Na hlavní stránku  
Právě je pon 17.06.2024, 14:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Souhrn 6.dne:
Jsem cimdal vic introvertni a radeji pred debatama s rodinnymi prislusniky posloucham v pokoji inspirace z ytb. Podrazdenost jsem vyprovodil nekam dal a bolest leveho oka se trosku zmirnila, prave oko bylo ok. Ven se mi s tim bolavym okem zatim nechce, pac mu nedela moc dobre vitr a zvyseny tlak. Tam mu jeste trochu klidu. Delam doma jen nejaka cviceni na rozproudeni lymfy a zamavam si trochu se 4 kilovyma cinkama. Ted jsem si vzpomel... Pred pustem jsem si mozna nekolik tydnu nahmataval na krku nejakou mensi bezbolestnou zdureninu nebo uzlinu. Tak ta zmizela. Moc zesvetlala, povlak na jazyku stejnej. Vaha se nejak zadrhla, 94,1. Co jsem sezral? :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
sob 23.07.2016, 12:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Co my vime .. mouchu ve spani ??? :-D)))


Hodnocení: 0
ned 24.07.2016, 05:35
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Souhrn sedmého dne:
Zatim nejpestrejsi den :-) Rano jsem se citil podezrele lepe nez v predchozi dny. Po 'kafi' s mati - ja voda jsem vypadl ven s malym batuzkem a igelitkou (co kdybych neco zajimaveho nasel). Hned jsem pocitil volnejsi klouby a lehci chuzi coz mne velmi potesilo pac pro mne je to svatek(mam atrozu obou kolen). Tak si tak brouzdam po parcich a hele krasny zampec! Tak jsem obesel par mist, kde jsem je i v minulosti nasel a nasel jsem i ted asi 10 krasnych kousku. Po ceste dom jsem jeste narazil na stromy plne zlutych a cervenych spendliku nebo mirabelek nebo jak se to jmenuje a sebral tak kilo dve. Doma jsem se zacal nudit a protoze behem delsich pustu rad jim ocima, tak jsem dostal napad me nalezy zpracovat. Na panvi jsem narychlo orestoval zampeci s porkem, pridal cesnek s cibuli a cuketou, na zaver rajcata a teply salat pro rodinu byl na svete. Z mirabelek jsem poprve v zivote vyrobil dzem a sirup. Ochucoval jsem odhadem a intuici, bez ochutnavani samozrejme :-) Vsichni ale tvrdili ze to bylo akurat tak jsem byl tomu rad :-) Nicmene z tech vsech vyparu se mi udelalo kapanek tezko tak priste to nebudu prehanet :-)
Vecer jsem zacal citit tlaky ve strevech tak jsem si sel udelat klystyr. A byl to nejsilenejsi klystyr v mem zivote. Bolesti, krece a spousty starych uvolnenych 'ledu'. Byl jsem dost prekvapen kde se to jeste vzalo. A ta stale zanesena streva jsem si dal do souvislosti s moji podrazdenosti a unavou od 4.dne. Pokud se nepletu tak nedostatecne vycistene streva muzou pusobit velke potize z hlediska intoxikace pri delsich pustech? Po opakovanem asi 1,5h klystyrovani se mi udelalo mooc doobre a usnul jsem jak jelimanek :-)
Vaha 93,5 prave oko ok a leve se po kapkach zlepsuje.
.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
ned 24.07.2016, 13:34
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3261

Reputace: +1691
rorobo píše:
...Pokud se nepletu tak nedostatecne vycistene streva muzou pusobit velke potize z hlediska intoxikace pri delsich pustech?...
Nejen při půstech, ale i běžně. Např. větší množství mouky když se tam pár dnů pozdrží a nejde ven a kvasí, tak dost poklesne nálada a člověk se cítí docela mizerně a depresivně a neví ani proč.


Hodnocení: 0
ned 24.07.2016, 16:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Panda píše:
rorobo píše:
...Pokud se nepletu tak nedostatecne vycistene streva muzou pusobit velke potize z hlediska intoxikace pri delsich pustech?...
Nejen při půstech, ale i běžně. Např. větší množství mouky když se tam pár dnů pozdrží a nejde ven a kvasí, tak dost poklesne nálada a člověk se cítí docela mizerně a depresivně a neví ani proč.

Dik za potvrzeni. Mouku jsem posledni roky omezil asi o 50% pac jsem opakovane vypozoroval, ze ma velky vlyv na lenost mych strev.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
ned 24.07.2016, 19:44
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Den osmý
Váha: 92,5 Spánek: cca 7h, Klystýr: ne Moč: lehce zažlutlá Jazyk: povlak z jazyku skoro zmizel Pití: kolem 2-2,5l filtrovane vody Aktivity: venkovní asi hodinová chûze, 2x 10 kliků, nekolikrát cvičení na rozproudení lymfy https://www.youtube.com/watch?v=ZF1dtVSqV1I , cvičení s činkama na ramena a bicály, poslouchaní hudby, čumení na sporty v tv Fyzické potíže: levé oko se zas o kousek polepšilo ale stále to není ono, po delší chuzi mírné bolesti v zádech jinak nic Psychické potíže: K večeru jsem byl asi hodinu roztěkaný a nervní kvuli máti (vysvetlím nize). Celkové pocity: Lepší se to :-)
Neco navic do dennicku (muselo to zkratka ven :-) ):
Máti: Neco jsem ji rikal a opet se neozvala, kdyz neco neslysela a nerozumela. Blby je, ze se pri rozhovoru tvari zucastnene. Pak mi polozila otazku, z ktere mne malem slehlo pac bylo jasny ze zas neslysela a ja mluvil zbytecne. Pointa me vytacky je ale v tom, ze na mou poznamku at si uz konečne zažádá o nové naslouchátko jen prohodila, že to má v plánu až po léte. "Mami, to rikas 2 roky! Proc po lete a ne hned?!" "Protoze je venku moc teplo.." "A kdyz des k doktorovi na planovanou kontrolu to uz ti teplo nevadi?!" Kdybys aspon rekla, kdyz neco neslysis.. Ale takhle zpusobujes hlavne sobe ale i svemu okoli zbytecna nedorozumeni a dalsi problemy." "Mami, pokud je ti neprijemne o to zazadat, dej mi doklady, ja tam zajdu a zaridim to. Ja s tim problem nemam" "Ne!, mam to v planu"... Tohle je pored dokola, to stejne bylo I s horni zubni protezou, kterou ji udelali blbe a ona ji nereklamovala(myslim, ze dokonce na to I priplacela neco..) a radeji je 5-7 let bez zubu.. A jak jsem byl po tech jejich vymluvach vytocen, tak jsem ji dost drsne (zamerne) vyčetl její celkovy celozivotni pasivní prístup k sobe. Jsem si jist, že to pramení z toho, že si sama sebe neváží a má strach o neco pro sebe žádat. Stejny je bracha..
Ja nastesti ve 14 letech vypadl z tohto pasivniho, negativniho, zamindrakovaneho, naprogramovaneho a blokami obaleneho prostredi, ve kterem je pomalu hrich vyslovit vlastni nazor na cokoli a umet taky prijmout nazor nebo vyslechnout radu jinych bez predsudku a negativnich emoci. Zil postupne v Banske Bystrici, Liptovskem Mikulasi, Jizni Morave a Irsku. To utvorilo mou osobnost dost podstatne a hluboko.
Ted ziji s rodinou tretim rokem opet v Bratislave (podvedome mne to tahlo zpatky na Slovensko a taky jsem citil, ze mati po operacich kloubu bude potrebovat i mou peci a motivacni energii) a nestacim se divit. Postupne se mi rozkryvaji ty lidske bloky a programy a to negativivni prostredi, ve kterem cely zivot ziji a ktere si sami vytvari a oni si to ani neuvedomuji a ziji v sebeklamu, ze je to tak preci v poradku.. Svou rodinu jinak miluji a hlubsi vztahy mame dobre. Mam jeste svicu, ktera nastesti taky vypadla brzo z domu a zije i se svoji pocetnou rodinou 500 km od BA. Ta v sobe skryva taky mnoho bloku a traumat ale ma nastesti pastry zivot, ktery ji umoznuje zit vic v pritomnosti a ventilovat. Ja diky mnohym ruznorodym zkusenostem hlavne s ruznymi lidmi hlavne na Morave a v Irsku jsem se naucil otevrene, s nadhledem i humorem komunikovat o cemkoli, uprimnosti k sobe i druhym. A dostalo se to hluboko do mne a natrvalo.
S otevrenosti a uprimnosti mam ted doma velky problem a citim se jako cerna ovce rodiny. Oni na to todiz nejsou zvykly a ja zas nejsem zvykly na vymluvy, sebeklamy, neuprimnost, lzi a pokrytectvi. Navic vim, ze muzu s mnoha vecma v ruznych oblastech pomoci ale protoze neumi "brat" ani "zadat", tak ma pomoc je nevyuzita... Tady je kazdy uzavren do svych ulit. A ja se svymi otevrenymi nazory a uprimnou komunikaci, ktere obohacuji poznani a utuzuji vzajemnou duveru, na coz jsem byl "z venku" zvykly, tak tady najednou kvuli tomu narazim na nepochopeni a odmitave postoje, se kterych lze citit ty bloky, strachy a neduveru. Dost mne tohle domaci prostredi energeticky vycerpava a stahuje ke dnu. Protoze jsem byl cely svuj zivot obklopen spolecnosti, ve ktere prevladali optimisticti, prirozeni, inteligentni a odvazni lidi s nazorem, nadhledem a humorem(pohyboval jsem se vetsinou ve sportovnim prostredi), tak tohle domaci prostredi je pro mne zcela nove a velmi deprimujici. Je to muj velky vnitrni boj. Ja to vnimam jako svou cestu a poslani otevirat oci nejen sobe a beru vse co se mi ted deje jako dan mou vnitrni transformaci, ke ktere jsem se vedome rozhodl po navratu z Irska. Ja vim, ze v leccem chybuji ale je to prirozena soucast meho vyvoje a cesty k sebepoznani a vize smysluplneho zivota v prirozene roznovaze.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Naposledy upravil rorobo dne pon 25.07.2016, 12:19, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
pon 25.07.2016, 11:58
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3261

Reputace: +1691
Od přírody je jaksi běžným úkazem, že děti si s rodiči navzájem začnou lézt na nervy. Děti si říkají, jak jsou ty jejich rodiče strašné. Je to opatření z důvodu, aby děti nechtěly zůstat rodičům do konce života na krku a dokázaly se osamostatnit.

Ber to tak - proč řešit zrovna mámu jaká je, jak se o sebe stará? Proč neřešit kohokoliv jiného ze svého okolí? Proč by měla pokrevní příbuznost dávat lidem prioritu před jinými, zcela cizími lidmi? Proč se citově vázat jen na pár nejbližších lidí, když všichni lidé mají stejné právo na lásku? Je to její život, každý odpovídá a rozhoduje se sám za sebe. Stejně jako dětem vadí, když jim rodiče diktují život. Pokud se tak rozhodne, respektuj ji. A pokud na to doplatí, je to součást jejího života, tak to také respektuj. Není třeba výtky ani lítosti, jen přijmout, že je to její rozhodnutí jak naložit se svým životem a nést si následky svých rozhodnutí. Jediným výsledkem pak je, že máš z takových neshod a nesouladů vnitřní traumata, která se pak promítají do nemocí. U cizích lidí je běžné, že když se nám něco u nich nelíbí, tak se tomu přizpůsobíme, bereme že ti lidé na tom takhle jsou a dál to neřešíme. Není důvod takto nepostupovat i v případě našich nejbližších.


+rorobo Hodnocení: +1
pon 25.07.2016, 12:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Panda píše:
Od přírody je jaksi běžným úkazem, že děti si s rodiči navzájem začnou lézt na nervy. Děti si říkají, jak jsou ty jejich rodiče strašné. Je to opatření z důvodu, aby děti nechtěly zůstat rodičům do konce života na krku a dokázaly se osamostatnit.

Ber to tak - proč řešit zrovna mámu jaká je, jak se o sebe stará? Proč neřešit kohokoliv jiného ze svého okolí? Proč by měla pokrevní příbuznost dávat lidem prioritu před jinými, zcela cizími lidmi? Proč se citově vázat jen na pár nejbližších lidí, když všichni lidé mají stejné právo na lásku? Je to její život, každý odpovídá a rozhoduje se sám za sebe. Stejně jako dětem vadí, když jim rodiče diktují život. Pokud se tak rozhodne, respektuj ji. A pokud na to doplatí, je to součást jejího života, tak to také respektuj. Není třeba výtky ani lítosti, jen přijmout, že je to její rozhodnutí jak naložit se svým životem a nést si následky svých rozhodnutí. Jediným výsledkem pak je, že máš z takových neshod a nesouladů vnitřní traumata, která se pak promítají do nemocí. U cizích lidí je běžné, že když se nám něco u nich nelíbí, tak se tomu přizpůsobíme, bereme že ti lidé na tom takhle jsou a dál to neřešíme. Není důvod takto nepostupovat i v případě našich nejbližších.

To co pises si vlastne uvedomuji a taky pored rikam ale... Ale proste mne emoce zatim nekdy premuzou... Ja prave se svoji rodinou dlouho nezil, takze to chce vic casu abych si na to zvykl a prestal resit. Ono se ten "vzduch" celkove lepsi. Dokonce se mi zda, ze se i ode mne neco vzali a pozoruji male zmeny v chovani. Ale stejne citim, ze po naplneni teto ziv. etapy bude nejlepsi hlavne pro mne, z tohto prostredi odejit. Dik Pando za nazor ;-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+Panda Hodnocení: +1
pon 25.07.2016, 12:32
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Den devaty

Paaaac leve oko stale zlobi a zlepsilo se zase jen o kapku, tak svou karu tahnu dal. Vaha mi podezrele ukazala jen 92,3 ale ukazala hned po probuzeni, vycurani a bez kabatu..Zeby se ze mne staval bretarian? :-) Hladem sice netrpim ale chute a predstavy na jidlo mne neopousteji takze to nebude az tak horky :-) Jazyk uz je ruzovouckej, pot prestal pachnout, vlasy houstnou(prdel). Zajimave ale je, ze se mi semtam stale delaji hmisave vyrazky na hlave nebo zadech. Taky jsem jeste do predvcerejska nemel nejcistejsi nosni dutiny a porad smrkal. Fyzicke priznaky cisteni pozoruji s mnohem delsi odezvou po prvnim dnu oproti minulym pustum. Fakt ale je, ze jsem byl ted na zacatku asi v nejhorsi fyzicke kondiici a s rekordni nadvahou a ty oci jsem mel fakt v katastrofickem stavu. Tak asi proto... Taky pozoruji, ze pri zvysenem tepu se muj skopek ma tendenci motat, takze nejsem schopen stejne zvysene fyzicke zateze jako v predchozich pustech. Na porovnani - pred 3 lety v Irsku jsem behem 9-denniho pustu nachodil denne rychlou chuzi 5-7 km a vecer jel na biku 20-40km.. A 9.den zasel se znamyma do fitka, kde jsem 2h posiloval, slapal na elypticalu, a plaval v bazenu. Delal jsem vse tak na 60-70% ale bez potizi.. Ted by tohle se mnou na 99,999% seklo. Vcera jsem si soupl 1 jednoho klystyra, ktery zas neco uvolnil. Jinak jsem byl opet venku a usel nejakych 2-3 km po rovine radsi.. a doma prubezne pocvicil. Ale zadna prehanka.
Jinak v sobotu mi zacne zajimava zatezova zkouska. Jedem totiz na tyden za svicou az za Presov. A je docela mozny, ze budu pokracovat v pustu i tam. Zatezova proto, ze klidne prostredi ve kterem jsem si sam panem, bude vystridano prostredim, ve kterem bude pobihat od rana do vecera spousta lidi vsech vekovych kategorii, bude se tam stale neco varit a grilovat, hulakat a proste chaos.. :-) Ja si ale vemu 8-leteho synovce a zvirectvo a udelam si svuj program mimo ten humbuk - takovy je plan... Otazkou je jakou vodu tam budu pit? Budu mit za sebou 14 dnu. Bud se vybodnu na filtrovanou a normalne pudu na pitnou z kohoutku anebo si vemu sebou 12-14l filtrovane v petkach. Co je bezpecnejsi? Ja mam vnitrni pocit, ze by mne nezabilo ani jedno ale zajimalo by mne taky co rika teorie a jake jsou zkusenosti zkusenejsich po 14 dnech?

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 26.07.2016, 12:27
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
rorobo píše:
Co je bezpecnejsi? Ja mam vnitrni pocit, ze by mne nezabilo ani jedno ale zajimalo by mne taky co rika teorie a jake jsou zkusenosti zkusenejsich po 14 dnech?

neřeš. prostě pitná voda bez bublin Nebo si tam kup destilku v lékárně a máš vyřešeno ;-)


+Cef, +rorobo Hodnocení: +2
úte 26.07.2016, 14:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
rorobo píše:
Jinak v sobotu mi zacne zajimava zatezova zkouska. Jedem totiz na tyden za svicou az za Presov. A je docela mozny, ze budu pokracovat v pustu i tam. Zatezova proto, ze klidne prostredi ve kterem jsem si sam panem, bude vystridano prostredim, ve kterem bude pobihat od rana do vecera spousta lidi vsech vekovych kategorii, bude se tam stale neco varit a grilovat, hulakat a proste chaos.. :-)

Robe .. nebud takovy mezek, na 99,9% to podelas jako spousta Tvych predchudcu co se "zatezovali zkouskou" jako treba odjezdem na nejakou stupidni (ovsem veledulezitou) rodinnou oslavu, neodmitnutelny rauty v praci, a nebo svatby (proste jakekoli zranice) a skoncili jen tam dorazili, nebudes prvni ani posledni :) .
--------------------------
Vahu a to jestli uz jsi dychac nebo nejsi dychac neres, kor kdyz tam "soupnes" sem tam nejaky ten klistyr, to je dost na pendrek ukazatel dychacstvi (vazeni se + klistyry, proto vyse muj rypanec s mouchou):).
Leda bys mel denne NAPROSTO stejny rezim = stejne spanku, pohybu, vody a to JEN seshora, apod:).
Stejne ale nedomyslis co se v tele deje na urovni hmoty a na co Ti vlastne v tu chvili jede. Neres to, jestli bastis ciste vzduch, nebo zatim porad sam sebe, res svoje oci (dotazeni nejmin 14, i kdyz cim bliz k 21 tim lip) apod:).

No .. drz se, ale "zatezaky" podobnyho typu vrele nedoporucuju, nedoporucoval je uz davno PM, radil lidem nekam zalezt do klidu, vyhazet lednici do popelnice a nevylizat ven dokud to nemas za sebou i s navratovkou :-) .
Nicmene koukam, lidi maji porad svoji hlavu, ze jo:).

Jinak voda samoze jak rika ABCD - nejblizsi kohoutek, nebo nejblizsi lekarna s destilkou (drazsi varianta):).


+rorobo Hodnocení: +1
úte 26.07.2016, 17:10
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Cefe ted si mne docela pobavil :-) Cesta nebyla v planu a ja se dovedel od brachy vcera ze tam jedeme. Takze jedu pac svici vidim 1 za rok.
Zatezovou zkousku beru spis s humorem nez se strachem A vubec jsem nemel na mysli jidlo. Z toho nemam absolutne obavy ze byh si neco dlabl nebo lizl.. :-) Sedet s nima pri hodovani taky nebudu. Takze tohle na 100 % nepodelam A ani nevim co by se melo podelat. Kdyz zacnu citit, ze bych mel zkoncit udelam to a nastaruji navratovku s bio zeleninkou ze zahradky.
Kvuli ocim samozrejme chci pokracovat co nejdyl. Budu se prioritne ridit hlavne fyzickymi pocity.
Ja tu vahu beru s humorem a vazne beru jen oci a pravidla pustu od 4. dne.
Moucha byla ta spravna odpoved. Ja i ty jsme pochopili tu humorni nadsazku :-)

Takze Cefe neboj, vse bude ok a dik za pobaveni :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 26.07.2016, 18:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
rorobo píše:
Ja tu vahu beru s humorem a vazne beru jen oci a pravidla pustu od 4. dne.
Moucha byla ta spravna odpoved.
No .. nebyla, jenom forek, ale to je na trochu delsi plkani nekdy jindy a nekde jinde:).
Drzim Ti :ok: :) .. se drz:).


+rorobo Hodnocení: +1
úte 26.07.2016, 19:31
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Den 10
Taaak den utekl jak voda a ani nevim co se delo :-) Takze spis takovy kolovratek. Co mi udelalo radost, ze jsem na 'treninku' opet narazil na houby - zampeci, klouzky a suchohrib - v mestskych parcich... :-) Zadnou potiz jsem nezaznamenal a tesim se na sobotni destovy a bourkovy 6-hodinovy vejlet smer Ukrajina :-) Vaha 92 takze je jasne, ze od 6-teho dne ubytek rapidne poklesl. Ale tak nejak +- to bylo vzdycky pokud se nepletu. Jo a to oko no... zas o par kapek lepci, podrazdeni i zarudnuti pomalu mizi :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
stř 27.07.2016, 13:32
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Den 11
No tak vcera jsem zaznamenal 1 zajimavost. K veceru jsem zacal mit silne nutkani se hejbat a sezeni na zadku acumeni do bedny, mobilu nebo do blba mne zacalo dost obtezovat. Tak jsem porad vstaval a cvicil - kliky, cinky, takove aerobni neco.. A hned jsem se zacal citit lip. Mati porad cumela, jestli jsem se nezblaznil pac si mysli, ze mam byt davno polomrtvej a mozna si i mysli, ze v noci potajme chodim do lednice a pak delam machra.. :-) No mne je to sumak zejo.. Tim chci rict, ze pocituji mirne zlepseni kondice a jakoby mirnejsi narust energie a vydrzim dyl i cvicit i chodit (behat bohuzel kvuli kolenum nemuzu). To mi potvrdilo i dnesni dopoledne kdyz jsem vyrazil do lesa a zvladl 3 hodky na pohodu. Ale nebyla to zadna rychlochuze, spis na stridacku i s hledanim hub, pozorovanim a nevedomyma meditacnima pauzama v alfe.. :-) Jinak spanek jsem mel poprve prerusenej a ve 2 hodiny mne chytlo chcani a pak mne nechteli opustit navraty do minulosti a otravne myslenky. Uvolnil mne az Karel Spilko v usich a hned jsem usl. Takze spanek na 2x 8-9h v klidu. Jinak se mi prihodila v lese zabavna ukazka synchronizace. Premejslel jsem covzit v sobotu ke svici a napadlo mne ze Ema(pes) ma jako vzdy zas rozkousany letajici talir a ze jej nejakej vemu. Ona totiz miluje chytani ufonu. No a po ceste z lesa jsem o takovy krasny modry zakopl. Takze tohle mam vyreseno :-) Btw otazka, proc s fyziologickeho hlediska pocituji pri delsim pustu zavrat pri nahlem zvyseni tepu?
JInak oko se ted polepsilo o vic nez par kapek a je videt vic belma nez rude plochy v pomeru asi 90/10. Na zacatku to bylo 10/90. Vaha ukazala 91,5. Ruzne vyrazky se porad drzi ale nove uz nepribyvaji. Klysyr vcera ne ale citim, ze bude jeste potreba dneska.
Toz tak, vse je na dobre ceste hurrraaaa :dance:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
čtv 28.07.2016, 14:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
rorobo píše:
Btw otazka, proc s fyziologickeho hlediska pocituji pri delsim pustu zavrat pri nahlem zvyseni tepu?

Krev je hustsi, mozek se tudiz hur prokrvuje pri zvysene namaze (tepu), stejny efekt jako kdyz pri pustu vstavas z postele na vicekrat, pac sebou nechces hned prastit o zem:).
Nezvysuj zbytecne tep nad normal a nebudou zavrate, jednoducha pomoc:).


+rorobo Hodnocení: +1
čtv 28.07.2016, 20:46
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Aaa, tak krev je hustsi. To slysim poprve, to j co mne zajimalo :-) A proc je hustsi? :-) Jinak pri vstavani se mi to nedeje, jen nekdy pri hlubokem predklonu nebo v lese kdyz rycle vyslapnu v prudkem kopecku. Ale u mne se to behem pustu zmirnuje. Tak proc je hustsi?

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
čtv 28.07.2016, 21:33
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Poprve to slysis, pac jsi o pust zakopnul az u Jardy Duska, kdysi davno pred tim se to diskutovalo uz na pust.cz:).

Hustsi proto, ze mi to tak rekli zkusenejsi pri mym prvnim pustu ve 2006:).
Proc ? - po tom jsem nepatral, jen jsem dbal pokynu jak sebou pred koncem 21 (tam to dela nejvic, pak jeste vic u 40) neprastit:).
Jak jsem nakoupil tak "prodavam", technicky netusim, staci ? (zkus google, treba se dovis):).


Hodnocení: 0
čtv 28.07.2016, 22:45
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3261

Reputace: +1691
Spalováním tkání se do krve dostává větší množství odpadních látek z tkáňových bílkovin (oproti běžné stravě), krev houstne a kalí se. Stává se více viskozní a je náročnější ji protlačit skrze kapiláry k buňkám. Tím klesá krevní tlak (člověku se točí hlava když např. vstane). Běžně by srdce zvýšilo intenzitu a zvýšením tlaku vykompenzovalo vyšší viskozitu, ale při půstu nemá na to dostatek energie. Pomáhá zvýšení příjmu tekutin (ředění krve) a hluboké dýchání, např. i spojené s nezátěžovým pohybem, kdy se díky přísunu kyslíku snižuje viskozita krve. Nemělo by se příliš zatěžovat, tím by produkce ze spalování tkání přebila efekt přísunu kyslíku a krev by houstla a rostla by intoxikace (případně až k otravě). Je potřeba spíše lehký pohyb, kdy se málo spaluje, ale více se dýchá a rozproudí krev.


+Karin, +rorobo Hodnocení: +2
čtv 28.07.2016, 23:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Dík Pando za supr vysvetleni. Budu si tedy merit i tlak abych mel i vlastni dukazy a srovnani oproti mimopustnimu obdobi (cca 130-140/85-95), Docela mne to zajímá.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
pát 29.07.2016, 10:13
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Cef píše:
...jen jsem dbal pokynu jak sebou pred koncem 21 neprastit:)

Sveríš se mi s temi pokyny? ;-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
pát 29.07.2016, 10:17
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Den 12
U oka ani váhy žádná vyraznesi zmena. Leve oko stale obcas lehce skrabne a lehci zarudnuti zustava. Citim jej hlavne po probuzeni(oci se po delsi dobe otviraji) a pak pri usinani(oci se po delsi dobe zaviraji). Jinak psychicky a fyzicky jsem byl po cely den bez potizi. Udrzoval jsem se v klidu a nepoustel do zadnych slozitych uvah ani debat :-) Byl jsem 3h venku a doma prubezne zlehka cvicil. Jo a spal jsem 11h :-) Toz tak, hrajeme s okem dal :clapping: Kdo vyhraje?.. Vlastne blba otazka, protoze vyhraji vsichni zucastneni :heart:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
pát 29.07.2016, 10:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
rorobo píše:
Panda píše:
Každá nemoc má psychickou/duchovní příčinu. .

Prosimte mas nejaky tip na zdroj, ktery se teto problematice venuje?


Mám osobní zkušenosti s ,,doktorem" Vogeltanzem. https://www.youtube.com/watch?v=9HqEx6kVu2k
Jeho heslo je, že nejvíc práce udělá terapeut, když mlčí.

Jinak rychlejší je kineziologie https://www.youtube.com/watch?v=wSVeCiDSpHE

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+rorobo Hodnocení: +1
pát 29.07.2016, 10:57
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
ANTONÍN píše:
Mám osobní zkušenosti ..

Dik Tondo za info, stahnu a zkouknu :roll:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
pát 29.07.2016, 11:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
rorobo píše:
Sveríš se mi s temi pokyny? ;-)

Dyt to mas o 4 prispevky vejs ! :( Robo, zklidnit se a cist lip a vic a hlavne premyslet, mene se pak ptat:) .

Citace:
.. vstavas z postele na vicekrat, pac sebou nechces hned prastit o zem:).
Nezvysuj zbytecne tep nad normal a nebudou zavrate, jednoducha pomoc:).


Hodnocení: 0
pát 29.07.2016, 13:13
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Cefe, ja tohle samozrejme cetl.. To, ze nemam zvysovat tep prilis nad normal vim. To je 1 pravidlo. Ale tys pak jeste vyznamneji zminil 'pokyny' (od PM predpokladam) pred ukoncenim 21. Domnival jsem se, ze tim myslis jine dulezite pravidla a zkusenosti a nenapadlo mne, ze myslis opet jen tep, proto jsem se te znovu tazal.
Tentokrat jsme si vzajemne neporozumeli. Vsechny prispevky ctu velmi pozorne a opakovane. A taky jsem klidnej. :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


-Cef Hodnocení: -1
pát 29.07.2016, 14:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Neeee, jen "pokyny" jak sebou neprastit, pac pred koncem delsich pustu je to uz celkem kriticky a kazdou chvili, vsak poznas sam:).
Nekdo to da celkem v pohode az do konce, nekdo chodi ke konci hezky "pokorne" v predklonu (muj pripad pri 40) :) .


Hodnocení: 0
pát 29.07.2016, 15:57
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Den 13
Prezil jsem bez potizi. Oko zas o kapicku k lepsimu. Za chvili sedam do auta a dalsi pokracovani pustu budu prozivat v sirsim rodinnem kruhu tam, kde se mluvi asi 5ti narecimi, ze kterych zapadoslovak stezi rozumi aspon jednomu :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
sob 30.07.2016, 07:34
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Den 14
Oko stale neni uplne v cajku takze proste pokracujem :) Vcerejsi 1.den "zatezoveho" testu v jinem prostredi daleko od klidneho domova dopadl tak, jak jsem si predstavoval. Zadne fyzicke ani psychicke potize nenastali. Poslouchal jsem pozorne sve telo, reagoval na signaly a problemum v pohode predesel. Svica vubec netusila, ze pustuji, takze hned prvni otazka "Das si kafe"? Druha "Co budes jist? Mame to a to a to...Vecer budem grilovat" Pak prisel svagr a donesl mi otevreneho skopka, meho oblibeneho kozla :-)" Samozrejme jsem je musel hned vsechny zklamat a s usmevem odmitnot. Trvalo nekolik hodin nez pochopili, ze to myslim vazne pac mi stale neco nabizeli. Zacal jsem hrat takovou hru, ze reknu "Du se taky najist" a jen se kouknu co je na stole, privonim a jsem najezenej :-) Dalsi soucasti hry se stalo to, ze v klidu i neco navarim :-) Takze kdyz jsme se vratili z vyletu do prirody s kozakama a klouzkama, tak jsem jim hned udelal smazenici. Samozrejme ochuceni opet intuitivni, hlavne nepresolit coz se da lehce zvladnout. Bylo jeste dalsich par aktivit - radeni se psem v rece, gymnastike cviceni na dvore se synovcem a prubezne klikovani. Zalehl jsem po vzhlednuti krasneho rodinneho filmu Kralove hor kolem pulnoci prijemnym vycerpanim. Jak rikam, hlidal jsem si rec tela, ktere mi behem dne nekolikrat naznacilo, ze su tesne pred limitem potizi (mirny motak nebo vetsi zadychani) a sel hned do klidu a bylo to ok. Da se s tim docela lehce pracovat. Zaklad je dokazat rozeznat sve limity a nic neprecenovat. Kdo to neumi nebo si neni jistej, at zustane radsi porad jen v klidu. Vahu ted hlidat nebudu, pac ani nemam na cem ale zadne velke propady se ted nekonaji a motam se nekde kolem tech 90. Jo a filtrovanou vodu jsem si nakonec nebral a zacal pit normalni kohoutovici. Chutna sice uplne jinak, tak nejak nasladle ale kdyz verim bez obav, tak to bude ok.
Mel bych ale 1 dotaz. Mam pocit ze oproti minulym pustum piju stejne kolem 2,5 litru vody ale jakoby nejak min curam a zadrzuji v sobe vodu. Zadne tlaky ani potize vubec nemam. Je to mozne a muze to nejak souviset s tou nemoci oci?...

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
ned 31.07.2016, 12:18
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Rorobo - můj denník půstu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
hlídej si barvu moči a podle toho jaká bude barva podle toho pij netlač ji do sebe zbytečně


Hodnocení: 0
ned 31.07.2016, 20:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot], Facebook Preview [Bot], Seznam [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz