné dotazy sem :-)
u tebe obzvlášť dej pozor na soli !!! ;-)


+rorobo Hodnocení: +1
úte 05.02.2013, 22:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Já jsem začátečník, tak ti jen popřeji, ať se daří a kolena si daří říct :ok:


+rorobo Hodnocení: +1
úte 05.02.2013, 22:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Ať se daří. Trkla mě ta zmínka o pivu. Máš ho rád a piješ nebo pil jsi ho hodně? Má to souvislost s klouby, občas problém pivařů. Pivo je svině, má hodně cukrů a někdy se na kloubech podepíše.


+rorobo Hodnocení: +1
úte 05.02.2013, 23:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jj, znama(!) konzumuje ponekud vic pivecka nez je zdravo a taky trpi s kloubama.
Ono za vsecy prusery si muzem sami, nekdy nas to trkne az dodatecne.
Tem co je to trkne a umeji se podivat nazpatek na svu zivot je dana sance k naprave, povazuj si toho robo :-).
Zajimava informace Petre.


+Petr Hodnocení: +1
stř 06.02.2013, 11:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Nevím jestli se o tom někde píše, ale vyzkoušeno. Když jsem pil hodně piva + zátěž kloubů tak začínaly bolet. Omezením piva to bylo lepší a hlavně půstování vyřešilo začínající problém. V okolí vidím že někteří pivaři mají s klouby potíže a i mají už protézy. Někteří i říkají že jim pivo nedělá dobře na klouby.


+Cef Hodnocení: +1
stř 06.02.2013, 11:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Spica, budeme Te ordinovat na odvykaci kury :-D :).
Neee, srandicky, verim, o ledvinach ani nemluve, nekde jsem cetl, ze podobne jako ty klouby je vyfasujem jako mimina s omezenou zivotnosti (ted nevim z hlavy kolik litru/1zivot) ale neco na tom byt muze:).
Tata chodival ty brutalne dlouhy pochody a ma uz totalky na kyclich. Nic netreba prehanet, staci se koukat poradne kolem co se s idma deje a co provozujou nebo provozovali:).


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 11:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Srandisto. :-D Jo klouby a ledviny dostávají u pivařů záhul.


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 11:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Hlavne jatra prestavaji stihat regenerovat, chlast to dokonale zboura. Videl jsem chodit kluky - norky, vrstevniky (no chodit, spis uz plouzit se) v lete v kratasech s fialovyma nohama o hulkach, hrozny .. ale na to "pivecko" se proste dosourat musel ..
Pritom jatra jsou organ s nejvetsi schopnosti regenerace, pry i doroste kdyz Ti kus vemou napriklad po havarce, sila:).


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 11:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Četl jsi Malachova? Je tam o nějakém výzkumu zvířat který umřeli hladem. Játra se nejvíc samotráví, ubývají na váze víc než jiný orgány. A po půstu samozřejmě zas dorostou - pokud jsi mezitím neumřel hlady. :-D Na druhém konci tabulky byl mozek, ten neztratí ani procento váhy.


+Cef Hodnocení: +1
stř 06.02.2013, 13:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ty brdo, hmmm .. necetl a vidim ze to byla chyba. Dalsi strep do skladacky myho pucle, dostanes novy jatra po pustu, bezva :-).
Tim se vysvetluje proc moje krev i pres brutalni 8x chemo dostala konecne rozum po 40 pustu, masakr:).
-----------------
Mozna mam z vetsiny funkl novy >:-) :) .. a no ne, bez srandicek je to zajimavy ..


+rorobo Hodnocení: +1
stř 06.02.2013, 13:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Minimálně z poloviny je máš po 40 nový. Malachov psal tuším že ztratí až 60% váhy, ale musel bych znova nalistovat.


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 13:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Nelistuj, verim Ti staci.
To uz je nepodstatny kolik presne, super toto info vedet i dodatecne :-).


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 13:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Proto je taky průser pít alkohol v návratovce, jak někteří ujížděj. Místo abys játra regeneroval tak je likviduješ.


+Cef Hodnocení: +1
stř 06.02.2013, 14:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Presne to je to co jsem psal hajesovi - nebezpecny je pust pro cvoky, bezpecny pro lidi co dbaji dobre minenych rad lidi co uz "tam byli" a neexperimentujou zbytecne:).
Zazil jsem i lidi co se tomu desne tlemili jak to prezili. Meli ale jenom kliku, vic stesti jak rozumu.


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 14:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Tak nějak.


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 14:21
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
ABCD píše:
tak až dojdeš na konec plánoveného půstu ...víš jak máš startnout?
pokud ne projdi zde diskuzi ...případné dotazy sem :-)
u tebe obzvlášť dej pozor na soli !!! ;-)

no něco jsem četl ale po 7 dnech už to sranda není a musím si to pořádně přečíst znovu :-) Zelenina a dnes dovezený odšťavňovač jsou připravené a těší se na můj žaludek :delicacy:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 22:09
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Sába píše:
Já jsem začátečník, tak ti jen popřeji, ať se daří a kolena si daří říct :ok:

Dík moc Sábo :ok:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 22:12
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
rorobo píše:
ABCD píše:
tak až dojdeš na konec plánoveného půstu ...víš jak máš startnout?
pokud ne projdi zde diskuzi ...případné dotazy sem :-)
u tebe obzvlášť dej pozor na soli !!! ;-)

no něco jsem četl ale po 7 dnech už to sranda není a musím si to pořádně přečíst znovu :-) Zelenina a dnes dovezený odšťavňovač jsou připravené a těší se na můj žaludek :delicacy:


tak víš nebo nevíš? ;-)
až to tam budeš moct ládovat a nebudeš vědět předem co, tak tam pak z hladu nacpeš co bude zrovna po ruce... 7 není 3 ;-)


Naposledy upravil ABCD dne stř 06.02.2013, 22:18, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 22:17
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Petr píše:
Ať se daří. Trkla mě ta zmínka o pivu. Máš ho rád a piješ nebo pil jsi ho hodně? Má to souvislost s klouby, občas problém pivařů. Pivo je svině, má hodně cukrů a někdy se na kloubech podepíše.

Pil jsem jej často ale max 0 až 20 týdně podle společenských událostí :-) Nicméně sám na sobě jsem doopravdy taky pozoroval, že mi to druhý a další dny po větší zátěži přitížilo..

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 22:18
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Cef píše:
Jj, znama(!) konzumuje ponekud vic pivecka nez je zdravo a taky trpi s kloubama.
Ono za vsecy prusery si muzem sami, nekdy nas to trkne az dodatecne.
Tem co je to trkne a umeji se podivat nazpatek na svu zivot je dana sance k naprave, povazuj si toho robo :-).
Zajimava informace Petre.

Jj, tak nějak to cítím i já. Jen teď to bude chtít dlouhodobou trpělivost a vůli abych si doopravdy šáhnul na to, proč jsem se k tomu odhodlal O:-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 22:21
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
jop držím palce ;-)


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 22:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
U tebe hlavně pozor na návratovky a ono se ti zdravíčko jistě rychle zlepší. ;-)


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 22:25
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Cef píše:
Spica, budeme Te ordinovat na odvykaci kury :-D :).
Neee, srandicky, verim, o ledvinach ani nemluve, nekde jsem cetl, ze podobne jako ty klouby je vyfasujem jako mimina s omezenou zivotnosti (ted nevim z hlavy kolik litru/1zivot) ale neco na tom byt muze:).
Tata chodival ty brutalne dlouhy pochody a ma uz totalky na kyclich. Nic netreba prehanet, staci se koukat poradne kolem co se s idma deje a co provozujou nebo provozovali:).

Já nebyl nikdy ten klasický štamgast, který si dá po práci každý den svých 10-20 a de po zavíračce domů. Ale zas jsem přes 20 let byl součástí společensky aktivních přátel, kteří rádi navštěvovali diskotéky, kluby, klasické začuzené hospy moc ne.. Nicméně mé tělo je určitě dost zhuntované.. Kdybych od mala celý život nesportoval, asi už jsem byl po infarktu nebo možná pod drnem.. S ledvinama jsem dosud problémy neměl, nebo aspoň o tom nevím..

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Naposledy upravil rorobo dne stř 06.02.2013, 22:42, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 22:28
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Cef píše:
Hlavne jatra prestavaji stihat regenerovat, chlast to dokonale zboura. Videl jsem chodit kluky - norky, vrstevniky (no chodit, spis uz plouzit se) v lete v kratasech s fialovyma nohama o hulkach, hrozny .. ale na to "pivecko" se proste dosourat musel ..
Pritom jatra jsou organ s nejvetsi schopnosti regenerace, pry i doroste kdyz Ti kus vemou napriklad po havarce, sila:).

Musím přiznat, že jsem měl párkrát v životě pocit, že na dotek občas pobolívali asi játra, pokud to nebyl slepák, který pořád mám :-) Bůhví v jakém stavu jsou...

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Naposledy upravil rorobo dne stř 06.02.2013, 22:46, celkově upraveno 1

+Cef Hodnocení: +1
stř 06.02.2013, 22:31
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Petr píše:
Proto je taky průser pít alkohol v návratovce, jak někteří ujížděj. Místo abys játra regeneroval tak je likviduješ.

To bych si netroufl, když teď zvládnu prvních 7. Ale dotaz zní po kolika dnech v návratovce 1 pivo, třeba jen malé neuškodí?

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 22:34
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
ABCD píše:
rorobo píše:
ABCD píše:
tak až dojdeš na konec plánoveného půstu ...víš jak máš startnout?
pokud ne projdi zde diskuzi ...případné dotazy sem :-)
u tebe obzvlášť dej pozor na soli !!! ;-)

no něco jsem četl ale po 7 dnech už to sranda není a musím si to pořádně přečíst znovu :-) Zelenina a dnes dovezený odšťavňovač jsou připravené a těší se na můj žaludek :delicacy:


tak víš nebo nevíš? ;-)
až to tam budeš moct ládovat a nebudeš vědět předem co, tak tam pak z hladu nacpeš co bude zrovna po ruce... 7 není 3 ;-)

nenacpu neboj a připravím se :-) četl jsem o hrsti napařených mrkev :-) ale jak říkam, než k tomu v sobotu doufám dojde, přečtu si návratovku v knize od Partykové a taky na pust.cz a tady na fóru Návratovka :sun:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 22:38
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Den pátý
Spánek: cca 7h, trochu protrhaný, probuzení v 7 Klystýr: ano, 8:30,1,5l s citronovou šťávou Stolice: mininěco Moč: ráno čirá, k večeru lehce zažlutlá Jazyk: povlak mizí, seškrabuji od 1.dne lžičkou Váha: nevím, ale z původních 90-91 odhaduji 86-7 Pití: 2.5l vody kombinace vařené a mražené, přes noc nechám odpařovat chlór jak jsem četl v knize Partykové Aktivity: 4x eliptical 5-15 min, 2x 10 kliků, procházka se psem, 45 min lehčí trénink v pingpongu Fyzické potíže: lehký, mírně bolestivý tlak ve střevech po klystýru, dopoledne na pár vteřin trochu nevolno po napití rozmražené vody, celý den pociťuji mírné bolesti v zádech Psychické potíže: dopoledne asi hoďku zmatený a roztěkaný Celkové pocity: pohoda :-)
Další popis:
Po probuzení kolem 5:30 jsem si uvědomil, že se mi pořád zdálo o jídlech. Asi to bylo ale nejspíš tím, že jsem se zas díval večer na mé oblíbené VIP Prostřeno a Ano šéfe :-) Nicméně hlad žádný a celkem nadále pohoda, znovu jsem hned usnul. Ráno trochu vyschlá kůže ve tváři, možná jsem pil méně vody, nevím. První menší problémek nastal, když jsem se napil zmrzlé vody a mne se na pár vteřin udělalo trochu nevolno. Ale hned to přešlo a od té doby celý den dobrý. Zjišťuji, že více pohybu a cvičení fakt pomáhá a cítím se lépe. Zkusil jsem namísto rotopedu eliptical a je to komplexnější pohyb pro celé tělo, vždy mně to pekně probralo a rozhýbalo. Myslím že dneska se už nic co by stálo za řeč nestane :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 22:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
rorobo píše:
Petr píše:
Proto je taky průser pít alkohol v návratovce, jak někteří ujížděj. Místo abys játra regeneroval tak je likviduješ.

To bych si netroufl, když teď zvládnu prvních 7. Ale dotaz zní po kolika dnech v návratovce 1 pivo, třeba jen malé neuškodí?

Ber to tak, že v návratovce uškodí vždy a je jen otázka jak moc. Doporučuju experimentovat až po první 21 a návratovce. Do té doby nevíš co tvé tělo zvládne, zatím bojuje s nemocí tak ho nezatěžuj.

Po návratovce si to pivo třeba dej ale měj na paměti že to neděláš pro zdraví ale jen pro požitek.


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 23:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Tak sa drz, hlavne tak ako tu radia kolegovia, neposer tu navratovku. A moj nazor je, ze by som to s tym cvicenim neprehanal. Dodrbal si si klby nadmernou zatazou ( vela vrcholovych sportovcov su invalidi v 50-tich rokoch ), tak daj telu sancu regenerovat a cvic pomaly a opatrne. Uz sa nemas kam ponahlat. Aspon ja by som to tak na tvojom mieste robil. A s tym piveckom by som sa tiez az tak neponahlal.


+Petr Hodnocení: +1
čtv 07.02.2013, 00:11
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz