Na hlavní stránku  
Právě je ned 21.01.2018, 23:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Kvantová fyzika a zázraky aneb Plastická realita
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 00:07
Příspěvky: 135
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Vedomie druhych je mojou fikciou. Hm. To by bola nuda. Myslim si, ze mame rovnocennych spoluhracov len s inymi kartami. Byt Boh bavilo by ma to o to viac, dam tomu volny priebeh a ako to dopadne bude docela vzruso.
Riesil som dilemy dobro zlo, kreacionisti vs evolucia, sila slabost, pravda a loz. Ono je to vzdy zmeska. Vsetko zle je na nieco dobre, boh tvori evoluciou presne tak ako clovek meni prototypy veci, v kazdej sile je ukryta slabost a v kazdej lzi je skryta pravda, ked vykopes jamu, vedla vznikne kopa. Materia je realita alebo iluzia? Tak trochu z kazdeho. Takze o co tu vlasne ide? O postupne splynutie? Ved to tu uz bolo na zaciatku. Je vseveduci ale stale sa uci. Ako hovoril tavaris Lenin. Ucit sa ucit sa....
Bohovia musia byt sialeni. :)
Poznaj sam seba. A zistis, ze ty a otec jedno ste. Boh spoznava sam seba o to tu ide. :)


Hodnocení: 0
úte 21.11.2017, 00:49
Profil

(moderátor)
 Odkaz na příspěvek Re: Kvantová fyzika a zázraky aneb Plastická realita
Online
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12.08.2013, 12:51
Příspěvky: 296

Reputace: +237
Panda píše:
Vědomí jednotlivce, tak to je největší problém v této představě, se kterým si stále nevím rady a neumím na to odpovědět. Možnosti mezi kterými stále váhám:

1) Buď je podobnost jako ve snu, vědomí jednotlivce je současně božským vědomím, jen zatím věří příběhu snu a ještě si neuvědomuje svou božskou podstatu. Vědomí je jen jedno, v "Já" pozorovatele, všechny ostatní bytosti jsou jen pozorované vjemy, božské výtvory, ale jejich vědomí je pouze mou fikcí.

2) Nebo má každá bytost své Já a božské vědomí všechna tato vědomí vnímá a řídí, může mezi nimi přecházet a postupně sbírá jejich prožitky jako své zkušenosti a poznání.

Druhá varianta by se dala uvažovat spíš v případě že děj reality probíhá sekvenčně, pak by mělo smysl přecházení jednotlivých vědomí mezi stavem "já jednotlivce" a "Já božské". Ale spíš si myslím že platí první varianta - tj. je pouze jedno "Já" a všechny ostatní bytosti jsou jen představou bez vlastního vědomí. A to z důvodu, že veškerý děj reality se odehraje v jednom okamžiku a přenese se do probouzejícího božského vědomí. A také z důvodu, že hlavní Já má jiný průběh života než jiná Já. Jiná Já mívají často charakter života výukový pro ostatní (např. krátký život) a neprožívají takový příběh jako hlavní Já.

Vzhledem k analogii, že tato realita má podobný charakter jako sen, který ukazuje podobnost s realitou "tam mimo", tedy i tato analogie poukazuje spíš na snovou podobnost, tj. bod 1.

Nejak som v tom príspevku nepostrehla odpoveď na pôvodnú otázku: či to individuálne vedomie jednotlivca vzniká niekde pri narodení fyzického organizmu a končí jeho smrťou.
Pri bode 2) by to možno dávalo nejaký zmysel. Teda tá naša individualita sa raz začala a raz skončí (v zmysle pozemského času).
A pri bode 1) by to možno znamenalo reinkarnáciu. Stále je len "Ja" v rôznych životoch a rôznych okolnostiach.


Hodnocení: 0
úte 21.11.2017, 08:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kvantová fyzika a zázraky aneb Plastická realita
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 00:07
Příspěvky: 135
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Ako som napisal. Priklanam sa k vyssiej hratelnosti realtime na vsetkych urovniach vybracie cez hruby material az po eter. Vedomie bytosti je oddelene a samostatne rolu urcuje vzajomna interakcia. Cast vedomia s vydestilovanym poznanim pokracuje do dalsieho levelu hry. Interakcia vsetkych casti zarucuje pokrytie sirokecho poznania. Jedna dusa a virtualna iluzia "na mieru" mi nepripada tak plodna i ked zakonitosti vytvaraju iste scenare. Takze ako som napisal vyssie casto ked sa pytame v style bud alebo je odpoved velmi casto ciastocne i to i to. Stopy vo vrstvach hmoty, odkaz predchadzajucich akterov v dejinach, pozostatky ich fyzickych schranok nevypadaju na iluziu. Takze material alebo iluzia? No ani jedno a vsetko. Tak to vidim ja. Tento bludny iluzionizmus je mi proti srsti i ked z pohladu Boha je vsetko myslienka, tvoritelske zelania. Budis svetlo a bolo svetlo. Konecnym cielom je poznavanie sameho seba. Seba ako casti a celku absolutna Boha, nadja. Tak ako to uz bolo napisane pred par tisic rokmi v Delfskom chrame boha slnka. Je to samozrejme iba moj nazor moje uchopenie moj destilat a vsetko moze byt nakoniec inac. :)


Hodnocení: 0
úte 21.11.2017, 22:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kvantová fyzika a zázraky aneb Plastická realita

Registrován: sob 04.11.2017, 07:58
Příspěvky: 45

Reputace: +18
Je to už mnoho let, měl jsem dost peněz, cestoval jsem po světě. Hledal osvícení. Nebo gurua. Měl jsem nastudované výtečné teorie, mystické příběhy. Hlavně buddhistické. Nenašel jsem nic. Ani po půl roce v Indii. Kolikrát ani nemuseli nic říkat – člověk prostě vidí obličej, běžný, s jeho ctnostmi i nectnosti. Tak nač to všechno? Už jsem toho měl dost. Ještě bych měl zkusit Barmu, napadlo mě. Jen tak pro forma. V intelektuálních kruzích je barmský (tedy hínajánový) buddhismus méněcenný, takový buddhismus pro blbé. Ale člověk by měl před sebevraždou zkusit všechno, aby měl čisté svědomí.

A skutečně tomu tak je, barmský buddhismus intelektuálně nikterak neoslňuje. Nečinilo mi žádný problém, při ev. diskuzi s tamějšími mnichy, mít jednoznačnou převahu (žádné servítky jsem si nebral, taky nač, na konci cesty). "Hmm, western thinking", uznale pokyvovali hlavou. Zvláštní bylo, že něco mě na nich cosi udivovalo, fascinovalo. Pokud bych to měl vyjádřit jedním slovem, asi bych řekl – vznešenost. Náhodou jsem tam potkal jednoho postaršího mnicha. Nebyl ze mne nijak nadšen, ani si moc nepamatuji, o čem jsme mluvili, ale poprvé ve svém životě (jaksi mimo intelekt) jsem viděl, že ten člověk VÍ. Že vidí mou mysl a že ví, jak z té mé šlamastiky ven. To mi vskutku vlilo naději do žil. Požádal administrativu o možnost praktikování v jeho klášteře. Vyhověno. Ubytoval se a druhý den, rozechvělý, se rozhodl mnicha znovu navštívit. Za účelem zásadní debaty. Ale – smůla, před chvílí odjel. Vrátí se se za dva měsíce. Dopr… víte co to znamená, v théravádovém klášteře?? 14 hod. meditace denně. 7 hodin v sedě se zkříženýma nohama (chuťovka pro ztuhlého Evropana) a 7 hodin vědomé chůze (fyzicky namáhavé asi jako pochodovat 7 hodin jako na vojně). Nu ale což, když už jsem tam byl, tak jsem přeci nemohl utéct. Nikdy jsem však 14 hodin denně nedal, můj rekord byl 13 (a i ty jsem šidil), opravdu to víc nešlo. Největší problém byl však Představený kláštera. Zjevně nekompetentní, dosazený vojenskou chuntou. Každé 2 dni se muselo k němu na konzultace. Ty jeho instrukce jsem dozajista následovat nechtěl, ale zároveň jsem nemohl lhát (proč, to se těžko vysvětluje, ale zjevně by to byl můj konec). Tak jsem se vždycky zeptal na nějakou ptákovinu, trivialitu, jeho mysl se na to chytla, dala odpověď, uspokojila se (jakože k něčemu je tam užitečná), a dál se už neptala, za mnou v řadě čekali další. Jenomže co furt vymejšlet?? Měl jsem spoustu práce s krocením své zlosti vůči němu (nekompetentní ctižádostivec co se s.re se kam nemá, klidně by tak mohl být závěrečnou příčinou mé sebevraždy).

Starý mnich konečně přijel. Vyčíhnul jsem příležitost, kdy jsem s ním mohl promluvit. Jenomže – on vlastně jakoby vůbec nechápal, o čem mluvím. Prostě jako bych mluvil řečí, které vůbec nerozumí. Hmm, takže jsem se zase spletl. Celá tahle barmská anabáze byla zbytečná. Rozhodl jsem se odjet. Ale nemohl jsem se na něj nikterak zlobit, to se prostě nedalo, byl opravdu velmi milý a zjevně to byla moje blbost. Nazítří jsem měl zas povinnou konzultaci s Představeným, tak jsem se rozhodl na něj počkat. Vrátit mu to. Zkoncentroval jsem se na tu schůzku. Na otázky. Na strategii jejich pokládání. Na formální stránku (bylo extrémně důležité neudělat žádnou formální chybu, nevyjádřit ani náznakem neúctu atpod.). Vůbec už si nepamatuji, o čem konkrétně byla řeč, ale tu atmosféru si pamatuji velice dobře. Jako bych byl v ringu. Intuitivně jsem předvídal jeho reakce a odpovídal na ně. Údery. Tvrdými, s co největší silou (obrazně řečeno, samozřejmě). Překladatel, který překládal Představenému z angličtiny do barmštiny, mi jasně očima říkal "Nedělej to!" (za tu dobu jsme se stali přáteli). Vůbec jsem toho nedbal, neponechal Představenému žádný únikový prostor. V jednu chvíli už to nevydržel a náhle, uprostřed debaty – zjevně rozrušen – se zvedl, prohlásil, že stejně neplním jeho instrukce (což byla pravda :-), ale debata se vedla úplně o něčem jiném) a kvapem rozčileně odcházel (což bylo pro něj v této kultuře a v této situaci opravdu značné faux pas). "Ještě tu máte jednoho žáka na konzultaci", zavolal na něj překladatel a ukázal na člověka, co tam na něj ještě čekal. Představený se tedy zastavil a opět vrátil na své původní místo (hihi, další trapas). Formálně jsem se mu uklonil, jakože schůzka normálně skončila, jakože se přeci nic neděje, byla to přeci normální konzultace. Uklonil se tedy také. Pociťoval jsem zadostiučinění, bylo to mé velké vítězství. Zvedl jsem se a zamířil k východu. Na letiště. Bez ohlížení. Rozhodnut, že už se tam nikdy nevrátím.

Až jaksi postupně mi začalo docházet, že už se nepotřebuji zpít do němoty, že mi stačí jedno pivo, max. dvě, protože prostě nepotřebuji a nechci otupělou mysl. A jaksi postupně mi docházelo, že už nemám potřebu se zabít. Když jsem se vrátil domů, mnozí známí se na mě dívali vskutku udiveně (některé ženy dokonce jako na svatý obrázek). Nechápal jsem proč. Lidé se na mě na ulici usmívali (jednou jsem se opravdu kvůli tomu vrátil domů a díval do zrcadla, co je na mě směšného). Zdá se mi to neuvěřitelné, ale moje mysl - aktuálně, on line - , žádnou změnu ve mne nepostřehla (až zpětně, postupně, ex post, a proto tyto řádky). Se všemi jejími nastudovanými popisy Cesty, teoriemi a vynálezy. Kdybych o tom neměl vlastní zkušenost, nikdy bych tomu nevěřil.

Lidé se už dávno na mě na ulici neusmívají, ta evropská atmosféra mě postupně semlela. Ani známí se již netváří nijak nadšeně (někdy spíše naopak :)). Ale uvědomil jsem si, že moje mysl je sice dobrý sluha, ale zlý Pán. Na théravádový/hínajánový buddhismus se již rozhodně nedívám povýšeně, právě naopak. A na výtečné mahajánové/vadžrajánové (vlastně jakékoli duchovní) teorie se již nedívám s nadšením či úžasem, vlastně si ani nepamatuji, kdy jsem nějaké četl.


+GreenApple, +Ladič, +Panda, +Wewe, +lva Hodnocení: +5
čtv 23.11.2017, 10:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kvantová fyzika a zázraky aneb Plastická realita
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 00:07
Příspěvky: 135
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Moc pekny pribeh a cesta Zdenku diky. Mas dar vypravaca. Co takto nieco niekde napisat. Ja viem na co, ale predsa. :) Hovoris mi tak nejak zo srdca. Je to ako z pribehu slepcov co drzia slona za rozne casti a mozno dodnes sa hadaju, kto pozna slona lepsie a pritom ma kazdy ciastocne pravdu. :)
Pripomenul si mi pribeh Milana Calabka. Tiez zacal tak povediac od konca.
Este raz dik


Hodnocení: 0
pon 27.11.2017, 09:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kvantová fyzika a zázraky aneb Plastická realita

Registrován: sob 04.11.2017, 07:58
Příspěvky: 45

Reputace: +18
GreenApple píše:
Moc pekny pribeh a cesta Zdenku diky. Mas dar vypravaca. Co takto nieco niekde napisat. Ja viem na co, ale predsa. :) Hovoris mi tak nejak zo srdca. Je to ako z pribehu slepcov co drzia slona za rozne casti a mozno dodnes sa hadaju, kto pozna slona lepsie a pritom ma kazdy ciastocne pravdu. :)

Díky :)

Na celé věci je zarážející ta totální slepota mysli vůči ... vůči čemu vlastně?

Každý má částečně pravdu, nějakou část reality poznává, nicméně považovat slona za stěnu je prostě – šílené. Asi jako když si moje mysl vytvářela představu osvícení ve svých lnutích a myšlenkách.

Kdyby "kuriózní shoda náhod" moji mysl neobelstila, neměl bych absolutně žádnou šanci se ze svých myšlenkových konstrukcí vymanit. A kdybych ten svůj příběh někde četl, jo, byla by to další "zajímavá zenová historka" :) .


Hodnocení: 0
stř 29.11.2017, 10:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz