Na hlavní stránku  
Právě je ned 19.05.2024, 03:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Ukončiť pôst?

Registrován: pát 03.01.2014, 00:48
Příspěvky: 6
pestrá strava dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 14 dnů křesťan
Reputace: 0
Ahoj,

27. 12. som zahájil svôj prípravný deň na pôst (čaj šťavy) a nasledujúci deň pôst na čistej vode. Nie je to môj prvý pôst, takže nejaké skúsenosti s tým už mám (postil som sa už tri aj sedem dní). Tento pôst však od začiatku nešiel dobre, prvé dva dni sprevádzali silné bolesti svalov, najmä na nohách, až do piateho dňa časté nevoľnosti, do toho samozrejme silná únava, potreba dlho a často spať. Od piateho dňa sa množstvo energie trochu zvýšilo a vydalo to na bežné činnosti, no nejaká aktívna práca stále neprichádza do úvahy. V šiesty deň som si urobil klystýr, lebo v prvé dni sa mi žiadnou technikou nepodarilo vyprázdniť, čím ustali vetry. No aj po siedmich dňoch cítim, že moje črevá stále pracujú, grgá sa mi a v bruchu mám stále bolesti.

Pri predchádzajúcich pôstoch som sa už na tretí deň cítil úplne skvelo. Lepšie som videl, počul, mal som skvelý čuch. Ukončil som ich preto, lebo to, kvôli čomu som sa do pôstu pustil, už pominulo a nemal som žiaden dôvod držať ich ďalej. Tentokrát môj dôvod pre pôst bol tinitus v ušiach (ušná lekárka mi povedala, že si zvyknem) a retiazky a čierne škvrny v oku (vraj zakalenie sklovca, očná lekárka mi povedala, že si zvyknem).

Moja váha spadla dolu zo 72 na 63 kíl za 7+1 deň, takže z pohľadu BMI tancujem na hranici podvýživy. Samozrejme, pôst má aj svoje benefity, emočný kľud, lepšie modlitby a meditácie, trpezlivosť s blízkymi a celkový hlboký pokoj.

Nemám nejaký zásadný problém vydržať to všetko ďalej, no premýšľam, či je to správne a vhodné. Alebo, že kde robím chybu. Je mi jasné, že problémy nezmiznú mávnutím čarovného prútika, ale znepokojuje ma to, že sa jednoducho stále necítim dobre, nemám energiu a nie som schopný žiadnej práce (lenže bez energie som bol aj pred pôstom, teraz jej mám paradoxne možno o málinko viac, no aj tak to stačí tak na dve výchadzky do mesta za deň, menší nákup a tento príspevok).

Vďaka za váš názor!

EDIT: Ešte musím dotať v poslednom čase neustálu tvorbu hlienov, ktoré sa ale tvoria veľmi hlboko, takže vôbec nejdú vysmrkať a neviem iné, ako ich prehltnúť, to je naozaj nepríjemné. Môj moč zo slabunko žltého postupne tmavne a mám pocit, že som nestratil ani gram tuku. Na bruchu teda určite nie - o tom mi samozrejme nešlo, ale niečo to zjavne nefunguje.


Hodnocení: 0
sob 04.01.2014, 21:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Ukončiť pôst?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Ahoj Athelas,

ja som mával podobný problém, posledný pôst to už bolo v poriadku. Bolesti brucha, veľká tvorba slín a nechuť piť vodu.
Potom som si zohnal kvalitní mäkkú vodu, hodnotami podobná destilke a tá mi robila dobre. Neskôr som ju ešte destiloval a tiež fajn. Keď som destiloval vodu domácu, tak mi bolo z nej zle hneď na druhý deň a stála mi v bruchu. Toľko moja skúsenosť.
Pokračuješ ešte?
Athelas píše:
No aj po siedmich dňoch cítim, že moje črevá stále pracujú, grgá sa mi a v bruchu mám stále bolesti.

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
sob 04.01.2014, 23:39
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Ukončiť pôst?

Registrován: pát 03.01.2014, 00:48
Příspěvky: 6
pestrá strava dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 14 dnů křesťan
Reputace: 0
Aj voda môže byť časť problémov. Nie je nejaká dobrá voda na pôst, ktorá sa dá jednoducho kúpiť? Nejaká Lucka? Destilácia neprichádza do úvahy, rodina by ma okamžite poslala na psychiatriu. Už teraz je to nahnuté :-)

north108 píše:
Ahoj Athelas,

ja som mával podobný problém, posledný pôst to už bolo v poriadku. Bolesti brucha, veľká tvorba slín a nechuť piť vodu.
Potom som si zohnal kvalitní mäkkú vodu, hodnotami podobná destilke a tá mi robila dobre. Neskôr som ju ešte destiloval a tiež fajn. Keď som destiloval vodu domácu, tak mi bolo z nej zle hneď na druhý deň a stála mi v bruchu. Toľko moja skúsenosť.
Pokračuješ ešte?
Athelas píše:
No aj po siedmich dňoch cítim, že moje črevá stále pracujú, grgá sa mi a v bruchu mám stále bolesti.


Hodnocení: 0
ned 05.01.2014, 00:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Ukončiť pôst?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
Athelas píše:
Aj voda môže byť časť problémov. Nie je nejaká dobrá voda na pôst, ktorá sa dá jednoducho kúpiť? Nejaká Lucka? Destilácia neprichádza do úvahy, rodina by ma okamžite poslala na psychiatriu. Už teraz je to nahnuté :-)

Je to veľmi pravdepodobné, posledné tri 21ky som sa trápil hodne kvôli vode. Destiloval som našu z potoka, aj tak mi stála v bruchu a spôsoboval strašné kŕče. Možno môj destilátor už má svoje roky a destilácia nebola kvalitná.

Na nedávnom pôste som teraz používal pure water a tá mi sedela a židane bolesti z nej aj keď som ju ešte destiloval.
Rozpustné látky 100mg/l, čo je výborná hodnota, takže netreba ani destilovať.
http://www.purewater.sk/sk/nase-produkty-a-sluzby/

Ďalej skvelá voda je San Terra 200mg/l. Ostatné dojčenské neperlivé majú už hodnoty nad 300mg/l čo ja poznám. Lucka tuším aj viac.

A akú vodu piješ?

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


+Athelas Hodnocení: +1
ned 05.01.2014, 01:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Ukončiť pôst?

Registrován: pát 03.01.2014, 00:48
Příspěvky: 6
pestrá strava dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 14 dnů křesťan
Reputace: 0
Ahoj,

ďakujem za dobrý tip, pure water je vlastne Korytnica, tak hneď zajtra sa zájdem pozrieť, aké hodnoty má na fľaši a či to sedí s tým súdkom. Tento pôst už dokončím na fľaškách, ale nabudúce sa lepšie pripravím.

Okrem naozaj extrémnej únavy ostatné ťažkosti postupne ustupujú, hoci nejaké benefity, okrem ozdravenia aury a hlbokého pokoja, zatiaľ neprichádzajú.


Hodnocení: 0
úte 07.01.2014, 02:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Ukončiť pôst?

Registrován: úte 20.11.2012, 10:32
Příspěvky: 8
vegetarián dosažený půst 30 dnů
Reputace: +9
Nazdar,
ak mozem prispieť svojou skusenostou, tak doporucujem pouzivat vyhradne destilku a to rozmrazenu ,ked sa zacina topit vtedy chuti najlepsie. Pijeme uz taku cela rodina 3-ti rok. Treba zacat pomaly a postupne si telo zvykne. Ladova voda je aj najlepsia na otuzovanie organizmu. Uz nepozname bezne choroby ako prechladnutie, chripka a angina.
Ak nemas podporu od manzelky tak je to velmi tazke. Ak mas knihu o postoch od Machu daj je ju precitat, alebo dost najdes aj na pust.cz . Hlavne sa o tom rozpravajte. Podpora od blizkeho cloveka je moc dolezita a bez nej to je tlacenie kary do kopca. :'(
Inak tiez som v 7-mom dni postu a teno zaciatok bol tazsi ako obvykle. Tak drzim palce. :ok:


Hodnocení: 0
úte 07.01.2014, 10:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Ukončiť pôst?

Registrován: pát 03.01.2014, 00:48
Příspěvky: 6
pestrá strava dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 14 dnů křesťan
Reputace: 0
Ahoj,

no, ja to mám trochu ťažšie, lebo na Slovensku som len niekoľko mesiacov v roku a vtedy bývam s rodičmi a s babkou, ktorí by ma pri čarovaní s destilkou a zmrazovaním rovno poslali na psychiatriu. Čo by sa im teraz, keď moje BMI už spadlo do podvýživy, možno aj podarilo.

Napriek všetkým ťažkostiam, 12. deň. Mám toho plné zuby, som slabý, vydržím pracovať tak 3-4 hodiny denne, väčšinu času ležím a nevládzem sa ani pohnúť. Ak idem von, tak je to trochu lepšie, ale nejaké dlhé vychádzky, to ťako. To, kvôli čomu som sa začal postiť, sa zatiaľ ani za mak nezlepšilo. Už ma netrápi nevoľnosť a bolesti svalov (napokon už skoro žiadne nemám :-).

Už by som to bol dávno skončil, ale stále čakám na pocit pravého hladu, na pocit, kedy si telo povie, že jednoducho už teraz chce, musí jesť. Ten ešte neprišiel, no viac ako dva dni už nepotiahnem. Toto je doteraz tá najťažšia vec v živote, akú som podstúpil. Keby som nemal výborné skúsenosti s predchádzajúcimi pôstami, myslel by som si, že všetci ľudia na tomto portály sú čistí blázni a mali by ich pozatvárať.

Alkohol tester ukazuje od 0,4 od 0,6 promile a tak sa bojím aj za volant. Krvný test by asi alkohol vylúčil, ale či by som po ňom odkráčal po svojich, to netuším.

Návratovky sa bojím ako čert, viem čo to je snažiť sa udržať po tom, ako už človek začal jesť. Všetky zahraničné portály odporúčajú zeleninové alebo ovocné šťavy každé dve-tri hodiny, ale určite chcem začať paradajkou. Čo však bude potom, netuším, ovocie však určite nie.

Ktorý deň by som mohol podľa vás začať piť mlieko? A ryžový, "polystyrénový" chlieb? To by mi veľmi pomohlo. Vďaka za rady.

Ak moc nepíšem, je to jednoducho preto, že nevládzem. Tak trochu som dúfal, že keď opíšem svoje ťažkosti, tak ľudia na tomto fóre ma začnú odhovárať, aby som ho čím skôr skončil a dajú mi tým skvelú zámienku. Lenže to som sa veľmi prerátal. To som mal asi písať na primar.sk :-) Pôst je každého osobná cesta, každý sa ňou musí prehrýzť (trocha irónie) sám. Obdivujem všetkých, ktorí to dotiahli cez dva týždne, no vlastne aj všetkých, ktorí si to aspoň skúsili. Dúfam, že pôst im dal to, čo hľadali. Mne to dá možno nabudúce, hoci teraz nechcem slovo pár najbližších rokov ani počuť :-) Doteraz to bola vždy príjemná skúsenosť, nikdy som si nepredstavoval, že to môže byť až takého ťažké. Ešte prežiť dva dni a potom to nepokaziť!!!


Hodnocení: 0
čtv 09.01.2014, 03:50
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Ukončiť pôst?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3260

Reputace: +1691
Mléko nejraději vůbec (je dost velká zátěž), když už tak čerstvé neupravené, ale během návratovky bych ho neměl odvahu pít. Alespoň půl návratovky bys měl být raději na syrové zelenině a ovoci (první dny lehce spařené), živočišné tuky ani sůl celou návratovku ne (např. v těch chlebech bývá dost soli, to Ti může udělat dost problém).

Nemyslím si že by ses dočkal pocitu opravdového hladu, ten bývá jen asi tak první 3 dny na začátku a pak až někdy 40. den, mezitím jsou spíš pocity nevolnosti a úvah zda to už neskončit. Spíš že se najednou dostaví do psychiky pocit "Tak a dost!" - což už může být problém pro návratovku, protože pak najednou má člověk pocit že to všechno chce rychle ukončit a mít od toho pokoj a tak ho to přivede i k urychlení návratovky, kdy neřízeně začne "žrát".

Zkus se uhlídat abys udržel návratovku a najížděl pomalu, protože zkažená návratovka může nejen úplně anulovat samotný půst, ale i zhoršit stav. Při hladovění tělo rozbourává špatné struktury a vyplavuje toxiny a teprve až při návratovce se vlastně léčí tím, že buduje nové tkáně a tak je mnohem víc než kdy jindy důležitá čistota stravy, jinak se nové tkáně zanesou většími odpady než předtím.

Myslím že jsi udělal velký pokrok a velký krok vpřed a jestli máš pocit že už máš problém půst dál zvládat a hrozila by pak překotná návratovka, tak raději půst skončit dřív a spíš se soustředit na kvalitní návratovku. Měj při návratovce na paměti, že teprve až teď začínáš tu opravdovou účinnou regeneraci organismu a je proto velmi důležité se udržet a nezačít se přejídat nevhodnými potravinami.


+Athelas, +Majmir Hodnocení: +2
čtv 09.01.2014, 10:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Ukončiť pôst?

Registrován: úte 20.11.2012, 10:32
Příspěvky: 8
vegetarián dosažený půst 30 dnů
Reputace: +9
Prepáč mi, ale mám pocit že o správnom spôsobe pôstovania máš toho málo naštudované. Zbieraj najprv informácie a potom začni pôstovať. A tiež zváž dôvody ktoré ťa vedú k pôstom.
Ak sa na to necítiš pôst ukonči a nesil to. Nie je všetkým dňom koniec. Mlieko určite vynechaj ako píše Panda, a aj tak si potom daj mlieko skvasené nie čerstvé.
Všetko dobré a veľa zdaru.


+Panda Hodnocení: +1
čtv 09.01.2014, 18:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Ukončiť pôst?

Registrován: pát 03.01.2014, 00:48
Příspěvky: 6
pestrá strava dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 14 dnů křesťan
Reputace: 0
Ahoj,

ďakujem Mirekovi za povzbudivé a poučné slová. Mlieko a polystyrén vynechám a potiahnem to najprv na naparenom a potom na čerstvom ovozele ako dlho to pôjde. Myslím, že tento pôst ma veľa naučil, oproti sedmičke je naozaj omnoho ťažší. Priviedlo ma to však k lepšiemu pochopeniu, o čom návratovka vlastne je a aká je dôležitá, takže posledné hodiny pôstu venujem psychickej príprave na to, čo ma teraz čaká. Taktiež sa s úsmevom dívam na svoju úvodnú paniku a chyby, ktoré som na začiatku urobil.

Telo má síce málo síl, ale vyrovnávam to odhodlaním a duchovnou energiou, takže začínam postupne fungovať normálne. Problém je teraz už len hlava a voňavá kuchyňa vedľa mojej izby :-) Ale tak ľahko sa nedám zlomiť.

Pred a najmä počas tohto pôstu som si toho načítal pomerne dosť, ale názory na postenie sú naozaj veľmi rôznorodé, napokon aj tu sú ľudia, ktorí sa k istým veciam stavajú mimoriadne svojsky. A potom, jedna vec je čítať, druhá vziať si to úprimne za svoje a riadiť sa podľa toho. Takže sa ospravedlňujem, ak mi to trvá trochu dlhšie, ale naozaj sa snažím O:-) Ďalšie pôsty, ak prídu, budú určite opäť iné a hádam lepšie.

Mojim cieľom je žiť prirodzený a zdravý život. Ani naši predkovia si nerobili kávový klystýr každý druhý deň. K pôstu siaham vtedy, ak niečo nie je v poriadku a väčšinou mi to pôst pomohol vyriešiť. Teraz nie, ale to znamená len to, že problém je hlbší a ja niečo dôležité prehliadam, že je niečo, čo musím urobiť a zatiaľ som to neurobil.

Zajtra, vlastne dnes, je posledný deň 14tky. Dám vedieť, ako pôjde návratovka.

Vďaka všetkým prispievajúcim za ich názory, povzbudenia a pomoc!


Hodnocení: 0
pát 10.01.2014, 02:19
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz