Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 23:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Zdar, rano v patek mazu do domaci pece, skoro mesic v coudu, cize huraaaaaa ! :D)


+ABCD, +Panda Hodnocení: +2
stř 18.01.2017, 21:59
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Hned po příchodu domů dej ke každému schodu výraznou ceduli! ... A ještě "Zákaz tahání vozíků!"
Obrázek


+ABCD, +ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +3
stř 18.01.2017, 22:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz

Registrován: stř 29.03.2017, 23:41
Příspěvky: 3

Reputace: 0
Zdravim vas vsechny a zaroven prosim o radu. Zivim se tancem a pred nekolika tydny jsem si zlomila jednu z nartnich kosti. Vzhledem k nahlemu klidu, zmirneni celkoveho tempa, snahy zamyslet se nad duvodem zraneni a dalsi "souhre okolnosti" jsem se v prubehu minulych tydnu dostala k teorii a nasledne i zacatkum praxe pustovani. Jelikoz v okoli neznam nikoho (a nic), kdo by mi uspokojive odpovedel, dovoluji si zapojit se alespon takto mezi vas a vznest otazku, zda lze obecne rici, jak pusty (navic pro zacatecnici) na hojeni zlomeniny pusobi. Ac se snahou neuspechavat, tak zejmena vzhledem k charakteru zamestnani, do nehoz budu muset velmi brzy naskocit, se totiz snazim varovat vseho, co by mohlo hojeni zpomalovat, a naopak. Kvuli pustum a navratum casto vice nez polovinu kazdeho tydne vynechavam "osvedcene" zdroje potravin ci doplnku, ktere by mely organismu dodavat potrebne vitaminy, mineraly a enzymy.

Je mozne tuhle otazku nejak obecne zodpovedet? Mam se soustredit jen na to, co citim, ze je spravne, a po cem je mi (fyzicky i dusevne) dobre, nebo mam pusty radeji odlozit? Jelikoz se doposud muj vztah k jidlu dal oznacit jakkoliv jen ne za vyvazeny, nevim, zda nastala pohoda nesouvisi zejmena s pocatky zmen v teto rovine, a hojeni kosti se tak nestava spise obeti. Nutno rici, ze jsem zacatecnik - v teto oblasti ve vsem.

Dekuji za vase odpovedi!


Hodnocení: 0
čtv 30.03.2017, 00:04
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jistě ještě odpoví povolanější, ale myslím si že půst není dobrá kombinace na zlomeniny. Funguje na základě rozpadu tkání, které se pak v návratovce obnovují. Tedy hodí se spíš na opravu orgánů poškozených nemocí, detoxikace a léčby nemocí, tím že se poškozené tkáně odstraňují. Ale zlomenina bych řekl že potřebuje spíš klid a dodávání živin na rekonstrukci, půst by to spíš zpomaloval.


Hodnocení: 0
čtv 30.03.2017, 00:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Zdravím Tě a vítej. :flower:
Teoreticky souhlasím s Pandou. Praxi nemám.

Jinak pozor na doplňky. jejich vstřebatelnost je diskutabilní. Mám to z teoretických úvak i z osobní zkušenosti.

A ještě jedna dobrá rada. Neztuhni. Z plného výkonostního tréninku vodního slalomáře jsem před 20- ti lety strávil 14-dní v nemocnici. A pak jsem nedošel domů z nádraží.
Doporučuji kvalitního fyzioterapeuta , nebo rehabilitačního pracovníka a hýbat se.Tím se krom jiného podpoří vstřebání vápníku do kostí. :sun:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 30.03.2017, 09:02
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Teccka píše:
Zdravim vas vsechny a zaroven prosim o radu. Zivim se tancem a pred nekolika tydny jsem si zlomila jednu z nartnich kosti. Vzhledem k nahlemu klidu, zmirneni celkoveho tempa, snahy zamyslet se nad duvodem zraneni a dalsi "souhre okolnosti" jsem se v prubehu minulych tydnu dostala k teorii a nasledne i zacatkum praxe pustovani. Jelikoz v okoli neznam nikoho (a nic), kdo by mi uspokojive odpovedel, dovoluji si zapojit se alespon takto mezi vas a vznest otazku, zda lze obecne rici, jak pusty (navic pro zacatecnici) na hojeni zlomeniny pusobi. Ac se snahou neuspechavat, tak zejmena vzhledem k charakteru zamestnani, do nehoz budu muset velmi brzy naskocit, se totiz snazim varovat vseho, co by mohlo hojeni zpomalovat, a naopak. Kvuli pustum a navratum casto vice nez polovinu kazdeho tydne vynechavam "osvedcene" zdroje potravin ci doplnku, ktere by mely organismu dodavat potrebne vitaminy, mineraly a enzymy.

Je mozne tuhle otazku nejak obecne zodpovedet? Mam se soustredit jen na to, co citim, ze je spravne, a po cem je mi (fyzicky i dusevne) dobre, nebo mam pusty radeji odlozit? Jelikoz se doposud muj vztah k jidlu dal oznacit jakkoliv jen ne za vyvazeny, nevim, zda nastala pohoda nesouvisi zejmena s pocatky zmen v teto rovine, a hojeni kosti se tak nestava spise obeti. Nutno rici, ze jsem zacatecnik - v teto oblasti ve vsem.

Dekuji za vase odpovedi!


Ahoj a vítáme Tě :-)
Tak napřed napiš prosím Tě kolik je Ti let, jak dlouho tančíš profi a zda je to společsnký tanec nebo jiný druh. Ono totiž něco jiného je namáhat nohu v podpadcích u společnského tance a namáhat noho v piškotech v baletu nebo v teniskách u street dancu je docela rozdíl.
a v neposlední řadě jsme pak u váhy ačkoliv pro půsty není důležitá z pohledu druhu tance je to poměrně rozdílné
z Tvého příspěvku jsem vyčetla že to je to z váhou buď střídavě nebo skorou nic ale přikláněla bych se na minimum jídla doháněno doplňky stravy.


Hodnocení: 0
čtv 30.03.2017, 09:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz

Registrován: stř 29.03.2017, 23:41
Příspěvky: 3

Reputace: 0
Dekuji za privitani i rychle reakce :-) !

Je mi 26 let a s tím druhem tance je to trochu slozitejsi, prevazne se zivim divadlem, muzikalem a dalsimi vedlejsimi projekty, takze styl tance a obuv se den ode dne lisi - nekde jsem naboso, nekde v teniskach, jinde tancim na podpatcich. Nejsem baletka, piskoty na sobe nemam nikdy. Nart jsem si zlomila pri predstaveni v uplne obycejnem doskoku, dle doktoru se jednalo o jasny pripad unavene kosti. Profi netančím moc dlouho, denně několik hodin tančit/trénovat jsem tedy zvyklá od svych 4 let, ale zivim se tim zhruba tretim rokem doplnkove a od zacatku tohoto roku naplno (tzn. pouze tim).

Nejedna se ani tak o minimum jidla a doplnky (v "normalnim" stavu temer neuzivam), jako spis temer dvacetilety boj s vlastnim telem a jeho vahou, tedy stridajici se obdobi nejruznejsich pokusu a stylu stravy / diet, casto take prejidani. Ve zkratce dlouholete trapeni tela ze vsech stran a vysoce emocni vztah k jidlu. (Omlouvam se, ze toto zrovna na vase forum vypisuji, snazim se jen pravdive odpovedet.) Relevantni je mozna i to, ze prave pri pustech (a pristupech s nimi spojenych) citim poprve za hrozne dlouhou dobu pocatky zmen zejmena v te psychicke rovine a vztahu k vlastnimu telu, o fyzicke pohode ani nemluvim. Oboji se neuspesne snazim nalezat uz velmi dlouho. Co se vahy tyce (pochopila jsem spravne, ze se bavime o telesne vaze?), tak nejsem subtilni typ, mam prirozene velky svalovy zaklad a takovou tu typickou "sportovni postavu", rovnez se mi pomerne snadno nabiraji tukove zasoby, vaha se nyni mirne pohybuje kolem 57 kg na 168 cm vysky.


Hodnocení: 0
čtv 30.03.2017, 10:09
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
co se týče obecné odpovědi na Tvůj dotaz tak půsty až po zhojení zlomeniny a to je cca 2-3 měsíce


Naposledy upravil ABCD dne čtv 30.03.2017, 12:55, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
čtv 30.03.2017, 11:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz

Registrován: stř 29.03.2017, 23:41
Příspěvky: 3

Reputace: 0
(Edit: Odpovidala jsem na dotazy, ktere z fora zmizely. Pripadne prispevek smazu :-)

Dekuji :-). Patram.

V predchozich trech tydnech jsem mela spolecne s pripravnymi dny dve jednicky (resp vzdy zhruba neco kolem 35 hodin), ktere sly vcetne navratovky (zelenina a pak i ovoce s odstupy, ke konci vzdy asi vetsi porce, nez by mely byt, na tom musim zapracovat) pomerne snadno (az na tu velikost porci), precejen je muj organismus na delsi okna bez jidla zvykly kvuli predchozimu zachazeni. Rekla jsem si tak, ze dalsi tyden zkusim trojku nebo spis ze zkusim jednicku prodlouzit podle toho, kam to pujde - nenasilne, spis pro zjistovani hranic a reakci tela. Tu jsem ale nezvladla ani casove (konec po asi 54 hodinach, duvody ne fyzicke plus stale pritomna obava z nevhodnosti pro tu zlomeninu), ani navratovku - uz v ramci vecera prvniho dne jsem si nezvladla uprit to, co mi chybi nejvic, tzn. kafe se smetanou a dalsi den k tomu jeste bilej jogurt a orechy. Vim, ze je to spatne, v hlave me mylne porad dohani myslenky typu "pokazeny navrat po tak kratkem pustu ti neuskodi / lepsi neco nez nic / krome kafe jsi to delala tak, jak jsi mela apod.", takze tusim, ze priste zase jen jeden den a nabirani spravnych navyku a jistoty pri navratu..

Mam prectenou zhruba polovinu informaci (zatim bez kapitol venujicich se dlouhym pustum) na pust.cz, tedy, pochopila-li jsem to spravne, Machu, rozectenou knihu Partykove Hladoveni pro zdravi a podstatnou cast zdejsi casti fora, venujici se pustu.

Zlomenina nebyla typicky unavova, kost praskla v jedne chvili pri predstaveni, po nemz jsem rovnou mirila na pohotovost a rentgen -> sadra. Bylo to na den preste pred peti tydny. Zhruba pred tydnem jsem sadru sundala, den mirne chodila, od te doby opet bez doslapu a o berlich. Pristi tyden jdu na dalsi kontrolu a planuji zatez.


Hodnocení: 0
čtv 30.03.2017, 13:06
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
jojo smázla jsem to, odpovídám někdy příliš ze široka a pak se v tom dotyčný může ztratit neb nezná souvislosti.

Napsala si to naprosto dostatečně ... nech to doléčit, uvidíš co ti zjistí zítra na kontrole .. ale odlehčit si můžeš jedničmama .. mezi kontrolovaně jídlo jako v návratu .. aby ses to naučila
jak jsem psala ve ted již smazaném příspěvku, lidi si myslí že po 3 dne půstu zvládnou 3 dnenní návrat .. ale nebyli ani první ani poslední .. které zastihla ta neznámá síla a nutkání doplnit chyběhící obsah který půstem vyházeli .. jinými slovy pak následně vyplenili lednici
pak výčitky a couvání zpět do půstu..

si hodně mladá kočka máš času haba kuk tak na sebe nespěchej pěkně se nauč na krátkých půstech návrat abys návrat zvládla ..a nepůsobilo Ti to větší potíže
pust je "jednoduchý" návrat je skoro pro každého voříšek
na dlouhé pusty, při tom tanečním vytížení do kterého se vrátíš, to zatím není, nebudeš mít sílu, (dynamickou sílu) kterou při tanci potřebuješ ... tady pokud budeš chtít pokračovat dál k delším půstům budeš muset plánovat třeba do přestávek (divadelní prázdniny).. postupně se nebude síla tak rychle ztrácet a bude se zas rychle obnovovat
nicméně je to opravdu o hlavě jak si věci naplánuješ a jak ten plán budeš dodržovat.. chce to mít prostě jasný cíl a postupně se k němu dopracovat ... stejně jako v tanci
S e na Tebe přijdem jednou podívat :-D

držím palce :-)


+ANTONÍN Hodnocení: +1
čtv 30.03.2017, 13:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13.09.2012, 17:39
Příspěvky: 36

Reputace: +7
Taky se přídám se svým úrazem - solidni hluboká díra v bérci. Vředy to na svědomí nemají.
Platí pro dorůstání svalů a epidermis, něco podobného jako pro zlomeniny, tedy raději nepůstovat a dodávat živiny na výstavbu tkání?


Hodnocení: 0
sob 15.04.2017, 17:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Urcite.
Plati nasledujici : "Ovoce čistí telo, zelenina buduje nove" cize dodavej "ziviny" a uvidis:) .
Kdysi jsme probirali na pust.cz, ze drobna zraneni a ranky jakoby zpomali hojeni behem pustu (hure se hoji) a masivni hojeni nastane az po a nebo behem navratovky(!) .

Cize uvazujez spravne, jeste se asi vyjadri kolegackove se zkusenostma, pak definitivne uvidime:)) .


Hodnocení: 0
sob 15.04.2017, 22:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13.09.2012, 17:39
Příspěvky: 36

Reputace: +7
Cef: Okej, díky :) Nebudu to pokoušet, stejně se kdykoliv můžou rozhodnout nasadit nějaký lek, pak by to bylo blbý.

OT: Koukám na všecky příznaky, co úraz provázely. Co myslel překladatel Dahlkeho pojmem "duševní voda"?


Hodnocení: 0
čtv 20.04.2017, 09:05
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Kei píše:
OT: Koukám na všecky příznaky, co úraz provázely. Co myslel překladatel Dahlkeho pojmem "duševní voda"?


nevědomý pláč.. :-)
potlačované emoce


Hodnocení: 0
čtv 20.04.2017, 14:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Uraz
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13.09.2012, 17:39
Příspěvky: 36

Reputace: +7
ABCD píše:
Kei píše:
OT: Koukám na všecky příznaky, co úraz provázely. Co myslel překladatel Dahlkeho pojmem "duševní voda"?


nevědomý pláč.. :-)
potlačované emoce

Díky moc :)


Hodnocení: 0
pát 21.04.2017, 11:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz