Na hlavní stránku  
Právě je čtv 02.02.2023, 13:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Drobní pěstovatelé

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
USA: Za drobné pěstitelství do vězení, za přechovávání semen těžké tresty

Nedávno proběhla tiskem alarmující zpráva, že Evropská unie reguluje používání přírodních bylin. V podstatě jde o likvidaci bylin jako léčebných prostředků. Námitky, že byliny se používají už tisíce let, neobstály. Podle nového zákona musí byliny projít stejnými zkouškami, jako syntetické léky. Jenže tyto zkoušky stojí statisíce dolarů a žádná bába kořenářka takové peníze nemá. Ani malé firmičky, zabývající se výkupem a prodejem bylin, takové peníze nemají. Takže doba, kdy jste si mohli koupit lipový čaj, řepík, heřmánek, mateřídoušku nebo dobromysl, skončila. Pro příště si pacienti budou muset nasbírat byliny sami. Zatím, než i to bude zakázáno.

Za tímto zákonem stojí mocné farmaceutické firmy, které chtějí zakázat byliny, protože jsou levné, nepatentovatelné a nemohou na nich vydělávat, jako to dělají u svých léků. O cenové politice farmaceutických firem jsem už napsal. Stejně jako o žalobě proti farmaceutickým firmám u mezinárodního soudu v Haagu.

Pokud si někdo myslí, že je to je nějaké nedopatření, je na omylu. Je to začátek útoku nadnárodních koncernů proti lidem na této planetě. Je to začátek.

Pokračováním je americký zákon FDA Food Safety Modernization Act, S510, nazývaný též Patriot Act for Food podle známého zákona, tvrdě omezujícího lidská práva. Česky je to zákon o zákazu drobného pěstování potravin. Tento zákon byl schválen americkým senátem dne 30. 11. 2010 poměrem hlasů 73 ku 25. Bohužel se zjistilo, že agilní autoři do něj vložili článek, odporující americké ústavě, tak platnost byla dočasně pozastavena. To se však rychle napraví a zákon bude platit. Samozřejmě Evropská unie nezůstane pozadu a rychle připraví stejný zákon i pro nás. Stejně jako to bylo s bylinami. Co to pro nás bude znamenat?

Zákon by způsobil absurdní úřednické zatížení, které by bránilo v obchodu malým producentům potravin, a to by mělo za následek, že široké dodávky potravin by se přesunuly k velkým multinárodním korporacím.

Zákon dává vládám do rukou novou moc nad právem veřejnosti pěstovat, prodávat a převážet jakékoliv potraviny. Všichni producenti potravin budou muset mít psaný plán bezpečnosti potravin, který bude popisovat možná rizika a preventivní opatření prováděná na jejich kontrolu. Možná rizika znečištění jsou voda, organické hnojivo, sběr, přepravní zařízení a mnoho dalších. Zajímavé na tom zákonu je, že hnůj je závadný, zatímco pesticidy a umělá hnojiva jsou považována za nezávadná. Zajímavé, že?

Ačkoli je zákon definován jako o potravinách, tento zákon kriminalizuje i uchovávání semen pro další výsadbu. Semena byla do zákona vpašována na přání firmy Monsanto. Je velmi zajímavé, že obilí, vypěstované z produkce Monsanta, je neplodné. Z jejich zrní následující rok už žádné obilí nevypěstujete. Proto si musí rolníci každý rok kupovat od Monsanta nové osivo.

Zákon způsobí nadměrnou zátěž drobných pěstitelů a podnikat v potravinářství budou moci jen velcí producenti. "Toto je zákon vytvořený pro korporace a monopoly. Je to celé o korporátní kontrole potravin a zdraví veřejnosti," říká kanadský mikrobiolog, zkoumající bezpečnost potravin pro zdraví. Má pravdu, jde o zdraví obyvatel planety.

Tento tyranský zákon staví veškerou produkci potravin (ano, i to, co si vypěstujete na své zahrádce) pod pravomoc Ministerstva pro domácí bezpečnost. Přesně ti samí lidé, co provozují Agenturu bezpečnosti leteckého provozu, scannery nahého těla a ohmatávací programy cestujících. Zákon kriminalizuje uchovávání semen, čímž by z drobných pěstitelů, kteří si schovávají svou rodinnou sadbu, udělal zločince. Toto zjevně slouží k tomu, aby korporace jako je Monsanto, získaly monopol nad semeny.

Firma Monsanto, která za zákonem stojí, je největším podnikatelem v oboru. Jejich hitem jsou geneticky upravované potraviny – obilí. Po celém světě se šíří zvěsti o nebezpečnosti geneticky upravených potravin.

Od začátku devadesátých let probíhá testování nezávadnosti geneticky upravených potravin. Pokusy, prováděné v Evropě, dokazovaly škodlivost takových potravin. Ve Spojených státech se takový výzkum neprovádí vůbec.

„Zdravá strava“ ze supermarketu usmrtila krysí mláďata během tří týdnů. Jenže už dnes velkochovy ke krmení zvířat používají patentované, geneticky modifikované drogy a krmiva. Nebojíte se, že dopadneme jako ta krysí mláďata?

Ale testování geneticky upravených potravin ustává. Média zesměšňují takový výzkum a spolupracující podsvětí se neštítí ani osobních výhrůžek. Laboratoře, provádějící výzkum, přestávají dostávat granty na svoji činnost. Je to spiknutí vlád ve službách nadnárodních korporací. Pro zajímavost Monsanto v minulém roce utratil 8,7 mil. USD na boj proti povinnému označování geneticky modifikovaných potravin v obchodech.

Agrotechnické společnosti mají právo vetovat práce nezávislých výzkumníků. Nárok publikovat své výzkumy mají jen studie schválené semenářskými společnostmi. Řada vědců si dělá vážné starosti ohledně stále užších vazeb mezi vědou a komercí. Jsou přesvědčeni, že pokud vyjádří své obavy, nebo budou klást nepříjemné otázky, jejich instituce je propustí.

Biolog Sue Kedgley měl nápad. Doporučil zavést klinické pokusy na lidech s využitím dobrovolníků z řad vědců a jejich rodinných příslušníků, provozujících genetické inženýrství. Pokud jsou plně přesvědčeni o nezávadnosti svých produktů, které vytvořili, jistě se velmi ochotně takových testů účastní. Bohužel - žádný dobrovolník se nenašel.

George Hemminger řekl:

„Je to absurdní. Dnes, v době krize, kdy jsou lidé nuceni pěstovat si jídlo pro vlastní potřebu a přebytky, prodávají přátelům a sousedům. Tento zákon reguluje, kontroluje a v konečném důsledku likviduje tyto drobné pěstitele. ... To je pouze jeden z kroků, kterými se americká vláda sbližuje s korporacemi. ... To vede ke zničení ekonomiky. Pěstování vlastního jídla by mělo být stejně přirozené, jako pojídání vlastního jídla. Korporace dělají vše pro to, aby monopolizovaly distribuci potravin a dostaly ji pod kontrolu, zvýšily svůj zisk, vydělaly více peněz. A jak bude tento úpadek v Americe pokračovat, uvidíme lidi hladovět, protože si nebudou moci dovolit koupit jídlo dodávané korporacemi“.
V přijetí tohoto zákona se velmi angažovaly i další firmy. Tyto firmy utratily přes jednu miliardu dolarů od roku 1998 k ovlivnění Kongresu. Kromě jiných to byly:

•Food Marketing Institute (Institut pro potravinový marketing) a Snack Food Association (Sdružení rychlého občerstvení). Tyto firmy už určitě připravují zákon, zakazující doma vařit a nutící nás jíst hamburgery.
•International Bottled Water Association (Mezinárodní asociace pro balenou vodu). Tato firma zakáže pít vodu z vodovodu a ze studánek. Budeme muset pít jen jejich balenou vodu. Vodu z vodovodu obarví??
Že se tyto firmy snaží ovládnout trh, je přirozené. Ale spolčení těchto firem se státem je zločinné spiknutí, které je nutno potrestat. Vlády se pomalu, ale jistě dostávají pod kontrolu nadnárodních korporací. Tomu by se mělo zabránit. Ale jak?

Výše zmíněný George Hemminger to formuloval slovy:„myslím, že v jistém bodě lidé budou muset povstat a fyzicky vyhodit tyto lidi z jejich kanceláří, aby se zastavilo to, co se děje v této zemi“. (V naší zemi se tomu říká defenestrace a je u nás velmi populární).

George Hemminger je Američan a mluvil o své zemi. Myslím ale, že jeho slova jsou universální a platí všude, kde dochází ke srůstání korporací a vlád. Evropská unie je toho důkazem.

Tresty za porušení zákona jsou drakonické a likvidující. Pokuta jeden milion dolarů za každý den nebo 10 let kriminálu pro každého, kdo by si chtěl uchovat vlastní osivo na příští rok. Zákon dává pravomoc zatknout a uvěznit lidi prodávající okurky na farmářských trzích.

Kontaminace potravin je jejich oblíbené slovo, na které chtějí chytit veřejnost. Nový zákon stanoví minimální bezpečnost při očištění osiva (jednoduché oddělení semen z rostlin). Nikoho nezajímá, že malý farmář by potřeboval 1 a půl milionu dolarů za povolené zařízení. Zemědělec, pěstující pšenici, kukuřici a soju by potřeboval tři až čtyři a půl milionu dolarů na tři samostatná „čistící“ zařízení za účelem splnění normy na „bezpečnost potravin“. Každý farmář má tak na vybranou - buď se zadlužit nebo porušit zákon. Výsledek je jasný - buď bude farmář zlikvidován nebo zavřen. Buď jak buď, jeho pozemek je kmání.

Hra o bezpečnost potravin má svá pravidla. Stanovuje zemědělcům normy tak vysoko, že nejsou schopni je splnit, zatímco pro velké podniky tak nízké, že nemusejí nic dělat ani doplňovat. Tyto sankce jsou tak obrovské nikoli proto, aby chránily obyvatelstvo před nebezpečnými potravinami, ale aby se vytvořil monopol na výrobu a zpracování potravin. Monopol musí být absolutní. Proto ta kontrola nad zemědělci, konec výměny semen, konec ekologických farem, konec normálních hybridů a hlavně konec demokracie. Nastane období závislosti společnosti na velkých korporacích, kdy lidé budou muset být vděčni za geneticky zmutované potraviny od Monsanta?

"Správná zemědělská praxe" bude zahrnovat odstranění ekologického zemědělství tím, že odstraní hnůj, bude nařizovat GMO krmiva a aplikací petrochemických hnojiv a pesticidů. Zemědělci tak budou nuceni k nákupu průmyslových výrobků. Budou otroci na pozemku, tedy budou dělat práci, proti své tisíce let staré nejlepší moudrosti.

Monsanto s pomocí americké armády vyplenily starobylé a vzácné semenné banky v Iráku. Iráčané jsou nyní dáni zcela na milost a nemilost Monsanta a USA o přežití. Musí zaplatit bez ohledu na ceny, jaké jsou stanoveny pro potraviny. Oni už nesmí pěstovat své vlastní obilí, a být svobodní lidé. Takže, bez ohledu na to, jakou formu vlády, které mohou někdy mít, Iráčané jsou nyní zotročeni, protože kontrola nad nimi je totální.

V Afghánistánu, lidé kupují a vysazují boby z Ameriky, které na konci sezony nemají nic uvnitř, lusky jsou prázdné. V Ekvádoru brambory nevyvinou oka, takže nemohou být v příští sezóně zasazeny. Splnil se sen Henryho Kissingera - kontrolou potravin ovládat lidi.

Na celém světě lidé trpí a umírají hlady. Nový zákon zablokuje přístup lidí k normálním semenům. Nedostatek potravin se zvýší. V této souvislosti jsou zajímavé konspirační teorie o snižování populace na planetě v režii NWO. Před pár lety byla publikována zpráva, že kdesi v Grónsku byla vytvořena banka semen, ve které jsou soustředěna všechna semena, co na světě jsou. Není to příprava na nový světový pořádek podle představ elitářů?

Zdroj: http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Ar ... resty.aspx


+Lenuška, +Panda Hodnocení: +2
čtv 19.07.2012, 08:42
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Hlásím první červené rajčátko na balkóně... asi se něčeho leklo a zčervenalo, nebo ho ty ostatní navedly. Jinak si to neumím vysvětlit, že v tomhle počasí dozrálo... (:-)


+Cef Hodnocení: +1
sob 21.07.2012, 16:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1215
Ja mam zatim prd :bawl: , jsme vsadili pozde, na jednom keriku akorat zeleny kulicky :'( .
Ale mam od moji mamy par kulicek uz cervenych, mnam:). Ale ty primo z keriku cerstvy uplne, ty jsou prava mnamka, to je marny ..
Nedokazu to popsat ten rozdil, ale je tam citit zretelne !
Kdyz to clovek basti hned i s tim cerstvym vzduchem a Sluncem v tom plodu hned po utrhnuti, uz jenom jak to voni uplne jinak !:))).


Naposledy upravil Cef dne sob 21.07.2012, 17:00, celkově upraveno 1

+Lenuška Hodnocení: +1
sob 21.07.2012, 16:59
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3148

Reputace: +1641
Lenuška píše:
Hlásím první červené rajčátko na balkóně... asi se něčeho leklo a zčervenalo, nebo ho ty ostatní navedly. Jinak si to neumím vysvětlit, že v tomhle počasí dozrálo... (:-)
Řeklo si: "slunko nikde, včely nikde, trčím tu v nějakém kbelíku, co z takového života mám? Raději ať mě rychle sežerou, ať to mám už za sebou."

U nás se už sklízí rajčata ve velkém ... tedy co poskytují 2 keříčky s mini rajčátky.


+Lenuška Hodnocení: +1
sob 21.07.2012, 17:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1215
Panda píše:
Řeklo si: "slunko nikde, včely nikde, trčím tu v nějakém kbelíku, co z takového života mám? Raději ať mě rychle sežerou, ať to mám už za sebou."
Teda fuuuuuuj Pandine, ty mas ale pesimisticky obdobi, jeste ze to rajce ve skutecnosti takto pesimisticky jako Ty neuvazuje, to by nebylo ani k zradlu, natoz k jidlu :) ..


Naposledy upravil Cef dne sob 21.07.2012, 21:50, celkově upraveno 2

Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 17:02
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3148

Reputace: +1641
Cef píše:
Panda píše:
Řeklo si: "slunko nikde, včely nikde, trčím tu v nějakém kbelíku, co z takového života mám? Raději ať mě rychle sežerou, ať to mám už za sebou."
Teda fuuuuuuj Pandine, ty mas ale pesimisticky obdobi, jeste ze to rajce ve skutecnosti takto pesimisticky jako Ty neuvazuje, to by nebylo ani k zradlu, natoz k jidlu :) ..
Ale měl bys ocenit, že jsem napsal slušnou verzi. ;-)


+Cef Hodnocení: +1
sob 21.07.2012, 19:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
No teda, už teď se každému rajčeti, kopřivě, pampelišce atd. omlouvám. Teď ještě budu vědět, co si doopravdy myslí...
Pando, měl jsi na mysli, že jsi vlastně mohl zmínit konce, ve kterých to rajče opět spatří světlo světa? (:-) (:-) (:-) :mrgreen:


Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 20:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1215
Panda píše:
Ale měl bys ocenit, že jsem napsal slušnou verzi. ;-)
Ocenil jsem to jednim palcem nahoru, staci :).


Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 21:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1215
Lenuška píše:
Pando, měl jsi na mysli, že jsi vlastně mohl zmínit konce, ve kterých to rajče opět spatří světlo světa? (:-) (:-) (:-) :mrgreen:
Na tuti-fruti mel Pandour na mysli tydle konce zad co myslis i Ty, cunasove jedni nevymachani, dvojsmyslni :)))).


Naposledy upravil Cef dne sob 21.07.2012, 21:43, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 21:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
My sme dnes obrali prvu vacsiu urodu rajcin,asi 4kg. Kopec cukin,tekvic,baklazany,papriky,uhorky, dva druhy mangoldu, kuceravy petrzlen. A vyborne cervene egrese. Pokusne sme zasadili zopar plant melonu a mame asi 4 cukrove meloniky


+Cef Hodnocení: +1
sob 21.07.2012, 21:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1215
Ha ! Pry i meloniky .. super :). To ani vsecko nepojite:).


Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 21:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Meloniky este tronia na hriadke. Urodu sme porozdelovali aj rodine,ako vzdy. Muz sa tesi,ze aj papriky habaneros uz maju plody. Bazalka vo volnej pode je velky kricek s mohutnymi stonkami,uplna parada.


Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 21:49
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Reni, ten mangold, který pěstuješ, používáš jako salát, nebo ho mixuješ, nebo odšťavuješ? Já ho zatím jen šťavila, na mixování mi připadá, že má moc hrubou vlákninu...


Hodnocení: 0
pon 30.07.2012, 10:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Leni, mangold, ktorý zberám zo záhradky, zberám v štádiu, keď má jemnejšie listy, ako predávajú na trhu. Tie moje mixujem do smoothies v pohode, z tých kúpených odstraňujem tú najhrubšiu časť zo stonky. Inak mojim chlapom mangold povarím spolu so zemiakmi a popučím na kašu. Tak som to odkukala z Chorvatska - oni to volaju blitva s krompirom (mangold so zemiakmi), ale nedá sa to dobre robiť s novými zemiakmi, však ako normál zemiaková kaša, ani tá sa nerobí z nových. A používam ako špenát, do jedál, kde špenát. Napríklad keď chlapom robím zapekanú zeleninu, tak jednu vrstvu tvorí mangold, ktorý som predtým sparila na troške olivového oleja s kopou na plátky nakrájaného cesnaku. Ale najradšej som, keď ho pekne vypijú so mnou ako smoothies.


+Lenuška Hodnocení: +1
pon 30.07.2012, 11:00
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3148

Reputace: +1641
Před asi 2 měsíci jsem strčil do mističky po hrášku (kterému se nedařilo) pecku avokáda - a po čase začalo rašit jak divé. :-o Jen teď budu muset řešit, co vlastně (kam) s tím.
Příloha:
avokado.jpg
avokado.jpg [ 30.67 KiB | Zobrazeno 2820 krát ]


Hodnocení: 0
ned 05.08.2012, 11:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Drobní pestovatelia
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
já jen takovou obyčejnou připomínku: rajčata na balkóně se zbláznila a zrajou, a jsou skvělýýý :ok: ...a je jich hóóódně :remorse: ...ale nějak to zvládnem... >:-)


+Renáta Hodnocení: +1
stř 08.08.2012, 12:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz