Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 10:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 596 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
:mrgreen:


Hodnocení: 0
pát 12.04.2013, 22:09
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Sába píše:
A úlety jsou určitě jednou, dvakrát, maximálně třikrát do týdne :-D . No jo, nikdo nejsme dokonalý ;-) .
Jo to známe - "Tohle se tu stává jenom jednou za 5 let".


Hodnocení: 0
sob 13.04.2013, 05:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Jenom jednou za desel let. :-D Jo Sába je blíž. :lol:


Hodnocení: 0
sob 13.04.2013, 07:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Pandi pockej si, a za chvili z Petra vyleze, ze :
"Toto politovanihodne nedopatreni se tu stava maximalne (kolikrat ?) 3x za deset let :D))) .. "Jesito, Jesito, uz to mas usito", hehe ..


Hodnocení: 0
sob 13.04.2013, 10:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: čtv 11.04.2013, 16:13
Příspěvky: 5

Reputace: +5
Tak ma napadlo, mimo aktuálnu debatu :-D, v návratovke, má niekto skúsenosti z cviklou(červená repa)?? Je na nej niečo...agresívne?

_________________
"Optima fide."


Hodnocení: 0
sob 20.04.2013, 21:41
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
mělo by to být v pohodě ...dělá to dobře ledvinám ... zkus malé množství ...


Hodnocení: 0
sob 20.04.2013, 21:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 07.05.2013, 22:13
Příspěvky: 5

Reputace: 0
Zdravím všechny.
Celý večer pročítám toto forum a hodně otázek mi to zodpovědělo. Zítra končím 10 denní půst. Můj první vůbec. Jen se děsím, že možná byl k ničemu, protože jsem na nějaké doporučení z netu v jeho průběhu pil ne destilovanou, ale neslazenou minerální vodu (občas bylinkový čaj), nic jiného. Má to efekt na průběh půstu? Návratovku jsem si podle Vašich odpovědí už +- nastudoval. Málem jsem začal hned první den řádit s odšťavňovačem, teď vím, že ho vyměním za parní hrnec. Můj první půst proběhl docela v klidu, jen jsem omezil aktivní činnost, což taky bylo špatně. K dalším půstům budu muset přistoupit zodpovědně. Mimochodem na netu se dá velmi špatně najít jakákoliv informace k návratovkám, až tady na tomto foru. Díky za odpověď.


Hodnocení: 0
úte 07.05.2013, 22:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
V klidu, vyzkoušej si teď návratovku. ;-)


Hodnocení: 0
úte 07.05.2013, 22:29
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Vítej :-)
Citace:
Málem jsem začal hned první den řádit s odšťavňovačem, teď vím, že ho vyměním za parní hrnec.

pokud v parním hrnci odhadneš čas tak aby byla zelenina (např.rajče) lesklá neztratila duševní náboj ..jinámi slovy byla živá... :-) pak oki jinak doporučuju nahradit parní hrnec obyč hrnecem do něj vodu a pařník ;-) a číhat ....většinou je to krátký čas max do minuty než je z toho mrtvola
je třeba se naučit startovat dobře, ulehčí ti to průběh návratu správným najetím čaker a travicího systému
držm palce


Hodnocení: 0
úte 07.05.2013, 23:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ahoj noname z Ostravy (rikam to dobre?) :-).
Nic se nedeje, i kdyz to nebyl uplne predpisovy pust, jako prvni pocin je to uplne super, ono nic neni napoprve dokonale:).
Udelej poctivou navratovku jak Ti radi kolegackove (bude se Ti hodit, brzy uvidis sam) a podruhy uz to bude tip-top, zdaleka neni nic ztraceno.
Do dalsiho pokusu si nastudujes vsecko potrebne a pujdes uz "naostro", libi se mi Tvuj zodpovedny pristup k pustu (pokora, ta je primo nezbytna):).
Drz se:).


Hodnocení: 0
stř 08.05.2013, 10:36
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 07.05.2013, 22:13
Příspěvky: 5

Reputace: 0
Díky za rady s tím hrncem. První rajče jsem napařoval 12 min a dnes mrkev dokonce 20 minut, takže jsem jedl mrtvoly, no hlavně ta mrkev ležela v žaludku. A nepociťoval jsem žádný přísun energie, teď vím proč. Takže zítra rajče a jen decentně napařit :) jinak jo, z ostravy, teda původně, teď už křivoklát :))


Hodnocení: 0
čtv 09.05.2013, 20:25
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
nonameova píše:
Díky za rady s tím hrncem. První rajče jsem napařoval 12 min a dnes mrkev dokonce 20 minut, takže jsem jedl mrtvoly, no hlavně ta mrkev ležela v žaludku. A nepociťoval jsem žádný přísun energie, teď vím proč. Takže zítra rajče a jen decentně napařit :) jinak jo, z ostravy, teda původně, teď už křivoklát :))

Pořád se člověk učí ;-)
zkus uvidíš...ale nepřejez se ;-)
to krátké napaření má svůj důvod zhlediska živlů , jídlo takto upravené a dopravené do těla v první den návratu je důležité pro dobrý start trávicího systému čaker a orgánu ;-)
je to tu někde už uvedené, ale nevím jestli v tomu vlákně


Hodnocení: 0
čtv 09.05.2013, 21:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 07.05.2013, 22:13
Příspěvky: 5

Reputace: 0
A myslíte, že když už bude zítra řetí den, že už by to šlo syrové? Ať se dostanou teda živiny a energie, když doteď to bylo díky tomu přepaření jen zaplnění žaludku. Jinak více než jedno rajče denně nebo kousek mrkve nedám, tak to netlačím na sílu a čekám, až se ozve hlad


Hodnocení: 0
čtv 09.05.2013, 22:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
V zasade by to slo, ale opatrne, se syrovym se snadno sklouzne k euforce z energie a nasleduje prejezeni, cize s nejvyssi opatrnosti - s durazem na mnozstvi / den.


Hodnocení: 0
čtv 09.05.2013, 22:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Sába píše:
Tělo je třicet let zvyklé jíst minimálně 5x denně, takže snahy zkrouhnout ho takhle razantně vedou k obžerství a večerním atakům ledničky.


Tak se mi podařilo omezit , až zcela vymýtit večerní ataky. :idea:
Dostala se mi do ruky knížka ,,12 Kroků k SYROVÉ STRAVĚ" . A tam mě zaujala informace, že by jsme měli jíst více listové zeleniny. Ale že naše tělo není už dobře schopno tuto listovou zeleninu zpracovat.
A rada zní: listovou zeleninu rozmixovat a k ní přihodit (rozmixovat) pro chuť ještě nějaké ovoce (mě vyhovuje nejvíc banán).
I vyzkoušel jsem a ejhle. Večerní chutě na čokoládu skončily :clapping: . Zřejmě to nebyla chuť na čokoládu, ale zoufalé volání tělíčka po něčem co potřebovalo. :heart:
Nezaručuji, že to bude fungovat všem, ale mohla by to být cesta. :innocent:
Knížku doporučuji přečíst celou. Moc se mi líbila. A libila se mi i videa na http://www.suprememastertv.cz/raw1.php? ... jly_cz.flv .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A možná by mohlo tohle papání pomoct i v návratovce. Možná omezí další ,,choutky" a že tělo dostane co potřebuje.
Dnes začínám trojku.
A po půstu dám první den s pokorou napařenou zeleninku, ale potom vyzkouším zelený mix. :delicacy:
-------------------------------------------------------------------------
Jinak jsem se už dostal do takový fáze jezení ,,zelenýho", že se mě tuhle žena ptala, jestli může posekat celou zahradu a nebo jestli má nechat kousek neposekanej pro mě. :hyper:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
sob 11.05.2013, 10:51
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
ANTONÍN píše:
Jinak jsem se už dostal do takový fáze jezení ,,zelenýho", že se mě tuhle žena ptala, jestli může posekat celou zahradu a nebo jestli má nechat kousek neposekanej pro mě. :hyper:

jéé, Toníku, tak to máš stejné, jako když my přijedeme ke skorotchýni. Taky předem prosím, aby mi nechali něco zeleného na zahradě, už přesně vím, kde co roste, takže mé přání zní: nesekejte za dřevníkem, nalevo od malin a nevytrhávejte ptačinec pod rybízy :happy: , abych měla co jíst :hyper: :hyper: :hyper:


Hodnocení: 0
sob 11.05.2013, 11:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Leni Ty mas to srdce ptacinec Bare spast ? :lol:
Jestli je to co si myslim ze to je (zkusim nafotit) :-) tak tu toho mame priblizne tunu, jsem byl jeste nas.. ehm, nastvanej ze mi to sekacka nebere jak se to plazi smejd po zemi :mrgreen: .
A odstavnujes to, nebo salat mix s bananama ?


Hodnocení: 0
sob 11.05.2013, 12:50
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
odšťavňuju to. Je toho všude spousty, na Barunku se taky dostane. jenže ona to potvora nejí, musím jí to taky odšťavit a naředit vodou 1:1, aby to do sebe dostala. Zrovna dnes měla dopoledne zelenou vodu :mrgreen:
To bych já vůbec nesekala, v zimě je to zelené i když sleze sníh a dá se to krásně odšťavit...určitě to bude to stejné, když se to namotává na sekačku (:-)


Hodnocení: 0
sob 11.05.2013, 13:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Tak vyzkousime, dik za info :-).


Hodnocení: 0
sob 11.05.2013, 14:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: ned 07.10.2012, 15:16
Příspěvky: 25
dosažený půst 21 dnů
Reputace: +1
Přidal bych ještě malou vsuvku na téma banány. :-)

Banány jsou hodně vydatná potravina a navíc jsou sladké. Takže tělo se uspokojí, nasytí a přejdou chutě:).
V knížce Hotel New Hampshire od Johna Irwinga se s nima např. hlavní hrdina ládoval v době, kdy hodně posiloval a potřeboval nabrat nějaká kila :-) .

Akorát, že banány u nás, ani v těhle zeměpisných šířkách, nerostou a tak jsou v nich věci, na které naše těla nejsou zrovna zvyklá. Viz. níže uvedené názory.

Tak např. páter Ferda (člověk obdařený jasnozřivostí) před nima varoval z důvodu. že jsou v nich cizí bakterie a my na ně nemáme správnou obranu.
Další léčitel Pavel „Heřmánek“ Šíma tvrdí, že je v nich bakterie, která poškozuje střeva.
Z hlediska východních přístupů, zabývajících se energiemi (feng shui, makrobiotika) je v tropickém ovoci příliš uvolňující JIN energie.

Určitě by se našly ještě další názory proti nim a jistě i nějaké pro ně, ale že v určité oblasti žijí lidé, zvířata a rostou rostliny, které k sobě patří, to stojí za uvážení. Jak se třeba díváte na tenhle argument?


Hodnocení: 0
pon 13.05.2013, 09:58
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Myslím, že když se banánů nejí moc - max 2-3 kusy denně, tak se s tím tělo vypořádá bez problémů. Horší to asi bude u lidí, kteří se jimi cpou horemdolem. Tam bych problém už viděla...


Hodnocení: 0
pon 13.05.2013, 14:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 07.05.2013, 22:13
Příspěvky: 5

Reputace: 0
Ahojte,
měl bych ještě jeden dotaz, mám za sebou šestý den návratovky po 10 denním půstu. Za celou dobu jsem nedostal na nic chuť, nepocítil extra hlad a po pečlivých prvních třech dnech - napařená zelenina, postupně syrová, jsem dnes schopen sníst jeden pomeranč denně, příp. jedno jablko nebo rajče. Je to v pořádku, nebo bych měl účelově zvyšovat dávky jídla, i když na ně nemám chuť ani hlad.
Díky


Hodnocení: 0
pon 13.05.2013, 22:00
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10.01.2013, 10:51
Příspěvky: 86
vegetarián dosažený půst 14 dnů buddhista
Reputace: +51
Chce to, aby se vyjádřili zkušení půstaři, ale všeobecně se udává - jíst až při pocitu hladu. Tak to tam nervi násilím... ;-)


Hodnocení: 0
úte 14.05.2013, 07:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
nonameova píše:
Ahojte,
měl bych ještě jeden dotaz, mám za sebou šestý den návratovky po 10 denním půstu. Za celou dobu jsem nedostal na nic chuť, nepocítil extra hlad a po pečlivých prvních třech dnech - napařená zelenina, postupně syrová, jsem dnes schopen sníst jeden pomeranč denně, příp. jedno jablko nebo rajče. Je to v pořádku, nebo bych měl účelově zvyšovat dávky jídla, i když na ně nemám chuť ani hlad.
Díky


Jééé , ty se máš. To Ti závidím.
Já mám většinou při návratovce opačný problém. Takový dar, kdy nemusím při návratovce moc jíst je k nezaplacení.
Myslím, že bych to neřešil a jedl až ,,na hlad".
Tělo je moudré naslouchej mu. :clapping: Viz. vědomé jezení (viewtopic.php?f=31&t=180&hilit=v%C4%9Bdom%C3%A9+jezen%C3%AD)

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Naposledy upravil ANTONÍN dne úte 14.05.2013, 08:01, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
úte 14.05.2013, 07:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Dave píše:
Chce to, aby se vyjádřili zkušení půstaři, ale všeobecně se udává - jíst až při pocitu hladu. Tak to tam nervi násilím... ;-)

Tak, proč rvát jídlo násilím když jsou najetý čakry.


+ANTONÍN, +Dave Hodnocení: +2
úte 14.05.2013, 08:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Dnes ráno jsem si dal první den návratovky po 3 denním půstu napařené rajčátka. 4 kusy datlové.
Bohužel se mi je nepodařilo zcela dobře napařit. Tam, kde se v parním hrnci opíraly o keramickou misku ztratily lesk. Ani jsem všechny 4 nesnědl. Už jsem měl prostě dost. (což u mě není zvykem, ale považuji to za pozitivní posun). A nemůžu říct, že mi potom bylo zrovna dobře od žaludku.

Ale píšu to hlavně proto, že mě napadla určitá myšlenka.
Pro živou stravu se doporučuje, upravovat tepelně jídlo do 40-ti stupňů. Možná by za to stálo dát k tomu napařování teploměr (nebo některé puklice ho mají v držadle) a teplotu sledovat. A když dosáhne 40-ti stupňů, tak ubrat. Tím pádem by měl člověk jistotu, že ty správné enzymy nezničí. Přece jen při napařování má pára asi větší teplotu než 40stupňů.
Jsou už na trhu rychlovarné konvice, které ohřejí vodu i na méně, než je bod varu. Jestlipak někdo nevíte o hrnci, který by tohle automaticky ohlídal.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
úte 14.05.2013, 09:42
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Tím ale nic nenapaříš. 40 je skoro to samé, jako když rajče držíš pár minut v ruce (37°C). Při tomto půstovním napařování se zachovají enzymy jen částečně - je to kompromis kdy strava zůstane ještě trochu živá, ale není pro půstaře tak agresivní jak syrová.


Hodnocení: 0
úte 14.05.2013, 09:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
nonameova píše:
Je to v pořádku, nebo bych měl účelově zvyšovat dávky jídla, i když na ně nemám chuť ani hlad.
Díky
Nonejme, mozna bych jeste pro jistotu juknul na vahu a jak se citis energeticky ?
Pokud ok, neres to, pokud leti vaha dolu byl bych ve strehu, pak by to asi nebylo ok, ale neco uplne jinyho.


+ravima Hodnocení: +1
úte 14.05.2013, 10:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 07.05.2013, 22:13
Příspěvky: 5

Reputace: 0
Díky za respondy, co se týče váhy, tak mám dole 10 kg za 14 dní. Z 94 na 84 při výšce 183. Ale energeticky se cítím výtečně, denně běhám a cvičím a síly mám dost, víc než předtím. Dneska (sedmý den návratovky) zas jen pomeranč a odpoledne jsem vyzkoušel krajíc tmavého chleba (nahřátý) s plátkem sýra (20%) a plátkem šunky a můžu se zbláznit jak mě to tlačí v žaludku a střevech....


Hodnocení: 0
úte 14.05.2013, 16:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Potom je to jak rika Petr a pokud vaha dal nepada a energie je dost, netlac to nasilim, neni nejmensi duvod, super:).


Hodnocení: 0
úte 14.05.2013, 18:18
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 596 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz