Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 07:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek únava a bolest 5 den půstu

Registrován: sob 12.01.2019, 03:28
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Zdravím vešchny.Dnes mám 5 den půstu a přepadla mě hrozná únava.Začala jsem v pondělí a normálně chodila do práce,ale dnes jsem měla krizovku velkou.
Rozhodla jsem se že když zvládnu dnešek ,tak víkend už bude v pohodě.Takže pokračuji a dám 7.Můj dotaz se však týká něčeho jiného. Dnes jsem měla velké bolesti v zádech ,
a také v oblasti žeber .Je možné že cítím bolestivě jak se tělo čístí a detoxikuje tímto způobem?Taky jsem se dost těšila na příliv energie,o kterém se tak často mluví,
a místo toho opak byl pravdou.Je mi 42 let a s půsty teprve začínám a určitě chci pokračovat.
Wendy


Hodnocení: 0
sob 12.01.2019, 05:06
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: únava a bolest 5 den půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Příliv energie je až když už je tělo poměrně pročištěné, tak pak mu stačí zbavit se jen odpadů z poslední doby. Když se předtím moc půsty nedělaly (nebo jen krátké), tak tělo má vytvořená ložiska buď s uloženými starými odpady nebo ložiska s parazity (nemoc orgánu). Při půstu na tato ložiska "zaútočí", začne je rozkládat a toxiny se uvolňují do krve, což způsobí nepříjemné pocity, únavu či bolesti. Otázkou pak je, zda v půstu pokračovat nebo přerušit. Toxikace odpady může být tak velká, že už to může být pro tělo nebezpečné - ale ta by se projevila tak, že už by bylo člověku nesnesitelně, tj. stačí se držet svými pocity a nejít za své hranice. To je jeden pól, kdy příliš silná intoxikace může být nebezpečná a může být důvodem k předčasnému ukončení půstu. Naopak, když se půst přeruší během vnitřní toxikace, tělo se musí s odpady nějak vypořádat, někam je zas uložit, protože je nestihne včas vyplavit - což se může projevit tím, že je uloží buď do jiných orgánů (může se pak projevit jiný zdravotní problém) nebo je uloží do kůže (častější případ, mohou se pak objevit nějaké vyrážky). Přímo bolesti ale nemusí vymizet ani po ukončení detoxikace - protože mohou znamenat, že se detoxikací rozpadla poškozená tkáň, ale ta se napraví teprve až při návratovce, novou výstavbou.

Ve Tvém případě bude nejlepší dokončit plánovaných 7 dnů - to by mohla být asi tak přiměřená doba na odplavení hlavních toxinů z těch bolestivých míst. Pravděpodobně se Ti v závěru půstu udělá líp, přesto ale se nepustit do prodloužení půstu, protože potřebuješ nejdříve opravit tkáně které byly poškozené. Pak nastane část ještě důležitější než fáze hladovění - návratovka. Na tu si dej velmi pozor. Ve Tvém případě (když tělo nalezlo ložisko k rozkladu) je obzvláště důležitá pomalá návratovka. Navracet se k jídlu pomalu, aby byl náběh jídla skutečně pozvolný po dobu 7 dnů návratovky. Během návratovky se vyvarovat soli, tuků, lepku, tepelné úpravy s vysokou teplotou. Ve fázi návratovky tělo znovu staví rozpadlé tkáně. Pokud by byla návratovka příliš rychlá (např. pokud by se dostavilo přejídání z důvodu "vlčího hladu"), byl by to docela průšvih, protože jednak tělo by se snažilo rychle někam uložit toxiny z krve (obvykle objevení se vyrážek) a snažilo by se tkáně regenerovat rychlým způsobem, kdy by do nich uložilo toxiny, mohlo by se projevit objevením se nových zdravotních problémů. Při pomalé návratovce se tělo stíhá zbavovat toxinů z krve postupně a "uklidit" po detoxikaci.


Hodnocení: 0
sob 12.01.2019, 10:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: únava a bolest 5 den půstu

Registrován: sob 12.01.2019, 03:28
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Super moc děkuji za odpověď.Dnes už je mi mnohem lépe,možná to bylo i tou prací,a se zády mám probémy dlouhodobě.Co se týče mého životního stylu do teď ,tak máš určitě pravdu těch toxinů tam musí být habakuk.Kořila jsem ,pila,atd.O návratovce jsem si tady toho přečetla hodně tak to určitě zvládnu.Ještě jeden dotaz,doporučuješ tedy pokračovat s 1,občas 3,a zkusit za nějaký čas zase 7 chápu to dobře?
Díky moc Wendy


Hodnocení: 0
sob 12.01.2019, 17:43
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: únava a bolest 5 den půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Spíš se teď soustřeď na úspěšné dokončení půstu a správnou návratovku (protože to nemusí být tak snadné jak se může zdát), a až pak zvažuj jak budeš pokračovat dál.


Hodnocení: 0
sob 12.01.2019, 17:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz