Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 11:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Je to jen čistá informace pro Cyrilova kamaráda a není vůbec vytržená z kontextu, Malachov to tak prostě dělá a doporučuje, to je čistý fakt. Každý s tím může naložit jak chce.
Urina se dá pít i během půstu, vůbec nijak půst neruší a trocha rozpuštěného medu třeba i ve vodě je v návratovce úplně v pohodě, po 7d půstu zcela jistě a vyzkoušené to samozřejmě mám. Rozhodně lepší, než třeba napařená zelenina.


Hodnocení: 0
stř 05.09.2012, 19:45
Profil

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
Cef píše:
R
mas na podobne experimenty casu dost a hlavne si je ted nemuzes dovolit.

To je pádný argument. Díky Tobě, Petrovi i Ravimovi. Všechno má svůj čas. Plný souhlas.


+Lenuška, +Panda Hodnocení: +2
stř 05.09.2012, 20:37
Profil

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
KAPITOLA TŘETÍ
12.8. – málo spánku, budím se před pátou, nevydržím ležet dál, neděle volnější režim, poslední jídlo ve 20h
14.8. – včera 1denní půst, pocitově dosud nejhůře vnímaný, první vážení od počátku deníku 65kg !! (shodil 10kg za 22dnů), jsem zpět na váze, kterou jsem měl bez jakéhokoliv omezování mezi 25. a 45.rokem života, půst sám o sobě by to neudělal, ale zjemnění stravy – 3jídla denně (lehká snídaně, před polednem káva se sladkým, 17h vydatnější oběd) a poté již jen příjem vody toto dokázalo, Teď už si chci hlídat abych nešel pod 65, spíše to zvednul na 67kg a pokračovat ve zkvalitňování stravy a pokračovat v dynamických cvičeních, lehce posilovat, dopoledne bolí záda, při procházce i klouby v tříslechplus odpoledne bolest v boku.
17.8. - dnes letos poprvé opět na koni !! – bolí z jízdy záda,horko,bolesti v zádech, polehávání,
19.8. – spíme venku na louce s koňmi po tříhodinové vyjížďce, pozitivní poznatek - přestože piju 5l vody málo se potím a dobře snáším vedro (dnes 32°C ve stínu)
20.8. – jednodenní půst, málo spánku, tvrdá země, kombinace vysokých teplot a poledního vyčerpání s bolestmi v pravém boku mne dohnala k porušení hladovky 17h (mísa-zel.salátu), celková apatie přetrvává bolest hlavy – opět vzal Brufen! jinak bych neusnul, velmi silně reaguji na nízký tlak, noc- bouřka a slejvák
20.8. -25.8. snažím se dodržovat jídelní režim, ale přidal jsem navečer do 21h dvě decky červeného vína, je pěkné od dlouhodobě přítele vinaře, bylo by jej škoda
25.8. – vyrážíme na víkend na koních, to mi hrozně chybělo
26.8. – 1. den 3deního půstu, návrat z koní, silné bolesti v zádech – rajtování na koni není pro mojí zdevastovanou páteř žádná slast, ale rád tím za ten nádherný pocit svobodného toulání v sedle na koňském hřbetu zaplatím, večer únava a ospalost
27.8. – 2. den 3deního půstu, 63kg dohnaný spánek (12h), aktivita dobrá, pobolívá hlava i když piji dostatečně, umírněné bolesti zad
28.8. – 3. den 3deního půstu, 6,30 62kg, 1lvody s byl.čajem celkem 3l do 12h, problémy menší prvního dne, hlava nebolí, únava a bolesti v zádech sílí, procházka – znatelné oslabení
29.8. – 61kg, návratovka 8,00 (dušená v páře-mrkev,paprika,mangold,rajče) 10,00 požil 6švestek – lehce bolest v břiše! – nezařazovat tak brzo ovoce! 11,00h((kafe-sušenky) 14,30(salát-rajče,okurka,cibule,ženšen, oliv.olej) 17,00(uzená ryba-chleba-rajče-pivočerné-kafe-švest.koláč-šlehačka)
21,00 (čer.víno) večer a noc v naprosté pohodě, organismus to zvládá, pestrá strava, z velké části zeleninová a hlavně malé objemy!!!
30.8. – 61kg
31.8. –62kg, (projev včerejšího zvýš.příjmu stravy? – kup si pořádnou váhu) v 17,00-návštěva-přejedení, v noci bolesti v podbřišku. Pod vlivem návštěvy jsem přestal kontrolovat přísun stravy – chyba. Pamatuj! Doba půstu=doba návratovky!


Hodnocení: 0
čtv 06.09.2012, 09:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Co dodat? Nauč se večer nejíst. Jak normálně, tak po půstu. Je to omyl že to tvoje tělo zvládá, kdyby ano, nemáš zdravotní potíže.

Na rovinu, jsi stále úplně mimo, ale asi to víš. Objednej si knihu pust.cz a jeď podle ní.


+Cef, +Lenuška, +Panda, +Renáta Hodnocení: +4
čtv 06.09.2012, 11:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Citace:
29.8. – 61kg, návratovka 8,00 (dušená v páře-mrkev,paprika,mangold,rajče) 10,00 požil 6švestek – lehce bolest v břiše! – nezařazovat tak brzo ovoce! 11,00h((kafe-sušenky) 14,30(salát-rajče,okurka,cibule,ženšen, oliv.olej) 17,00(uzená ryba-chleba-rajče-pivočerné-kafe-švest.koláč-šlehačka)


Radsej zarad ovocie ako udenu rybu.. tie ryby sa udia v dyme, ktory obsahuje dioxiny... ale kazdy mame svoj rozum.


+Cef Hodnocení: +1
čtv 06.09.2012, 11:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Možno ani nie je zlé si pred, počas a po pôste nejako ujasniť, ako sa chcem stravovať. Podľa mňa také tie jednorazové pôstovacie ataky a návrat k patokom nič neriešia. Lebo veď aj dhší pôst napokon sa dá vydržať, ale čo s tým... Ale to je len môj názor. Nevnucujem ho.


Hodnocení: 0
čtv 06.09.2012, 11:34
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Doufám že už je to minulost z neznalosti, protože ty "návratovky" jsou fakt katastrofa. :-) Ale je prima Karle že toužíš po změně a snažíš se o ni, to je velký krok vpřed, protože většina lidí "nechtějí". Tak to hlavně nevzdej.


+ANTONÍN, +Renáta Hodnocení: +2
čtv 06.09.2012, 11:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
CYRIL píše:
29.8. – 61kg, návratovka 8,00 (dušená v páře-mrkev,paprika,mangold,rajče) 10,00 požil 6švestek – lehce bolest v břiše! – nezařazovat tak brzo ovoce! 11,00h((kafe-sušenky) 14,30(salát-rajče,okurka,cibule,ženšen, oliv.olej) 17,00(uzená ryba-chleba-rajče-pivočerné-kafe-švest.koláč-šlehačka)
21,00 (čer.víno) večer a noc v naprosté pohodě, organismus to zvládá, pestrá strava, z velké části zeleninová a hlavně malé objemy!!!
Petre co dodat, predbehl si me s komentarem, jsem tehoz nazoru, vsecko od 2. dne spatne.
Cyril to v podstate odpiskal uz rano 2. den tim bylinkovym cajem (to uz pust neni) a tu bombu "navratovku" dalsi den v 17 hodin s uzenacem, pivem, kolacem a slehackou ! je lepsi nekomentovat.
To by mu fakt po 7-ce a dal uz dost zamotalo hlavu. Zatim mel vic stesti nez rozumu, rikas to dobre.

Jsem tehoz nazoru, objednej Cyrdo knihu a nadrt si ji poctive nez skocis do delsich pustu a privodis si jeste vetsi komplikace.


+ABCD, +Panda Hodnocení: +2
čtv 06.09.2012, 11:48
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
1. Oceňuji na Karlovi otevřenost s jakou deník píše ... :ok:
2. návratovky které momentálně provozuje. :?: .. no třeba ta "kačenka" po jednadváce by mu asi ukázala zač je toho v pardubicích perník :nausea:
3. věřím že se k tomu propracuje návratovku postupně vylepší ... no ono mu nic jiného nezbyde ;-)

držím palce všeckny 4 :-)

a doplnuji souhlas s Petrem a Cefem objednat knihu načíst, vzít další načíst atd. vybrat jednu cestu a podle toho jet a nemíchat pak zdroje ... zatím experimentuje ... otázka času než se tělo vzepře


+Cef, +Panda, +Petr, +Renáta Hodnocení: +4
čtv 06.09.2012, 12:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Arko píše:
Citace:
29.8. – 61kg, návratovka 8,00 (dušená v páře-mrkev,paprika,mangold,rajče) 10,00 požil 6švestek – lehce bolest v břiše! – nezařazovat tak brzo ovoce! 11,00h((kafe-sušenky) 14,30(salát-rajče,okurka,cibule,ženšen, oliv.olej) 17,00(uzená ryba-chleba-rajče-pivočerné-kafe-švest.koláč-šlehačka)


Radsej zarad ovocie ako udenu rybu.. tie ryby sa udia v dyme, ktory obsahuje dioxiny... ale kazdy mame svoj rozum.
Hehe, ta ryba uz je to nejmensi, komplet vsecko v 17:00 spatne, to tam nemelo byt vubec, prvni den je ucelem vyzit z napareneho, salat zeleninovy dejme tomu, ale az dalsi den spojene hrsti max. ale ne naraz ! (a bez olivace) a vic nic.
A takto tahat co nejdyl, casem i ovoce, ale ne driv nez +- za 2-3 dny a nespraskat to v jeden den, stridat ovocne a zeleninove dny zn. ideal.
-------------
No ja mu to Abicko rikam takto syrove a az mozna moc kriticky, ale radsi taky narovinu a vcas nez vubec, jak se veci maji.
Kdyz jde pak do tuheho po delsim pustu a musi se couvat zpatky, clovek je vyhubly, neni sil nazbyt, frustrace z toho pak a je to zbytecne.
Mas pravdu, takto by to bylo otazka casu kdy prijde prusvih.

Ale nic to nemeni na tom ze mu taky drzim palce, on to zvladne :-).


Naposledy upravil Cef dne čtv 06.09.2012, 14:01, celkově upraveno 1

+ABCD, +Petr, +Renáta Hodnocení: +3
čtv 06.09.2012, 12:11
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Citace:
No ja mu to Abicko rikam takto syrove a az mozna moc kriticky, ale radsi taky narovinu a vcas nez vubec jak se veci maji.
Kdyz jde pak do tuheho po delsim pustu a musi se couvat zpatky, clovek je vyhubly, neni sil nazbyt, frustrace z toho pak a je to zbytecne.
Mas pravdu, takto by to bylo otazka casu kdy pijde prusvih.


Cefe kdyť to znáš sytý hladovému nevěří ;-)
Prostě dokud nedostane pořádně přes prsty ... tak budou změny velmi pomalé ... tělo funguje tak je hej :-) a před tím přes prsty se ho snažíme varovat :-)
v momentě kdy bude mít kotníky jako kolena a otečou mu vnitřní orgány z přesolení pak se nad tím pozastaví a řekne něco jsem asi udělal blbě a bude muset jak říkáš couvat zpátky...což už je sice pozdě ale naděje že se to srovná tu je ...
.........................

pro Karla
zatím dělat krátké půsty i nadále .... nepouštět se do sedmičky a nedej bože do 21 když není zvládnutý návrat z 1-3 až zvládneš návrat z 3 v pohodě pak se posunout dál ... taky si nejdřív lezl po čtyřech a pak si se postavil na 2 takže nespěchat a nestresovat se jídem .. ty záchvaty jsou jen potřebou tělo zase ucpat


+Cef, +Panda, +Petr Hodnocení: +3
čtv 06.09.2012, 12:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
ABCD píše:
Cefe kdyť to znáš sytý hladovému nevěří ;-)
"Kovove predmety se vlivem mrazu stavaji lepkavymi ... opakuji, neolizujte zelezne zabradli, neolizujte ani namrzle kliky dveri !!" :)))) ..
-------------------
No prave, kotníky jako konve jsem mel taky kdysi, nic moc o co stat:).


Hodnocení: 0
čtv 06.09.2012, 13:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Ještě k těm návratovkám, zdravý člověk do 25-ti vydrží v návratovce dost, dokonce i po jednadvacítce. Taky jsem na sobě před deseti lety zkoušel kdeco, stejně jako teď ravima a další. I když to co teď zkouší Cyril by asi po 21 sejmulo kohokoliv.

Starší lidi už jsou na tom jinak, tím spíš nemocní. Není účelem pouze přežít půst, to je lepší se do toho nepouštět. Pozor tedy na výběr informací, kdo je píše. Taky kdo půst nedržel, nepozná zda rádce s tím má vůbec nějaký zkušenosti nebo zda jen dělá chytrýho a cituje literaturu. Ověřovat si informace z více zdrojů!

Nadále drž ty kratší půsty max. 3 dny jak bylo napsáno.


+Cef, +Lenuška, +Panda, +Renáta Hodnocení: +4
čtv 06.09.2012, 14:11
Profil

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
KAPITOLA ČTVRTÁ
1.9. - 62kg, bolí záda
2.9. - 62kg, bolí záda, pít až při žízni
3.9. - 62kg, bolí záda z koní, odpočinkový den, pít až při žízni, jsem trochu mimo, do vloček se dostalo spolu konopným semínkem i smetí z palic)
4.9. - 62kg, přidávám objem jídla pro získání váhy na 65kgt
5.9. - 63kg, +kilo, ale po včerejšku se tělo necítí úplně nejlépe, do lesa už ne s lehkostí a větší únava, bolesti v bederce
6.9. - 62kg, kašlu na kila, zpátky k původnímu zjemnění stravy, stavy těla jsou pak mnohem lepší !!!
7.9. - Předsevzetí: během následujících 14dnů příprava na 7

Díky všem za podnětné připomínky. Pokusím se zformulovat reakci tak, abych odpověděl všem.
Záznamy z deníku, které tady sdílím jsou časově ještě z doby, kdy jsem teprve sbíral drobty informací, ale vycházejí z informace, kterou PANDA napsal hned v 1.příspěvku tématu Návratovka, cituji: „Po půstech dlouhých 4 a více dnů je třeba již provádět návratovou…“ Z toho jsem usoudil, že po třídennce není nutné striktně dodržovat pravidla a proto se v jídelníčku objevují testovací potraviny, které bych samozřejmě za 7,15, nebo 21 nezařadil. Moje období 1 v každém týdnu a 3 v každém měsíci je obdobím průzkumným a testovacím – potvrzuji ABCD – zatím experimentuji (to je vidno i v poslední kapitole, kdy se dostávám do současnosti). Už jen toto období bylo pro mne obrovským přínosem po stránce fyzické (snížení váhy o 10kg, návrat energie, zmizení 3leté věčné zahleněnosti) psychické (příliv pozitivního myšlení, zmizení depresí, naděje v další pozitivní vývoj) informační (co přináší porušení pravidel, návrat k jídlu v objemu i večerním čase). To všechno si postupně osahávám a ukládám zkušenosti, než začnu doopravdy půstovat. A to bude, až mi zmizí ze zahrádky všechno, co je nejlépe konzumovat čerstvé a syrové. Ještě zbývají rajčata,papriky, švestky, kořenovku (celery) uskladním.
Zdravotní potíže, především bolesti v oblasti páteře asi nepůjdou jen tak lehce odstranit dlouhým půstem. Jsou to důsledky dlouhodobého nerozumného zatěžování (např. přechod Pyrenejí od moře k moři s 40kg batohem, abych nemusel často ztrácet výšku doplňováním potravin v údolích). Mám seštosovaný obratle k sobě a už třetím rokem jezdím k léčiteli, který mi postupně pomocí energie páteř spravuje.
PETŘE - v SZ jsem vysvětloval, proč ještě nemám objednanou knihu, ale už na ní šetřím ! (Zkusmý dotaz, šlo by ji od někoho půjčit?)
ARKO – uzenou rybu po Tvé informaci o dioxinech vyřazuji z jídelníčku
RENATA – zatím stále preferuji pestrou stravu, patokům se snažím vyhýbat, hledám zdravé potraviny
CEF – raději bych zůstal jen na zelenině, ovocné dny mi nedělají dobře – bude mi nějaký zdroj něčeho z ovoce chybět?
Syrové komentáře, kritické a natvrdo bez servítků je to co nejvíce oceňuji. Díky všem.

PS: Zítra jede přítelkyně do Uherského Hradiště na slavnosti vína, mám dopravu zdarma, tak si jedu trochu zahřešit :-P


+Petr Hodnocení: +1
pát 07.09.2012, 13:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Promiň Cyrdo že jsem ti tu knihu zase vpálil, přišlo mi to ve tvým případě maximálně důležitý. Střídej ovoce se zeleninou. Zelenina=síla, ovoce=čistí. Zpočátku jen napařenou zeleninu, je to úplně jednoduchý, žádná věda. Zpočátku jen zeleninu taky nic neskazíš. A jen malý množství. Chce to jen vydržet hlad a hned se nenacpat. Vím jak je to těžký ale taky jak důležitý.

Knihu nemám, měla by být v národní knihovně jak psal Pavel. Bohužel si jí lidi snad nechávají a nevracejí to.

Pando tu informaci v prvním příspěvku v tématu návratovka prosím změň. Bylo to myšleno jinak ale Cyrila to zmátlo.


Naposledy upravil Petr dne pát 07.09.2012, 14:34, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
pát 07.09.2012, 14:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Jo hele, že tě zas komanduju, ten alkohol omezuj. V návratovce ti bere většinu energie. Při půstu se ze všech orgánů samotráví nejrychleji právě játra, ztrácí hodně na objemu. Tím alkoholem si dost zaděláváš na problémy.


+Renáta Hodnocení: +1
pát 07.09.2012, 14:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
CYRIL píše:
CEF – raději bych zůstal jen na zelenině, ovocné dny mi nedělají dobře – bude mi nějaký zdroj něčeho z ovoce chybět?
Nemelo by az tak vadit, das po navratovce:).
Ale dobre by bylo ovoce zaradit aspon minimalne, pro docisteni, treba az pozdeji v navratovce.


Hodnocení: 0
pát 07.09.2012, 16:06
Profil

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
KAPITOLA PÁTÁ – SEDMIČKA
17. – 21.9.12
1.den – 62kg, 2,5l vody, 5km chůze, 100% prac.nasazení, zesláblost (ráno-poledne-večer) – lehká, hlad ne, stolice ano
2.den – 3l vody, 5km chůze, 80% prac.nasazení, zesláblost lehká-střední-velká, hlad ne, občas chuť, stolice ano
3.den – 3l vody, 0,4l uriny, 2km chůze, 90% prac.nasazení, zesláblost lehká-střední-velká, hlad ne, občas chuť, stolice ne
4.den – 59,5 3,5l vody, 0,6l uriny, 3km chůze, 100% prac.nasazení, zesláblost ne-lehká-ne, hlad ne, občas chuť, stolice ne
5.den – 58,6 2,2l vody, 0,4l uriny, 5km chůze, 100% prac.nasazení, zesláblost ne-lehká-velká, hlad až večer, stolice ne
6.den – 58,2 2,7l vody, 0,5l uriny, 5km chůze, 60% prac.nasazení, zesláblost lehká-střední-střední, hlad ne, občas chuť, stolice ne
7.den – 57,8 2,0l vody, 0,5l uriny, 5km chůze, 50% prac.nasazení,zesláblost lehká-velká-velká, hlad ne, občas chuť, stolice ne
7.den – 57,4

Poznatky, závěry: - chvilkové pocity chutě se dostavily s nasazením uriny do pití, - bolesti páteře přetrvávají, od třetího dne nutno přerušovat prac.činnost chvilkovými pauzami v sedě s knihou, dále pak i na lůžku přes odpoledne. Zesláblost organismu je myslím daná faktem, že předchozí roky s boreliózou mne obraly o svalovou hmotu, což rozdíl mezi mojí stabilní váhou 67kg mezi 25 a 50 rokem, s pravidelnou pohybovou a zátěžovou aktivitou. Jednodenní a třídenní půsty v předchozích dvou měsících upravily váhu na 62 kg, z toho dedukuji, že mi nemoc ubrala 5 kg svalové hmoty. Tu bych měl myslím, alespoň částečně zvýšit před nástupem na 21.půst. Jídlem to nejde, jak jsem si ověřil v týdnu na počátku září, uvažuji o nějakém přírodním anaboliku (kotvičník zemní – Františku, proto jsem se ptal na ty bylinné čaje, to nebylo chutí ;-) ) a posilování, abych byl na 21. lépe připraven a nemusel se obávat velkého poklesu váhy a ztráty energie.
Poslední den 7 byl už krutý, ráno jsem v pohodě ještě zvládl ranní 4km, ale přes poledne se už musel vrátit, oslabené zádové svaly už nezvládaly poškozenou páteř a bolesti byly vysoké.
Tak a teď do návratovky!


+Cef, +Petr Hodnocení: +2
pon 24.09.2012, 08:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
:ok: vykašli se na úpravu váhy jakkoliv jinak než půst/návratovka/sport/a rozumný množství jídla mimo půsty/návrat


Hodnocení: 0
pon 24.09.2012, 08:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
CYRIL píše:
Tak a teď do návratovky!
Woow ! Karel prekvapko ! :-).
Tak si se dal nakonec castecne na urinovy ? To je jedno, s tim nic nepokazis, pouzivam na rany, lepsi nez milion kyslicniku, druhej den zahojeno ajko detska prdylka a strup drzi ajk pribitej, krasne zatazene.
Na suchou kuzi, lepsi nez vsecko ostatni co znam. Sranda je , ze urea je hlavni soucasti TOP mlika na suchou kuzi, to jen tak na okraj:).
-------------
Tak ! A drzim palce, nastudovano mas, u Tondy najdes posledni muj komentar k tomuto tematu, uz je to jen o TVE vuli byt zdravy, drzim place !:).
P.S. Vody v klidu uber pokud to davas v pohode, vidim z Tvyho popisu strach z prazdnyho zaludku co sem mel poprve ja a nalival se i vic, sranda, jak se to podoba nez se naucis sledovat barvu a hustotu moci:).


+ANTONÍN, +CYRIL, +jardeur Hodnocení: +3
pon 24.09.2012, 12:01
Profil

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
Vodu opravdu spotřebovávám podle žízně. Od doby co dávám vodu do včel, skoro 5 měsíců jsem si kontrolovaně navyklna 4-5l denně, teď jsem v podstatě pod normálem. taky to možná dělá urina, voda je pocitově nasládlá a často mi vyschne v hrdle.


Hodnocení: 0
pon 24.09.2012, 18:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Cef píše:
CYRIL píše:
...
Na suchou kuzi, lepsi nez vsecko ostatni co znam. Sranda je , ze urea je hlavni soucasti TOP mlika na suchou kuzi, to jen tak na okraj:).
:).


To mě zajímá Františku.
Já, jakmile začne topná sezona, tak zřejmě díky popelu mě začínají strašně vysychat ruce.
Můžeš to prosím rozvést a popsat?
Díky.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pon 24.09.2012, 19:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Hehe, je to mozny Cyrdo po te urine:).
---------------------
Tondo zadny kouzla, normalne vemu po zelenince cistou stredni urinu, natru co potrebuju, necham oschnout, obliknu se do cistyho a jdu.
Neni pravda, ze to zapacha. Vstreba se uplne vsecko a kuze je elasticka.
To mam navod od holek co to nektery bezne provozujou (treba i po koupeli v chlorovne vode doma se kuze vysusuje), tak jsem vyzkousel.
A nic lepsiho zatim neznam.

Ona je to takova "soft urinoterapie" bez jejiho piti, pac pres kuzi to dostavas do tela taky, ze jo :) ..
Predlokti a lytka jsem mival suchy a svedelo to, ted mam klid.
Jinak ne kvuli popelu ale kvuli teplymu, ale suchymu vzduchu doma co Te vysusuje.


Hodnocení: 0
pon 24.09.2012, 20:57
Profil

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
KAPITOLA PÁTÁ – NÁVRATOVKA – I.ČÁST
22. – 29.9.12

1.den – 57,8 kg, váha klesá, strava 103gr (11h - 2spařená rajčata) dlouhé prosliňování, 1,5l vody, 0,3ml uriny, 0km chůze, vyčerpání, motá se hlava, silná zesláblost, 50% prac.nasazení, stolice ne
2.den – 57,1 kg, úbytek 0,7 kg, strava 150gr ( 9h - 72gr spařené rajče a paprika, 15h - 76gr napař. kořenová zelenina)) 2l vody, 1,5km chůze, prac.nasazení, zesláblost trvá, nemotám se až večer, stolice ne,
3.den – 56,8 kg, úbytek 0,3 kg, strava 200gr ( 8h - 90gr syrové rajče a paprika, 11h - 61gr ovoce+ med 16h - 56gr spař.kořenová zelenina) 2l vody, 5km chůze a cvičení 3+2+8, 80% prac.nasazení, zesláblost ustupuje, stolice ne,
4.den – 56,5 kg, úbytek 0,3 kg, strava 265gr ( 8h - 92gr syrové rajče a paprika, 11h - 86gr ovoce+ med 17h - 86gr syr.kořenová zelenina) 2l vody, 2km chůze, 50% prac.nasazení, nemohl spát, v noci jen 3h spánku, únava, stolice ano
5.den – 55,8 kg, úbytek 0,7 kg, nemohl spát, v noci opět jen 3h spánku,

Snažím se poctivě dodržovat návratovou, ale některé příznaky mne vadí, takže přicházím o radu už během nedokončeného návratu.
1. neustávající váhový propad (při příjmu potravy i více 0,5kg)
2. zhoršování spánku (nemohu dlouho usnout, většinou usínám po půlnoci i když do postele jdu v deset, splasklá břišní stěna nepříjemně svou vahou tlačí na vnitřní orgány, probouzím se po 3.h ranní a nemohu již usnout, vstávám před šestou)
3. energii ze spánku spotřebuji během dopoledne, odpoledne již jen bez větší činnosti, dostavuje se vyčerpanost, slabost v rukou i nohu, únava, chybí síla na činnost.

Osobně si myslím, že můj energetický výdej je pořád vyšší než příjem, uvažuji o zařazení potravin - bílkovin s vyšším energ.potencionálem, v tomto případě 1 vařené vejce do snídaně, 100gr. namočených ovesných vloček do oběda s ovocem, před každým jídlem lžíci medu.
Zásadní otázka? Mohou tyto potraviny negovat přínos hladovky? Pokud ano, jak?


Hodnocení: 0
pát 28.09.2012, 06:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Cyril píše:
Snažím se poctivě dodržovat návratovou, ale některé příznaky mne vadí, takže přicházím o radu už během nedokončeného návratu.
1. neustávající váhový propad (při příjmu potravy i více 0,5kg)
2. zhoršování spánku (nemohu dlouho usnout, většinou usínám po půlnoci i když do postele jdu v deset, splasklá břišní stěna nepříjemně svou vahou tlačí na vnitřní orgány, probouzím se po 3.h ranní a nemohu již usnout, vstávám před šestou)
3. energii ze spánku spotřebuji během dopoledne, odpoledne již jen bez větší činnosti, dostavuje se vyčerpanost, slabost v rukou i nohu, únava, chybí síla na činnost.

1. ma uplne kazdy, neres vahu behem pustu+navratovky, pridej zeleninu, vyrad ovoce, vymeta Ti streva a brani prijmu aspon nejake energie ze zeleniny - vzpomen : zelenina=dava silu / ovoce=cisti nauc se s timto pracovat
2. vlivem zbytecneho stresu z tohoto sebepozorovani nespis (sroti Ti v hlave nesmysly a nejdou zastavit, je tak ?) uvolni se a uzivej si to, jinak mivam obdobi, kdy mam to same a ani nepustuju, normalni po 50-ce, driv bys me nevzbudil ani kanonem, zvykej si, staci i nepatrny stres a nespis, ne at te napadne to resit praskama :-)
3. ze energie nevydrzi cely den v navratovce je taky normalni a zase zpetne - neni divu, kdyz nespis kvuli zbytecnym obavam a pak Ti odpocinek chybi a energie nikde
----------------

4. omez pracovni nasazeni ve prospech odpocinku, stane se neco kdyz na par dni jeste vysadis ?
Kdo Ti rekl ze v navratovce uz budes na 100% prace schopny a zpet v plne sile ? Co Te nuti jet uz na 80% ?
Odpovez si a udelej obraz o tom co ma u Tebe ted prioritu sam, jestli rychle do prace a nebo zdravi.

Kuprikladu po operaci nebo chemo bys lezel a jestli jedes na 50% nebo 80% bys neresil, jel bys s bidou na 1% vleze a smytec, mam za sebou:). Bud vdecny za 50%:)
Cize to ber z te lepsi stranky, mas 7, udelej si carku, dojed v pohode (dusevni) navratovku a pak teprv zauvazuj opatrne o navratu k vajickam, vlockam s ovocem a medem:).
Hlavne do toho ted netahej zadne potencialy proteinu a tezkou vedu (ego), ok ? :-)

Smyslem pustu je sam pochopit co se deje, ne aby Te nekdo vedl pokazde za ruku krok za krokem, to je Ti k nicemu, to by byl jeho pust, ne Tvuj.
Nejsou dva stejni lidi, ani dva stejne pusty. Je Ti to uz jasne s tim ovocem a proc to takto je ?


Naposledy upravil Cef dne pát 28.09.2012, 18:27, celkově upraveno 1

+ABCD Hodnocení: +1
pát 28.09.2012, 11:05
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jo a jeste jednu chybu delas Karliku, jis jako dobre promazany hodinovy strojek (+- presne na cas rano/poledne/vecer), nerespektujes jezeni az na hlad v navratovce, nikoli podle hodinek. Chybka.
Zahod vahu i hodinky a idealne navecer uz nejez vubec (veceri dej nepriteli), max. rano kdyz uz musis a okolo poledne/odpoledne bohate staci.

Staci i 1x denne (rano vstanu a nejim, cekam az opravdu zaludek zahraje poradnou muziku, nejim jen proto ze je "snidane").
Chce to pomalu, sednout, prozvykat + dukladne proslinit jidlo, nekvaltovat na zahradku za vcelkama :-).


Hodnocení: 0
pát 28.09.2012, 13:54
Profil

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
OK, díky, jsem v pohodě. Pokračuji.
Ale stejně bych rád dostal odpověď na onu zásadní otázku? Mohou tyto potraviny (4.den po sedmičce - med,vločky,vařené vejce) negovat přínos hladovky? Pokud ano, jak?
Jsem tvor zvídavý, dogmata propírající. :)


Naposledy upravil CYRIL dne pát 28.09.2012, 16:19, celkově upraveno 1

+Cef Hodnocení: +1
pát 28.09.2012, 16:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
To je dobre, to jsem chtel slyset :-). Ok, drzime pesti:).


Hodnocení: 0
pát 28.09.2012, 16:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Nic nepropirej predem, az budes mit za sebou uspesnou 21, 40 propirej si co chces, dohodnuto ?
Souhlasis ? :-)


Hodnocení: 0
pát 28.09.2012, 18:52
Profil

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: CYRIL - DENÍK NADĚJE

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
KAPITOLA ŠESTÁ – NÁVRATOVKA – II.ČÁST
22. – 29.9.12
6.den – 55,6 kg, úbytek 0,2 kg, strava 300gr dušená a syrová zelenina + med, spánku dostatečně
7.den – 55,4 kg, úbytek 0,2 kg, strava 282gr dušená a syrová zelenina + med, spánku dostatečně
8.den – 55,2 kg, úbytek 0,2 kg, první strava - vejce nahniličko,kousek chleba,syrová zelenina,zelený čaj + med, spánku málo
Takže N mám za sebou, váha o 7kg dolu a klesá. Ten med jsem si coby včelař nemohl odpustit a nemám ani pocit, že by mi něco pokazil. Med = fruktóza, glukóza, sacharóza (čili to co čerpám z ovoce) a dále na tisíce dalších užitečných látek − dodnes se vědcům nepodařilo všechny popsat a odhalit. Nejspíš i proto, že co med, to originál.) Med je totiž produkt, jehož složení závisí na neustále se měnících přírodních podmínkách a hlavně je jako potravina a lék stále zoufale nedoceňovaný, vzhledem k poměrně malé průměrné spotřebě. Včely na něm už přežívají milióny let a jsou stále tady a konají svou prospěšnou opylovací práci.
Nasadit jej v návratovce, vždy lžíci po zelenině, je podle mne ideální, neb urychluje Krebsův cyklus a tím napomáhá opět podle mne znovu nastartovávanému trávení. Nasazením medu se může snížit i objem ovoce ve prospěch zeleniny. Med se mi bude objevovat v každé další návratovce.
Každopádně mně moje sedmička ukázala limity a přesvědčila o odsunutí 21 na příští rok, dokud nenabydu dostatek svalové hmoty podpořené pohybem - není kam spěchat. Nyní už nemám pocit její okamžité nutnosti – restartu imunitního systému, neboť i ty mé předchozí půsty posunuly pozitivně můj dosavadní život na vyšší kvalitu. Jedničky v týdnu už jsou pravidelným rituálem do budoucna. Jsem však ve střehu, neb vím, že dopady borélie se vrací, dokud její rezidua moje buňky obsahují. Díky všem za přínosné cepování.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
pon 01.10.2012, 08:00
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz