Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 09:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Chlorella, spirulina, zelený ječmen
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Dočetla jsem se na stránkách Dr. Bukovského, že chlorella a zelený ječmen - pokud skutečně mohou podpořit buněčné dělení, což má vést k omládnutí, - by neměli užívat lidé s rakovinou, nebo s genetickým zatížením vedoucím k rakovině. Tak pak něčemu nebo někomu věřte. K sušenému ječmenu jsem měla vždy nedůvěru, hlavně mi vadilo, že tvrdili, že obsahuje enzymy :nausea: . Třeba u sušených pšeničných klíčků jsem se přesvědčila jednoduchým pokusem, že je to mrtvá hmota: dělala jsem pro přítele kvašenou rýži amasaké, naočkováním pšeničnými klíčky, když jsem si naklíčila pšenici, nikdy nebyl problém. Jednou jsem neměla čas, použila jsem sušené klíčky, a NIC!!! :mrgreen: už dříve jsem to tušila, tohle byl pádný důkaz. Proto jsem nevěřila ani mladému ječmeni. Je lepší si na jaře dát nějaké divoké rostliny, než celý rok jíst něco sušeného za nesmyslný peníz...
http://www.akv.sk/index.php?option=com_ ... &Itemid=34


+Renáta Hodnocení: +1
čtv 07.06.2012, 23:40
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Chlorella, spirulina, zelený ječmen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
mas nejake zkusenosti se spirulinou? super potravinou s vysokym obsahem bilkovin.

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


Hodnocení: 0
čtv 17.01.2013, 21:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Chlorella, spirulina, zelený ječmen

Registrován: úte 12.02.2019, 11:54
Příspěvky: 1

Reputace: 0
Tak tom, že by zelený ječmen, popř. některou jinou ze zelených superpotravin, nemohli lidi s rakovinou, tak o tom jsem ještě nikdy neslyšela. Ba naopak. A enzymy, to je v podstatě ten samý případ. Kde se podívám, tak čtu, jak enzymy v přírodní potravě jsou zdravé a že by bez nic nemohl život fungovat. Ale souhlas s tím, že všude se píše něco jiného. Ale ať se dostanu k jádru věci. Už dva roky jsem min. celé jaro pila chlorellu s ječmenem (někdy místo něj spirulinu, jak kdy) a rozhodně jsem se cítila skvěle, ať už to bylo placebo nebo ne :-D to mi je celkem fuk :-D Ale co si rozhodně myslím, že ano.. lidi si můžou dát raději čerstvé (nejlépe místní) ovoce a zeleninu.. ale řekněme si upřímně.. kdo to dělá. A nebudu rozebírat jejich časový harmonogram atd., to mi je fuk.. ale pracuji s faktem, že prostě člověk si toho čerstvého nedá tolik, co by měl.. takže jestli si k tomu dám denně sklenici přírodního zeleného nápoje (byď je ta potravina sušená), tak určitě nedělám pro tělo špatně.
Jinak pěkné povídání třeba tady https://inpotraviny.cz/zeleny-jecmen-vlastnosti-a-ucinky/ i když materiálů je na netu určitě hodně.
Ať už si vyberete jakoukoliv cestu, hlavně buďte zdraví :-)


Hodnocení: 0
stř 13.02.2019, 10:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz