Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 12:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 872 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
Bojovnik0806 píše:
A ty klystýry atd.... Mimo serveru pust.cz, kde Pavel Mácha psal, že když si člověk v delším půstu počká, tak půst všechno spolkne a vyloučí sám..... Jsem četl i další zdroje.... A někdy se rozcházely - některé tvrdily, že výplachy střev během půstu zbytečně vyčerpávají organismus a někde naopak, že když člověk nepomůže půstu výplachy střev, tak tím zbytečně vyčerpá organismus :) .... Nevím, já uvěřil z vlastní zkušenosti asi tomuto - Půst zpočátku zpomaluje metabolismus, což podle mě znamená, že když si někdo zvykne jíst třeba 1x za 24hodin, tak může i z menšího množství stravy nabírat nebo udržovat teoreticky hmotnost jinak ve srovnání s někým , kdo jí třeba 3x denně.... Ale také tam asi záleží, jak se kdo hýbe a co jí atd.... Ale podstatné je, že pak se metabolismus prý zrychluje, nastupuje ketóza - 3-5 den.... pálení tuků atd...přechod na vnitřní výživu a zastavení trávení... Ale se střevama a trávením během půstu nevím, jak dramatické to je.... Někde v jedné knize jsem i četl, že prý někdo schválně chodil během půstu na colonhydro výplachy a prý každý den ze sebe dostával takové množství stolice, které během půstu bez nich prý ze sebe nedostal....Ale je pravda, že už si teď nepamatuju v které knize to bylo a kolik dní to vlastně absolvoval.... Já ze své zkušenosti můžu vyvrátit to - že ten mnou doporučený autor Edward Purinton - pokud to teda nebyla chyba v překladu - psal o nějakém muži, který se postil a léčitel, který ho tím provázel mu zakázal jakékoliv podpůrné vylučovací prostředky a on se prý nějak během 9tidnů prostě začal svíjet v křečích.... Já se bez klystýrů atd. nesvíjel v křečích ani po 40 dnech... Takže tak dramatické to určitě nebylo.... Ale nemůžu s jistotou vyloučit, jestli náhodou v sobě nemám stále usazeniny zaschlých stolic, o kterých jsem si myslel, že už je půsty musely dávno pročistit :D... ale spíš bych řekl, že asi ne.... To bych asi mohl ověřit jedině tak, že bych fakt během delšího půstu každý den chodil na colonhydro.... ale nějak po tom moc netoužím.... A další věc byla otázka acidotické krize během půstu, že prý se tím, že se nevyplachují střeva během půstu, ta krize prodlužuje... Pak jsem četl v dalších zdrojích, že relativně zdravé tělo si s tím poradí a údajně pak detoxikovaný odpad může jít do krve a z krve do plic a z nich to člověk vydýchá(možná je to ten acetonový zápach z úst?), proto je prý i důležité se během půstu každý den aspoň trochu projít na čerstvém vzduchu....A to si ještě nejsem jistý, jestli to není jen produkt té rychlé ketózy pří půstu... Nevím jaké máte v tomto zkušenosti nebo nastudované zdroje vy... Ale asi takto, no.... Já ty dlouhé půsty totiž stihl absolvovat, než jsem se pak po nich ještě při dodatečném studiu různých zdrojů o půstech, stihl dozvědět, že jsem prý možná dělal všechno špatně xD.... Ale já myslím ,že asi ne.... Příroda je na to snad dostatečně inteligentní, aby se obešla bez výplachů nebo stimulantů vylučování během půstu... Tak asi tak můj postoj.... Ale vždycky je nakonec všechno asi každého zodpovědnost individuálně zvlášť....

Príroda vie, čo robí. Teda normálny prírodný človek klystír nepotrebuje. Tak ako ho nepotrebuje žiadne voľne-žijúce zviera a je zdravé. Problém je v tom, že dnes už väčšina ľudí nežije v súlade s prírodou. No a keď sú potom niektorí jedinci veľmi zanesení jedmi, tak možno je aplikácia klystíru na mieste.

Bojovnik0806 píše:
Jo a ještě si nejsem úplně jistý, jestli tam v té knize náhodou neříká i nějaká jídla k návratovce, které bych taky na svou zodpovědnost neodsouhlasil...

Hej, najlepšie prvé jedlá po dlhom pôste sú podľa autora pukance, sušienky, nejaké celozrnné pečivo, hrachová polievka, ale má tam aj jablká, sušené slivky a broskyne. Dôvod: Podporuje to žuvanie a dodáva dostatok vlákniny. :-| Autorovo prvé jedlo po pôste bolo toasted wheat. Neviem, čo presne to je, ale niečo z tepelne upravenej pšenice. :-|


Hodnocení: 0
pon 30.01.2023, 21:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
detox píše:
Bojovnik0806 píše:
A ty klystýry atd.... Mimo serveru pust.cz, kde Pavel Mácha psal, že když si člověk v delším půstu počká, tak půst všechno spolkne a vyloučí sám..... Jsem četl i další zdroje.... A někdy se rozcházely - některé tvrdily, že výplachy střev během půstu zbytečně vyčerpávají organismus a někde naopak, že když člověk nepomůže půstu výplachy střev, tak tím zbytečně vyčerpá organismus :) .... Nevím, já uvěřil z vlastní zkušenosti asi tomuto - Půst zpočátku zpomaluje metabolismus, což podle mě znamená, že když si někdo zvykne jíst třeba 1x za 24hodin, tak může i z menšího množství stravy nabírat nebo udržovat teoreticky hmotnost jinak ve srovnání s někým , kdo jí třeba 3x denně.... Ale také tam asi záleží, jak se kdo hýbe a co jí atd.... Ale podstatné je, že pak se metabolismus prý zrychluje, nastupuje ketóza - 3-5 den.... pálení tuků atd...přechod na vnitřní výživu a zastavení trávení... Ale se střevama a trávením během půstu nevím, jak dramatické to je.... Někde v jedné knize jsem i četl, že prý někdo schválně chodil během půstu na colonhydro výplachy a prý každý den ze sebe dostával takové množství stolice, které během půstu bez nich prý ze sebe nedostal....Ale je pravda, že už si teď nepamatuju v které knize to bylo a kolik dní to vlastně absolvoval.... Já ze své zkušenosti můžu vyvrátit to - že ten mnou doporučený autor Edward Purinton - pokud to teda nebyla chyba v překladu - psal o nějakém muži, který se postil a léčitel, který ho tím provázel mu zakázal jakékoliv podpůrné vylučovací prostředky a on se prý nějak během 9tidnů prostě začal svíjet v křečích.... Já se bez klystýrů atd. nesvíjel v křečích ani po 40 dnech... Takže tak dramatické to určitě nebylo.... Ale nemůžu s jistotou vyloučit, jestli náhodou v sobě nemám stále usazeniny zaschlých stolic, o kterých jsem si myslel, že už je půsty musely dávno pročistit :D... ale spíš bych řekl, že asi ne.... To bych asi mohl ověřit jedině tak, že bych fakt během delšího půstu každý den chodil na colonhydro.... ale nějak po tom moc netoužím.... A další věc byla otázka acidotické krize během půstu, že prý se tím, že se nevyplachují střeva během půstu, ta krize prodlužuje... Pak jsem četl v dalších zdrojích, že relativně zdravé tělo si s tím poradí a údajně pak detoxikovaný odpad může jít do krve a z krve do plic a z nich to člověk vydýchá(možná je to ten acetonový zápach z úst?), proto je prý i důležité se během půstu každý den aspoň trochu projít na čerstvém vzduchu....A to si ještě nejsem jistý, jestli to není jen produkt té rychlé ketózy pří půstu... Nevím jaké máte v tomto zkušenosti nebo nastudované zdroje vy... Ale asi takto, no.... Já ty dlouhé půsty totiž stihl absolvovat, než jsem se pak po nich ještě při dodatečném studiu různých zdrojů o půstech, stihl dozvědět, že jsem prý možná dělal všechno špatně xD.... Ale já myslím ,že asi ne.... Příroda je na to snad dostatečně inteligentní, aby se obešla bez výplachů nebo stimulantů vylučování během půstu... Tak asi tak můj postoj.... Ale vždycky je nakonec všechno asi každého zodpovědnost individuálně zvlášť....

Príroda vie, čo robí. Teda normálny prírodný človek klystír nepotrebuje. Tak ako ho nepotrebuje žiadne voľne-žijúce zviera a je zdravé. Problém je v tom, že dnes už väčšina ľudí nežije v súlade s prírodou. No a keď sú potom niektorí jedinci veľmi zanesení jedmi, tak možno je aplikácia klystíru na mieste.

Bojovnik0806 píše:
Jo a ještě si nejsem úplně jistý, jestli tam v té knize náhodou neříká i nějaká jídla k návratovce, které bych taky na svou zodpovědnost neodsouhlasil...

Hej, najlepšie prvé jedlá po dlhom pôste sú podľa autora pukance, sušienky, nejaké celozrnné pečivo, hrachová polievka, ale má tam aj jablká, sušené slivky a broskyne. Dôvod: Podporuje to žuvanie a dodáva dostatok vlákniny. :-| Autorovo prvé jedlo po pôste bolo toasted wheat. Neviem, čo presne to je, ale niečo z pšenice. :-|



Já nevím, možná lze zmínit rychlostartovací jídlo Pavla Máchy, ikdyž nevím, co to je.... Dosud si pod tím dokážu buď představit podle náznaků, které jsem četl, že se má jednat buď o jakési kyselinově x zásadově vyrovnané jídlo, které prý má startnout organismus, nehledě na to po jak dlouhém půstu, tak, že je okamžitě připraveno jíst cokoliv... Nebo, že se možná jedná o nějaký speciální mindset po půstu...Ale fakt nevím.... Kdysi jsem četl na zdravi.az, jak nějaký filuta razil názor, že pro něj není nic lepšího, že si po půstu koupit nějaké grilované kuřátko nebo něco takového xD.... Také jsem na druhou stranu někde četl, že kdyby někdo velrybám vysvětlil, že plavání zeštíhluje, tak by shodily všechen tuk a umřely na podvýživu nebo podchlazení :D.... A nebo, že když šikovný hypnotizér zhypnotizuje člověka, tak může klidně hubnout po velmi tučném jídle xD....

Když jsem kdysi jednou mluvil s Pjérem a on mi tvrdil, že prý podle něj není žádná obecně platná zákonitost a já mu říkal a co například to, že většina lidí, když podrží ruce v ohni delší dobu, tak se spálí... A on říkal, že se prý setkal s nějakým šamanem, který normálně dokázal držet ruce v ohni, aniž by se spálil...A ještě tuším i říkal, že pak člověku přiložil ruku na čelo a člověk mohl cítit, jak je rozpálená... A že tam s ním byl další člověk, kterému říkali třepotálek.... A to proto, že sice dokázal taky udržet ruce v ohni tak, jak normální lidé ne, aniž by se spálil, ale asi prý v tom nebyl tak kovaný, protože s nima narozdíl od toho "mistra šamana" musel při tom neustále třepotat xD :-)

Pointa je asi taková - žádná zákonitost možná není z určitého pohledu absolutně jistá.... Ale asi není moudré to pokoušet a skákat třeba z mrakodrapu šipku dolů bez zajištění... Tak nevím xD :-) Aspoň já bych to nikomu s klidným svědomím nedoporučil....


Hodnocení: 0
pon 30.01.2023, 22:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
Bojovnik0806 píše:
Já nevím, možná lze zmínit rychlostartovací jídlo Pavla Máchy, ikdyž nevím, co to je.... Dosud si pod tím dokážu buď představit podle náznaků, které jsem četl, že se má jednat buď o jakési kyselinově x zásadově vyrovnané jídlo, které prý má startnout organismus, nehledě na to po jak dlouhém půstu, tak, že je okamžitě připraveno jíst cokoliv... Nebo, že se možná jedná o nějaký speciální mindset po půstu...Ale fakt nevím.... Kdysi jsem četl na zdravi.az, jak nějaký filuta razil názor, že pro něj není nic lepšího, že si po půstu koupit nějaké grilované kuřátko nebo něco takového xD.... Také jsem na druhou stranu někde četl, že kdyby někdo velrybám vysvětlil, že plavání zeštíhluje, tak by shodily všechen tuk a umřely na podvýživu nebo podchlazení :D.... A nebo, že když šikovný hypnotizér zhypnotizuje člověka, tak může klidně hubnout po velmi tučném jídle xD....

Když jsem kdysi jednou mluvil s Pjérem a on mi tvrdil, že prý podle něj není žádná obecně platná zákonitost a já mu říkal a co například to, že většina lidí, když podrží ruce v ohni delší dobu, tak se spálí... A on říkal, že se prý setkal s nějakým šamanem, který normálně dokázal držet ruce v ohni, aniž by se spálil...A ještě tuším i říkal, že pak člověku přiložil ruku na čelo a člověk mohl cítit, jak je rozpálená... A že tam s ním byl další člověk, kterému říkali třepotálek.... A to proto, že sice dokázal taky udržet ruce v ohni tak, jak normální lidé ne, aniž by se spálil, ale asi prý v tom nebyl tak kovaný, protože s nima narozdíl od toho "mistra šamana" musel při tom neustále třepotat xD :-)

Pointa je asi taková - žádná zákonitost možná není z určitého pohledu absolutně jistá.... Ale asi není moudré to pokoušet a skákat třeba z mrakodrapu šipku dolů bez zajištění... Tak nevím xD :-) Aspoň já bych to nikomu s klidným svědomím nedoporučil....

Hej, bytosti môžu mať rôzne schopnosti. Prečo nie. Naša západná civilizácia tomu neverí, lebo my sme príliš ovládaní vedou, sme nútení a učení myslieť racionálne a uvažovať v hraniciach, čo je bežné, reálne, dokázateľné. Všetko ostatné považujeme za nemožné. Ale stačí ísť do inej kultúry alebo proste len prestať veriť našim umelým hraniciam, čo považujeme za možné, a zrazu sa všetko stáva možné.


Hodnocení: 0
pon 30.01.2023, 22:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
detox píše:
Bojovnik0806 píše:
Já nevím, možná lze zmínit rychlostartovací jídlo Pavla Máchy, ikdyž nevím, co to je.... Dosud si pod tím dokážu buď představit podle náznaků, které jsem četl, že se má jednat buď o jakési kyselinově x zásadově vyrovnané jídlo, které prý má startnout organismus, nehledě na to po jak dlouhém půstu, tak, že je okamžitě připraveno jíst cokoliv... Nebo, že se možná jedná o nějaký speciální mindset po půstu...Ale fakt nevím.... Kdysi jsem četl na zdravi.az, jak nějaký filuta razil názor, že pro něj není nic lepšího, že si po půstu koupit nějaké grilované kuřátko nebo něco takového xD.... Také jsem na druhou stranu někde četl, že kdyby někdo velrybám vysvětlil, že plavání zeštíhluje, tak by shodily všechen tuk a umřely na podvýživu nebo podchlazení :D.... A nebo, že když šikovný hypnotizér zhypnotizuje člověka, tak může klidně hubnout po velmi tučném jídle xD....

Když jsem kdysi jednou mluvil s Pjérem a on mi tvrdil, že prý podle něj není žádná obecně platná zákonitost a já mu říkal a co například to, že většina lidí, když podrží ruce v ohni delší dobu, tak se spálí... A on říkal, že se prý setkal s nějakým šamanem, který normálně dokázal držet ruce v ohni, aniž by se spálil...A ještě tuším i říkal, že pak člověku přiložil ruku na čelo a člověk mohl cítit, jak je rozpálená... A že tam s ním byl další člověk, kterému říkali třepotálek.... A to proto, že sice dokázal taky udržet ruce v ohni tak, jak normální lidé ne, aniž by se spálil, ale asi prý v tom nebyl tak kovaný, protože s nima narozdíl od toho "mistra šamana" musel při tom neustále třepotat xD :-)

Pointa je asi taková - žádná zákonitost možná není z určitého pohledu absolutně jistá.... Ale asi není moudré to pokoušet a skákat třeba z mrakodrapu šipku dolů bez zajištění... Tak nevím xD :-) Aspoň já bych to nikomu s klidným svědomím nedoporučil....

Hej, bytosti môžu mať rôzne schopnosti. Prečo nie. Naša západná civilizácia tomu neverí, lebo my sme príliš ovládaní vedou, sme nútení a učení myslieť racionálne a uvažovať v hraniciach, čo je bežné, reálne, dokázateľné. Všetko ostatné považujeme za nemožné. Ale stačí ísť do inej kultúry alebo proste len prestať veriť našim umelým hraniciam, čo považujeme za možné, a zrazu sa všetko stáva možné.



S tím bych souhlasil, nebo minimálně musím upřímně říct, že to určitě nedokážu vyvrátit.... Ale zase v rámci praxe naší relativní pozice v tomto životě....
Zase bych se držel nějakého zlatého středu.... Je na houby věřit moderní medicíně, že když už má někdo jednou diabetes, tak že už si prý slinivku nikdy nevyléčí a bude záviset doživotně na dávkách inzulínu..... Když tu jsou dostupné zdroje, které tvrdí opak - např. o půstech :-) .... Ale zase asi není úplně moudré proti svým pochybám v tomto případě bojovat tak, že si budu říkat, že to záleží jen na stavu mého vědomí nebo mindsetu, a s nemocnou slinivkou do sebe lít alkohol, jíst tučná jídla a sladké, co hrdlo ráčí, horem dolem a sázet všechno na přesvědčení,že ono se to určitě nějak zlomí xD :-).... Ikdyž nedokážu vyloučit, že tu může být nějaký šaman-šprýmař , který tyto zákonitosti dokáže úplně totálně postavit na hlavu.... :-)

Jo, ještě, když už jsem nakousl ten diabetes... To zase vyprávěl na jedné přednášce Pjér... Že nějaký muž(cukrovkář), nevzpomenu si, jestli říkal jméno, ale prostě osud se sešel tak, že se ocitnul v Amazonském pralese sám, odtržený od skupiny a od zásob inzulínu.... A měl prý najít cestu k nějakému kmenu a prosit je, ať mu pomůžou a ti ho prý zpracovali tak, že dokud byl s nima tam v tom jejich prostředí, tak přestal najednou inzulín prý potřebovat.... Když se nadšený vrátil zpět do běžné civilizace s myšlenkou, že už tedy nebude muset pokračovat s dávkami inzulínu... tak po třech týdnech zjistil, že to prý nezvládá a musel se k němu vrátit....


Hodnocení: 0
pon 30.01.2023, 22:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
Bojovnik0806 píše:
S tím bych souhlasil, nebo minimálně musím upřímně říct, že to určitě nedokážu vyvrátit.... Ale zase v rámci praxe naší relativní pozice v tomto životě....
Zase bych se držel nějakého zlatého středu.... Je na houby věřit moderní medicíně, že když už má někdo jednou diabetes, tak že už si prý slinivku nikdy nevyléčí a bude záviset doživotně na dávkách inzulínu..... Když tu jsou dostupné zdroje, které tvrdí opak - např. o půstech :-) .... Ale zase asi není úplně moudré proti svým pochybám v tomto případě bojovat tak, že si budu říkat, že to záleží jen na stavu mého vědomí nebo mindsetu, a s nemocnou slinivkou do sebe lít alkohol, jíst tučná jídla a sladké, co hrdlo ráčí, horem dolem a sázet všechno na přesvědčení,že ono se to určitě nějak zlomí xD :-).... Ikdyž nedokážu vyloučit, že tu může být nějaký šaman-šprýmař , který tyto zákonitosti dokáže úplně totálně postavit na hlavu.... :-)

Naša západná moderná medicína sa nezaoberá liečením ľudí, ale potlačovaním symptómov. (Česť výnimkám, sú prípady, keď západná moderná medicína veľmi dopomáha uzdraveniu, napr. pri úrazoch.)
A podľa mňa je vecou nastavenia mysle, že človek by pokojne mohol jesť tučné jedlá a sladké a piť alkohol a dokonca jesť a piť jedy a bol by zdravý, ale človek s takými schopnosťami (väčšinou) nemá potrebu také niečo jesť. Tak jak tu Panda písal, že človek, čo toho veľa chápe a má nejaké "pokročilé spirituálne schopnosti", väčšinou nemá potrebu vyučovať metódy, ako zbohatnúť a podobne.


Hodnocení: 0
pon 30.01.2023, 22:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
Bojovnik0806 píše:
Já nevím, možná lze zmínit rychlostartovací jídlo Pavla Máchy, ikdyž nevím, co to je.... Dosud si pod tím dokážu buď představit podle náznaků, které jsem četl, že se má jednat buď o jakési kyselinově x zásadově vyrovnané jídlo, které prý má startnout organismus, nehledě na to po jak dlouhém půstu, tak, že je okamžitě připraveno jíst cokoliv... Nebo, že se možná jedná o nějaký speciální mindset po půstu...Ale fakt nevím.... Kdysi jsem četl na zdravi.az, jak nějaký filuta razil názor, že pro něj není nic lepšího, že si po půstu koupit nějaké grilované kuřátko nebo něco takového xD....

Aj ja som počula a čítala o ľuďoch, ktorí po pôste zjedia ako prvé jedlo hocičo. A nemám s tým problém. Ja neverím v potrebu postupného návratu k jedlu, čiže mi tieto vyhlásenia nepripadajú ani zvláštne ani nemožné.


Hodnocení: 0
pon 30.01.2023, 22:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
detox píše:
Bojovnik0806 píše:
S tím bych souhlasil, nebo minimálně musím upřímně říct, že to určitě nedokážu vyvrátit.... Ale zase v rámci praxe naší relativní pozice v tomto životě....
Zase bych se držel nějakého zlatého středu.... Je na houby věřit moderní medicíně, že když už má někdo jednou diabetes, tak že už si prý slinivku nikdy nevyléčí a bude záviset doživotně na dávkách inzulínu..... Když tu jsou dostupné zdroje, které tvrdí opak - např. o půstech :-) .... Ale zase asi není úplně moudré proti svým pochybám v tomto případě bojovat tak, že si budu říkat, že to záleží jen na stavu mého vědomí nebo mindsetu, a s nemocnou slinivkou do sebe lít alkohol, jíst tučná jídla a sladké, co hrdlo ráčí, horem dolem a sázet všechno na přesvědčení,že ono se to určitě nějak zlomí xD :-).... Ikdyž nedokážu vyloučit, že tu může být nějaký šaman-šprýmař , který tyto zákonitosti dokáže úplně totálně postavit na hlavu.... :-)

Naša západná moderná medicína sa nezaoberá liečením ľudí, ale potlačovaním symptómov. (Česť výnimkám, sú prípady, keď západná moderná medicína veľmi dopomáha uzdraveniu, napr. pri úrazoch.)
A podľa mňa je vecou nastavenia mysle, že človek by pokojne mohol jesť tučné jedlá a sladké a piť alkohol a dokonca jesť a piť jedy a bol by zdravý, ale človek s takými schopnosťami (väčšinou) nemá potrebu také niečo jesť. Tak jak tu Panda písal, že človek, čo toho veľa chápe a má nejaké "pokročilé spirituálne schopnosti", väčšinou nemá potrebu vyučovať metódy, ako zbohatnúť a podobne.


Jojo... to je asi pro další malé přiblížení například rozdíl mezi alkoholikem, který se dokáže odprostit od alkoholu jenom tak(pokud vůbec), že úplně abstinuje a žije v takovém stavu vědomí, že je bytostně přesvědčen, že je nemožné, aby se vyléčil, dostal do stavu, kdy by si ho dal jen tehdy, když by doopravdy chtěl a jinak ho k životu vlastně celkově nepotřeboval a tuto otázku už nemusel vůbec řešit :-) A někým, kdo to takto prostě spontánně má....

Teď jsem se díval na nově zveřejněnou přednášku...Pjéra... Kdo chce, ať si pustí jen pár minut na odlehčení :D.... Zaujal mě úryvek, jehož čas jsem i označil do odkazu....
https://youtu.be/yqoazY-vTnE?t=4648


Hodnocení: 0
pon 30.01.2023, 23:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
detox píše:
Bojovnik0806 píše:
Já nevím, možná lze zmínit rychlostartovací jídlo Pavla Máchy, ikdyž nevím, co to je.... Dosud si pod tím dokážu buď představit podle náznaků, které jsem četl, že se má jednat buď o jakési kyselinově x zásadově vyrovnané jídlo, které prý má startnout organismus, nehledě na to po jak dlouhém půstu, tak, že je okamžitě připraveno jíst cokoliv... Nebo, že se možná jedná o nějaký speciální mindset po půstu...Ale fakt nevím.... Kdysi jsem četl na zdravi.az, jak nějaký filuta razil názor, že pro něj není nic lepšího, že si po půstu koupit nějaké grilované kuřátko nebo něco takového xD....

Aj ja som počula a čítala o ľuďoch, ktorí po pôste zjedia ako prvé jedlo hocičo. A nemám s tým problém. Ja neverím v potrebu postupného návratu k jedlu, čiže mi tieto vyhlásenia nepripadajú ani zvláštne ani nemožné.


Rozhodující asi je, co komu doopravdy funguje nebo, co by jen chtěl, aby mu fungovalo....


Hodnocení: 0
pon 30.01.2023, 23:02
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ano je to hlavně v hlavě. Breatharián Werdin popisuje, že se může vědomě rozhodnout když jde na nějakou oslavu, že tam bude jíst. Stačí když se na to připraví psychicky, vědomě k tomu rozhodne. Jí na oslavě normální jídlo, trávicí systém funguje jak má, a pak zas pokračuje na práně, aniž by byl nějaký problém s přechody. Ale to jde o dobře fungující organismus. U sebe jsem návratovky také už přestal řešit.


Hodnocení: 0
úte 31.01.2023, 12:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
Píšete mi akurát k téme. Čo som na sebe vypozorovala, tak najhoršie zvládam návratovku - niekde okolo 5teho dňa. To už mám plné zuby štiav, parenej zeleniny, či šalátov bez chuti a vtedy viem uletieť. Veď len kúsok niečoho a nakoniec sa tým prepchám hlava-nehlava zdravé-nezdravé. Pritom by mi stačilo dať si koreniacu soľ do šalátu a nemusela by som večer zožrať za balík slaných tyčiniek. V nedeľu som slintala na opekačke ako každý prítomný pes.
Rada by som sa postila tak, aby mi to robilo radosť so všetkým, čo k tomu patrí. Nejak sa nechala viesť vlastným telom, aby som potom neskĺzla zas do nezdravého obžerstva. Teraz by mi stačil prvý deň na šťave, potom už nejaké miešané šaláty jemne ochutené... Lebo aj tej šťavy som mala po dvoch dňoch dosť, aj tej zeleniny bez chuti a dokonca som prišla na to, že mám záhu z naparenej/varenej zeleniny.
Nabudúce to teda tak nejak skúsim, bolo by to fajn, nemusieť dni návratovky počítať. Teraz som chcela potiahnuť tých 15 dní, len som mala obavy z toho, že nestihnem 15 dňovú návratovku (do sobotňajšej akcie).


Hodnocení: 0
úte 31.01.2023, 13:30
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Sůl - nemyslíš během návratovky? Ledviny nabíhají pomalu, sůl může být dost nebezpečná (minimálně otoky).


Hodnocení: 0
úte 31.01.2023, 18:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Panda píše:
Sůl - nemyslíš během návratovky? Ledviny nabíhají pomalu, sůl může být dost nebezpečná (minimálně otoky).



Přece jen je před pomyšlením na bezhlavý nebo nadějný skok z mrakodrapu radno přece jen zvážit, zda člověk skutečně má ta křídla, která ho ubrání před realitou tvrdé země :-) nebo zda mu skutečně během letu narostou :-D .... Chtěl jsem tady opět zopakovat svůj názor, že já tady nikomu nechci zpochybňovat určité možnosti a přistřihávat právě ta křídla, ale nerad bych za sebe někomu odsouhlasil něco, co by mu pak mohlo podkopnout nohy.... Řekl bych, že jistá pravidla v návratovce jsou přece jen určitá jistota :-) Hlavně, když obecně člověk rád někdy podlehne kvůli kouzlu okamžitého uspokojení, pokušení hrát si na to, že se ho žádná pravidla nemusí týkat :D :-).... Pak se ho najednou mohou týkat zbytečné problémy....


Hodnocení: 0
úte 31.01.2023, 19:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
Myslela som to tak, že je pre mňa lepšie si dať do šalátu trochu korenia (ktoré okrem byliniek obsahuje aj soľ), nech má ten šalát lepšiu chuť, než sa potom natlačiť slanými tyčinkami.
Netuším, ako inak si spríjemniť návratovku, lebo tú naparenú zeleninu bez chuti nemôžem po posledných pôstoch ani cítiť. Návratovka je pre mňa za tých podmienok horšia, než samotný pôst.
Pavel vo svojej knihe viackrát spomína, že stačia na naštartovanie trávenia 3 dni. Neskôr sa priklonil k dlhšiemu času z dôvodu, aby si zvykol na menšie porcie (tretinové), ktoré bežnému človeku postačujú.


Hodnocení: 0
stř 01.02.2023, 11:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
sisaB píše:
Myslela som to tak, že je pre mňa lepšie si dať do šalátu trochu korenia (ktoré okrem byliniek obsahuje aj soľ), nech má ten šalát lepšiu chuť, než sa potom natlačiť slanými tyčinkami.
Netuším, ako inak si spríjemniť návratovku, lebo tú naparenú zeleninu bez chuti nemôžem po posledných pôstoch ani cítiť. Návratovka je pre mňa za tých podmienok horšia, než samotný pôst.
Pavel vo svojej knihe viackrát spomína, že stačia na naštartovanie trávenia 3 dni. Neskôr sa priklonil k dlhšiemu času z dôvodu, aby si zvykol na menšie porcie (tretinové), ktoré bežnému človeku postačujú.

Veríš nejakému jednému zdroju, ktorý stanovuje nejaké pravidlá, ako sa má začať jesť po pôste. No a teraz sa snažíš dodržať tie pravidlá, a keď sa Ti to nedarí, tak vznikajú pochybnosti, možno výčitky.
Keby si tomu neverila, tak by si to nemusela riešiť.
Keby si verila nejakému inému pravidlu, tak by si sa zase snažila dodržať toto iné pravidlo.


Hodnocení: 0
stř 01.02.2023, 12:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
detox píše:
sisaB píše:
Myslela som to tak, že je pre mňa lepšie si dať do šalátu trochu korenia (ktoré okrem byliniek obsahuje aj soľ), nech má ten šalát lepšiu chuť, než sa potom natlačiť slanými tyčinkami.
Netuším, ako inak si spríjemniť návratovku, lebo tú naparenú zeleninu bez chuti nemôžem po posledných pôstoch ani cítiť. Návratovka je pre mňa za tých podmienok horšia, než samotný pôst.
Pavel vo svojej knihe viackrát spomína, že stačia na naštartovanie trávenia 3 dni. Neskôr sa priklonil k dlhšiemu času z dôvodu, aby si zvykol na menšie porcie (tretinové), ktoré bežnému človeku postačujú.

Veríš nejakému jednému zdroju, ktorý stanovuje nejaké pravidlá, ako sa má začať jesť po pôste. No a teraz sa snažíš dodržať tie pravidlá, a keď sa Ti to nedarí, tak vznikajú pochybnosti, možno výčitky.
Keby si tomu neverila, tak by si to nemusela riešiť.
Keby si verila nejakému inému pravidlu, tak by si sa zase snažila dodržať toto iné pravidlo.


A které pravidlo je tedy to nejefektivnější? :D :-)


Hodnocení: 0
stř 01.02.2023, 16:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
detox píše:
sisaB píše:
Myslela som to tak, že je pre mňa lepšie si dať do šalátu trochu korenia (ktoré okrem byliniek obsahuje aj soľ), nech má ten šalát lepšiu chuť, než sa potom natlačiť slanými tyčinkami.
Netuším, ako inak si spríjemniť návratovku, lebo tú naparenú zeleninu bez chuti nemôžem po posledných pôstoch ani cítiť. Návratovka je pre mňa za tých podmienok horšia, než samotný pôst.
Pavel vo svojej knihe viackrát spomína, že stačia na naštartovanie trávenia 3 dni. Neskôr sa priklonil k dlhšiemu času z dôvodu, aby si zvykol na menšie porcie (tretinové), ktoré bežnému človeku postačujú.

Veríš nejakému jednému zdroju, ktorý stanovuje nejaké pravidlá, ako sa má začať jesť po pôste. No a teraz sa snažíš dodržať tie pravidlá, a keď sa Ti to nedarí, tak vznikajú pochybnosti, možno výčitky.
Keby si tomu neverila, tak by si to nemusela riešiť.
Keby si verila nejakému inému pravidlu, tak by si sa zase snažila dodržať toto iné pravidlo.

Presne si to trafila - síce žiadne pochybnosti, ale vždy výčitky, hnev na seba a pocity zlyhania. Zas a znova, dokolečka to isté, vlastne ten istý vzorec, ktorý riešim aj v iných oblastiach svojho života. Rada by som to robila inak, s láskou k sebe, k svojmu telu, a najmä s radosťou, aby som sa vedela pochváliť, nie výčitky si robiť.
Ale recept, ako byť k sebe milšia, láskavejšia... ten som ešte nenašla.


Hodnocení: 0
stř 01.02.2023, 18:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
sisaB píše:
Presne si to trafila - síce žiadne pochybnosti, ale vždy výčitky, hnev na seba a pocity zlyhania. Zas a znova, dokolečka to isté, vlastne ten istý vzorec, ktorý riešim aj v iných oblastiach svojho života. Rada by som to robila inak, s láskou k sebe, k svojmu telu, a najmä s radosťou, aby som sa vedela pochváliť, nie výčitky si robiť.
Ale recept, ako byť k sebe milšia, láskavejšia... ten som ešte nenašla.

No, možno aj tie pochybnosti by boli na mieste. Pochybovať o svojich presvedčeniach nemusí byť na škodu. Spýtať sa, či to, čomu verím, je pre mňa dobré. Či mi to robí dobre, či mi to prináša radosť, úžitok. Alebo ma to len zväzuje a vyplývajú z toho ďalšie povinnosti a pravidlá, ktoré ma ďalej zväzujú a stresujú.

To som čítala niekde v súvislosti so snahou o zdravý životný štýl, že niektorí ľudia to tak preháňajú, že im to potom narobí viac škody než úžitku. Začne to nevinne, ako napr. prestanú jesť mäso. Ale potom furt pridávajú obmedzenie za obmedzením a nakoniec už nemajú čo jesť, lebo všetko je zlé a nezdravé. A pritom si myslia, že musia zjesť všetko pekne podľa nejakých noriem, aby mali dostatok všetkého potrebného pre zdravý život. Ale pritom to niet odkiaľ zobrať, lebo všetko je nezdravé.
To je už potom fakt dosť nepríjemná situácia. :-/
To je extrém. Netvrdím, že je to Tvoj prípad. Je to len ilustrácia, že zbytočné výčitky a snaha niečo robiť "tak jak sa má" (rozumej, "tak jak si ja myslím, že sa má", resp. "tak, jak ja verím, že sa má") môže viesť k takémuto zacykleniu. Z dobre mienenej snahy niečo zlepšiť sa človek dostane do slepej uličky. Ani nevie jak.

Samozrejme, že ideš na to dobre a môžeš si udeliť pochvalu miesto výčitiek. :-D Dokonca najlepšie, ako je za daných podmienok možné. Keby si to vedela nejak inak, tak by si to robila inak.

Takže pohodička, máš svoju cestu. Pripájam odkaz na krátke video (15 minút). Podstatná časť začína od 6:58. Pán je v 30-dňovom vodovom pôste, ktorý končieva varenou sliepkou. Na to video som si spomenula, že by sa to tu hodilo ako taká ukážka toho, že fakt to každý máme ináč. A čo si my myslíme, že je blbosť a keby sme to spravili, tak by sme sa zasypali výčitkami, tak niekto iný to má ako normálnu súčasť života a funguje mu to.

Chýba len trochu nadhľadu nad vecou. Možno niekto k tomu nadhľadu dospeje nejakým okamžitým vhľadom, ale kto nie, tak vedomá cesta k tomu nadhľadu vedie tiež. Hoci pomalšie. (A na tej ceste už si.) Keď nejakú dobu budeš pozorovať ten kruh výčitiek a svojich vzorcov a pocity zlyhania, tak zistíš, ani nevieš ako, že sa z toho postupne vymotávaš. Skrátka, dostaví sa potrebný nadhľad. A proces už začal. Už to, že si to uvedomuješ, je dôležitý krok. Nemá zmysel s tým bojovať a snažiť sa nejak dostať do hlavy iné presvedčenia. To by bolo z dažďa pod odkvap. (Aj keď vymeniť škodlivé presvedčenie za menej škodlivé je určitý posun, ale furt si "v tom kruhu", furt chýba nadhľad.)

https://www.youtube.com/watch?v=d-CrxiGJUUs


+sisaB Hodnocení: +1
stř 01.02.2023, 19:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
Bojovnik0806 píše:
A které pravidlo je tedy to nejefektivnější? :D :-)

Odpoveď sa nachádza v príspevku, ktorým som odpovedala SiseB.


Hodnocení: 0
stř 01.02.2023, 19:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
detox píše:
Bojovnik0806 píše:
A které pravidlo je tedy to nejefektivnější? :D :-)

Odpoveď sa nachádza v príspevku, ktorým som odpovedala SiseB.


Předem upozorňuji, že tato má odpověď je slepě filozofická, tak jí prosím takto i berte... A zároveň připomíná, že každý si tím pádem může žít a taky musí žít svůj vlastní experiment a své zákonitosti celkové reality :-)....

Odpověď je pro mě asi někde mezi mistrem, který může požít x násobek smrtelné dávky jedu aniž by se mu cokoliv stalo... A člověkem, který je svou špatnou fyzickou a duševní kondicí tak omezen, že už jej bude přetěžovat už jenom to, že je naživu... A nepomůže mu v danou chvíli už ani svěcená voda...

Ale na čem tento průměr vlastně závisí? Podlehne člověk určitým věcem jenom proto, že byl naladěn podle takového duchovního přesvědčení nebo dokáže určité věci snést, protože mu jeho kondice ještě takové přesvědčení, že něco jeho stavu neublíží, zatím ještě dočasně umožňuje?

Každý, kdo nemá ve svém vědomí a zkušenostech nějaké nezpochybnitelné důkazy, které neprůstřelně obhajují úplnou převahu ducha, který je svobodný od jakýchkoliv omezujících přesvědčení, myšlenek, emocí, pocitů a hmoty...Bezpodmínečnou převahu nad všemi těmito vlivy... Asi stejně bude na pochybách a bude muset experimentovat po svém....

A bude balancovat někde mezi dvěma protipóly ve smyslu - Uvěř a já ti ukážu a ukaž a já uvěřím.... Nebo selži a já znejistím.... Znejisti a já selžu.... atd...

Pro pránistu může být ta nejlepší možnost žít na práně a dejme tomu jíst jen tehdy, kdy chce... Pro ne-pránistu bude tato snaha, pokud by si na ni zarputile člověk trval, ale prostě na ni z nějakého důvodu nemohl dosáhnout... časem asi smrtící... Tak nevím :-)

Ještě mě na závěr napadlo, aby to mělo trochu nějaký rámec.... Jak zkrátka moc ovlivňuje danou realitu víra, nebo pochybnost, že něco jde nebo nejde.... A jak ještě celkový stav Vědomí daného člověka, který třeba má určovat, zda to skutečně půjde nebo ne... A na čem všem to závisí, no...

A s tím ještě spojená praktická otázka - který pohled tedy radši poslechnout? Vrabce v hrsti, který může být zrádný nebo holuba na střeše, který může být zrádný? Vrabce v hrsti, ve kterém může být největší dostupný potenciál nebo holuba na střeše, ve kterém může být největší dostupný potenciál? :-)

Ještě musím po zhlédnutí videa dopsat - ten patriarcha říká, že ten způsob návratu, jaký hodlal tehdy praktikovat on, nedoporučuje někomu se slabým srdcem nebo cukrovkou... Takže tam evidentně se zapojením trochy nestranné a ostré logiky... Jde asi o to, že určitě tak úplně nevěří v to, že by si člověk prostě mohl říct, já můžu všechno, šel po hlavě do toho a hory se přesunuly a přizpůsobilo se to tomu... Spíš asi jsou jeho představy o půstu a tělesném organismu a o tom, co člověku v celku může ještě sednout a prospět a co už ne... trochu víc mimo návratovky, doporučované běžným půstařům z webu http://www.pust.cz a jiných zdrojů, kde to berou více závisle na hmotě :-) aspoň tedy pro některé lidi...


Naposledy upravil Bojovnik0806 dne stř 01.02.2023, 21:34, celkově upraveno 3

Hodnocení: 0
stř 01.02.2023, 20:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
Detox, ďakujem! :flower: Tvoja odpoveď mi ulahodila :-)
A video ma dosť pobavilo :-D


Hodnocení: 0
stř 01.02.2023, 21:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
Bojovnik0806 píše:
Ale na čem tento průměr vlastně závisí? Podlehne člověk určitým věcem jenom proto, že byl naladěn podle takového duchovního přesvědčení nebo dokáže určité věci snést, protože mu jeho kondice ještě takové přesvědčení, že něco jeho stavu neublíží, zatím ještě dočasně umožňuje?

Karma. :)

Bojovnik0806 píše:
Ještě mě na závěr napadlo, aby to mělo trochu nějaký rámec.... Jak zkrátka moc ovlivňuje danou realitu víra, nebo pochybnost, že něco jde nebo nejde.... A jak ještě celkový stav Vědomí daného člověka, který třeba má určovat, zda to skutečně půjde nebo ne...

Veľmi.

Bojovnik0806 píše:
Ještě mě na závěr napadlo, aby to mělo trochu nějaký rámec.... Jak zkrátka moc ovlivňuje danou realitu víra, nebo pochybnost, že něco jde nebo nejde.... A jak ještě celkový stav Vědomí daného člověka, který třeba má určovat, zda to skutečně půjde nebo ne... A na čem všem to závisí, no...

Karma. :-P

Bojovnik0806 píše:
A s tím ještě spojená praktická otázka - který pohled tedy radši poslechnout? Vrabce v hrsti, který může být zrádný nebo holuba na střeše, který může být zrádný? Vrabce v hrsti, ve kterém může být největší dostupný potenciál nebo holuba na střeše, ve kterém může být největší dostupný potenciál? :-)

Ktorý chceš. :-D

Bojovnik0806 píše:
Ještě musím po zhlédnutí videa dopsat - ten patriarcha říká, že ten způsob návratu, jaký hodlal tehdy praktikovat on, nedoporučuje někomu se slabým srdcem nebo cukrovkou... Takže tam evidentně se zapojením trochy nestranné a ostré logiky... Jde asi o to, že určitě tak úplně nevěří v to, že by si člověk prostě mohl říct, já můžu všechno, šel po hlavě do toho a hory se přesunuly a přizpůsobilo se to tomu... Spíš asi jsou jeho představy o půstu a tělesném organismu a o tom, co člověku v celku může ještě sednout a prospět a co už ne... trochu víc mimo návratovky, doporučované běžným půstařům z webu http://www.pust.cz a jiných zdrojů, kde to berou více závisle na hmotě :-) aspoň tedy pro některé lidi...

Kto je "bežný pôstujúci"? Každý, kto ide pôstovať, má svoj zdroj informácií, svoju predstavu, svoju motiváciu, svoje pohnútky, svoju inšpiráciu.


Hodnocení: 0
stř 01.02.2023, 21:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
sisaB píše:
Píšete mi akurát k téme. Čo som na sebe vypozorovala, tak najhoršie zvládam návratovku - niekde okolo 5teho dňa. To už mám plné zuby štiav, parenej zeleniny, či šalátov bez chuti a vtedy viem uletieť. Veď len kúsok niečoho a nakoniec sa tým prepchám hlava-nehlava zdravé-nezdravé. Pritom by mi stačilo dať si koreniacu soľ do šalátu a nemusela by som večer zožrať za balík slaných tyčiniek. V nedeľu som slintala na opekačke ako každý prítomný pes.

Dávaš si do raw šalátov aj stonkový zeler? On je sám svojím spôsobom slaný.
Najmä keď má človek chuťové bunky po pôste viac citlivé na chute.
Moja skúsenosť je, že keď mám vodové, čajové alebo raw obdobie (bez soli a cukru), tak mi tá zelerová stonka pripadá slušne slaná. Tak príjemne slaná, svojsky slaná. Nie je to soľ, ale chuť na slané môže uspokojiť.
Alebo nemusí byť ani v šaláte, ale keď má človek chuť na slané a nechce soliť, tak si môže dať kúsok.
Příloha:
zelerstonkovy.png
zelerstonkovy.png [ 284.48 KiB | Zobrazeno 989 krát ]


Hodnocení: 0
stř 01.02.2023, 22:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
detox píše:
Bojovnik0806 píše:
Ale na čem tento průměr vlastně závisí? Podlehne člověk určitým věcem jenom proto, že byl naladěn podle takového duchovního přesvědčení nebo dokáže určité věci snést, protože mu jeho kondice ještě takové přesvědčení, že něco jeho stavu neublíží, zatím ještě dočasně umožňuje?

Karma. :)

Bojovnik0806 píše:
Ještě mě na závěr napadlo, aby to mělo trochu nějaký rámec.... Jak zkrátka moc ovlivňuje danou realitu víra, nebo pochybnost, že něco jde nebo nejde.... A jak ještě celkový stav Vědomí daného člověka, který třeba má určovat, zda to skutečně půjde nebo ne...

Veľmi.

Bojovnik0806 píše:
Ještě mě na závěr napadlo, aby to mělo trochu nějaký rámec.... Jak zkrátka moc ovlivňuje danou realitu víra, nebo pochybnost, že něco jde nebo nejde.... A jak ještě celkový stav Vědomí daného člověka, který třeba má určovat, zda to skutečně půjde nebo ne... A na čem všem to závisí, no...

Karma. :-P

Bojovnik0806 píše:
A s tím ještě spojená praktická otázka - který pohled tedy radši poslechnout? Vrabce v hrsti, který může být zrádný nebo holuba na střeše, který může být zrádný? Vrabce v hrsti, ve kterém může být největší dostupný potenciál nebo holuba na střeše, ve kterém může být největší dostupný potenciál? :-)

Ktorý chceš. :-D

Bojovnik0806 píše:
Ještě musím po zhlédnutí videa dopsat - ten patriarcha říká, že ten způsob návratu, jaký hodlal tehdy praktikovat on, nedoporučuje někomu se slabým srdcem nebo cukrovkou... Takže tam evidentně se zapojením trochy nestranné a ostré logiky... Jde asi o to, že určitě tak úplně nevěří v to, že by si člověk prostě mohl říct, já můžu všechno, šel po hlavě do toho a hory se přesunuly a přizpůsobilo se to tomu... Spíš asi jsou jeho představy o půstu a tělesném organismu a o tom, co člověku v celku může ještě sednout a prospět a co už ne... trochu víc mimo návratovky, doporučované běžným půstařům z webu http://www.pust.cz a jiných zdrojů, kde to berou více závisle na hmotě :-) aspoň tedy pro některé lidi...

Kto je "bežný pôstujúci"? Každý, kto ide pôstovať, má svoj zdroj informácií, svoju predstavu, svoju motiváciu, svoje pohnútky, svoju inšpiráciu.


Nevím, vcelku až moc různých možností, těžko prokazatelných :-)... Zhuštěná voda padá k zemi a pára stoupá k nebesům.... :-) Materialista by řekl, že když prý lidské tělo má dostatek spánku, odpočinku, odvádí přiměřený fyzický a duševní výkon, žije ve zdravém prostředí, vede zdravou komunikaci s lidmi a konzumuje vyváženou stravu - co se týká živin, kombinací, netoxicity a množství....A není ničím toxickým zbytečně napadáno... A tohle všechno ho naplňuje.... A toto tělo je zdravé... Tak jeho nervy, buňky, neurony.... jsou v pohodě a to je prý celé, o čem to je :-) Jen na tom prý závisí lidské vědomí.... Ale když se člověk dostane za hranice toho, co si dokáže vysvětlit, že co všechno může na ty nervy,buňky a neurony a na tělo a na vědomí, které je prý závislé jen na nich...co všechno na to prý může působit.... Tak už bývá někdy problém xD :-) to už je jen taková lehká ironie-teorie.... stejně si nejspíš jako vždy budu muset risknout "svoje" a "nechám" odpovědět osud... Asi jako každý...

Teď poslouchám přednášku Iva Leinvebera a zrovna tu slyším - Člověk, který už nemá ve svém životě nějaký dostatečný smysl, tak jeho duše to prý zabalí... duch to prý zabalí... a už potom prý raději nechají fyzické tělo umřít, než aby se tady zbytečně prodlužoval nesmysl :D :-)

Tak snad vy všichni i já... tu ještě nějaký ten smysl máme.... :-) ať už to pro kohokoliv znamená cokoliv... a pokud náhodou ne... co se dá dělat, ale jeden stejně nikdy neví :-)


Hodnocení: 0
stř 01.02.2023, 22:39
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
detox píše:
sisaB píše:
Píšete mi akurát k téme. Čo som na sebe vypozorovala, tak najhoršie zvládam návratovku - niekde okolo 5teho dňa. To už mám plné zuby štiav, parenej zeleniny, či šalátov bez chuti a vtedy viem uletieť. Veď len kúsok niečoho a nakoniec sa tým prepchám hlava-nehlava zdravé-nezdravé. Pritom by mi stačilo dať si koreniacu soľ do šalátu a nemusela by som večer zožrať za balík slaných tyčiniek. V nedeľu som slintala na opekačke ako každý prítomný pes.

Dávaš si do raw šalátov aj stonkový zeler? On je sám svojím spôsobom slaný.
Najmä keď má človek chuťové bunky po pôste viac citlivé na chute.
Moja skúsenosť je, že keď mám vodové, čajové alebo raw obdobie (bez soli a cukru), tak mi tá zelerová stonka pripadá slušne slaná. Tak príjemne slaná, svojsky slaná. Nie je to soľ, ale chuť na slané môže uspokojiť.
Alebo nemusí byť ani v šaláte, ale keď má človek chuť na slané a nechce soliť, tak si môže dať kúsok.
Příloha:
zelerstonkovy.png


Ještě jeden postřeh :D... Podle mě, dokud je člověk aspoň trochu mimo prostor přebytečných žádostí, tak si právě takové experimenty v té dané době může v pohodě dovolit :-) Ale to neznamená, že když zrovna podléhá nějakým dejme tomu hypotetickým slabostem... že to také nemá svůj důvod, který může mít svůj pozitivní význam....Jinak nevím, proč chutná právě tento celer slaně? Vetší množství sodíku? To nevím, musel bych asi víc googlovat... :D :-)


Hodnocení: 0
stř 01.02.2023, 22:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
Bojovnik0806 píše:
Nevím, vcelku až moc různých možností, těžko prokazatelných :-)... Zhuštěná voda padá k zemi a pára stoupá k nebesům.... :-) Materialista by řekl, že když prý lidské tělo má dostatek spánku, odpočinku, odvádí přiměřený fyzický a duševní výkon, žije ve zdravém prostředí, vede zdravou komunikaci s lidmi a konzumuje vyváženou stravu - co se týká živin, kombinací, netoxicity a množství....A není ničím toxickým zbytečně napadáno... A tohle všechno ho naplňuje.... A toto tělo je zdravé... Tak jeho nervy, buňky, neurony.... jsou v pohodě a to je prý celé, o čem to je :-) Jen na tom prý závisí lidské vědomí.... Ale když se člověk dostane za hranice toho, co si dokáže vysvětlit, že co všechno může na ty nervy,buňky a neurony a na tělo a na vědomí, které je prý závislé jen na nich...co všechno na to prý může působit.... Tak už bývá někdy problém xD :-) to už je jen taková lehká ironie-teorie.... stejně si nejspíš jako vždy budu muset risknout "svoje" a "nechám" odpovědět osud... Asi jako každý...

Sú na to rôzne filozofické pohľady: materializmus (vedomie je závislé na hmote), idealizmus (hmota je závislá na vedomí), monizmus (neuvažuje v dualite vedomie/hmota), a možno aj ďalšie.

Bojovnik0806 píše:
Teď poslouchám přednášku Iva Leinvebera a zrovna tu slyším - Člověk, který už nemá ve svém životě nějaký dostatečný smysl, tak jeho duše to prý zabalí... duch to prý zabalí... a už potom prý raději nechají fyzické tělo umřít, než aby se tady zbytečně prodlužoval nesmysl :D :-)

Dokonca aj mnohí materialisti to vidia podobne. Len si nepovedia, že duša alebo duch to chce zabaliť, ale že oni to chcú zabaliť. Keď už nevidia ten zmysel...


Hodnocení: 0
stř 01.02.2023, 22:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
Ahojte, tak ja som to zas nezvládla. Týždeň po pôste pohoda a potom som zas nabehla na žranie, doslova. A jedno cez druhé - slané na sladké, kyslé, pikantné a všetko zas odznova. A to som si hovorila, že to nebudem robiť! Netuším, čo je to so mnou, takto som nemala nikdy vo zvyku prejedať sa :-( Jeden deň pri nejakej oslave ok, ale nie týždeň po večeroch...


Hodnocení: 0
stř 08.02.2023, 01:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
sisaB píše:
Ahojte, tak ja som to zas nezvládla. Týždeň po pôste pohoda a potom som zas nabehla na žranie, doslova. A jedno cez druhé - slané na sladké, kyslé, pikantné a všetko zas odznova. A to som si hovorila, že to nebudem robiť! Netuším, čo je to so mnou, takto som nemala nikdy vo zvyku prejedať sa :-( Jeden deň pri nejakej oslave ok, ale nie týždeň po večeroch...

Nič nie je s Tebou, len so vybočila zo zabehnutých koľají. Vybočila si zo svojho dlhodobého zvyku.

Kým človek stravu nijako nerieši, tak nemá problém. Neprejedá sa. Všetko je ok. Všetko je normálne. (Zdanlivo.) Ale keď to začne riešiť, zaujímať sa, tak to nejde len tak, že začne vylepšovať isté veci. Ono sa "zrazu" rozpadá aj to, čo dovtedy fungovalo dobre. (Teda čo on si myslel, že fungovalo zdanlivo dobre. To, čo dovtedy neriešil.)

Ide o to, že sa dostanú do vedomia veci, ktoré človek dovtedy neriešil. Ktoré išli dovtedy automaticky. Zrazu si človek uvedomuje veci, ktoré si dovtedy neuvedomoval. A zrazu teda začína vnímať, že nielen tá doba, keď neje, je zmena oproti doterajšiemu zvyku, ale aj tá doba, keď je. Už sa nedá jesť automaticky, zo zvyku. Všetko je už uvedomelejšie, všetko je už viac vecou "vedomého rozhodnutia". A často to prináša napätie, nesúlad, človek v tom (ešte) nie je doma. Skúša. Tak sa potom stáva, že nejedenie je vychýlenie na jednu stranu, a prejedanie je vychýlenie na druhú stranu.

Ono sa to časom ustáli. Prestanú to byť (také) extrémy, prestane v tom byť (také) napätie, viac to zovšednie, unormálni sa to.
(Dúfajme. :lol: )

Praktická poznámka: Netreba si myslieť, že "teraz už sa mi to nestane". Ani keď sa darí jeden deň, ani keď sa darí dva dni, ani keď sa darí týždeň. Keď si človek myslí, že sa to nestane, tak ono to príde, zase ho to prekvapí (!), pristihne ho to nepripraveného a on zožerie všetko: slané cez sladké cez kyslé...
Ale keď si človek nemyslí, že už "je za vodou", tak si nie je istý, že sa to nestane opäť. Neprekvapí ho, keď sa to stane. Je (psychicky) pripravený, že to "zlyhanie" príde. Nebojí sa preto občas si dať aj nejakú maličkosť, ktorá nie je super-zdravá, lebo sa až tak príliš nesnaží udržať na tej "dokonalej" strane. Vie, že tam aj tak nie je.
A vtedy je oveľa menšia šanca, že to "generálne zlyhanie" príde. Alebo že príde v takej obrovskej forme.
Môže prísť aj tak, ale... Ćasto ani nepríde.

To je zase jeden z tých paradoxov, ktoré sa dejú. Že človek sa k tomu dopracuje, až keď to pustí z hlavy. T.j. prejedanie sa mu prestane stávať, až keď sa zmieri s tým, že sa mu to proste stáva.


+Bojovnik0806, +Panda, +sisaB Hodnocení: +3
stř 08.02.2023, 10:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
Ďakujem :heart:

Moja celoživotná téma je aj sebaprijatie a sebaláska. Vychovala ma mamina, ktorá mi síce celé detstvo vykladala, aká som úžasná (múdra, krásna, šikovná a pod.), ale celý čas sama seba ponižovala a porovnávala s ostatnými. A ja som ten vzor prevzala napriek všetkému jej povzbudzovaniu (a odovzdala zas svojim dcéram). Mám to rozpoznané už nejaký čas a snažím sa s tým pracovať. No nie je celkom jednoduché vyjsť zo zabehnutých koľají. Takže aj toto prejedanie po pôste beriem ako svoje zlyhanie a zas sa na seba hnevám a som na seba zlá (psychické stavy).
No a asi po 15tich rokoch mi zas zachutila čokoláda! 8-o


Hodnocení: 0
čtv 09.02.2023, 13:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
sisaB píše:
No a asi po 15tich rokoch mi zas zachutila čokoláda! 8-o

No hej, to sú také malé pripomienky... :-D
Aby sme si nenamýšľali, akí sme dobrí... :dance: Že ja už toľko rokov nejem mäso, nefajčím, nepijem, nejem sladké, držím pôsty... Čo všetko ja už som dokázal/-a!! To aká/-ý ja som dobrá/-ý! A Ty ešte si stále obyčajný všežravec a ani pôsty nedržíš? No choď sa niekam skryť! :lol:
A po takomto úniku do výšin príde tvrdý návrat do reality, kde zistíme, že už dokonca ani to, čo fungovalo 15 rokov, už nefunguje a už nevieme ani pôstovať, ani abstinovať, ani ... :-)


Hodnocení: 0
čtv 09.02.2023, 14:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 25.10.2022, 10:56
Příspěvky: 159

Reputace: +27
To som tak nemyslela, ja len že sa mi nejak zmenili chute. Kedysi som jedla čokoládu ako krajec chleba, s celými lieskovcami bola moja topka. Potom mi prestala chutiť, sladké skôr v podobe nejakého koláčika. A zas sa to zmenilo.

No, stála som teraz pred zrkadlom a prišla na jednu vec. Po prečítaní Pavlovej knihy som sa veľmi tešila na pôsty. Tak som si hovorila, aké to bude super, trochu duchovne precitnúť, snáď mi to pomôže aj v tomto smere, lebo mám pocit, že sa roky nehýbem, resp. ide to veľmi veľmi pomaly a ja mám z toho dojem, že sa neposúvam. Hlavne v oblasti rodových vzorcov. A tak pozerám na seba do zrkadla a zas sa prichytím pri tom, ako sa hodnotím, kritizujem, posudzujem, odsuduzjem.. lebo zas mám 5 kíl naviac oproti tomu, ako som končila pôst... napriek tomu, že mám 5 kíl menej, než pred polrokom, keď som začínala seriózne s pôstom... vtedy som si hovorila, že tých 5 kíl dole bude super, budem sa v tom cítiť dobre, budem sa mať rada...
Kedy toto skončí? Kedy prestane byť moja sebaúcta a sebaláska závislá od nejakého čísla? A tak som sa pristihla pri tom, že zas to len odkladám a čakám, že 21ka to spraví. Ešte mi to nejak nejde :unconcern:


Hodnocení: 0
sob 11.02.2023, 02:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 872 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz