Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 06:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek sedmidenní půst doprovází silné motání hlavy a zvracení
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06.04.2024, 14:37
Příspěvky: 2

Reputace: +1
Přátelé.
Hned na první pokus jsem se chtěl stát breatharianem a samozřejmě jsem pochopil, že to tak snadno nepůjde. Byl jsem závislej na jídle a hlavně na sladkém. Díky tomu, že profesionálně sportuji, tak to na mém těle nemá žádnej špatnej dopad, myslím tim vzhledovej. No ale organismus, ten musím mít zanešenej obstojně.

První půst jsem si dal třídenní a to z důvodu hodně nepříjemného Covidu. Díky půstu jsem ho zvládl a tam jsem ten třetí den poznal, že místo toho, abych byl uplně vyřízenej a bez síly, tak jsem to zvládal a vlastně jsem z toho měl i radost. Musel jsem tenkrát od prvního dne Covidu pracovat. Nešlo to jinak. Jsem kameraman. I režisér řekl, že musím přijet ať se děje co se děje. Jak řikám, díky půstu se to dalo zvládnout a právě tam jsem pocítil ten super stav.

No a pak jsem se chtěl ihned stát breathariánem. Tak jsme s přítelkyní začli půstovat, lítat po horách, načerpávat vědomosti, číst články a poslouchat různé přednášky. Šlo to dobře, ale pátý den nás zlomila chuť na jídlo.

Nedávno (2 roky zpět) začli velké problémy se zdravím, neustálé záněty střev, záněty kůže, opakované zápaly plic a jíně a další zdravotní problémy. Celý život jsem byl zdravý a nikdy nechodil k lékaři. Ani se zápalem plic, kterej mě fakt málem zabil a nemohl jsem dýchat. Neberu prášky a to ani na bolest hlavy. Je mi 44. Na vánoce to došlo tak daleko, že jsem už nedokázal přijímat žádné jídlo. Vše jsem vyzvracel. Zhubl jsem 10kg během týdne. Ale narovinu, nějak jsem z toho nebyl špatnej, pač jsem si řikal, že to tak tělo asi chce a řiká mi, abych prostě teď nežral a že se potřebuje vyčistit. Tak jsem byl vlastně rád, že se tělo takhle postaralo samo. Po těch sedmi dnech se mi udělalo líp a já začal zase plnohodnotně žrát. Okamžitě se zas přecpávat. Tady jsem pochopil, že půst může léčit a pomohlo mi to i u toho zápalu plic.

Minulý týden jsem řekl, že s tím končím, nebo mě to zabije a že se musím vyčistit a potom pomalu a v klidu najet na zdravou stravu. A tak jsem si poslední dny pořádně užíval sladkýho a fastfoofovejch jídel. Cukru mohlo bejt tak 150 - 200g denně a to minimálně. Počítám jen půlu pekáče tiramissu, celýho beránka velikonočního a 2 velké čokoládové zajíce o váze 160g. K tomu hamburgry a klobásy a buřty. A pečivo. Pro představu, vypadám dobře a moje tělo je sportovní a bez tuků a kůže čistá. Jen přestávám slyšet a střeva jsou v zánětu a pevnou stolici už 2 roky neznám. A je to horší než píšu.

V den kdy jsem začal s půstem, hned od rána se mi začla motat hlava takovým způsobem, že jsem mohl jen ležet v posteli. Mohl jsem tak maximálně dojít na záchod, kde mi to motání hlavy cestou vyvolalo zvracení. Zvracel jsem jen vodu, kterou jsem vypil. žádná voda neprocházela do těla. Všechnu vodu jsem celé tři dny zvracel. Třetí den už jsem zvracel jen 2x a začal jsem i čůrat. Takže to už ta voda začínala procházet. Lehce se mi přestala motat hlava, ale jen lehce. Vlastně se mi motá i teď, když to píšu, a to je čtvrtý den odpoledne. Vydržím maximálně dopsat tenhle příspěvek a půjdu si zase lehnout.

Já vím, že takhle se do půstu pustit nemůžu. Už jsem to tu včera všechno přečetl. Vím jaké chyby jsem udělal a že jsem se začal nejdříve detoxikovat přes žaludek, pač játra a ledviny mi nejspíš ani už nefungovali. Teď se mi motá hlava, pač mám otrávenou krev z tý detoxikace. Ale lehce se to zlepšuje. Prosím vás, řekněte mi, že to už můžu dotáhnout do toho sedmého dne, že jo? Nemám hlad a mám vlastně radost z toho, že je mi blbě. To znamená, že se čistím. Už asi nebudu ani zvracet. A celý to píšu proto, abych slyšel od někoho z vás zkušenejch, že to co se mi děje, je vpořádku a že teď trpím za to moje přežírání.

Mám ten půst natáhnout až do doby, kdy mi to motání hlavy přejde nebo těch sedm dnů bude stačit? Jen jsem se bál, aby mi to neublížilo, ale vím, že mě to uzdravuje. Nepletu se?

Heleďte, jestli jste to někdo dočetl až sem, tak DĚKUJU a za jakejkoliv koment taky moc DĚKUJU. Jsem vlastně začínající a jednou chci to jídlo uplně vypustit, pač mi nedělá dobře. Ale teď už na to půjdu opatrně a s rozumem. Jen je normální, že je mi až takhle špatně?


Hodnocení: 0
sob 06.04.2024, 15:19
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: sedmidenní půst doprovází silné motání hlavy a zvracení
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ne není to normální, není to v pořádku. Půst se dá dělat jen když člověk ví co se v jeho těle děje, jak reaguje a proč, ale ne v tomhle stavu. Tady jakkoliv experimentovat může být nebezpečné, zdá se že v tomto případě i životu nebezpečné. Tohle už je určitě na pomoc doktorů. Aby zjistili co se děje, co je špatně. Tohle už není jen běžná detoxikace, to je nějak celkově rozsypaný organismus a nedá se říct co a proč. Tady už končí sranda. Nejdříve s doktory se dostat do nějakého normálnějšího stavu, kdy nebude špatně od žaludku, až pak se dá začít uvažovat o opatrných půstech. Např. při problémech se střevy (záněty) pomohou opakované klystýry - ne že by problém odstranily, ale pročišťují alespoň větší část střeva, aby škodlivé bakterie tak nezatěžovaly organismus a fungoval líp imunitní systém na boj s parazity. Ale to až později, v této fázi je potřeba se nejdříve dát dohromady s lékaři.

V tomto stavu to vypadá, že je tělo napadené nějakým těžkým parazitem (z nějaké zahraniční dovolené?) - s pomocí doktorů buď se podaří úplně eliminovat, nebo alespoň potlačit, aby se získala síla k další regeneraci vlastními silami. I kdyby byla nutná nějaká antibiotika, i to brát, jejich následky se pak dají napravit detoxikacemi, ale až bude tělo alespoň zhruba v pořádku.


Hodnocení: 0
sob 06.04.2024, 23:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: sedmidenní půst doprovází silné motání hlavy a zvracení
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
V tomto stavu jsou úvahy o breathariánství bezpředmětné, je nutné nejdříve ozdravit organismus alespoň tak, aby zvládal půsty. Při půstu se posílí imunitní systém tím, že tělo nemusí řešit stravu a může se plněji věnovat detoxikacím a ozdravění. Současně ale nastává intoxikace organismu - a pokud je příliš silná, může to tělu naopak zas až uškodit. Při silné intoxikaci je potřeba zvolit pomalý postup - ne jeden dlouhý půst, ale opakované krátké půsty. Při intoxikaci se tělo oslabí, zvládne detoxikovat jen malou část, pak je potřeba zas nabrat sílu stravou.

V tomto případě bych to ale viděl téměř s jistotou na napadení trávicího systému parazity - a zřejmě nepůjde jen o bakterie, ale asi i o něco většího. Paraziti při hladovění vylučují toxiny, které hostiteli způsobují nepříjemné stavy a nutí ho najíst se. Není to intoxikace ze zanesení organismu, ale intoxikace způsobovaná parazity. I ta domnělá závislost na jídle (a "žravost") nebude psychického původu, ale projev parazitů a jejich toxinů při hladovění, vynucují si jídlo, a nejraději to "nezdravé". Při větším množství parazitů může být ta intoxikace tak velká, že může dojít až ke smrtelné otravě. Tedy tady s půsty opravdu opatrně, maximálně krátké půsty, např. opakované jednodenní půsty. V každém případě by to ale chtělo nejdříve vyšetření na parazity. Příznaky jako střevní problémy a žaludeční nevolnost, to jsou typické příznaky když jsou paraziti rozlezlí po celém trávicím systému. V takovém stavu je už velmi obtížné (až nemožné) zbavit se parazitů vlastními prostředky. Tohle už chce lékařský zásah, jinak už může jít o život. Může to pokračovat až k otravě toxiny nebo k rozpadu napadených orgánů.


Hodnocení: 0
ned 07.04.2024, 07:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: sedmidenní půst doprovází silné motání hlavy a zvracení

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
BASTART,
overil si si niekedy v praxi význam porekadla "pomaly ďalej zájdeš"? (Teda neviem, či to máte aj v češtine, hádam hej. :) )
Ak si si to overil, tak vieš, že je v tom kus pravdy. Veľký kus pravdy. Je to aplikovateľné univerzálne, teda aj na Tvoj súčasný problém.
Keď si si to neoveril, tak môžeš skúsiť.

A vieš, jak to je --- čo pôst nevylieči, to nič nevylieči.
Ale s rozumom. Keď potrebné skúsenosti v danej oblasti nemáme, tak kým ich naberieme, môžeme si brať príklad od tých, čo vedia, o čom hovoria. Napr. ako tí naši predkovia, ktorí došli k tomu, že "pomaly ďalej zájdeš".


Hodnocení: 0
ned 07.04.2024, 19:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: sedmidenní půst doprovází silné motání hlavy a zvracení
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06.04.2024, 14:37
Příspěvky: 2

Reputace: +1
Mirku děkuju, že jste si našel čas si to přečíst a napsat.
To co píšete mi smysl dává. Podle toho jak se stravuju, můžu bejt jasnej adept na parazity. Nikdy mě tohle nenapadlo, ale smysl by to dávalo. Ač nechodím k doktorům, tak tohle asi sám půstem nezvládnu. Jako píše se, že i tohle by šlo, ale musel by to být dlouhý půst a to teď nedám, to bych trpěl. Dnes je to pátý den a je mi líp, už nezvracím, ale hlava se motá pořád. Né tolik, ale motá se. Vydržím to ještě zítra, pač nijak moc netrpím, a v úterý se začnu pomalu vracet.
Zjistím jak je to s případnejma parazitama a zkusím to znovu.

A pro slovenského bratra napíšu, že to chápu. Chtěl jsem to uspěchat, ale pochopil jsem, že to nejde. Věřím, že půst vyléčí všechno a jídlo nám dobře nedělá. Hlavně tady už těžko seženete dobré potraviny.

Pánové děkuju prozatím a až budu vědět co mi je, napíšu to sem.
Hezký den přeju.


+Panda Hodnocení: +1
ned 07.04.2024, 21:20
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: sedmidenní půst doprovází silné motání hlavy a zvracení
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jo tak jestli se stav zlepšil, tak prima, tak to může být na dobré cestě. Půst je všelék, jen je potřeba opatrně, paraziti a silná intoxikace jsou případy kdy to může být už životu nebezpečné, tak se hlídat jestli je stav v únosných mezích.

Ještě bych k těm klystýrům. Při napadení trávicího systému nepřátelskými bakteriemi nebo parazity se jich nejvíc zdržuje v tlustém střevě, protože tam se strava zdržuje nejdéle a tak se tam hodně přemnožují. Vylučují toxiny a napadají tlusté střevo, čím vznikají záněty tlustého střeva, nefunguje jak má, může vést i k rakovině tlustého střeva. Střeva tvoří hlavní část imunitního systému, tak tělo špatně funguje. V takovém případě pomohou každodenní klystýry, kdy se vypudí většina parazitů z tlustého střeva. Parazity to sice neodstraní, přicházejí stále noví z tenkého a slepého střeva, ale organismu se tím značně odlehčí - zlepší se funkce tlustého střeva, zlepší se imunita, zmizí záněty tlustého střeva, zmenší se intoxikace. I když to neodstraní příčinu, zlepší to fungování organismu aby se uměl líp vypořádat z problémy.


Hodnocení: 0
pon 08.04.2024, 07:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz