Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 05:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Cysty, stitna zlaza a pust
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Zdravim! :sun:
Rada bych se zeptala, zda se nekdo diky pustu zbavil cyst. Mam cystu na sisince v mozku, asi 0,8 cm velkou.
samozrejme netusim, zda se ji zbavim, na CT mozku se mi kvuli tomu extra nechce, ale byla bych rada, pokud by se ztratila.
A pak mam jeste autoimunitni zanet stitne zlazy, nekolik let beru euthyrox. Taky bych moc ocenila, kdyby pusty tento zanet odstranily a ja byla zdrava jako ripa.
Dekuji za Vase poznatky.
Hanka :flower:

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
čtv 24.07.2014, 06:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cysty, stitna zlaza a pust
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05.06.2014, 22:58
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 14 dnů
Reputace: +7
Ahoj Hanko,

co se tady dočteš i jinde, doporučuji na pust.cz objednat knihu (vyšší cena jsou dle mého velmi dobrá investice a já osobně jsem ji rád zaplatil), důkladně pročíst (2x - 3x) nebo místo knihy důkladně pročíst již uzavřenou diskusi na pust.cz a pustit se do půstování dle Pavlova kalendáře (pokud nemáš žádné předchozí zkušenosti s půstem). V knize jsou Pavlovy reakce na dotazy lidí s nejrůznějšími zdravotními problémy a byť tam třeba nenajdeš přímou odpověď na tvé problémy, obecný postup ti z toho přečtení vykrystalizuje.

Zdraví Josef


+hlavinka Hodnocení: +1
pát 25.07.2014, 08:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cysty, stitna zlaza a pust
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Hlavinko, já mám taky autoimunitní zánět ŠŽ a beru Euthyrox. Před půstama jsem brala Euthyrox 88 ve všední dny a Euthyrox 100 o víkendu. Už po třídenních půstech se mi začala štítka pomalu zlepšovat, po sedmidenním mi doktorka snížila dávku na Euthyrox 75. Kvůli nízké váze jsem na čas s delšíma půstama přestala, udržuju se jen jednodenníma, tak jsem zvědavá co při kontrole v listopadu.
Ty máš teď sedmidenní za sebou, tak si nech pak udělat testy, ať se zbytečně necpeš vyššíma hormonama, kdyby Ti to taky tak pěkně zabralo jako mně.
Měla jsem dilema jestli při půstech Euthyrox brát, zkoušela jsem s i bez. Při braní jsem byla méně unavená, ale intuitivně jsem dospěla k názoru, že to není dobré při půstu brát, takže sedmičku i celou návratovku jsem nebrala a začala zase až po návratovce.

Ať se Ti daří.


+Cef, +Panda, +hlavinka Hodnocení: +3
sob 26.07.2014, 22:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cysty, stitna zlaza a pust
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Sába píše:
Hlavinko, já mám taky autoimunitní zánět ŠŽ a beru Euthyrox. Před půstama jsem brala Euthyrox 88 ve všední dny a Euthyrox 100 o víkendu. Už po třídenních půstech se mi začala štítka pomalu zlepšovat, po sedmidenním mi doktorka snížila dávku na Euthyrox 75. Kvůli nízké váze jsem na čas s delšíma půstama přestala, udržuju se jen jednodenníma, tak jsem zvědavá co při kontrole v listopadu.
Ty máš teď sedmidenní za sebou, tak si nech pak udělat testy, ať se zbytečně necpeš vyššíma hormonama, kdyby Ti to taky tak pěkně zabralo jako mně.
Měla jsem dilema jestli při půstech Euthyrox brát, zkoušela jsem s i bez. Při braní jsem byla méně unavená, ale intuitivně jsem dospěla k názoru, že to není dobré při půstu brát, takže sedmičku i celou návratovku jsem nebrala a začala zase až po návratovce.

Ať se Ti daří.


Je, moc dekuju za odpoved. Potesila jsi mne. Na testy jdu az v zari, novy papir od lekare nedostanu. Mohla bych to zkusit, ale co tam reknu - mela jsem pust? No, uz vidim, jak mne pozene.
Vypozorvanim pri brani prasku jsem na sobe, podle toho, jak mi bylo, tak nejak poznala, zda je davka akorat ci vyssi.
Behem pustu jsem vysadila uplne vsechno. Ted pri navratovce ho jeste taky nedam, ale pak asi nasadim pul davky. Kontrola je za 2 mesice, cili to bude v pohode. Ja svemu telu verim :-)
Dekuju za prani, i Tobe hodne zdravi a at se Ti vede vubec dobre. :sun: :flower:

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
ned 27.07.2014, 07:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cysty, stitna zlaza a pust
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Hlavinko, já si nechala dělat testy jako samoplátce. Tady v Brně není problém sehnat laboratoř, kde ti udělají testy na cokoliv. A koukám, že jsi z Prahy, tak by to taky asi nebyl problém. Ale září je blízko, tak to už vydržíš :-) .


Hodnocení: 0
ned 27.07.2014, 09:05
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cysty, stitna zlaza a pust
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Sába píše:
Hlavinko, já si nechala dělat testy jako samoplátce. Tady v Brně není problém sehnat laboratoř, kde ti udělají testy na cokoliv. A koukám, že jsi z Prahy, tak by to taky asi nebyl problém. Ale září je blízko, tak to už vydržíš :-) .


Jo, to je fakt, to bych vlastne mohla, diky :-)

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
ned 27.07.2014, 11:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cysty, stitna zlaza a pust
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Hlavinko, pročítala jsem si zpětně poznámky k mýmu sedmidennímu půstu a spletla jsem se, Euthyrox jsem začala brát už v návratovce.


Hodnocení: 0
úte 29.07.2014, 10:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Cysty, stitna zlaza a pust
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Sába píše:
Euthyrox jsem začala brát už v návratovce.


Diky, Jani :-)

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
úte 29.07.2014, 12:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz