Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 09:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek VODA

Registrován: pát 18.10.2019, 10:43
Příspěvky: 3

Reputace: 0
TEMA VODA Dobry den, drzim pust 5 dnem, a mam v planu 7. O navratovce jsem si tu leccos precetl a celkem pochopil, takze dalsich 7 dni se budu navracet. Ale chci se zeptat na vodu. Piju vodu z kohoutku, cistim ji v konvici (zakladni cisteni asi to nejjednodussi), to jsem delal uz predtim. Hlavne proto, ze je u nas ve vode hodne vapniku, poznam to uz po prvnim vareni ve varne konvici. A filtrovana voda mi vzdycky prisla nejak cistsi. ALE - 1 - takhle filtrovana voda ma prichut, a chutna mi cim dal min, citim ze potrebuju pit jinou. 2 - Ani nefiltrovana voda z kohoutku mi nechutna. 3 - kamarad, ktery prosel psychospiritualni krizi, a mel ruzne vjemy, mi volal, ze nemohl pit vodu z kohoutku, ze je pozmenena. At si ji pry necham aspon dva dny odstat. No jo, ale dva dny je do konce pustu. 4 - nekdo tu psal o zmrazovani. Lepsi nez odstat? nebo oboje kdyz se to stihne? 5 - vim o destilovane vode, ale nechci ted resit pristroj na destilaci, nechci nic draheho kupovat. 6 - Vzdy mi chutnala voda EVIAN v lahvi. Prijde mi hodne cista. I kdyz nejsem nadseny z vozeni vody kamionem pres pul Evropy - co si o ni myslite? Udajne je to mineralni voda.. Vadi to??? Uvitam prakticka doporuceni presne pro moji situaci. Dekuji moc.


Hodnocení: 0
pát 18.10.2019, 11:05
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: VODA
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Odstátá voda slouží jen k vyprchání chloru a jiných těkavějších plynů. U zmrzlé vody se odstraňují i příměsi a soli (vody do plastové lahve, před úplným zmrznutím se nezmrzlá 1/4 vylije = soli, po roztátí se nepoužije dno = usazeniny) a mění se struktura vody, ta je vhodnější k pití. Během půstu je běžné že voda přestane chutnat - protože se tělo detoxikuje a člověk je těmi toxiny prosáklý, cítí je z dechu a jsou nasáklé i chuťové buňky, tak se mění vnímání chuti. Protože se půstař cítí špatně, tak se mu ty pocity spojí s vodou. Dokonce ani destilovaná voda nechutná, přestože by měla být bez chuti (ale není). Po půstu by se to mělo zas srovnat. Tedy - přečkat to a dělat jak to jde, počítat s tím že půst není rekreační procházka.


Hodnocení: 0
pát 18.10.2019, 11:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: VODA

Registrován: pát 18.10.2019, 10:43
Příspěvky: 3

Reputace: 0
Dekuji moc. A Evian? Asi to neni typicka mineralka, ale i tak se udava ze mineralni voda. Nejaka hlubinna slavna voda z Francie, prodavana dlouho. Mne vzdy chutnala.


Hodnocení: 0
pát 18.10.2019, 12:35
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: VODA
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Evian neznám, podle popisu vypadá být čistá voda, tak snad v pořádku. Jen aby to nebyla zas nějaká reklamní umělá bublina, jako případ s himálajskou solí.


Hodnocení: 0
pát 18.10.2019, 13:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: VODA

Registrován: pát 18.10.2019, 10:43
Příspěvky: 3

Reputace: 0
Dekuji za odpoved. Tak jsem zkusil porovnat chuti vody, a i kdyz urcite mam zmenenou chut, jak rikate, mezi vodami je dost rozdil. Ta kohoutkova, filtrovana i nefiltrovana mi chutna nejmin. (mimochodem kdyz jsem pred casem bez pustu ochutnaval vodu z osmotickeho filtru, byla podobna, a taky mi vubec nechutnala) Evian jsem si nejak spojil s Vitel, protoze to normalne nekupuju, jsou to obe drahe vody z Francie. Vitel mi chutna vo dost vic. ALe jeste vic mi chutna Bonaqua, ktera je navic levna. Tak to budu nejak kombinovat. O reklame ani zadnych doporucenich nic nevim.


Hodnocení: 0
pát 18.10.2019, 19:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: VODA

Registrován: sob 06.06.2020, 14:17
Příspěvky: 3

Reputace: 0
JAKÝ DESTILÁTOR?

Ahoj půstaři, mám na vás dotaz ohledně filtrace vody, do budoucna si chci sám vytvářet destilku, zatím jsem při kratších pustech do 3 dnů pil kohoutkovou z paneláku a není to to pravé ořechové.

Na trhu jsem našel X různých destilátorů a rád bych se tady zeptal zkušenějších půstařů, jaké máte destilátory a zkušenosti s nimi, nerad bych koupil nějaký výkvět marketingu. Na serveru pust.cz Pavel nabízí destilator bez uhlikoveho filtru, máte někdo znalosti/zkušenosti, jak velký udělají rozdíl ty novější filtry s uhlikovou membránou?

Díky :heart:


Hodnocení: 0
sob 06.06.2020, 14:29
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: VODA
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Nějaké zkušenosti jsou zde: viewtopic.php?f=15&t=42

Uhlíkový filtr je dobrý především u méně kvalitní vody, protože destilací se neodstraní těkavější složky. U kvalitní pitné vody není nutný.

Pro půstaře je srovnatelná voda z osmotického filtru. Hlavní je odstranit větší příměsi a soli, a to oba typy filtrace odstraňují dobře. Jestli zvolit raději destilaci bez filtru nebo osmotický filtr, tak lepší může být voda z osmotického filtru.


Hodnocení: 0
sob 06.06.2020, 15:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz