Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 20:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 596 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Zpráva

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
jak sama víš psychika dělá divy...7 není málo už se začínají dít hlubší precesy v těle ....kdykoliv napiš je tu vždy někdo kdo Tě podpoří... ;-)
a pamatuj že zající se sčítaj až po honu ;-)


Hodnocení: 0
ned 20.11.2016, 12:28
Profil

(Lucy)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: ned 20.11.2016, 10:49
Příspěvky: 4
Bydliště: Plzeň
dosažený půst 1 den
Reputace: +2
Moc děkuju :) Jenom tomu s těma zajícema nějak nerozumím :D

A jinak teda se toho spustilo spoustu - to máš rozhodně pravdu :) , z tý psychiky a těch potlačovanejch a schovanejch věcí. Hlavně k tomu vztahu s jídlem - bylo pro mě vším, do slova i do písmene a byl to útěk pryč z reality, uspokojení. No a teď najednou člověk zjistí, že ono je to 7 dní co nic nestrčil do pusy a tělo funguje ne na sto, ale přijde mi, že na milion procent, jakože uvnitř. Pro mě osobně je to hodně velká věc :) Taky během celýho půstu (až na menší záchvaty paniky, který ale nějak vždycky odezněly a všechno se vyjasnilo), tak se objevil úžasnej vnitřní klid, tendence o tělo pečovat, starat se o něj, dělat věci tak, aby mi dělaly dobře.
Na váhu po svých zkušenostech nelezu, stejně nevím kolik jsem měla před začátkem a asi je mi to jedno, ale úbytek tam znatelnej rozhodně je. Což mi jako vedlejší efekt taky přijde fajn - po těch prášcích jsem i přes sport nabrala přes 10 kilo a to už bylo znát, občas mě to trochu trápilo.

Prostě jsem za tuhle zkušenost s půstem hrozně moc vděčná, rozhodně nebude poslední a mám asi potřebu to sdělit někde, kde je šance, že to někdo pochopí :D :D :D


Hodnocení: 0
ned 20.11.2016, 12:39
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
luciem47 píše:
Moc děkuju :) Jenom tomu s těma zajícema nějak nerozumím :D

A jinak teda se toho spustilo spoustu - to máš rozhodně pravdu :) , z tý psychiky a těch potlačovanejch a schovanejch věcí. Hlavně k tomu vztahu s jídlem - bylo pro mě vším, do slova i do písmene a byl to útěk pryč z reality, uspokojení. No a teď najednou člověk zjistí, že ono je to 7 dní co nic nestrčil do pusy a tělo funguje ne na sto, ale přijde mi, že na milion procent, jakože uvnitř. Pro mě osobně je to hodně velká věc :) Taky během celýho půstu (až na menší záchvaty paniky, který ale nějak vždycky odezněly a všechno se vyjasnilo), tak se objevil úžasnej vnitřní klid, tendence o tělo pečovat, starat se o něj, dělat věci tak, aby mi dělaly dobře.
Na váhu po svých zkušenostech nelezu, stejně nevím kolik jsem měla před začátkem a asi je mi to jedno, ale úbytek tam znatelnej rozhodně je. Což mi jako vedlejší efekt taky přijde fajn - po těch prášcích jsem i přes sport nabrala přes 10 kilo a to už bylo znát, občas mě to trochu trápilo.

Prostě jsem za tuhle zkušenost s půstem hrozně moc vděčná, rozhodně nebude poslední a mám asi potřebu to sdělit někde, kde je šance, že to někdo pochopí :D :D :D


není zač ;-)
pojem zajíci se počítají až pohonu znamená že až dokončíš půst a návrat tak je to teprve ukončení, zatím jsi v půlce procesu ;-)
to znamená, že ačkoliv máš teď správné nastavení, v průběhu se může lehce změnit. :-D
ještě k tomu přidám právě přečtený citát
Jsem zvědav kam pojedeme... řekl pan Duchoň, po té co sedl na koně ;-)

tučně vyznačené ....je prožitek... který se Ti zapíše do duše ;-)
kurzívou...tady spěchej pomalu a s rozvahou...sděluj jen tam kde VÍŠ že budeš mít kladnou odezvu...jedno z pravidel a dost zásadních pro psychiku je bav se o půstu jen s člověkem který už má zkušenost s půstem nebo pokud se Tě někdo zeptá a i tady opatrně se sdílením info..jistě na to jednou narazíš a pak pochopíš čem mluvím...půst je čistě individuální, ale hlavně duchovní záležitost nepatří na veřejná fóra. :-D


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
ned 20.11.2016, 13:56
Profil

(Lucy)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: ned 20.11.2016, 10:49
Příspěvky: 4
Bydliště: Plzeň
dosažený půst 1 den
Reputace: +2
Jo tak :) Toho že jsem v půlce jsem si moc dobře vědomá a neberu to na lehkou váhu, jen se mi líbí, že už teď z toho všeho mám radost. i když to bylo chvilkami trochu těžší.
Každopádně právě proto, že jsem měla potřebu sdílet, vybrala jsem si právě forum k tomu určený kde se to v podstatě ztratí pod částečnou anonymitou a není to nic co by tady nějak vyčnívalo, než to někde vykládat někomu jen tak, i když třeba blízkému.
Dneska jdu na první hrst napařený zeleniny a jsem dost zvědavá, jaký to po tom týdnu bude :)


+ABCD, +ANTONÍN Hodnocení: +2
pon 21.11.2016, 10:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: stř 30.11.2016, 17:57
Příspěvky: 1

Reputace: 0
Ahoj, rozhodla jsem se na začátek pro jednodenni půst a ráda bych pak posoupila dále. Mám poblemy s ledvinami. Původně jsem měla ledvinove kameny ale v nemocnici mi to dost zanedbali a zbyla mi jen malá část prave ledviny. Navíc jsem bývalý epilepik. Prášky uz neberu spoustu let ale čas od času mám záchvaty spoustecem je nedostatek spánku v kombinaci s pitím alkoholu. Poslední dobou mám obrovské problémy s imunitou, min ob měsíc mám buď anginu nebo se o me nemoc alespoň pomousi. Doufám, ze pravidelným držením půstu bych mohla pomoci nejen imunitě ale také bych se mohla cítit psychicky a fizicky lépe. Nevím zda je to možné. Zajímám se o půst už delší dobu a něco jsem si už prostudovala ale zajímal by me názor váš, kteří jste uz půst zkusili a pravidelně využíváte. Děkuji mockrát. Pro doplnění je mi 32 let vážím 66 kilo


Hodnocení: 0
stř 30.11.2016, 18:14
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Bára píše:
Ahoj, rozhodla jsem se na začátek pro jednodenni půst a ráda bych pak posoupila dále. Mám poblemy s ledvinami. Původně jsem měla ledvinove kameny ale v nemocnici mi to dost zanedbali a zbyla mi jen malá část prave ledviny. Navíc jsem bývalý epilepik. Prášky uz neberu spoustu let ale čas od času mám záchvaty spoustecem je nedostatek spánku v kombinaci s pitím alkoholu. Poslední dobou mám obrovské problémy s imunitou, min ob měsíc mám buď anginu nebo se o me nemoc alespoň pomousi. Doufám, ze pravidelným držením půstu bych mohla pomoci nejen imunitě ale také bych se mohla cítit psychicky a fizicky lépe. Nevím zda je to možné. Zajímám se o půst už delší dobu a něco jsem si už prostudovala ale zajímal by me názor váš, kteří jste uz půst zkusili a pravidelně využíváte. Děkuji mockrát. Pro doplnění je mi 32 let vážím 66 kilo


Ahoj a vítej ;-)
takže pro ujasnění, jen kousek pravé ledviny, epileptické záchvaty v kombinaci s pitím alkoholu a slabá imunita.
Jak si na tom s pohybem? a máš invalid důchod nebo chodíš ještě do práce?

Doporučuji pouze jedničky a to dlouhodobě. Dál se uvidí :-)


Hodnocení: 0
stř 30.11.2016, 20:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Doporucuju i spanek - za kazdou cenu !:) .. telo umi hotove zazraky, kdyz jej nechas pres noc pracovat na regeneraci.
(zamysli se, proc doktori kdyz uz jsou v koncich - u spalenin, tezkych urazu a pod. uvadeji telo do umeleho spanku :idea: )

Alkohol zahod zavcas, dokud jeste nejakou ledvinu mas, jinak stejne jako ABCD:).


Hodnocení: 0
čtv 01.12.2016, 01:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Ahoj a vítej. :flower:
Založíme spolu klub, který má část pravé ledviny. :clapping:
S půstama neděláš chybu. Se životosprávou už ano. Každopádně vynechej alkohol, ale taky sůl. Zvláště v návratovce je sůl tabu. A nevím jak Tvoje pravá ledvina, ale moje ledvina na ní reaguje velmi.
Pozor na sůl. Je v mnoha potravinách skrytá. Například pečivo.
A doporučuji založit si na foru deniček. :sun:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+ABCD Hodnocení: +1
čtv 01.12.2016, 08:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: ned 04.02.2018, 19:32
Příspěvky: 10

Reputace: +1
Dobrý večer,
ten ovozel mě trochu mate, často se míchání ovoce a zeleniny zapovídá. Předpokládám, že je to míněno střídání a ovocných(syrových) zeleninových(napařených) dní, je to tak, prosím? Dále jsem kdysi kdesi četl(nemohu najít) o rýži a klíčcích pro první dny návratu, tady se o tom nic nepraví. Proč?
Předem děkuji za zprávu


Hodnocení: 0
ned 04.02.2018, 21:48
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ovoce a zeleninu není vhodné míchat najednou, doporučuje se je střídat - jedno jídlo ovoce, další jídlo zelenina. Zpočátku návratovky nejlépe lehce spařená zelenina, je nestravitelnější. Ovoce přidat až později, na začátek návratovky může být příliš agresivní.


Hodnocení: 0
ned 04.02.2018, 21:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: ned 04.02.2018, 19:32
Příspěvky: 10

Reputace: +1
Děkuji, naprostý souhlas. A ještě co ta rýže, prosím? Stravitelnost dobrá, a prodlužovat dále deficit sacharidů snad není nutné, ne? Po předchozím nedostatku by snad měly jít rovnou kde scházejí, a kde je jich potřeba, ne? V zelenině je jich minimum.
Předem děkuji, je to pro mě "horké téma".


Hodnocení: 0
pon 05.02.2018, 00:40
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Podle toho jak byl dlouhý půst. Ale jako první jídlo rýže určitě ne, to by bylo tak na zalepení střev. Např. po 10 dnech hladovění by rýže mohla být druhý nebo třetí den, ale stejně raději kombinovat např. s dušenými oloupanými rajčaty a ne samotnou, protože sama o sobě dost váže vodu a je až moc "sacharidová". A ne s máslem jak se někde doporučuje, to by byla dost velká zátěž. Ale i tak raději rýži v návratovce moc ne - vařená rýže jsou rychlé sacharidy, rychle stoupne inzulin a příliš se pak rozjedou chutě.


Hodnocení: 0
pon 05.02.2018, 00:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: ned 04.02.2018, 19:32
Příspěvky: 10

Reputace: +1
Jde o 14 dní o čajích a vodě s občasnou citronovou šťávou. Rýži tedy až koncem týdne a se zeleninou, což je ostatně výborné i normálně. Jen ta kapka olivového oleje sem teď nepatří.
Mnohokrát děkuji za promptní feedback.
Jen ještě na závěr-existují někde dostupné prameny, popisující, jak tyto věci praktikovali jogíni? To ale poravdu nespěchá.


+Panda Hodnocení: +1
pon 05.02.2018, 01:11
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jogínský půst znamená, že jeden den v týdnu je postní, ten den se pouze medituje, pije jen voda a večer se zakončí večeří. Omezení stravy po půstu se řešit nemusí, protože jogínské jídlo je běžně střídmé a spíš vegetariánské. Něco málo k tomu popisuje i Paramhansa Jógánanda v knize Životopis jógina.

Olivový olej je sice stravitelnější než máslo nebo sádlo, ale i tak raději moc ne (a určitě ne zpočátku). Tělo si ale stejně řekne samo a po půstu ani nebývá chuť na tučné věci, spíš je chuť hlavně na syrovou zeleninu. 14 dnů půstu už člověka dobře překlopí v dosavadních zvycích, směrem k čistější stravě.


Hodnocení: 0
pon 05.02.2018, 08:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: ned 04.02.2018, 19:32
Příspěvky: 10

Reputace: +1
Aha, myslel jsem, že návraty tam v nějakých souvislostech (delší aktivity bez potravy) řešeny jsou, ale jsou to asi velmi specifické případy speciálně připravených lidí..
Já vím, že je na to speciální vlákno o návratovkách, ale tohle jsem tam nenašel: Kdy je vhodné zařadit plodiny s vysokým obsahem bílkovin?
Předem děkuji


Hodnocení: 0
pon 05.02.2018, 14:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: ned 04.02.2018, 19:32
Příspěvky: 10

Reputace: +1
PS: Ještě jsem zapomněl-neochucené jogurty jistě později už kvůli cukru, takže rámcově kdy, prosím?


Hodnocení: 0
pon 05.02.2018, 14:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: pát 30.08.2019, 00:24
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Zdravím ve spolek, našel jsem toto forum již dříve a mám půst pročtený od Partykové po PM. Jsem první den v návratovce po osmadvacítce a nedělám s tím moc štráchy.
Je to můj první půst, avšak jsem poměrně ukázněný. A ani hlad, ani chutě mi nedělají vůbec žádné problémy. Chodil jsem dokonce záměrně trénovat do krámu prohlížet zboží a chytat vůně. Nic se nedělo. Akorát sem tam nepatrně zvýšené slinění. Ale opravdu nepatrně.
Dokonce ani dneska během přípravy prvního jídla se nic nedělo, ani během něj.
Vím, že se takhle dlouhý půst nemá dělat hned na začátku a že je je dobrý prvně "výcvik". To už jsem ale já a šel jsem do toho s vědomím všemožných rizik. Upřímně řečeno, měla to být původně jedenadvacítka, pak jsem si ale dal týden navíc. Poslední tři- čtyři dny byly krušné, hlavě tedy psychika. Ale teď už je to všechno za mnou.
Dneska ( 29.8.) mám první jídlo za sebou, bylo to rajský, kapusta, petržel naťová a kořenová, mrkvička, římský salát. Prostě takový mix spařené zeleniny, ať si to ten dole přebere. Protože se cítím poněkud přejedený, vytanula mi na mysli jedna otázka, která se tady přetřásá několikrát. Jednou je to hrst jedné dlaně, pak dvou dlaní, pak sevřená pěst... aby se v tom pra*e vyznalo. :-P
Ta otázka je HRST.
Totiž. Nenašel jsem nikde konečný a závazný verdikt, přesto, že tato otázka je dosti kruciální. A ještě tedy navíc. Hrst čerstvé anebo napařené zeleniny?
Totiž daný vizuální (přesněji asi zdánlivý) objem zeleniny se po spaření mnohdy rapidně mění (např. čerstvý načechraný salát ze kterého je po spaření placatá troska), mnohdy zůstává stejný (např. mrkev, která objem drží stále stejný.).
Takže: když si odměřím HRST (ať již jakoukoli, anebo misku) např. římského salátu, tak po spaření mám cosi o objemu ne větším, co kozí bobek.
Zvažuji, že nejmoudřejší by bylo tuto HRST definovat v gramech a to dosud neupravené, syrové zeleniny. A bylo by pořešeno jednou pro vždy. Ujmete se toho třeba někdo ze zkušených? Na všechna místa, kde se uvádí jiná, neúplná nebo chybná definice by pak ale bylo bezpodmínečně nutné dát odkaz na tuto konečnou definici.

A dále. Na jednom, jediném místě kdesi zde na foru jsem se dočetl důvod, proč se NESMÍ SOLIT během návratovky. NIKDE JINDE JSEM SE TO NEDOČETL !!!
V zájmu ochrany zdraví čtenářů, procházejících toto téma, bych navrhoval, aby tento důvod byl někde vystaven velkým, tučným písmem. Protože předpokládám, že drtivá skupina příchozích, kteří hledají informace si této zcela zapadlé poznámky prostě nevšimne a někteří z nich si prostě začnou v návratovce solit.
Důvod? Ten se dočtete všude. "V návratovce můžete jíst v podstatě vše, avšak tím se ztrácí její (léčebný) efekt". O soli a ledvinách nikde ani zmínka.
To, že se na jiných místech uvádí, že se v návratovce nesolí, to přece není žádné varování! Takže i tady by to chtělo věc upravit na pravou míru.
Pokud to tedy s těmi ledvinami a solí není kec, anebo pověra.
Jinak bych to připodobnil k hypotetickému chození okolo Muchomůrky Zelené, aniž by bylo vyřčeno velké varování, že je smrtelně jedovatá, s tím, že by se pouze uvádělo, že tato houba se nejí. Že vám ale zhuntuje ledviny tak, že máte velkou šanci, že to s velkou pravděpodobností nepřežijete, o tom by se taktně pomlčelo.

Potom mě trápí ještě jedna otázka.
V čase půstu jsem zakvasil poměrně značné kvantum zeleniny a fazolí. Nikde jsem ale nenašel, odkdy mohu tyto pochutiny v návratovce konzumovat. Počítám, že to bude sakra dobrá pecka pro obnovení mikrobiomu ve střevech. Obzvláště tedy ty fazole voní tak pekelně, že se mi mírně zrychluje tep, když si na ně pomyslím.

A ještě jedna, pro vás možná zajímavá záležitost, co se mi stala.
Večer před zahájením půstu jsem začal mít jakási duševní pnutí, orgasmus se prostě začal stavět na zadní, stálo před ním něco úplně neznámé...
Do půstu jsem totiž šel naprosto "z voleje", rozhodnutí padlo několik dnů předtím.
Takže jsem použil následující manipulaci. Udělal jsem sám se sebou smlouvu, že ten půst budu držet jen tak dlouho, jak to prostě jen budu zvládat. Hlava se v tu chvíli vyčistila a potom již šlo vše jako na drátku.


Hodnocení: 0
pát 30.08.2019, 01:20
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Tyhle dotazy jsou přesně ten důvod, proč se důrazně doporučuje začínat krátkými půsty a postupně získávat zkušenosti. Při 28-denním půstu by takové dotazy už neměly padat. Tím hodně riskuješ zdraví, protože hrozí že uděláš vážnou chybu. Neexistují všeobecně platné návody, protože každý člověk reaguje trochu jinak. Existují jen doporučení a každý si musí u sebe vypozorovat jak jeho tělo reaguje a co by měl a neměl dělat.

Sůl je jedno z nejzákladnějších doporučení při půstech, všude opakované. Na to půstař i brzy přijde sám praxí, že když v návratovce trochu přisolí (i skrytá sůl v potravinách), tak bude mít otoky kvůli nenastartovaným ledvinám.

Do žaludku se běžně vejde množství jídla odpovídající asi tak velikosti pěsti. A to je asi tak množství které se vejde do dvou dlaní (hrst). Přibližně. Na začátku návratovky spíš míň, trávicí systém je ještě ospalý a tak i z toho může mít pocit přeplnění. Mělo by se jednat spíš o zeleninu už ve zpracované formě, ale všechno musí být s rozumem - mísa hlávkového salátu spařená na hrst břečky zřejmě nebude tou správnou formou.

Spařování - zelenina by neměla být úplně spařená, aby z ní bylo bláto. Jedná se o lehké spaření. S úplně syrovou zeleninou může mít trávicí systém na začátku návratovky potíž, ale úplně uvařená či spařená zelenina je už mrtvá strava. Zelenina by měla být jen tak spařená, aby jen ztratila lesk, ale ne aby změkla do kaše. Ale na to je nejlepší také praxe - příliš syrová zelenina je cítit jako těžká na žaludek, ale příliš uvařená je zas zatěžující (příznak zatížení - ospalost, únava, ztráta energie).

Zvládnout správně fázi hladovění je sice těžké, ale zvládnout fázi návratovky je ještě těžší. K tomu je také potřebná výuka praxí. Typický špatný případ je, kdy nezkušený půstař zvládne fázi hladovění s vypětím všech sil ("dám to!"), ale na návratovku mu už pak nezbude energie. Což skončí tím, že se v návratovce přejí a katastrofa je na cestě. Přejídání obvykle nenastává na začátku návratovky, spíš až trochu později. Ale i tak je nebezpečné. Teď ještě je trávicí systém ospalý a tak je ještě v pohodě jíst malé porce. Během pár dnů se trávení víc rozjede a může pak přijít "vlčí hlad", kdy člověk najednou dostane touhu sníst vše nač přijde. Kromě toho, že se tím ruší účinek půstu, tak tento stav může být i životu nebezpečný, protože organismus nemusí zvládnout tak velký nápor jídla.


Hodnocení: 0
pát 30.08.2019, 10:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: pát 30.08.2019, 00:24
Příspěvky: 2

Reputace: 0
O.K. díky za odpověď, i když ne zcela vyčerpávající.
Na vlčí hlad jsem připravený a zvládnu ho. S tím bych neměl mít větší problémy.Cítím se fajn, vše je v pořádku. Zatím.


Hodnocení: 0
pát 30.08.2019, 11:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: čtv 17.08.2017, 16:57
Příspěvky: 6

Reputace: 0
Ahoj borci... takže po 21denním pustu stačí držet návratovku taky 21 dnů a to denně třeba na jedné porci zeleniny nebo ovoce které si dám do zavřené dlaně ano?


Hodnocení: 0
pon 03.02.2020, 12:33
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jo jo, tak nějak.


Hodnocení: 0
pon 03.02.2020, 12:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: čtv 17.08.2017, 16:57
Příspěvky: 6

Reputace: 0
Moc děkuji..a jak je to s pitím??? Pořád se držet čisté vody nebo mužu i nějaké čaje které podpoří očistu?


Hodnocení: 0
pon 03.02.2020, 12:39
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Začátek návratovky (prvních pár dnů) raději bez čajů, o vodě, organismus by z počátku mohl být na ně až moc citlivý.


Hodnocení: 0
pon 03.02.2020, 12:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: čtv 17.08.2017, 16:57
Příspěvky: 6

Reputace: 0
OK provedu.... a Děkuji


Hodnocení: 0
pon 03.02.2020, 12:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: čtv 17.08.2017, 16:57
Příspěvky: 6

Reputace: 0
Včera jsem v parnim hrnci napařoval červenou papriku a ta chut..to je prostě bomba....Před půstem mi paprika nikdy moc nejela ale ted je nepopsatelně dobrá...


Hodnocení: 0
úte 04.02.2020, 05:14
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jo jednu dobu jsem půstoval jen kvůli tomu požitku z prvního jídla. :-D


Hodnocení: 0
úte 04.02.2020, 11:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 596 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz