Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 06:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Návratovka podle Partykové a ruských autorů
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Pokud se rozhodnete podstoupit půst, je po půstu nutné období návratu k běžné stravě - návratovka. V současnosti jsou rozšířené 2 základní metody návratovky - 1) podle Pavla Máchy (z http://www.pust.cz) a 2) podle Partykové a ruských autorů. Je doporučeno tyto 2 metody navzájem nemíchat, protože používají rozdílný přístup. Proto se půstařům před zahájením návratovky doporučuje rozhodnout se, kterou z metod zvolí.

Metoda Pavla Máchy představuje určitá pravidla, která je nutné striktně dodržovat. Je to metoda přizpůsobená našim specifickým podmínkám a je odzkoušena mnoha půstaři jako dostatečně bezpečná. Nechcete-li dodržovat její pravidla, zvolte si návratovku podle Partykové a ruských půstařů, ovšem za cenu zvýšeného nebezpečí nebo snížení úspěšnosti půstu.

-------------------------------------

Vlákno ZDE je zaměřeno na návratovku podle Partykové. Pro návratovku podle Pavla Máchy přejděte do sousedního vlákna.


Návratovka podle Renáty se zaměřením na vitariány:
Renáta píše:
Nech sa to neberie, že to ako radím niekomu inému - je to môj postup a mám naň aj svoj dôvod:
Hm, v tej naparenej návratovke sa nezhodneme. Možno je fajn pre ľudí, ktorí nechcú ísť ďalej na vita strave, ale vrátia sa k varenému. Ale nechcem nikoho presviedčať. Spravila som nejednu návratovku bez naparenej zeleniny. Zle mi spravila len jablková šťava, ktorá bola neriedená veľmi ťažká na žalúdok. No, je to veľmi osobné, podľa toho aj, kam človek chce ďalej zamieriť. Parené, ani varené už nechcem, a to ani v návratovke. Vravím sama za seba, nechcem nikoho učiť, ani poúčať. Mne robia dobre počas prvých dní po pôste RIEDENÉ šťavy (napr. mrkva, pomaranč) a naposledy som po pôste plynule prešla na smoothies spočiatku dosť riedené vodou, aby nebolo priveľmi vlákninové. To mi robilo dobre. Má to myslím podobný vplyv na stenu čriev ako to naparené, len to dodá viac vitálnej energie PMN. Ale to si musí vyskúšať každý sám za seba. Ja keď som si kedysi dala naparené po pôste, potom som mala chuť aj na varenú ryžu a rozbehli sa chute na vegetariánsku a nie vita stravu. A to už nechcem. Z tohto pohľadu sa mi zdajú riedené green smothies optimálne (postupne uberať na množstve pridanej vody).


+CYRIL, +Cef Hodnocení: +2
pon 24.09.2012, 14:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz