Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 07:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ja delam v takto vysilenem pripade kliky opreny o stul, nebo jinou podperu (pod uhlem do 45°) hehe .. :)))


Hodnocení: 0
čtv 24.05.2012, 16:35
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Cef píše:
Ja delam v takto vysilenem pripade kliky opreny o stul, nebo jinou podperu (pod uhlem do 45°) hehe .. :)))
Proč takové stařecké podpírání se označuješ ještě za kliky?


-Cef, +Lenuška Hodnocení: 0
čtv 24.05.2012, 16:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
Jinak např. dneska to probíhalo takto:
5:45 - 0,3l pomeranč + 0,2l destilka
6:15 - 0,5l jablko
6:40 - snídaně - ovocný salát cca 0,5kg (1 banán, 1 jablko, 1 hruška, 1 kiwi, trochu borůvek a rozinek, 2 lžíce doma namletého máku, 1 paraořech, 1 lžíce virgin ol. oleje, skořice)
7:30 - 0,3l destilka
11:00 - 0,5l zelené (odšťavněný celý ledový salát :lol: )
12:00 - oběd - zeleninový salát cca 0,5kg (1 rajče, trochu kapusty, 1/2 avokáda, 1 jarní cibulka, 1/2 kedlubny, 2 lžíce naklíčeného hrachu, 2 lžíce namletého lněněho semínka, 2 lžíce virgin ol. oleje, 1 lžíce jablečného octa, kurkuma)
14:00 - 0,5l míchaný (mrkev, řepa a okurka)
16:30 - 0,5l meloun

No a večer dneska moc nevýjde, protože jdem na galavečer k marathonu 2012 v Hiltonu :( Tak to projednou přežiju. ale jinak běžně si dávám podle chuti buď ovocny nebo zeleninový salát 0,5kg. Podle toho i šťávu asi půl hodiny před jídlem. A večer asi hodinu po jídle ještě buď destilku nebo šťávu cca 0,5l

No není to zrovna nejlevnější na peníze, ale léto se blíží a jídlo bude levnější, už teď to zlevňuje. Dneska jsem koupil meloun skoro 7,1kg za 99,- (13,90/kg) Tak daleko lepší než za 30kč/kg..... A do zimy se třeba spokojím s měnšími porcemi a snad bude i nějáký ten půst ;-)

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


+Lenuška, +Panda Hodnocení: +2
čtv 24.05.2012, 16:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Panda píše:
Cef píše:
Ja delam v takto vysilenem pripade kliky opreny o stul, nebo jinou podperu (pod uhlem do 45°) hehe .. :)))
Proč takové stařecké podpírání se označuješ ještě za kliky?
Blbe ! :)
Vzdyt pisu jasne, ze v takovem pripade (mysleno po 40 dni pustu apod).
Jen pockej zajici, se budu smat ja jednou az budes taky pajdat poslednui tejden v predklonu a padat na ustni dutinku, hihihi .. :mrgreen: :innocent:


Hodnocení: 0
čtv 24.05.2012, 21:49
Profil

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
Tak se musím přinak k prohřešku. Včera kamarád slavil svatbu. Rano jsem začal odšťavněným melounem a ovocem jako normálně, na oběd zeleninovej salát z okurek, rajčat a paprik... No pak jsme tam přijeli, narážky na moji váhu a stravu už jsou klasika :) No ale řekl jsem si, že teda pro jednou bych mohl udělat vyjímku, když je ta svatba (i když mě nikdo do ničeho nenutil) No začalo to, že jsem si dal chlebíček s nějákou pomazánkou a rajčetem (asi mě zlákalo to rajče :-) ) Jak jsem ho snědl, něco mí říkalo, že to není v pořádku, dostavil se divnej pocit, ale ignoroval jsem ho. Za chvíli jsem si dal další.. Nakonec jsem měl asi 3 nebo 4. Říkal jsem si, že teda budu na té akci jíst jako ostatní a další den si dám si dám půst abych to vynahradil. Takže když byla hotová kýta jedl jsem i tu. Ale jak to bylo mastný tak jsem to zajedl kouskem chleba, a dal si asi asi 2dc Plzně. (Říkal jsem si, že plzeň je zásaditá tak to zvládnu. Pak se připíjelo šampaňem, tak jsem si nechal nalít do panáka... Nakonec večer krájel dort tak jsem si taky kousek dal. A to jsem už zjistil že na mě ta droga začíná působit, že čím víc jím tyto věci, tím větší chuť na ně mám... No nic řekl jsem si že je nejvyši čas jet domů, dostavila se i bolest břicha, kterou nepamatuju už půl roku od doby co jsem začal s půstama....

No večer mě tak bolelo břicho, že jsem nemohl usnout.. teď od půl páté běhání na záchod po půl hodinách.. asi jsem si potřeboval připomenout co je to průjem :-) Ale doufám, že většina už je pryč a zbytek bude brzo taky... Takže dnes jen destilka přemýšlení o tom, jak bych se měl chovat... Takovouhle hovadinu udělat, v době kdy se začínam od vitarianství dostavát zpět k fruitariansví si fakt dovolit nemůžu...

Takže poučení - radějí být za exota, než si ničit zdraví :ill: Břicho mě pořád bolí... už musím zase....

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


+Cef, +Lenuška, +Panda Hodnocení: +3
ned 01.07.2012, 07:00
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Závislost je fakt prevít. :-) Stačí jen nevinná ochutnávka, člověk si řekne že se nic nemůže stát, cítí se dost silný, pak po chvíli se dostaví myšlenka že ještě kousek, pak stále silnější a jede v tom zas zpět. Následující den si řekne, že to napraví, možná se mu jeden nebo dva dny návratu podaří, ale pak to zas začne vítězit. U mne takové nevinné sousto znamená obvykle až 2 týdny než si vydobydu zas trvalý návrat k původní stravě. Jediná šance je ubránit se i tomu prvnímu soustu.


Hodnocení: 0
ned 01.07.2012, 08:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
No je to hrůza, snad budu běhat na ten záchod celej den dneska... to je fakt síla.. aspoň si to fakt budu dobře pamatovat :!:

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


Hodnocení: 0
ned 01.07.2012, 09:00
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ber to jako pokrok - tělo už dobře pozná, co mu škodí, co je pro ně jed, a snaží se to urychleně vyloučit. Tím dochází i k přeprogramování psychiky, aby příště věděla co odmítat. Bez těchto přešlapů by stále zůstala v psychice neuspokojená touha po takových požitcích.


+Lenuška Hodnocení: +1
ned 01.07.2012, 09:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Panda píše:
Ber to jako pokrok - tělo už dobře pozná, co mu škodí, co je pro ně jed, a snaží se to urychleně vyloučit. Tím dochází i k přeprogramování psychiky, aby příště věděla co odmítat. Bez těchto přešlapů by stále zůstala v psychice neuspokojená touha po takových požitcích.

Přesně, Pando. Já si do pusy strčím něco nevhodného už jen málokdy, a vždycky to trávím několik dnů, než to ze mne vyjde. Vím to, že mi bude špatně, ale třeba na vánoce u skorotchýně si kousek s ostatními dám. To by fakt bylo neslušné, z jejich hlediska. Nemám problém se udržet a nepokračuju v pojídání cukroví a dalších "pochoutek". A i to málo mi zacvičí s trávením.
Razíku, ty hlášky na váhu řeším jednoduše: vyzvu rejpala k souboji v jízdě na kole do kopce, nebo že si dáme 50km, kdo bude zpátky dřív, někdy stačí i obyčejné kliky, ty cvičím v rámci jógy pravidelně. Pak mohu s úsměvem konstatovat, že oni sice mají tu "správnou váhu", ale já neberu žádné prášky a porazím je i fyzicky. Tak kde je chyba?... >:-)


Hodnocení: 0
ned 01.07.2012, 10:05
Profil

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
No jeden kamarád se tam na mě z legrace vrhnul a pak viděl, jak na tom kdo je, když zůstal svalenej u plotu ležet :lol: 20 kg navíc něják nepomohlo :)

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


+Lenuška Hodnocení: +1
ned 01.07.2012, 10:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Razík píše:
Tak se musím přinak k prohřešku ... Břicho mě pořád bolí... už musím zase....
Tomu rikas prohresek Razik ?
Tomu se rika obzerstvi a byval to (anebo jeste je ?) tezky hrich :)))).


Hodnocení: 0
ned 01.07.2012, 16:21
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Panda píše:
Závislost je fakt prevít. :-) Stačí jen nevinná ochutnávka, člověk si řekne že se nic nemůže stát, cítí se dost silný, pak po chvíli se dostaví myšlenka že ještě kousek, pak stále silnější a jede v tom zas zpět. Následující den si řekne, že to napraví, možná se mu jeden nebo dva dny návratu podaří, ale pak to zas začne vítězit. U mne takové nevinné sousto znamená obvykle až 2 týdny než si vydobydu zas trvalý návrat k původní stravě. Jediná šance je ubránit se i tomu prvnímu soustu.
Hehe, "Staci jen jeden nevinny sluk, mozna dva, nebo cigaretka .." Pandi, vim na 100% ze nesmim uz do smrti vzit cigaretu do huby :). Ne ze by me bylo blbe, to taky nez bych si zase "zvykl", ale vim tutove, ze bych v tom jel nanovo ( 3-nasobna zkusenost:) ).
Jj, kdyz ses dal na vojnu musis bojovat. I zpet k obzerstvi musis pres navratovku, ne to do sebe prat jako do popelnice:).
Kdyz uz tak hezky polehoucku, pomaloucku, ovladat se, presne jako v navratovce:). Nejde to ze dne na den:).
Mam to ted aktualne tak pul na pul + neco, neresim kde telo vezme to ci ono, ma na neco chut, dam mu to. Ale nezabredam do toho a neladuju se tim dlouhodobe, hlavne se snazim neprejidat, mam rad hlavne zmenu a pestrost.
Samoze zel-ovoc + stavy vedou (to pul + neco), jsem spokojeny, nic mi nechybi, no stress:).


+Panda Hodnocení: +1
ned 01.07.2012, 16:32
Profil

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
No tak včera bylo celej den, tělo se rozhodlo si udělat kopletní výplach střev :-) Večer už tekla skoro jenom voda. To jsem snad ještě nezažil. Ale aspoň fakt vidím, že to nemá cenu. Stejně mi ty věci už ani moc nechutnají. Takže užitek prakticky nulovej, zato problémů dost :remorse: Přístě si koupím meloun, nebo si s sebou do krabičky udělám salát a hotovo.

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


+Lenuška, +Panda Hodnocení: +2
pon 02.07.2012, 11:30
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Dělám to taky tak. V sobotu byla večer na chatě grilovačka, já v týdnu naložila 3!!!kg masa, sama jsem si vzala meloun a velkou krabici připravené umyté zeleniny. Maso všem chutnalo, stav přežrání monumentální. Můj drahý polovička /zúčastnil se poctivě žranice/ dnes musel přijet z práce dřív, poněvadž "sem ňákej unavenej, to asi z těch veder...". Podotýkám, že neděli taky skoro celou proležel... Já pořád v pohodě, krom té soboty šťávy, nic mi není, vedro nevadí...jezdím na kole...Ach jo, že už jim to nedocvakne :remorse:


Hodnocení: 0
pon 02.07.2012, 18:14
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Lenuška píše:
...naložila 3!!!kg masa, sama jsem si vzala meloun...
Problém když to omylem zaměníš a zjistíš to až po zkonzumování 3 kg syrového masa, když si je s melounem tak podobné. :crazy:


+Lenuška Hodnocení: +1
pon 02.07.2012, 19:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Leni,nedocvakne,asi chyba cvakatko ;-)
Presne,vsetci nariekaju,ze je horuco,mne je tak akurat. Dnes som mala 4 dcl pomarancovej stavy a 3 figy este zo splitu. Mnam.


Hodnocení: 0
úte 03.07.2012, 00:25
Profil

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
No já můžu potvrdit, že je to tím jídle na 100%. Po té sobotě mě taky bylo šílený vedro. Potil jsem se jako prase :ko: Hlavně pot smrděl, na záchodě taky smrad... Pomalu už se to dostává naštěstí zase do normálu. Ale, když si představím, že jsem s tím dřív žil jako, že být takhle vyřízenej je normál, tak nechápu, že mi to nedocvaklo dřív.

Možná proto, že se člověk brání svoje zvyky a přebraný názory a nevidí realitu....

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


+Lenuška, +Panda, +Renáta Hodnocení: +3
úte 03.07.2012, 20:16
Profil

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
No tak až teď se teprv z toho pomalu dostávám, tělo už se začíná choval skoro normálně. Takže ty 2 týdny opravdu nejsou přehnané, jak se mi zdálo původně..
Někde jsem i četl, že aby tělo mohlo fungovat správně na syrové stravě, musí se to dodržovat bez přebíhání zpět na upravovanou stravu, jinak to tělu může hodně uškodit.

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


Hodnocení: 0
čtv 12.07.2012, 10:35
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
To zní logicky. Vařenou a pečenou stravou si člověk zalepí střeva a pak nevstřebává správně živiny ze syrové...tak nějak bych si to vysvětlila prostým rozumem. Nic jsem o tom ale nečetla...


Hodnocení: 0
čtv 12.07.2012, 10:39
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Možná šlo o tu záležitost s lepkem - lepek proděraví střeva a současně se tam usadí a brání vstřebávání živin. Když se přejde na syrovou stravu, tak se střeva nejdříve očišťují od lepku, čímž se zvýší průchodnost živin. Pokud se ale vrátí ke stravě s lepkem dřív než se střeva zacelí (mělo by jít o měsíce), tak dojde skrze díry k rychlému vstřebávání lepku do těla, kde hodně škodí, v této chvíli je mnohem nebezpečnější než když byla střeva zalepená.


+Razík Hodnocení: +1
čtv 12.07.2012, 11:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
Tak o víkendu jsme byli v Brně, navštívili jsme Vitariáskou restauraci (asi jedinou v ČR)

http://www.kiwirawfood.cz/

Jídlo bylo dobré, ceny jsou trochu větší protože je to v biokvalitě, ale nic závratného. Bohužel moc lidí tam zatím nechodí. Doufám, že se udrží.

Možná by stálo za to je hodit na úvodní stranu do doporučovaných serverů :) Ale nevím jaká jsou pravidla pro reklamu. Každopádně by to chtělo je podpořit.

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


Hodnocení: 0
úte 31.07.2012, 10:46
Profil

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
Občas si říkám jestli by nebylo jednodužší odejít na čas někam pryč.. třeba na Nový Zeland sbírat ovoce :fruit: přerušit kontak se všemy které znám a až se člověk podaří přejít na pránu, tak se vrátit...

Dřív jsem se pohyboval hodně mezi lidmi v hospodě jsem byl každý týden minimálně jednou, pořád nějáké festivaly, koncerty atd... Tyhle věci mě teď nebaví, taky mě nebaví s kamarádama řešit kolik vydělavají, jaký si koupí auto, kolik toho vychastali a shulili nebo co by si dali za žrádlo...

Jakmile se člověku změní pohled na svět, tak si s plno lidma nemá co říct. Rozhovory většiny lidí člověku příjdou jako rozhovory malých dětí co se chlubí novou hračkou nebo se snaží nahromadit co nejvíc báboviček...

Člověk je sám pro ostatní za blázna a přitom si sám připadá jako že žije v blázinci mezi pacienty :crazy: .....

Sociální tlak je opravdu silná zatěžkávací zkouška. Na druhou stranu si říkám, že když působí nějáká síla, tak zároveň působí i síla opačného směru a stejně velká. Z toho plyne, že čím větší tlak ztrhává člověka zpět, tím větší silou posouvá společnost kupředu. Je o to nepodlehnout a držet se.

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


+Cef, +Lenuška, +Panda, +Renáta Hodnocení: +4
čtv 02.08.2012, 13:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Kukuk, nie si sám. Takých bláznov je tu viac ;-)
Netreba nikam utekať. Len vymeniť možno staré za nové, jednu hudbu za inú, návštevu krčmy za pobyt v prírode a tak... Pocity o ktorých píšeš, som prežívala, keď sme pádlovali v starej ošarpanej kanojke po Dunaji. Ostatné mi pripadalo nepodstatné, chcela som tam zostať navždy na tej vode - syn sa mi smial a keď som začala vravieť o tom, že jediné, čo prekáža v tej idylke, je hluk áut, ktoré bolo v diaľke počuť, našťastie nie aj vidieť, tak sa syn len zasmial a vraví kámošovi: Pádluj rýchlo preč, teraz prídu reči o tom, aký sme my ľudia vred na Zemi a ako ničíme pralesy... A ušli mi :-)


+ANTONÍN, +Cef, +Razík Hodnocení: +3
čtv 02.08.2012, 13:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Drz se Razik, nepotrebujes ke stesti vetsi a lesklejsi hromadu hmoty nez ma soused, fandim :).


+Panda, +Razík Hodnocení: +2
čtv 02.08.2012, 13:23
Profil

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
Renáta píše:
Kukuk, nie si sám. Takých bláznov je tu viac ;-)
Netreba nikam utekať. Len vymeniť možno staré za nové, jednu hudbu za inú, návštevu krčmy za pobyt v prírode a tak... Pocity o ktorých píšeš, som prežívala, keď sme pádlovali v starej ošarpanej kanojke po Dunaji. Ostatné mi pripadalo nepodstatné, chcela som tam zostať navždy na tej vode - syn sa mi smial a keď som začala vravieť o tom, že jediné, čo prekáža v tej idylke, je hluk áut, ktoré bolo v diaľke počuť, našťastie nie aj vidieť, tak sa syn len zasmial a vraví kámošovi: Pádluj rýchlo preč, teraz prídu reči o tom, aký sme my ľudia vred na Zemi a ako ničíme pralesy... A ušli mi :-)


Jo akorát se teď vyhýbám těm lidem, se kterými jsem se dřív bavil a těžko jim vysvětlím proč.. Právě, že si jdu raději sednout do lesa než plkat o hovadinách v hospodě a výmývat si mozek alkoholem... Aspoň že tady si člověk může virtuálně popovídat, takže vidím, že na to světě jsou i podobní :)

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


Hodnocení: 0
čtv 02.08.2012, 13:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Jasné, úplne chápem. Akurát, že človek sa ťažko vyhne všetkým tým kontaktom - práca, okolie. My sme boli cez minulý víkend pozrieť kamarátov, zastavili sme sa u nich na chalupe tak na dve hodinky. Skonštatovali, že môj muž vyzerá ako po chemoterapii (schudol 14 kíl na šťavách, keď sme mali začiatkom leta 30 šťavových dní) - o mne vedia, že idem takouto cestou, ale môj muž ich prekvapil... :-) Keď som im s nadšením začala rozprávať, ako ideme robiť orechový syr, tak zhodne skonštatovali, že mi stále šibe. No, tých ľudí mám rada aj tak. Rešpektujú ma a ja ich, dúfam, tiež. Sú fajn. Ich synčekovi som priniesla namiesto čokolády misku červených egrešov, mňam, posledné boli sladučké ako med.


+Razík Hodnocení: +1
čtv 02.08.2012, 14:03
Profil

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
Renáta píše:
Jasné, úplne chápem. Akurát, že človek sa ťažko vyhne všetkým tým kontaktom - práca, okolie. My sme boli cez minulý víkend pozrieť kamarátov, zastavili sme sa u nich na chalupe tak na dve hodinky. Skonštatovali, že môj muž vyzerá ako po chemoterapii (schudol 14 kíl na šťavách, keď sme mali začiatkom leta 30 šťavových dní) - o mne vedia, že idem takouto cestou, ale môj muž ich prekvapil... :-) Keď som im s nadšením začala rozprávať, ako ideme robiť orechový syr, tak zhodne skonštatovali, že mi stále šibe. No, tých ľudí mám rada aj tak. Rešpektujú ma a ja ich, dúfam, tiež. Sú fajn. Ich synčekovi som priniesla namiesto čokolády misku červených egrešov, mňam, posledné boli sladučké ako med.


Máš pravdu, moc si to beru.. asi bych se jim neměl vyhýbat a nebát se těch narážek. Budu to brát jako tréning psychycké odolnosti :) Oni to taky nemyslí špatně, akorát je to něco co neznají, tak se toho bojí a obhajují si svůj životní styl :ill: .

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


+Lenuška, +Renáta Hodnocení: +2
čtv 02.08.2012, 20:58
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Také jsem celoživotně za exota, Razíku >:-)
Nedělám si z toho nic, v mládí mne přesvědčovali, že budu nemocná, teď jsou oni nemocní ...
A za kým myslíš, že jdou, když je jim špatně, a prášky od doktora nezabírají? :dance:
Jenže nejsou schopni mé rady dodržovat dlouhodobě. Nebo je jim při přechodu na ovozel špatně, protože se čistí, a honem rychle se vrátí ke svým uzeným kolenům... Málokdo se nechal ovlivnit...
Takže jdi si svou cestou, lidé kolem tebe se sami protřídí, ani se nemusíš snažit :-)


Hodnocení: 0
pát 03.08.2012, 17:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Razík
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Hihi, me se vytridili kdysi davno "kamaradi" v ten moment, jakmile jsem si rekl o jejich cas pro me, stejny jako jsem venoval ja jim (treba oplatit nejakou remeslnou praci na dome) :).
To je pak jako kdyz strelis dvojkou do vrabcu, hehe ..
Jj, Leni, byva to sranda s tim tridenim, kdyz to tak clovek bere ted zpetne:).


Hodnocení: 0
pát 03.08.2012, 18:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Razík

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Ja teda musím povedat, že mám obrovské stastie na priatelov. Mám ich maličko, ale takých, ktorí vedia potěšit aj pomoct aj bez toho, aby clovek o to prosil. Dufam, že im to viem oplatit. Rychlokvaseni priatelia velmi rýchlo ukázali, že to za moc nestojí. Stačí jedna veta a clovek hned vie, s kým má tu cest.(sorry za diakritiku, pisanie z mobilu je otrava, neskor to poopravujem)


Hodnocení: 0
pát 03.08.2012, 18:47
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz