Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 22:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
Gordon píše:
Ja chodím do posilovne veľmi rád. Je to pre mňa určitá forma meditácie. Viem sa totálne sústrediť len na seba a moje myšlienky. Rovnako ako pri behu a bicyklovaní. Preto som si pozrel to video, ktoré má na stránke pán Dudáš - vegánsky kulturista. Viď pár príspevkov vyššie.
Zaujali ma dve veci:
1. on nie je dôkazom, že sa svalová hmota dá budovať aj pri vegánskej strave. Venuje sa kulturistike 30 rokov a vegánom je cca 5 rokov. Použil tam síce gorilie argumenty, s ktorými súhlasím, ale on sám tým dôkazom nie je.
2. ku koncu videa hovorí o tom, že necvičí dlhšie ako 45 minút pretože vyčerpá svalový glykogén a vraj telo začína využívať hmotu buniek na tvorbu potrebnej dodatočnej energie. Čo by znamenalo, že sa celý tento proces stáva kontraproduktívnym. Tento argument poznám aj so stravovacích teórii pri budovaní svalovej hmoty. A bol to jeden z dôvodov, prečo som ako po cvičení tak aj na večer - pred spánkom - mal podľa tejto teórie zjesť nejaké množstvo sacharidov, aby telo hneď po cvičení a cez noc nepoužilo na energiu svalovú bunku...

Mne po pôstoch a prechode na čiastočne vitariánsku stravu v lete spadla sila cca o 20% a neviem to pripísať ničomu inému len faktu, že sa mi pri tejto zmene čiastočne odbúrala svalová hmota. To isté som pozoroval aj pri mojom poslednom 5dňovom pôste, ktorý som ukončil včera. Úbytok na hmotnosti je skoro 7 kg. Ubudol aj tuk ale som presvedčený, že aj svaly. Ale to obratom zistím o pár dní v posilke.

Zaujímal by Váš názor.

Nemalo to vyznieť tak, že vnímam to vyjadrenie p. Dudáša negatívne, stotžňujem sa s ním.


Vedecke teorie rikaji, ze centralni sklad glykogenu je v jatru. Ve svalech je 6x tak vetsi zasoba glykogenu nez v jatru Navic mas ve svalech tukove zrnka, ktere si doplnuji energii z podkozniho tuku. Silova cviceni (tudiz posilovna) se maji delat do
45min. Ja se zahrivam cca 10min, pak se jeste aspon jednu serii rozcvicoval dle cviku a pak jsem jel naplno 45 min. Experimentalne jsem si meril tep a malokdy sem se dostal do vysokych pasem tzv. anaerobniho prahu.

U me je dulezita relativni sila. coz znamena max. sila pri min. hmotnosti. Radsi delam shyby, kliky, sed-leh + behani/plavani jako vytrvalostni trenink. Lidske telo je pekna swine a prizpusobi se vsemu. Tudiz je treba casto telo sokovat. Kdyz budes behat denne 10km, tak to ma efekt asi jen na kondicku a kardiovaskularni system casem. Pokud chces neustaly progres, je treba telo neustale sokovat. 1. mesic behat denne 10km napridklad. 2. mesic intervaly atd. Emil Zatopek behal treba jen intervaly a obcas to prolozil lehkym 12, 20km behem. Ale to uz jsou vrcholovy sportovci. Ale Emil aspon nebyl chemik (doufam :-D )

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


Hodnocení: 0
čtv 10.01.2013, 11:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
hajes píše:
zajimalo by me jak je to s vrcholovym sportem?

je tu nekdo vrcholovy sportovec?

zajimalo by me jak se tvari telo na vysoke vykony s velkou spotrebou energie pri zivotnim stylu jaky mate.


Zalezi od toho co definujes pod pojmom "vrcholovy sportovec"... niekto kto robi nejaky sport a je zato plateny, chodi na sutaze?...lebo taky tu asi nie je.

Ja som minule vyskusal trening thajskeho boxu pocas postu. Rozbeh bol velmi slaby, bol som malatny a tazko sa mi dychalo... Pocas treningu sa to zlepsilo. Koniec bol uz uplne v pohode. zato vnoci som mal svalovu horucku, boleli ma svaly na celom tele.

neviem ako to funguje u bretharianov ale pre mna to nejako nejde dokopy post a nejaky "extremny" sport.


Hodnocení: 0
pon 04.02.2013, 16:43
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
Arko píše:
hajes píše:
zajimalo by me jak je to s vrcholovym sportem?

je tu nekdo vrcholovy sportovec?

zajimalo by me jak se tvari telo na vysoke vykony s velkou spotrebou energie pri zivotnim stylu jaky mate.


Zalezi od toho co definujes pod pojmom "vrcholovy sportovec"... niekto kto robi nejaky sport a je zato plateny, chodi na sutaze?...lebo taky tu asi nie je.

Ja som minule vyskusal trening thajskeho boxu pocas postu. Rozbeh bol velmi slaby, bol som malatny a tazko sa mi dychalo... Pocas treningu sa to zlepsilo. Koniec bol uz uplne v pohode. zato vnoci som mal svalovu horucku, boleli ma svaly na celom tele.

neviem ako to funguje u bretharianov ale pre mna to nejako nejde dokopy post a nejaky "extremny" sport.

napsal jsem to spatne. mel jsme na mysli amatersky sport a vykony. bylo mi receno, ze hladovky a max. vykony nejdou moc dohromady.

ja jsem chodil plavat behem hladovky a nic mi to neudelalo. Ale zase jsem to neprehanel. Kdyz neco delam na lacno, tak mam problemy udychat vyssi zatez nosem. Samozrejme mas nizsi vykon. holt sval potrebuje energii k vykonum.

zasoby glykogenu ve svalech a jatru + tukove zrnka mezi svaly u trenovanych sportovcu vydrzi cca na 2h provozu.

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


Hodnocení: 0
pon 04.02.2013, 16:55
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
On je rozdil 1 a 21, Arko tu hadam popisuje hajesi zkusenost z 21.


Hodnocení: 0
pon 04.02.2013, 17:14
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
je mi to jasne, tak daleko sem se nedostal jeste. mam to v planu. zitra jdu na 3 denni hladovku. V pozdejsich fazich hladovky bych se do niceho nepoustel, prijde mi to kontraproduktivni. Zatezovat telo, misto aby melo cas delat co ma.

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


+Cef, +Petr Hodnocení: +2
pon 04.02.2013, 17:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ty, tak asi to zalezi asi na kazdem jedinci, me Pavel drzel zpatky pri prvni 21 abych setril silama a rozpocitaval si je na cely den.
To pak promyslis kazdy zbytecny pohyb, zredukujes to jen na nezbytne nutne, cize jsem u toho neormalne delal doma v dilne.
Jenze jsem resil udajny karcinom plic, ktery se pak ukazal nebyt karcinom plic, celkem komplikovany story ale to je uz dneska fuk:).


Hodnocení: 0
pon 04.02.2013, 17:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Při půstu je třeba jen lehčí kondička, rozhýbat čakry ale ne zbytečně se vyčerpat a pálit svalovou hmotu. Tím myšleno při půstu delším jak 3 dny.

Nemocní ať leží, když meleš z posledního tak se nesportuje.


Hodnocení: 0
pon 04.02.2013, 18:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Cef píše:
On je rozdil 1 a 21, Arko tu hadam popisuje hajesi zkusenost z 21.


Nie nie. odpisoval som skusenost z minuleho tyzdna.

Kazdopadne pohyb je dolezity vzdy... aj pocas postu aj mimo neho.
Najlepsie cvicenie je cvicenie so svojim telom... Ako nam trener vravi " nauc sa ovladat svoje telo"... Vela ludi ma dobru postavu (z posilky) ale uplne nefunkcnu... ani 10 minut nedokaze behat:)


+Cef, +Petr Hodnocení: +2
pon 04.02.2013, 22:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Aaaa, tak to sry, ze sem vam skocil do reci s hajesem, jsem myslel jak si cvicil u Tve 21:).


Hodnocení: 0
pon 04.02.2013, 22:48
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Víš co se říká, o tom šoupání nohama ;-)


+Petr Hodnocení: +1
pon 04.02.2013, 22:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No jooo nooo, ve sportovani jsou starsi, vsak nic nerikam :-P :) .


+Panda Hodnocení: +1
pon 04.02.2013, 23:04
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
jak jsem uz psal...nemocne zvire odpociva, nezere a pije vodu. nedrzim hladovku kvuli tomu, abych delal kontraproduktivni cinnosti.

"natrenovat umi kazdy blbec, ale odpocivat malo kdo."

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


Hodnocení: 0
pon 04.02.2013, 23:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Cef píše:
Aaaa, tak to sry, ze sem vam skocil do reci s hajesem, jsem myslel jak si cvicil u Tve 21:).


Pocas 21tky som robil aj lahke tury max do 3 hodin. Ale robil som aj drepy. Takyto trening by som pri tej 21tke nezvladol.

Momentalne planujem kupit expander a cvicit este aj doma s nejakou lahsou zatazou. Dost ma k tomu inspirovala jedna kniha co som videl... bola tam sada cvikov a myslim ze mi to pomoze vo vybusnosti a rychlosti uderov.


Hodnocení: 0
úte 05.02.2013, 08:42
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz