Na hlavní stránku  
Právě je sob 20.04.2024, 14:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 424 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Iva má pravdu (na tohle jsem zapomněl), nemocné orgány bývají takto spojené s psychickými příčinami a čakrami, které se v tom místě nachází. (rozhodně nemoci nejsou následkem jen fyzického stavu, jak si to myslí doktoři!) Možná bys mohl kouknout tady na krční čakru, co tam máš v nepořádku: http://www.breatharian.eu/psychika/cakry/5.php

Hrabica uvádí pro nádory na štítné žláze:

"Obecnou duchovní příčinou vzniku nádoru je dlouhodobější soustředění se na chybné a nepodstatné. ... Nemoc přichází, nedokážeme-li optimálně reagovat, rozhodovat se a konat v nelehkých podmínkách, které nám ostatní lidé vytvářejí svými chybami. Nádor je kumulací našeho lpění, omylů a strachu. .... Nádory štítné žlázy nebo příštítných tělísek dávají prostor k přemýšlení a zklidnění osobám, které jsou houževnaté, nezdravě ctižádostivé, věčně nespokojené a jež na světských statcích či blízkých lidech hodně lpí."


+ANTONÍN Hodnocení: +1
sob 12.01.2013, 11:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Kokos jak si to tak citam tak kalendare a posty vtedy a taky hentaky a taka navratovka hentaka. Neviem ci to neni take moc silene tie posty ci? Ako jasne viem kazdy mame svoje cesty a posty su super ale neviem take moc strojene mi to pride ked uz si niekto robi kalendar na posty ci? Nechcem tu rozvirovat hladinu hovorim to s laskou a pokorou je to len moj nazor a moja uprimnost. Podla mna by to malo ist viac z vnutra si myslim no neviem si predstavit ze by som si robil kalendar s postami ale niekomu to asi pomaha. Podla mna je jedlo jedna z najvacsich zavislosti ako takych a zacinat spiritualne a duchovne (myslim tak ze od pochopenia urcitych veci) od jedla je trochu tazka cesta. Clovek by mal podla mna prirodzene pochopit to jedlo a tak isto sa ho aj prirodzene postupne zbavovat ked to tak citi. Hovorim je to len moj nazor tak ked tak ma niekto skuste dat na spravnu mieru a s mierom. Nejsom ochotny sa tu ziadnym sposobom dotahovat alebo podobne...


+detox Hodnocení: +1
pát 18.07.2014, 12:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Roberto píše:
Nechcem tu rozvirovat hladinu hovorim to s laskou a pokorou ..
Pokud jsi nepustar, tak o tom zkus s laskou pomlcet a nic nerozviris :-) .

Jsou lide co jim to nejde jeste az tak zevnitr a chteji pustovat, ale maji malo vule pro to se nezabit hned po prvni 21 jidlem.
Pro ty je "kalendar" navratovka apod. divil by ses co lidi se porad pta na spravnou navratovku, nevedi, tapou.


Naposledy upravil Cef dne pát 18.07.2014, 13:28, celkově upraveno 1

+ANTONÍN Hodnocení: +1
pát 18.07.2014, 13:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Ja neviem len je to premna take tazke vysvetlit ako to citim ale myslim ze moj jasny smer je zivot bez jedla a ziadne taketo posty som este neskusal, pokial teda nemyslim to ze su dni kedy pijem iba vodu cely den hej, alebo napriklad jak teraz ze uz tyzden jem iba melony jeden melon na kazdy den a nepijem prezmenu vodu. Ako rozumiem ze post je super vec ale neviem aby som si to planoval na rok alebo to nejak vyslovene studoval nemozem povedat. Moj smer je zit bez jedla tak som proste vysadil jedlo rozneho druhu a jem iba ovocie a zeleninu a orechy. Medzi to patria dni kedy nejem nic alebo len malinko. Potom zase pride den kedy prepadnem chuti ale to sa mi stalo zatial iba raz a to som aj s pokorou prijal a hotovo. Ja neviem mozno som este daleko za vami a ked si to pozrem co som pisal za rok tak si budem plieskat :remorse: ze co som to pisal :innocent:


Hodnocení: 0
pát 18.07.2014, 13:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
neni lepsie si do hlbky uvedomit vyznam jedla ze vlastne nema ziadny vyznam? Ja neviem pokial clovek dospeje k vnutornemu pochopeniu ze jedlo nema vyznam, je to len strata casu a kratkodoby pozitok vymenou za dlhodobe zdravie (myslim tym hlavne MASO a ZIVOCISNE VYROBKY) tak je to lepsie ci? Mne napriklad dava pocit ze nemusim nic jest uplnu slobodu jakeby som rozprestieral kridla pri tom pocite zhodil okovy a mohol lietat. Podla mna ked chce clovek dosiahnut uplnu slobodu musi pochopit potravinarsky priemysel do hlbky. Nemam nic proti plodom a darom ktore nam dava matka zem ale vsetko su to podla mna len plody na chut na nejaky ten kratkodoby pozitok z chute.


+detox Hodnocení: +1
pát 18.07.2014, 13:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Nemusiet nic jest, nemusiet nic jest ani pit sak to je neuveritelna sloboda bitia a zitia. Staci sa podla mna upriamit na toto a precitit to. Clovek ktory nema ziadnu pozicku ani hypoteku a nemusi nic jest ani pit TO JE SKUTOCNA SLOBODA ci? Ako hovorim toto je moja cesta a ked to dosiahnem este len vtedy zacnem naozaj zit tento zivot peace


Hodnocení: 0
pát 18.07.2014, 13:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
cefe ty betar jeden kam si zmizol ha? Ta tu sledujem na fore ty si taky betarisko jeden :-P Kazdopadne antonine drzim palec ako aj vsetkym dobrym ludom s dobrymi umyslami na tejto planete...


Hodnocení: 0
pát 18.07.2014, 13:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
V podstate zadna hmota nema vyznam, je to jen iluze slozena z atomu (a kdovi ceho jeste mensiho, vychodni nauky velmi dobre rikaji Maja) jidlo nevyjimaje, ale kazdy to zatim neumi - nejist a predstavit si, ze mezi atomy jakekoli hmoty jsou jen prazdne diry :).
Nepochopili jsme na co nam tu hmota slouzi a slouzime my ji jako oslove (smenujeme svuj drahocenny cas za veci, ktere jako mezkove porad chceme).
Cas je jedina skutecna komodita a presto ji takto blbe plytvame :-).

Roberto souhlas, ale na druhe strane v zime v -20 by Ti asi umrzla prdel nekde venku (do Afriky se vsici nevlezeme), saty nejaky taky potrebujes, bydlet nekde na desti v lese pod stanem taky nic moc, tak nevim zatim jak z toho nacisto ven:).
Nejake potreby asi budem mit vzdycky a vsude, potreby, i kdyz mensi, maji i ti indiani a domorodci nekde s holyma zadkama, to je fakt:).
Ale rozumim Ti, nic, mej se kokos :).

P.S. Kokso uz vim, ale kokos nevim, betar taky nevim, co to je ? :)


Hodnocení: 0
pát 18.07.2014, 14:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Cef píše:
V podstate zadna hmota nema vyznam, je to jen iluze slozena z atomu (a kdovi ceho jeste mensiho, vychodni nauky velmi dobre rikaji Maja) jidlo nevyjimaje, ale kazdy to zatim neumi - nejist a predstavit si, ze mezi atomy jakekoli hmoty jsou jen prazdne diry :).
Nepochopili jsme na co nam tu hmota slouzi a slouzime my ji jako oslove (smenujeme svuj drahocenny cas za veci, ktere jako mezkove porad chceme).
Cas je jedina skutecna komodita a presto ji takto blbe plytvame :-).

Roberto souhlas, ale na druhe strane v zime v -20 by Ti asi umrzla prdel nekde venku (do Afriky se vsici nevlezeme), saty nejaky taky potrebujes, bydlet nekde na desti v lese pod stanem taky nic moc, tak nevim zatim jak z toho nacisto ven:).
Nejake potreby asi budem mit vzdycky a vsude, potreby, i kdyz mensi, maji i ti indiani a domorodci nekde s holyma zadkama, to je fakt:).
Ale rozumim Ti, nic, mej se kokos :).

P.S. Kokso uz vim, ale kokos nevim, betar taky nevim, co to je ? :)





:lol: :lol: :lol: kokso je odvodenina od kokos :lol: :lol: a betar fuha to ti neviem ani moc vysvetlit to je take ze ty betar jeden akoze tak v dobrom povedane ze si v pohode :ok:


+Cef Hodnocení: +1
pát 18.07.2014, 14:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Hoši, hoši. Vy jste se mi tady nějak rozjeli. :-D

Jen tak, abych upřesnil svůj pohled. Jsem chlap (tedy alespoň si to o sobě myslím :innocent: ) a jako takovej mám logiku na prvním místě. Moje myslící mysl je můj hnací motor.
A ještě jsem v tom celý život utvrzován školským systémem, pracovním systémemm, atd.. (jak ďábelské :evil: )
Takže pro mě půsty, jejich naplánování a přesné hranice půstu a návratovky jsou/byly jasným počátkem při dalším kroku. Teprve potom, když si tohle naplánuju mohu používat (protože mi to řekne rozum) intuici, která tohle všechno co mi rozum naplánoval, koriguje.
-Potom přeruším 7-mi denní půst, protože mi to třetího dne při ranní sprše ze zcela nelogických důvodů přijde správné.
-Potom mohu při návratovce používat vědomé jedení, které mi intuitivně určuje co sníst.
atd.

Pro mě byly půsty tím pravým krokem k disciplíně, která se může pokusit zadržet závislosti (v tomto případě myslím na jídle) a dát tak prostor láskyplnné intuici.


Závidím mojí ženě, která používá intuici každodenně a přirozeně. Já takový dar nemám.

Tuhle se mi moje žena zeptala:,,Co to je vlastně ta duchovní cesta?"
Nedokázal jsem jí odpovědět. Po čase mi ale přišlo na mysl (snad intuitivně, snad rozumově) následující.: ,, Na duchovní cestě je každý, kdo se snaží vylepšit svoji bytost ve všech oblastech svého těla."
A je to jedno, kde se právě nachází. Na začátku, nebo uprostřed. Na konci je bůh(universum, zákon vesmíru, všehomír, vesmírná láska,...)

Přeji všem dobrou pouť na té jejich. A jsem rád, když jdem občas s někým pospolu. :heart:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
sob 19.07.2014, 12:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Tondo, Tvoje vlákno som si prečítal na "jeden dych". Je to fajn, že si 21 tak zdokumentoval. Teraz, keď zbieram skúsenosti a informácie je to pre mňa ako nováčika veľmi poučné a inšpirujúce. Ďakujem Ti za Tvoju ochotu zdieľať Tvoj príbeh nielen po fyzickej stránke, ale aj duchovnej. Mal som v úmysle začať so sedmičkou, ale po prečítaní si mnohyých príspevkov skúsených a Tvojho príbehu, som to zmenil na trojku. Nemám sa kam ponáhľať. Sedmičku chcelo asi skôr moje ego. Som v druhom dni a zvládam to až moc dobre. Zrejme preto, že telo je informované o prechode na pôst. Po trojke budem trénovať správne návratovky. Škoda, že nepokračuješ v informovaní o ďaľších pôstoch. Všetko dobré prajem.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
úte 22.07.2014, 10:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Máš ,,dlhý dych" přečíst to celé najdenou :-D
Určitě se ještě rozepíšu, ale momentálně bojuji s nedostatkem času a tvůrčí nálady.
Držím palce a Tvých rozhodnutí si vážím. :ok:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+jao Hodnocení: +1
úte 22.07.2014, 13:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Vážení přátele. Již dlouho se na toto chystám, neboť je mi líto zmatených začátečníků (jímž jsem také byl a bylo mi pomoženo. Díky všem :heart: ).

Stvořil jsem zlatá a stříbrná pravidla pro půst a návratovku. Taková zkrácená pravidla pro začátečníky. Vše na jednom místě. To proto, aby nedocházelo k omylům :remorse: , které byly i na mých počátcích.

Předpokládám, že se ostatní zkušení připojí a pomohou mi doplnit věci, které jsem neuvedl díky mojí zapomětlivosti.

Zlatá a stříbrnná pravidla při půstu a návratovce

Zlatá pravidla PŮST (tyto pravidla je nutno dodržet)
-půst = voda + nic dalšího do pusy.
Maximálně kartáček na zuby (ideální bez pasty) a popřípadě škrabka na jazyk
-lehký pohyb každý den. Chůze, lehký běh, joga,Tai-ti, nordic-walking,…

Stříbrná pravidla při PŮSTU(tyto pravidla pomáhají při půstu, ale nejsou bezpodmínečně nutná)
-idealní je co nejměkčí voda. Nejlépe z destilátoru, nebo z filtru.
-půst je nejlepší beze svědků. A pokud je někdo přítomen, potom člověk, který podpoří.
-při půstu je dobré hodně pobývat na čerstvém vzduchu a slunci (příroda,les,…). Skvělý je sungazing.
-odpočívat, když je potřeba, ale nelenošit. Čím méně pohybu, tím větší je úbytek svalů. Ideální je při pohybu zapojit co nejvíce svalů. Nordic-walking, plavání, …
-ideální je se jídlu absoludně vyhnout (pohled, vůně,…). Pokud to není možné, je dobré si prožít vůni a barvu, bez odporu.
-osobně nedoporučuji při půstu cestovat někam dál a k někomu jinému.
-doporučuji založit si deník. Pokud to bude na breatharian.eu, pak lze počítat s radami a podporou ostatních.

Zlatá a stříbrná pravidla při návratovce, která je těžší než půst.

Zlatá pravidla NÁVRATOVKA(tyto pravidla je nutno dodržet)

-návratovka trvá 1-2x tolik co trval půst
-první startovací jidlo je jen hrst napařené zeleniny. Napařené tak, aby změkla, ale neztratila barvu.
-jídlo se jí po malých soustech. Prožívá se chuť, vůně a barva. Jídlo se řádně rozkouše, až je z něho v ústech velmi řídká kaše a teprve poté se spolkne. A to po dobu celé návratovky.
-další jídlo během celé návratovky se jí po hrstech a to tehdy, když má člověk hlad a nikoli jen chuť.
-po prvním jídle se dále jí jen ovoce a zelenina nyní už jen v syrovém stavu. Ovoce se zeleninou se nemíchá, ale drží se několika hodinový odstup.
-absolutně žádný cukr, sůl, tuk nebo olej.
-stále platí pohyb. V návratovce to je s pohybem většinou lehčí.

Stříbrná pravidla při NÁVRATOVCE (tyto pravidla pomáhají , ale nejsou bezpodmínečně nutná)

-jaké jídlo při návratovce? Zkuste vědomé jezení. viz. viewtopic.php?f=31&t=180
-stále je dobré hodně pobývat na čerstvém vzduchu a slunci. Skvělý je sungazing.
-doporučuji vyhnout se grilovačkám a jiným podobným společensko-žracím záležitostem.
-mít doma jen zeleninu a ovoce. Nic dalšího co by mě mohlo dělat chutě.
-je dobré vyvarovat se těchto věcí. Jablka, ananas a jiné ostré a dráždivé věci.
-pokud se udělá v návratovce chyba, je dobré ji opravit jednodenním půstem. Ale vůbec nejlepší je chyby nedělat.
-zkusit delší půst až po zvládnutí úspěšné návratovky


A to je vše díky za doplnění.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Cef, +Sába, +jao Hodnocení: +3
stř 30.07.2014, 03:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
Velmi dobre si to napisal uplne sa s tym stotoznujem. Ale ja mam osobne jeden problem a to ze som totalne zlenivel. V robote od 8 do 18 sedim v kresle par krat sa postavim a prejdem ale to je asi vsetko. Dojdem domov ked meditujem tiez sedim a ked nemeditujem tak lenosim. Na zaciatku som cvicil a mal som chut sa hybat ale teraz nie teraz sa mi jednoducho nic navyse nechce nevies nahodou preco? Celkom ma to mrzi lebo chcel by som ale povedal som si ze sa do nicoho uz nutit nebudem a odvtedy som lenivy :D


Hodnocení: 0
stř 30.07.2014, 09:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Tak já si dovolím zareagovat.

ANTONÍN píše:
Zlatá pravidla PŮST (tyto pravidla je nutno dodržet)
-půst = voda + nic dalšího do pusy.
Maximálně kartáček na zuby (ideální bez pasty) a popřípadě škrabka na jazyk
-lehký pohyb každý den. Chůze, lehký běh, joga,Tai-ti, nordic-walking,…

Řiďte se dle vlastního těla. Pohyb je důležitý ovšem na druhou stranu jsou začátečníci anebo nemocní kteří melou z posledního. Když je energie na dně tak neběhat ale klidně to proležet, až bude tak se hejbejte. A platí že energie s pohybem vzrůstá jak se rozhejbou čakry, tedy nakonec to půst usnadní.

ANTONÍN píše:
Stříbrná pravidla při PŮSTU(tyto pravidla pomáhají při půstu, ale nejsou bezpodmínečně nutná)
-idealní je co nejměkčí voda. Nejlépe z destilátoru, nebo z filtru.

Držme se toho že destilka je při půstu potřeba, ne že to není nutný. Ano kdo už nějaký půsty dal, dá další bez problémů na jakýkoliv vodě. Stejně tak i řada začátečníků. Ale! Zas je otázka kdo jde do půstu a v jakém stavu má tělo. Tedy začátečníci a nemocní ať destilku považujou za nezbytnou, usnadní jim to půst.

ANTONÍN píše:
Zlatá a stříbrná pravidla při návratovce, která je těžší než půst.

Zlatá pravidla NÁVRATOVKA(tyto pravidla je nutno dodržet)

-návratovka trvá 1-2x tolik co trval půst
-první startovací jidlo je jen hrst napařené zeleniny. Napařené tak, aby změkla, ale neztratila barvu.

Startovací jídlo je hrst zeleniny napařené tak aby neztratila lesk, nikoliv barvu tu si samozřejmě zachová. Tedy jakmile jí zahřejete na 100°C je to špatně, už je mrtvá. Musí zůstat polosyrová.

ANTONÍN píše:
Stříbrná pravidla při NÁVRATOVCE (tyto pravidla pomáhají , ale nejsou bezpodmínečně nutná)

-je dobré vyvarovat se těchto věcí. Jablka, ananas a jiné ostré a dráždivé věci.
-pokud se udělá v návratovce chyba, je dobré ji opravit jednodenním půstem. Ale vůbec nejlepší je chyby nedělat.
-zkusit delší půst až po zvládnutí úspěšné návratovky

Nebral bych to tak striktně. Třeba jablka jsme vám nedoporučovali protože špatně dozrávaj a jsou agresivní ale pokud zralý jsou a umím to odhadnout tak ano, jen ne hned ze začátku. Jde spíš o to získat vlastní zkušenosti co už můžu a co ještě ne.
Chyby v návratu napravit půstem ale dle potřeby aby se to srovnalo. Tedy klidně i tři dny nebo kolik je třeba.

Celý půst i návrat je o tom naučit se vnímat vlastní tělo.


Naposledy upravil Petr dne stř 30.07.2014, 11:13, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
stř 30.07.2014, 11:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Petr píše:
Tak já si dovolím zareagovat.

ANTONÍN píše:
Zlatá pravidla PŮST (tyto pravidla je nutno dodržet)
-půst = voda + nic dalšího do pusy.
Maximálně kartáček na zuby (ideální bez pasty) a popřípadě škrabka na jazyk
-lehký pohyb každý den. Chůze, lehký běh, joga,Tai-ti, nordic-walking,…

Řiďte se dle vlastního těla. Pohyb je důležitý ovšem na druhou stranu jsou začátečníci anebo nemocní kteří melou z posledního. Když je energie na dně tak neběhat ale klidně to proležet, až bude tak se hejbejte. A platí že energie s pohybem vzrůstá jak se rozhejbou čakry, tedy nakonec to půst usnadní.

ANTONÍN píše:
Stříbrná pravidla při PŮSTU(tyto pravidla pomáhají při půstu, ale nejsou bezpodmínečně nutná)
-idealní je co nejměkčí voda. Nejlépe z destilátoru, nebo z filtru.

Držme se toho že destilka je při půstu potřeba, ne že to není nutný. Ano kdo už nějaký půsty dal, dá další bez problémů na jakýkoliv vodě. Stejně tak i řada začátečníků. Ale! Zas je otázka kdo jde do půstu a v jakém stavu má tělo. Tedy začátečníci a nemocní ať destilku považujou za nezbytnou, usnadní jim to půst.

ANTONÍN píše:
Zlatá a stříbrná pravidla při návratovce, která je těžší než půst.

Zlatá pravidla NÁVRATOVKA(tyto pravidla je nutno dodržet)

-návratovka trvá 1-2x tolik co trval půst
-první startovací jidlo je jen hrst napařené zeleniny. Napařené tak, aby změkla, ale neztratila barvu.

Startovací jídlo je hrst zeleniny napařené tak aby neztratila lesk, nikoliv barvu tu si samozřejmě zachová. Tedy jakmile jí zahřejete na 100°C je to špatně, už je mrtvá. Musí zůstat polosyrová.

ANTONÍN píše:
Stříbrná pravidla při NÁVRATOVCE (tyto pravidla pomáhají , ale nejsou bezpodmínečně nutná)

-je dobré vyvarovat se těchto věcí. Jablka, ananas a jiné ostré a dráždivé věci.
-pokud se udělá v návratovce chyba, je dobré ji opravit jednodenním půstem. Ale vůbec nejlepší je chyby nedělat.
-zkusit delší půst až po zvládnutí úspěšné návratovky

Nebral bych to tak striktně. Třeba jablka jsme vám nedoporučovali protože špatně dozrávaj a jsou agresivní ale pokud zralý jsou a umím to odhadnout tak ano, jen ne hned ze začátku. Jde spíš o to získat vlastní zkušenosti co už můžu a co ještě ne.
Chyby v návratu napravit půstem ale dle potřeby aby se to srovnalo. Tedy klidně i tři dny nebo kolik je třeba.

Celý půst i návrat je o tom naučit se vnímat vlastní tělo.


Díky Petře za doplnění.
Pravidla jsou změněna následovně:

Zlatá a stříbrnná pravidla při půstu a návratovce

Zlatá pravidla PŮST (tyto pravidla je nutno dodržet)
-půst = voda + nic dalšího do pusy.
Maximálně kartáček na zuby (ideální bez pasty) a popřípadě škrabka na jazyk
-lehký pohyb každý den. Chůze, lehký běh, joga,Tai-ti, nordic-walking,…. Záleží na pocitu a momentální fyzické dispozici. Zkuste zapojit intuici. Pokud nejde běhat, tak zkusit se hýbat na posteli. Postačí protahování.
Pozor. Mám osobní nepříjemnou zkušenost, že jsem pár dní prolenošil a potom přišla energie. A já si dost namohl nohu (mám umělý kyčel). Po delším odpočinku opatrně s pohybem.

Stříbrná pravidla při PŮSTU(tyto pravidla pomáhají při půstu, ale nejsou bezpodmínečně nutná)
-idealní je co nejměkčí voda. Nejlépe z destilátoru, nebo z filtru. Krátké půsty začněte třeba na obyčejné vodě. Ale destilka je to nejlepší co můžete pro sebe udělat.(VIZ Petrův příspěvek) POZOR! NIKOLI TA OD BENZÍNY.
-půst je nejlepší beze svědků. A pokud je někdo přítomen, potom člověk, který podpoří.
-při půstu je dobré hodně pobývat na čerstvém vzduchu a slunci (příroda,les,…). Skvělý je sungazing.
-odpočívat, když je potřeba, ale nelenošit. Čím méně pohybu, tím větší je úbytek svalů. Ideální je při pohybu zapojit co nejvíce svalů. Nordic-walking, plavání, …
-ideální je se jídlu absoludně vyhnout (pohled, vůně,…). Pokud to není možné, je dobré si prožít vůni a barvu, bez odporu.
-osobně nedoporučuji při půstu cestovat někam dál a k někomu jinému.

Zlatá a stříbrná pravidla při návratovce, která je těžší než půst.

Zlatá pravidla NÁVRATOVKA(tyto pravidla je nutno dodržet)

-návratovka trvá 1-2x tolik co trval půst
-první startovací jidlo je jen hrst napařené zeleniny. Startovací jídlo je hrst zeleniny napařené tak aby neztratila lesk, nikoliv barvu tu si samozřejmě zachová. Tedy jakmile jí zahřejete na 100°C je to špatně, už je mrtvá. Musí zůstat polosyrová.
-jídlo se jí po malých soustech. Prožívá se chuť, vůně a barva. Jídlo se řádně rozkouše, až je z něho v ústech velmi řídká kaše a teprve poté se spolkne. A to po dobu celé návratovky.
-další jídlo během celé návratovky se jí po hrstech a to tehdy, když má člověk hlad a nikoli jen chuť.
-po prvním jídle se dále jí jen ovoce a zelenina nyní už jen v syrovém stavu. Ovoce se zeleninou se nemíchá, ale drží se několika hodinový odstup.
-absolutně žádný cukr, sůl, tuk nebo olej.
-stále platí pohyb. V návratovce to je s pohybem většinou lehčí.
-pokud se udělá v návratovce chyba, je dobré ji opravit jedno nebo vícedenním půstem (podle potřeby). Ale vůbec nejlepší je chyby nedělat.
-zkusit delší půst až po zvládnutí úspěšné návratovky

Stříbrná pravidla při NÁVRATOVCE (tyto pravidla pomáhají při půstu, ale nejsou bezpodmínečně nutná)

-jaké jídlo při návratovce? Zkuste vědomé jezení.
-stále je dobré hodně pobývat na čerstvém vzduchu a slunci. Skvělý je sungazing.
-doporučuji vyhnout se grilovačkám a jiným podobným společensko-žracím záležitostem.
-mít doma jen zeleninu a ovoce. Nic dalšího co by mě mohlo dělat chutě.
-je dobré vyvarovat se těchto věcí. Jablka, ananas a jiné ostré a dráždivé věci. (každý to můžeme mít samozřejmě jiné)


Celý půst i návrat je o tom naučit se vnímat vlastní tělo

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Naposledy upravil ANTONÍN dne stř 30.07.2014, 13:56, celkově upraveno 1

+Petr Hodnocení: +1
stř 30.07.2014, 12:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Díky Cefe.
Takže minikuchařka je na světě. A zasloužila samostatné vlákno viewtopic.php?f=5&t=409. Já to sice začal, ale byl bych rád, kdyby to bylo společné dítě. A do mého deníčku to jaksi nepatří.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
stř 30.07.2014, 14:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
... možná je pro Tebe tohle na viewtopic.php?f=5&t=409&p=20364#p20364

ANTONÍN píše:
Stříbrná pravidla při PŮSTU[/u][/b](tyto pravidla pomáhají při půstu, ale nejsou bezpodmínečně nutná)
...
-půst je nejlepší beze svědků. A pokud je někdo přítomen, potom člověk, který podpoří.
-ideální je se jídlu absoludně vyhnout (pohled, vůně,…). Pokud to není možné, je dobré si prožít vůni a barvu, bez odporu.
-dobré je se při půstu zabavit nějakou činností a nemyslet jen na to že nesmím jíst

...

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 31.07.2014, 19:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Někdy minulý týden jsem dělal půst a druhého dne půstu na mě zaútočil a taková očista střev (laicky průjem :mrgreen: ) , že jsem si nedovolil odejít z domu. :nausea:
A pokračovalo to třetí den dopolodne. Potom očista skončila. :dance:
Dle mého názoru došlo tělo k názoru, že je možné něco více toxického vyčistit a střeva se toho rychle zbavily. :clapping:

Tady je vidět (dle mého názoru) , že i po delší době půstování je co čistit. A že tělo zřejmě sahá hlouběji a hlouběji.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
stř 22.06.2016, 10:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Neco podobneho jsem mel pri druhe 21(26) tak jsme toho vyuzil a prolival se vodou jako pri sance, akorat ze nebyla slana (nejsme uplni debilove, ze jo) :).
A paradni procisteni, az do vody shora i zdola:).


Hodnocení: 0
stř 22.06.2016, 15:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Cef píše:
Neco podobneho jsem mel pri druhe 21(26) tak jsme toho vyuzil a prolival se vodou jako pri sance, akorat ze nebyla slana (nejsme uplni debilove, ze jo) :).
A paradni procisteni, az do vody shora i zdola:).


Chtěl bych si do budoucna ujasnit jednu věc... Je možné , že při jednom z budoucích delších půstů se mi taky stane , že se začnu vyprazdňovat a řeknu si , že by bylo fajn se zrovna vyprázdnit ještě víc... To prolévání vodou bez soli...To jako do sebe nacpat třeba 3 litry destilované vody postupně v krátkých intervalech a po pohárcích? Nebo obyčejné vody?A pokud obyčejné, není riziko , že to podráždí zastavený žaludek, nebo přímo znovu rozjede?...


Hodnocení: 0
ned 26.06.2016, 15:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Obyčejná voda žaludek nerozjede, ani minerální ani perlivá voda ne. Nesmí být slazená to by byl start okamžitý. Dokonce ani černý čaj bez cukru nestartuje.
Destilka je kvůli lepšímu čištění a tím předcházaní případným problémům.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
ned 26.06.2016, 20:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Petr píše:
Obyčejná voda žaludek nerozjede, ani minerální ani perlivá voda ne. Nesmí být slazená to by byl start okamžitý. Dokonce ani černý čaj bez cukru nestartuje.
Destilka je kvůli lepšímu čištění a tím předcházaní případným problémům.

Presne tak:).
Mnozstvi si vyzkousis, jsem se odebral na wc-ko a "cistil", pak to nejak ustalo, sla uz cista voda, ukoncil jsem to a pohodicka:).


Hodnocení: 0
ned 26.06.2016, 20:51
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Petr píše:
...Dokonce ani černý čaj bez cukru nestartuje....
Teda ne že by se černý čaj při půstu doporučoval. (to by byl asi pěkný zápřah pro organismus)


Hodnocení: 0
ned 26.06.2016, 20:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Tak on kazdy caj je v podstate silnejsi vyluh smesice mineralu apod.
Rozhodne bych ale netestoval co a no a co ne, pravdu dis Pandine, tady souhlas (a voda):).


Hodnocení: 0
ned 26.06.2016, 20:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Dyť ho nedoporučuju ale fakt je že nestartuje a znám i člověka který dal 40 dnů půstu na čaji. Naproti tomu zelený čaj = okamžitý start.


Hodnocení: 0
ned 26.06.2016, 21:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
No jestli zrovna 3 litry ... :innocent:
Všeho s mírou.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pon 27.06.2016, 09:17
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Petr píše:
Dyť ho nedoporučuju ale fakt je že nestartuje a znám i člověka který dal 40 dnů půstu na čaji. Naproti tomu zelený čaj = okamžitý start.


Tady nemuzu souhlasit, caj startne a je uplne jedno jaky je.
Je to vyluh (obsahuje trisloviny, kofein atd. )a zaludek s tim musi pracovat. Ph caje je rozhodne v jinem spektru nez voda.
Pan byl na pekne cajovo kofeinove diete.


Hodnocení: 0
pon 27.06.2016, 12:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Tak pro upřesnění, při půstu delším jak 3 dny mě čaj ani nenapadlo zkoušet. U trojky jsem start po černým čaji nezaregistroval zato u jiných druhů čajů ano.


Hodnocení: 0
pon 27.06.2016, 14:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: ANTONÍN

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Děkuju za rady... Snad jen poslední dva doplňující dotazy bych ještě rád položil...

1)Řekněme , že to chci mít 100% pojištěné a ani mi nerozbourá rozpočet , když za účelem toho effektivnějšího vyprázdnění během půstu do sebe naleju to větší množství vody - destilované... Byl by v tom nějaký zádrhel nebo by to mělo fungovat stejně?

2)Už jsem víckrát koumal jak na serveru pust cz, tak zdravi-az i myslim tady nekde tu destilovanou vodu během půstu...

S pyramidama neumím , tak tuhle možnost vypouštím...

Ale co ta krystalická mřížka , nebo někdo to nazývá kod vody...

Jen vydestilovaná nebo vydestilovaná, zmražená , pak ponechaná v ledničce z kama ji člověk dle potřeby odlévá... Kamarád chemik mi říkal, že je blbost, aby voda měla mřížku... Leda , když je zmražená... Ale když se pak rozmrazí , tak prý ne... Je to jen jeho názor , já se tedy ptám ještě jednou pro jistotu vás... Co jsem zatím nastudoval, tak prý při delším půstu má být teoreticky pro tělo zbytečný energetický výdaj navíc pít destilku nezmraženou a nerozmraženou, protože tu mřížku nebo ten kod, nebo něco, co ji chybí po vydestilování a nezmražení - musí pak ze své energie v těle dotvořit... Jak to teda je?...


Hodnocení: 0
pon 27.06.2016, 16:27
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 424 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz