Breatharián.eu
http://www.breatharian.eu/forum/

cervik1980
http://www.breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f=3&t=552
Stránka 1 z 4

Autor:  cervik1980 [ pon 16.11.2015, 10:03 ]
Předmět příspěvku:  cervik1980

Zdravim, chcel by som sa spýtať, či máte niekto skúsenosť s bezproblémovým priebehom pôstu. Žiadny pocit hladu alebo prázdnoty, žiadne bolesti hlavy ani nič podobné, jediný problém je nižší tlak ale to je dlhodobejšie. V návratovke, prvé jedlo rajčina a po nej žiadne pocity hladu ani na druhý deň a skôr pocit akoby žiaden pôst ani nebol. Mohol by som kludne pokračovať v nejedení bez nejakých problémov. Návrat je len z dôvodu užívania liekov, ktoré postupne vyraďujem, preto som ani neskúšal dlhší pôst ako trojdňový. Na jedlo sa musím skôr presviedčať ako by som mal hlad, ktorý nepociťujem už dlhú dobu. Po zaradení obyčajnej stravy cítim skôr úbytok energie. Mám aj trošku obavy z dlhšieho pôstu pri mojich parametroch 180/65

Autor:  Petr [ pon 16.11.2015, 16:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Úbytek energie je když máš momentálně víc jídla než je tělo schopné pojmout. Pokud je to jen krátkodobě tak v pořádku.

Autor:  cervik1980 [ pon 16.11.2015, 20:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

ide o to, že po troch dňoch som nemal pocit potreby končiť pôst, len hlava mi nahovárala, že kvôli liekom treba a ešte to , že telo som pred pôstom pripravil psychicky na tri dni, tak som to nechcel meniť, ten svoj prvotný zámer. Ale necítil som to tak, že som nútený skončiť kvôli hladu alebo problémom. Snažím sa pôstamy vyriešiť problém s rosypanými plúcami, keď to doktori nevedia vyriešiť a nedávali šancu na vyliečenie len na dožitie s liekmi a kyslíkovým prístrojom. Za tých pár krátkych pôstov vidím veľký pokrok vo svojom stave.
Pôst neberiem ako odriekanie si niečoho ale ako možnosť dať telu šancu na oddych a regeneráciu.Neberiem ho ako hladovku ale ako prepnutie na iný druh výživy, na čo aj telo v meditácii pred pôstom pripravujem.

Autor:  Panda [ pon 16.11.2015, 20:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Co jsem tak pozoroval, tak nejsnazší půst se zdál být při zdravotních problémech (např. při nachlazení), kdy si tělo vyžaduje půst pro usnadnění léčby.

Autor:  cervik1980 [ pon 16.11.2015, 20:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

ahá, tak vďaka , trošku mi to osvetlilo ten bezproblémový priebeh, to ma ani nenapadlo, že by to mohlo byť tým, že to telo vyžaduje. Cítil som sa ako ryba vo vode keď som nejedol

Autor:  Petr [ pon 16.11.2015, 21:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Ano Panda má pravdu, při nemoci tělo samo přepíná na vnitřní výživu do režimu půst a ten je velmi snadný. Ovšem po třech dnech nemá hlad ani zdravý člověk, dojde k vypnutí žaludku.

Autor:  cervik1980 [ pon 16.11.2015, 22:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

budem pokračovať jedničkami a trojkami a budúci rok skúsim dlhší, veď náhliť sa nemám kde.

Autor:  cervik1980 [ pát 27.11.2015, 19:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Zdravím. Po pár pôstoch badám na sebe veľké zmeny v zdravotnom stave, ukľudnilo sa dýchanie, znížil tep, okysličenie vypadá byť lepšie, stavy úzkosti a depresie miznú, tak celkovo sa cítim lepšie. V pondelok idem na kontrolu k lekárovi tak tam sa ukáže či došlo aj k reálnemu polepšeniu alebo je to len pocitové. Celkovo hodnotím pôst veľmi pozitívne a pripravujem sa na dlhší. Som zvedavý na reakciu doktorky na môj stav, lebo pocitovo je to super a ak to tak bude aj pri meraniach, tak sa liečim z nevyliečitelného. Aj keď podľa mňa neexistuje nevyliečitelná choroba, to ju len lekári nevedia vyliečiť. Po kontrole pridám info.

Autor:  ANTONÍN [ sob 28.11.2015, 17:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Lékaře rozděluji na osvícené a na zaryté obhajovače klasické medicíny.
Osvícení přijmou jakoukoli alternativu, která Ti pomůže. Ti druzí naopak.
Názory těch druhých jen vyslechnu a někdy ani to ne.

Takže pokud bys měl lékaře druhého typu, z jejich názorů si příliš nedělej.

Autor:  Cef [ ned 29.11.2015, 00:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Toniku, me kdyz muj novy (osviceny, nastesti) videl jak jsem relativne v pohode a vysmaty uz pri kolikate navsteve a citim se skvele tak prohlasil :
"Nakonec .. lecime Vas a ne CRP markery". (mam trvale mirne zvysene, nevadi mi, ziju s nima v symbioze a hlavne v pohode):).

Autor:  ANTONÍN [ pon 30.11.2015, 13:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Inu co dodat. :-D
Ostatně vždycky je co zlepšovat ...
Znáš Etikoterapii.
Jen pro inspiraci etikoterapie.com

Autor:  Cef [ pon 30.11.2015, 16:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Tak jasne ze rezervy tu jeste jsou :D) .

Autor:  cervik1980 [ pon 30.11.2015, 17:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Takže, po kontrole, výsledky aj reálne lepšie, nielen pocitovo. Nádych o 15% lepší, saturácia poskočila z 85% na 90%, tep padol zo 110-115 na 78 doktorka dvakrát merala a na kontrolu nie o pol roka ako klasicky ale o dva týždne. Už sa teším na piatok a na ďalší pôst.

Autor:  ANTONÍN [ pon 30.11.2015, 17:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Pokud by jsme neměli rezervy, tak by nemělo smysl tady být ... :mrgreen:

Autor:  cervik1980 [ sob 05.12.2015, 17:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Zdravím. Tak som nevydržal do budúceho roka, dnes mám tretí deň naplánovanej sedmičky, tak uvidím, či ju dotiahnem ale zatial priebeh úplne bez komplikácií. Nemám ani pocit stiahnutého brucha ako pri prvej trojke ani také závrate z nízkeho tlaku. Celkovo pocit výborný, asi som sa stal závislákom na pôstoch

Autor:  Cef [ ned 06.12.2015, 08:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

No vida .. tak to hlavne ted nejak neprezen, vseho moc skodi, hlavne davej 100% ukazkove navratovky:).

Autor:  cervik1980 [ ned 06.12.2015, 12:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Mám preštudovane celé pust.cz aj toto fórum a s prejedaním problém nemám, hlad nepociťujem už niekoľko rokov a jedávam skôr preto že prevláda názor na jedlo, že treba jesť veľa a často. Ako som ubral porcie aj množstvo, cítim sa lepšie a úplne som stratil chuť na mäso, nejak som začal premýšlať nad chovanými zvieratami.Jediná vec, čo ma štve, že nemám destilku ale naša voda na tom nevyzerá tak zle, zatiaľ neboli žiadne problémy. Po štyroch rokoch konečne nastala zmena k lepšiemu a dúfam, že to pôjde takto ďalej a aj do nejakej práce sa dostanem. Lekári ma odpísali ale nikdy som neprijal ich názor, že je to nezvratné a teraz sa dostavujú prvé výsledky môjho presvedčenia, že telo sa dokáže zregenerovať samo. Po návratovke mám ďalšiu kontrolu , tak som zvedavý na výsledky, info pridám

Autor:  Cef [ ned 06.12.2015, 14:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

To je pocit, vid ? Dojit sam ke zjisteni, ze ne lekari, ale JENOM TY SAM jsi panem ve svym vlastnim tele:))).
Drzim persti, jsem na ne nedal pred 10 roky a ziju jim tak nejak navzdory, hehe, nemaji to nektery radi, ale co uz:) ..
Neee, si delam prdel, ale vule k ziti je naprosty zaklad, nez se zhroutit pod diagnozama a rezignovat na svy zdravi je lepsi zkusit napred vsecko mozny:)

Co muzes ztratit, muze byt hur, kdyz se snazis neco zlepsit a uzivas pri tom techniky stare jako lidstvo samo ? Bobost, ze jo ..
Nejhorsi je byt stary a s nadvahou a narikat po vsech moznych "specialistech" (s oteklyma nohama co me neunesou) jak se my telo postupne kompletne hrouti ..
Se drz cerve :ok: :D).

Autor:  cervik1980 [ ned 06.12.2015, 17:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

díky moc, snažili sa ma ukecať na transplantáciu plúc , že nech nestrácam čas kým mám ešte ostatné orgány v poriadku ale to som hneď odmietol lebo transplantácia je vzdatie sa nádeje na uzdravenie, keď ich raz vyrežú už nieje cesta späť len doživotne ničiť svoju imunitu. Po tomto rozhodnutí sa ma spýtala prednostka kliniky aj s primárom, že ako si predstavujem v mojom stave fungovať a ako sa chcem liečiť. Na to som odpovedal, že vodou, dobrým jedlom a cvičením. Potriasla mi rukou a pochybovačne popriala veľa úspechov. Dva dni nato ma prepustili s tým, že niesú rehabilitačné centrum. To bolo vlani na jar, vtedy som ešte nemal ani tušenie o pôstoch. Až pred zhruba dvomi mesiacmy som na nete videl film s monfortom a jasmuheen a ma to zaujalo, tak som začal pátrať a dostal som sa sem a na pust.cz a vnútorne som cítil, že by to mohla byť moja cesta. Uvedomil som si, že asi najväčšou príčinou mojej choroby bola nespokojnosť so svojím životom a smútok z toho , že to nedokážem zmeniť. Rok po návrate z nemocnice som mal úplnú zmenu života, presťahoval som sa preč od všetkých, zvolnil tempo, viacmenej som samostatná jednotka a žijem si svoj život podľa seba. Na plnom invalidnom mám na všetko čas, minimum stresu a aj to prináša svoje ovocie. Nikto ma s ničím neobmedzuje, peňazí je tak akurát na prežitie ale som spokojnejší ako kedykoľvek predtým.

Autor:  Cef [ ned 06.12.2015, 19:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Cervicku ani netusis jak je nas pribeh podobny, vcetne toho zvolneni v praci apod. .. a zacalo to taky tim, ze jsem zdrhnul z plicniho oddeleni pred deseti roky pote, co mi doktorka oznamila, ze mam inoperabilni karcinom velikosti detske hlavy mezi levou plici a srdcem.
Ejeeeej, kde je mu dneska konec :) .. a nejvetsi prdel je, ze dodnes (vcetne me) nikdo nevi co to bylo, zmizelo to po 2x21 pustech (+ nekolik cyklu chemo na uplne jinou diagnozu, pak pro "jistotu" jeste 40) a proste je to od te doby fuc:).

Prestoze do toho asi 3 x rypali, brali i biopsii v narkoze z te "postizene" plice z nekolika mist naraz, dodnes stejne nevi co to je.
Prdel co ?
A dal to nezkoumam, mam z jejich pohledu mozna "nestandartni" IS, ale neresim to, nejak si porad ziju a koukam abych zil, nerypam se nijak v markerech, jestli zapadam do tech prumernych, nebo jak moc vybocuju z lajny:).
Kazdy clovek ma nejaky svuj kriz, casem se ukaze proc jsi to vsecko absolvoval a co ti to melo dat, pred cim horsim Te to melo uchranit (mozna Ti neco dochazi uz ted jak to tak ctu .. ze hmota neni uplne vsecko atd.):).

Btw. Never tomu ze Te na pust.cz apod. zavedla nejaka podivna "nahoda", me to tam zavedlo nekdy koncem r.2005, informace jsem teda mel uz nejake predem, cca pul roku na to mi zacaly vsemozne zdravotni potize (hodne cigaret, kafe, nekoncici stresy v praci, vnitrni neklid vseho druhu jak popisujes, atd. .. typicky konzument zumpy, ukazkovy produkt "noveho prostredi" :))).
K te transplantaci - asi je to brutalni rozhodovani .. nicmene s potlacenym IS se porad bat vylezt z baraku, ze chytis rymu, myslim zadna slava zivot co ?
Nevim, nebyl jsem v te situaci, resil jsem tehdy podobnou, ale o dost jinou .. mozna mam taky zkreslenou informaci o transplantacich vseho druhu ..

Autor:  cervik1980 [ pon 07.12.2015, 09:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

dochádza mi , že základom zdravia je spokojnosť a vnútorná rovnováha, pokial je človek s niečim hodne nespokojný mal by to čím skôr riešiť a nebáť sa zmeny lebo keď to človek potláča tak sa to postupne začína odrážať v ďalšom živote až to prehupne do zdravotných problémov. U mňa to prerastalo postupne asi osem rokov a posledné štyri boli úplná katastrofa s vyvrcholením vyrieknutie ortielu nado mnou. Emfyzém pľúc štvrtého stupňa, s nálepkou nevyliečitelné a prežívaním štatisticky ako agresívna rakovina pľúc, v lepšom prípade mi dái 5-6rokov. Vypočul som si to ale nikdy som sa s tým nestotožnil a doslova som sa odplazil z nemocnice, prejsť 20 metrov v kuse bolo utrpenie pre 50 kilovú trosku v plienkach, čo som bol taký zoslabnutý. Teraz bývam sám ďaleko od všetkých s minimom pomoci, kyslíkový koncentrátor stojí v kúte zapadaný prachom. Dnešným problémom je stres, smútok, nespokojnosť s nemohúcnosťou niečo s tým urobiť. A pritom stačí len nabrať odvahu a prekonať strach čo vyvolávajú autority.

Autor:  GreenApple [ pon 07.12.2015, 12:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Cef a cervik1980 chcem aby ste vedeli, ze pre mna ste frajeri a to tu vobec nejde o nejake lego :) Postavit sa tomu brutalnemu natlakovo-manipulacnemu systemu to chce kuraz, najst zase svoju silu, vieru, byt sam sebou a nenechat sa rozvyklat a este byt vzorom pre ostatnych. :ok:

Co sa tyka pluc a dychu po poste som som mal tak hlboky a pokojny dych ako nikdy v zivote a to som docela aktivne a zavodne sportoval. Ciste dutiny, vzduch akoby sa prehanal hlavou, hlboky nadych a vydrz ako nikdy predtym.

Drzim palec

Autor:  jao [ pon 07.12.2015, 14:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Podvedomie každého človeka má tie správne informácie. A teda záleží na tom, či prevládne srdce, alebo rozum. Rád čítam príspevky ľudí, ktorí to riešia hlavne srdcom a prenášajú múdrosť podvedomia do reality.
Červík, rád by som Ťa mal za suseda.

Autor:  Petr [ pon 07.12.2015, 17:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

cervik1980 píše:
dochádza mi , že základom zdravia je spokojnosť a vnútorná rovnováha, pokial je človek s niečim hodne nespokojný mal by to čím skôr riešiť a nebáť sa zmeny lebo keď to človek potláča tak sa to postupne začína odrážať v ďalšom živote až to prehupne do zdravotných problémov.

Příčinou nemoci je jídlo v kombinaci s vnitřní nerovnováhou. Pokud je vnitřní nerovnováha taková že způsobila pokles energie, a snažím se energii dohánět jídlem, nemoc se dostaví zcela jistě. Mnohem dříve než v dalším životě.
Tedy je třeba jíst pokud je tělo v rovnováze a mohu se v klidu najíst. Pokud v rovnováze není, stačí počkat až bude.

Autor:  cervik1980 [ pon 07.12.2015, 18:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

nebol som jedák , ktorý niečo doháňa jedlom skôr naopak, jedlu som moc neubližoval ale tá vnútorná nerovnováha bola podstatná, žil som svoj život nie podľa seba ale podľa diktátu druhých a stále som dúfal, že sa to nejak spraví. Ale jedlo dnešnej doby je sviňa, niekedy keď čítam zloženie tak mám pocit, že sa ma chcú zbaviť, všetko sa vyrába aby boli čo najnižšie náklady a na zdravie sa kašle. A ludia v biede sa utiekajú k tomu najlacnejšiemu svinstvu, je to až do plaču kam sme dospeli.

Autor:  Petr [ pon 07.12.2015, 18:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Cervik jak píšeš, není třeba se ani přejídat, aby sis jídlem ve stresu poškodil zdraví. A není ani tak podstatné složení a kvalita stravy, jako tělesná rovnováha a duševní pohoda při jídle. Tedy asi tak, jedno a totéž jídlo může být jak jedem tak i lékem v závislosti na duševním stavu. Tedy jím co mi chutná a když si to můžu v klidu vychutnat. ;-)
Ať se daří, držím palce. ;-)

Autor:  Cef [ pon 07.12.2015, 18:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Taky :).

Autor:  cervik1980 [ pon 07.12.2015, 19:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Momentálne som celkom dobre zásobovaný z domácej farmy takže som vysmiaty, jedlo si vychutnávam v maximálnej pohode tak nejak celkovo som teraz spokojný s priebehom života, uvidíme čo prinesie čas. A teraz momentálne si vychutnávam piaty deň zo sedmičky , tak cvičím a odpočívam, k tomu prehováranie k svojmu telu a uvedomovanie si prijímania božej energie(prány), ktorá zabezpečuje výživu počas regenerácie a očisty. Akurát ma trochu hnevá že málo spávam tak tri hodiny ale nieje to nejak nepríjemné len nudné, keď človek nemá v noci čo robiť.

Autor:  Cef [ pon 07.12.2015, 19:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

Protoze telu neni behem pustu odcerpavana energie zpracovanim jidla na energii, mas tudiz i snizenou potrebu regenerace spankem, je to jednoducha umera, staci Ti jej min :-).
Proto se vetsina pustaru "nudi" a pousti se do uklidu vne sebe, to je znamy a rozsireny efekt pustu:).
A taky je znamo, ze se to prenasi do nitra cloveka - uklidis vne, posklada se Ti to i uvnitr v hlave, je to vsecko propojene - hmota, duse, a duch co ozivuje vse zive ve Vesmiru:).

Autor:  Panda [ pon 07.12.2015, 19:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: cervik1980

cervik1980 píše:
nebol som jedák , ktorý niečo doháňa jedlom...
Co není může být. Jídlo je droga a snadno se spadne do závislosti.

Stránka 1 z 4 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/