Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 20:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Konečne som dospel do bodu vo svojom živote, kedy som pochopil, že starať sa o svoje zdravie je na mne a nie ju hlúpo a lenivo strčiť do rúk cudzím, aj keď vzdelaných osobám.
Tak som začal svoju prvú trojku. Dôvodom je vysoká nadváha, chcem doraziť chronickú boreliozu a zvýšiť si to svoje duchovno. Pred dvomi rokmi kvôli borelioze to už vyzeralo na invalidný vozík. Začal som sa liečiť bez lekárov a ich liekov alternatívne a do pol roka sa dal doporiadku. Prekvapilo ma hlavne, že návratom k ozajstnému zdraviu sa mi začala meniť aj povaha, správanie. Z osoby plne ovládanej egom som začal tento matrix vidieť z úplne opačnej strany. Začali mi prichádzať informácie, ktoré boli predtým veľmi ďaľeko a dobre skryté. Teraz mi to už dáva zmysel a pár vecí som pochopil. Takže by som bol rád, keby pôstami sa to ešte viac posunulo ďaľej.

Keďže s jednotkami som intuitívne začal už pred mnohými rokmi, aj keď nevyznávam žiadnu oficiálnu vieru, priebeh trojky bol úplne bez problémov.
Žena všetky moje "úlety" celkom akceptuje a po otázke "pokračuješ ?" sa v kuchyni zariadila iba na stravu pre jednu osobu. (Deti sú odcestované na prázdninách). Dokonca chcela jesť v inej miestnosti, aby ma neprovokovala.
To som odmietol a vôbec mi nerobilo problém sa pozerať na to ako je. Jediný problém som mal s tým, že človek má už automatické návyky čo sa týka stravy. Na stole boli dve žemle a ráno som automaticky išiel po nich. Otváranie ladničky bolo tiež bezmyšlienkové, tak ako cesta ku kávovaru. Našťastie som všetkému odolal.
Zajtra začínam návratovku. Prečítal som si o tom pomerne dosť, takže pokaziť by som ju nechcel a čakajú ma tri dni na zel-ovoci. Prvý deň začnem na naparenej zelenine, ale aj tak sa spýtam, či to naparovanie (aj keď len pri trojke) je nutné v ďaľšie dni, alebo už stačí v surovom stave.
Aj keď by som vedel pokračovať ďalej v pôste, energie dostatok, problémy žiadne, radšej si chcem vyskúšať natrénovať tú návratovku. Tie pokazené návratovky ma dosť vystrašili :) Je super, že sa tu zišli tak skvelí ľudia, ktorí sem prispievajú cennými radami. Asi to je pravda, že v zdravom tele je zdravý duch. Ďakujem.


+Panda Hodnocení: +1
stř 23.07.2014, 11:09
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Po trojce je lepší ty další dny syrová zelenina. Je "živější" a trávení je už naběhlé aby ji zvládalo.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
stř 23.07.2014, 14:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Som v druhom dni návratovky. Prvý deň bola naparená paradajka a okolo 18:00 som si dal kaleráb (kedlubna). Mrkva chytila čierne bodky, tak som ju nahradil tým kalerábom. Bola to asi chyba. Začal ma zdúvať a mierne ma bolelo brucho. Horšie je, že ma od včera trápi bolesť chrba v spodnej časti. Je to taká tupá, ale zvládnuteľná bolesť. Je možné, že spirochéty zatrúbili na poplach a nastalo veľké sťahovanie. Dnes ráno jedna väčšia uhorka a paradajka, to by mohlo stačiť. Večer sa teším na pár darovaných černíc. Úbytok váhy cca 7 kg.

Pred ďaľším pôstom musím znovu oprášiť Pránájámu - dýchanie. Viem, že som počas pôstu špatne dýchal a teda mal málo kyslíku (prány ?). Žiaľ, pracové problémy.
Ďaľšiu vec som zanedbal a to očistu zažívacieho traktu. Nabudúce si musím pred pôstom urobiť šankprakšalánu.

Už sa teším na ďaľšiu trojku.


Hodnocení: 0
pát 25.07.2014, 10:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
V prvý deň návratovky jedna paradajka, mrkvička a petržleník.
Dal som si misku pred seba a dve minúty na to pozeral.
Zachvíľu som slintal ako bernardín. :delicacy:
Počas pôstu stále grganie vzduchu. Tak isto aj v prvý deň návratovky.


Hodnocení: 0
úte 12.08.2014, 12:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Tak. A máme doma šťeňa. A už sa nemôžem na nič vyhovárať. Denne chodíme do lesa na prechádzky a je to super.


Hodnocení: 0
pon 27.10.2014, 22:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Z plánovanej sedmičky je dnes šiesty deň pôstu. Druhý deň som mal sen, že som jedol plnú misu muesli s čokoládou. Ako som si dal pár lyžičiek, tak som si začal robiť výčitky, že som jedol počas pôstu. Na to som sa zobudil. Ako som znovu zaspal, zas som jedol chlieb s maslom. A zase tie výčitky v sne. :) Asi sa červíky dožadovali jedla, tak mi robili zle. Od tretieho dňa do piateho bolesti brucha, a potom bolesti bedrových kĺbov. Skryté spirochéty ? Inak bez problémov, len destilka sa mi pomaly obpila. Ale nemám aj tak na výber :) .
Dlhšie pôstovať by som vládal, ale je to prvá sedmička. Uvidíme, ako bude fungovať návratovka. Pôvodný plán bol niekoľkokrát 1, 3, 7, tak to nebudem meniť. Radšej poctivo trénovať na vyššie méty.


Hodnocení: 0
sob 31.01.2015, 10:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Hehehe, pak me vysvetli co mam ja za cerviky co vyzadujii nikotin, jeste po 9 letech nekoureni se budivam (uz ted tolik ne) spoceny ze jsem si zapalil:).
To jsou hnusny sny, umim si predstavit, i kdyz jsem je vbehem pustu nemel ai jednou, mozna proto ze jsem pust moc chtel (hlavne kvuli zdravi) :-) ..
Asi ma motiv k pustu vliv i na psyche a potazmo i sny:)).


Hodnocení: 0
sob 31.01.2015, 12:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Cervíčky nikotínkovia ? hehe.
Po toľkých rokoch, to je sila že sa ešte snažia bojovať a vyhrávať.
V hlave to musí byť zrovnané, keď sa človek pustí do boja.
Len ako eliminovať toho uja Stressa ktorého stretávam na každom rohu ?
Ten za to všetko môže.


Hodnocení: 0
sob 31.01.2015, 17:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Neeee, rikam ze posledni roky uz tolik ne, ale jeste tak pred cca 4 rokama jsem mel jeste tyhle nocni mury z koureni :).
Mimochodem, ted jsem se dovedel (pri zcela nahodnem RTG) ze mam plice jako ze skatulky, tak vcil mudruj (nebo pustuj), hehehe:).

Synator nekde cetl, ze kdyz pry prastis s kourenim, plice do 7-8 roku zregenerujou do stavu nemluvnete, sila, co ?:)
Tak musim chca-nechca potvrdit ze to je asi pravda, me tam navic jeste neco rostlo a to je taky fuc a uz neprijde (snad), diky Bohu):)))).


+ANTONÍN, +Bojovnik0806 Hodnocení: +2
sob 31.01.2015, 21:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
To sú skvelé správy Cef. Naozaj som rád, že tu budeš ešte minimálne 100 rokov prispievať do diskusie, pretože Tvoje príspevky majú hlavu a pätu. Dobre sa to číta.
Veď si jeden z hlavných diskutérov, ktorý ma dostal na pôstnu cestu svojimi príspevkami a postojom k životu . A okná dokorán mi krásne otvorila ABCD.
Niekedy stačí nakopnúť a všetko sa k slnku obráti.
Ďakujem.


Hodnocení: 0
ned 01.02.2015, 22:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Smankote samoze neni zac, nejvic prace si udelal na sobe Ty sam .. souhlas, AB-icko je naprosto skvela a vyjimecna baba, o tom zadna :) ..


Hodnocení: 0
ned 01.02.2015, 22:21
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Dnes končím sedmičku. Priebeh v celku v kľude. Bedrové kĺby bolia stále a pridali sa aj kríže. Najprv som to riešil prikladaním horúcich gelových sáčkov. Bolesť okamžite ustúpila, ale len na chvíľu. Pred spaním v posteli som sa hádzal ako tehotná kobylka, tak som sa naložil do vane, pustil horúcu vodu a paráda. Po zdriemnutí si v mojom korýtku ma zobudila chladnúca voda, tak som sa šupol do postele a paráda, hneď som zaspal. Dnes som si dal dlhšiu prechádzku v lese so psom. Vyskúšal som si svoju fyzickú silu, tak som si aj rázne pobehol. Ešte šťastie, že v lese sú stromy.
Jeden som objal a fučal jak papiňák. Pes nechápal, a nezvyklo sedel pri mne opierajúc sa o mňa. Asi vie, že sa so mnou niečo deje. V kľude som dorazil domov a znovu sa ozvali bedrové haxne. Tak som sa zas naložil do vody a krochkal blahom.
Zatiaľ si klepem na čelo.
Zajtra začínam návratovku. Do kuchyne som si nalepil plagát NEŽER, NEPOKAZ TO.
Tak uvidíme.


+Cef Hodnocení: +1
ned 01.02.2015, 22:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Bacha na pustovani v zime, to treba neni vubec nic pro me, cekam vzdycky az na leto, bych asi umrznul, jsem pravy opak pustare Petra, pritapel jsem si plynovyma kaminkama (u druhe 26-ky v srpnu! byl to leto nejaky chladnejsi), hehehe:).
Jo a to prohrivani pomaha, to delas dobre, pokracuj.
K tomu psejkovi - pes vi 100% ze se s Tebou neco deje, vubec zvirata obecne vnimaji to co my nevidime (auru a takovy ty veci), proto kolikrat na Tebe uprene cumi, jdou za clovekem, otiraji se o nohy (hlavne kocky) a vubec jakoby nasavaji energii co z Tebe ted jde do okoli:).
Cize asi tak nejak ve zkratce .. a kdo neveri at tam bezi :)))) .. se drz a nepodelej si to:).


Hodnocení: 0
ned 01.02.2015, 22:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Cef píše:
pritapel jsem si plynovyma kaminkama

Hehe, som si to vizualizoval, ako si šúchaš ruky nad kamínkama zabalený v šále a okolo chodia ľudia v krátkych tričkách :)
Ja mám rád aj zimu, aj teplo. Je možné, že tie bolesti sú z trvalého podchladenia nôh.
Väčšinou chodím v zime len v žabkách naboso a v krátkych rukávoch. Minule ma videl sused pri -18°C a posielal ma k psychiatrovi :lol: V lete to dobieham na slniečku.
S tými zvieratami máš pravdu. A ešte doplním, že vedia čítať myšlienky.
Často si len pomyslím povel pre psa a on to vykoná.


Hodnocení: 0
ned 01.02.2015, 23:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Cef píše:
cekam vzdycky az na leto, bych asi umrznul, jsem pravy opak pustare Petra

:))))) Haha muzu te ujistit ze kdyz prijdu do zimy tak casto, hlavne kdyz nejim, taky chcipam chladem. Trva to asi den nez si a zimu zvyknes a pak je ti uz teplo.


+Cef Hodnocení: +1
pon 02.02.2015, 00:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Cef píše:
AB-icko je naprosto skvela a vyjimecna baba..

Jen vic takovejch bab :)


+Cef Hodnocení: +1
pon 02.02.2015, 00:39
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
jao píše:
Je možné, že tie bolesti sú z trvalého podchladenia nôh.
Väčšinou chodím v zime len v žabkách naboso a v krátkych rukávoch.

Jao klidne kratky rukavy ale nohy v teple. ;-) Uz kvuli jednomu, podchlazeny nohy jsou velmi choulostivy na zraneni pri pohybu. Cize svaly od kterych ocekavas nejaky vykon + nohy je treba mit v teple.


+Cef, +jao Hodnocení: +2
pon 02.02.2015, 00:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Petr píše:
Cef píše:
AB-icko je naprosto skvela a vyjimecna baba..

Jen vic takovejch bab :)

Skvelí ste všetci, čo máte nejaký ten pôst za sebou. Je to obrovský rozdiel "mudrovať" keď si to niekto vyskúša, alebo len tára bez vyskúšania si to na vlastnej koži.
Včera som sa dostal k dokumentu od nejakého redaktora z BBC, ktorý skúmal podstatu dlhovekosti. V usa sa dal na 3 dni pôstu. Mal z toho strach a obavy. Prežíval muky. Ale počas pôstu pil nejakú sáčkovú polievku, čierny čaj a vodu. Vydržal tri dni a pri kontrolnom odbere krvi sa pýtal zdravotníckeho zamestnanca, či môže jesť čo chce. Odpoveď bola rýchla a jednoznačná. Tak si dal nejakú ovsenú kašu a opečenú slaninu. To keby zavítal sem na Mirkove fórum, hneď by vedel, ako sa to má robiť :ok:


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 09:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Petr píše:
podchlazeny nohy

Ten pobyt v chlade je len krátkodobý, keď cítim mráz za nechtami tak šup do tepla. Potom sú skvele prekrvené. Beriem to ako saunovanie. Samozrejme, že na túru si beriem fusakle a boty. A s tým tréningom máš tiež pravdu. Keď prídem na chalupu a je tam tak do 4°C vykúrim to na 15°C a je mi fajn teplo. Keď idem s rodinou, tak tam musí byť 24°C, ja trpím a musím sa chodiť ochladzovať. :crazy:


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 09:59
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
jao píše:
...Ale počas pôstu pil nejakú sáčkovú polievku, čierny čaj a vodu...
Je docela vtipné jak lidé často považují za půst to, že nejí tuhou stravu, tekutou formu nepovažují za jídlo. :roll:


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 10:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
jao píše:
Petr píše:
podchlazeny nohy

Ten pobyt v chlade je len krátkodobý, keď cítim mráz za nechtami tak šup do tepla. Potom sú skvele prekrvené. Beriem to ako saunovanie. Samozrejme, že na túru si beriem fusakle a boty. A s tým tréningom máš tiež pravdu. Keď prídem na chalupu a je tam tak do 4°C vykúrim to na 15°C a je mi fajn teplo. Keď idem s rodinou, tak tam musí byť 24°C, ja trpím a musím sa chodiť ochladzovať. :crazy:

Tak to je jiná. Znám lidi co chodí v sandálech celou zimu a myslí si jak se tím otužujou. Myslím že to dobrý není.
S chladem je to o zvyk, když přetrpíš první den tak to jde. To jsou ty první dny mrazu na podzim když jedu na vandr do hor, ještě zvyklej na teplo. Taky se to chce najíst, nedokážu si představit vydržet delší dobu v mrazivým klimatu na ovoci. :)


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 10:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
jao píše:
To keby zavítal sem na Mirkove fórum, hneď by vedel, ako sa to má robiť :ok:

Návod by měl ale přesto půst hodně lidem nesedne a vrací se zpět trvale k pravidelnýmu jídlu. Pro každýho to není, těch pro které ano je velmi málo.


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 10:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
jao píše:
Väčšinou chodím v zime len v žabkách naboso a v krátkych rukávoch. Minule ma videl sused pri -18°C a posielal ma k psychiatrovi :lol: V lete to dobieham na slniečku.
Aspon vidis jak jsme kazdy jiny, miluju jaro - podzim, primo nesnasim zimu ale respektuju, vim ze byt musi :-).
Hehe, nas byvaly kaplan (z byvalyho kostelika) chodil tak jako Ty celou zimu v sandalech naboso, sileny uz jen pohled na nej z nasich fusekli:).
Ale koukam na Tebe asi nema, v minus 18 uz hadam bere boty :)))) ..


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 13:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Cef píše:
zimu v sandalech naboso

V mladosti niekoľko rokov Jogy pod majstrom Poláškom. Potom prišlo obdobie utrhnutia sa z reťaze a joga išla stranou. Teraz to zas skúšam, niečo v mysli zostalo, niečo sa musím znovu učiť.
Ak Ti je zima, tak zle dýchaš. Pranajama/Pranayama/Prāṇāyāma.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
pon 02.02.2015, 16:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
To zcela urcite, mel bych se nad sebou zamyslet, neco si o tom nastudovat a neco s tim uz konecne delat :-).


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 16:19
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Cef píše:
To zcela urcite, mel bych se nad sebou zamyslet, neco si o tom nastudovat a neco s tim uz konecne delat :-).

Františku výborná kniha http://www.makon.cz/pdf/SPORTJOG.pdf


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 16:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Uz du po ni ! Dikes AB-i ! :)


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 17:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Dobré knihy o joge píše aj André Van Lysebeth


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 17:36
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jj, dikes vsem lidicky !:)


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 17:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jao
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Prvý deň návratovky. Deti majú prázdniny, tak som im robil raňajky. Aj keď som chcel prvé jedlo zjesť až poobede, chceli "raňajkovať" so mnou asi o 10:00.
Tak som si naparil tri mikro cherry paradajky a jedli sme spolu. jedol som ich asi 20 minút, ale nejako ma to moc nevzrušovalo. Ráno pomerne málo energie, ale aj tak sme išli do lesa na 3. hodinovú túru so psom. Keď sme sa vracali tak ja a pes sme sa ledva vliekli a deti behali okolo nás :-) Doma ukrutné bolesti kĺbov. Ale musel som im urobiť obed a tak ma to rozptýlilo. Teplé obklady urobili svoje. Teraz večer je to už oveľa lepšie, nárast energie a bolesť trochu ustala. Zajtra sa rozšupnem a k tým cherry paradajkám pridám aj mrkvičku. Zatiaľ žiadna chuť do jedla, žiadny hlad a aj pokles hmotnosti sa zastavil.


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 22:09
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz