Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 12:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek čkanie pocas postu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06.06.2017, 13:01
Příspěvky: 3

Reputace: 0
Ahoj, vedel by mi niekto pomoct? Mam problem s ckanim. (stikutka)

Chcel som si spravit sedem dnovy post. Ale stvrty den vecer sa mi zacalo ckat. Bez prestavky. Prestalo to az ked som zaspal. Piaty den sa mi cely den ckalo. Az som mal miestami tlak v hlave. Tak som sa rozhodol na siesty den prerusit post. Myslel som, ze ked nieco vlozim do zaludku tak to prestane. Avsak neprestava. Uz ckam treti den, a prestava to byt sranda.

Mali ste niekto podobnu skusenost? Normalne sa mi nikdy necka.
Chcem si spavit navratovku tak ako treba, ale pomaly zacinam mysliet, ze nenavstivim doktora...

Vdaka za kazdu odpoved


Hodnocení: 0
sob 25.11.2017, 19:03
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: čkanie pocas postu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jednou z příčin škytavky se uvádí dehydratace. Mohlo by teď pomoct hodně pít.

Nejúčinnějším způsobem pro zastavení škytavky je napít se a pak 7x polknout (to v závěru vyžaduje už takové napětí při polykání, že to uklidní bránici).

Při více dnech už se sice doporučuje lékaře, ale ten stejně jen podá uklidňující prášky, aby se uklidnila psychika která byla v poslední době dost podrážděná. I proto může pomoct hodně pít, voda sklidňuje psychiku.


Hodnocení: 0
sob 25.11.2017, 19:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: čkanie pocas postu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06.06.2017, 13:01
Příspěvky: 3

Reputace: 0
Vdaka, skusim. Je pravda ze pocas postu som denne vypil len trochu viac ako pol litra destilky... Nejak sa mi nechcelo pit. Tak skusim do seba naliat aj ked nasilu...

Este raz vdaka


Hodnocení: 0
sob 25.11.2017, 19:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: čkanie pocas postu

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Mě se vždycky osvědčil trochu bizarní způsob – při škytavce vypiješ sklenku vody, ale musí ti ji dát napít někdo jiný (ty se té sklenice rukama při pití nedotýkáš). Vypadá to jako pěkná ptákovina, ale nějakým záhadným způsobem to vždycky zafungovalo u mě (dlouhotrvající škytavku jsem ale nikdy neměl) i u mých známých (možná to plní tu funkci napětí při polykání, jak ji popisuje Panda).

Dle ayurvédy je škytání zřejmý přebytek dóši váta (= vítr), čili strava by měla být vátu potlačující, čili chuťově sladká či slaná či kyselá. A dále by ta strava měla být těžká, olejovitá a horká (ty první dvě vlastnosti kolidují s návratovkou stravou, ale zkusil bych lžičku nějakého kvalitního oleje a pozorovat, co to s tělem udělá). Tudíž tu vodu pij horkou (zkusil bych i oslazený čaj s citronem, opatrně, jen množství určuje, je li potravina lékem nebo jedem, kór v návratovce, mimochodem, med do horkého čaje nepatří).

Přebytek Váty ještě zhoršuje strava chuťově hořká či svíravá a která je lehká, suchá, studená.


Hodnocení: 0
sob 25.11.2017, 22:46
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: čkanie pocas postu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Olej raději ne, v návratovce může být nebezpečný.


Hodnocení: 0
ned 26.11.2017, 00:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: čkanie pocas postu

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Koukal jsem se do svého půst deníčku, a po 21 i 28 denním půstu jsem 4. den přidával olej. Bez problémů.
Pamatuji se, jak jsem měl jednou v návratovce hroznou zácpu, žádné babské rady nefungovaly, a tak jsem hledal v ayurvédě a nějak vydedukoval, že potřebuji tuk – a byla to pravda. Ale kdo má problémy s trávením tuků, tak rozhodně nemůže očekávat, že v návratovce to bude lepší.

No ale asi nejbezpečnější rada zde by mohla být vymačkaná mandarinka s vymačkaným citronem zalitá horkou vodou podávaná k vypití druhou osobou :-).


Hodnocení: 0
ned 26.11.2017, 01:40
Profil

(moderátor)
 Odkaz na příspěvek Re: čkanie pocas postu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05.10.2017, 13:34
Příspěvky: 252
breatharián dosažený půst 40 dnů
Reputace: +228
Zdeněk píše:
Koukal jsem se do svého půst deníčku, a po 21 i 28 denním půstu jsem 4. den přidával olej. Bez problémů.
Pamatuji se, jak jsem měl jednou v návratovce hroznou zácpu, žádné babské rady nefungovaly, a tak jsem hledal v ayurvédě a nějak vydedukoval, že potřebuji tuk – a byla to pravda. Ale kdo má problémy s trávením tuků, tak rozhodně nemůže očekávat, že v návratovce to bude lepší.

No ale asi nejbezpečnější rada zde by mohla být vymačkaná mandarinka s vymačkaným citronem zalitá horkou vodou podávaná k vypití druhou osobou :-).


Lepší na zácpu je 100 % kokosová voda - funguje jako laxativum, nedráždí žaludek a sliznice a neobsahuje sůl a tuk. Ten olej je v návratovce velká zátěž. Stejně tak kyseliny na sliznice - citron, mandarinka.


+Panda Hodnocení: +1
úte 28.11.2017, 12:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: čkanie pocas postu
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Polievka s naklicene psenice recept tu niekde je, pripadne zeleninova polievka (mrkva, cibula, cesnak, klicky psenice ked su, zemiaky, pripadne predtym namocena celozrnna ryza, ruzickovy kel, nakrajane na kocky), iba varene vo vode do makka, ani ne 15min by malo stacit, samozrejme bez soli, korenin a tuku. Mnozstvo cinska miska. Srkat za tepla, chrochtal som blahom. Velmi mi to pomahalo. :)


Hodnocení: 0
stř 29.11.2017, 07:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: čkanie pocas postu

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Wewe píše:
Lepší na zácpu je 100 % kokosová voda - funguje jako laxativum, nedráždí žaludek a sliznice a neobsahuje sůl a tuk. Ten olej je v návratovce velká zátěž. Stejně tak kyseliny na sliznice - citron, mandarinka.

Ta kokosová šťáva je velmi dobrá myšlenka.

Určitě jsou mnohé šťávy z exotického ovoce v návratovce agresívní, to jsem nevzal dostatečně v úvahu (byť po 6 dnech by asi sliznice měly být ještě ve stavu odolném).

Přidám jednu zkušenost. Bylo to po 4týdenním půstu, druhý den návratovky. Bylo mi nějak blbě, jako bych měl chřipku. Ploužil jsem se mezi regálama v supermarketu. A najednou mě to jakoby fyzicky přitáhlo k regálu s kysaným zelím. Tak jsem si jedno koupil. Doma odstřihnul růžek z plastového sáčku a sál tu šťávu. Mysl jsem měl zamlženou, nepřemýšlel jsem. Pytlík se zelím pak hodil do koše. Asi po pěti minutách mě napadlo – "tyvole, dyť do kysaného zelí se dává sůl!". Vytáhl jsem sáček z koše, přečetl složení na obalu – sůl + další 2 Éčka. Nicméně to na mě zapůsobilo jak voda živá – po hodině nebylo po chřipce skoro ani památky. A žádné škodlivé následky. Moc si to vysvětlit nedovedu, rozhodně nikomu nedoporučuji při návratovce solit (a já sám jsem navíc náchylný na otékání nohou). Ale jak jsem dostal, tak podávám :-). Z kysaného zelí strach nemám.

Vskutku špatné je, když se nedostatečně natrávené živiny dostanou do krve. A po půstu nutně nějaký čas trvá, než se znovu rozběhnou nezbytné enzymatické procesy, vytvoří se trávicí šťávy, obnoví sliznice atpod. To nejde přeskočit. Ale s tukem, zařazeným v návratovce (samozřejmě malé množství) jsem prostě žádný problém nepociťoval, naopak (odhaduji, že žluč bude asi po hladovce v zásobě). Čímž netvrdím, že to bude u každého podobné (jsem ayurvédsky typ Kafa, dejme tomu u Váty to může být naopak).


Hodnocení: 0
stř 29.11.2017, 12:07
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: čkanie pocas postu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Asi jsi s tukem výjimka, protože tuk se (kromě soli) označuje za jedno z největších nebezpečí v návratovce. Ale mluví se obvykle spíš o živočišném tuku, nevím v čem je rozdíl. Možná jak píšeš na malé množství tuku stačí ještě zásoba žluči. U větších dávek (jako řízek) se už uvažuje o černém vozidle.

Kysané zelí asi přitáhlo jako potřeba kompenzace překyselení organismu (podobně jako citronová šťáva). Takhle na začátku návratovky to asi musí být pro tělo pořádná zátěž.


Hodnocení: 0
stř 29.11.2017, 12:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz