Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 23:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Jarní očisty

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Jar je obdobie ako stvorené na rôzne očisty. Plánujete niekto nejakú? Napríklad podľa Malachova?
(Ja som ku green smoothies zaradila čajíky z čerstvo našklbanej žihľavy. Lekáreň je na každej na lúke :-) )


+Panda Hodnocení: +1
pát 30.03.2012, 12:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Delam ocistu podle "nikoho", heehe:)), ale dobrych 14 dni uz jedu po ranu na grepech a pomerancich, denne aspon 1 litr a dela mi to naramne dobre, uplne to citim, narez :ok: .
Grepy umi krom opravy jater (potrebuji kvuli krvi) opravit - rozpustit i anorganicky vapnik v kloubech a muzu potvrdit, je to uz i citit, parada:).
Takze takova mala upravena "jaterni ocista" od Jardy Zajicka, s tou epsomkou a olejem to ale musim jeste naplanovat, chce to pripravu a vice casu a toho se mi ted nedostava.
No a jak uhodi leto a paraky tak zvazuju pust min. 21, ale ten jeste nevim, uvidim.
Zalezi jak pujde vsecko casove a letos potrebuju byt praceschopny na 100%, kdyby nahodou bylo stehovani .. kdo vi:).
Ono je treba porad mit na pameti, je to ve finale 2x21 s poctivym navtratem ..


Naposledy upravil Cef dne pát 30.03.2012, 17:56, celkově upraveno 2

+Panda, +Renáta Hodnocení: +2
pát 30.03.2012, 13:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
No, niekto si naozaj vie dopriať chutnú očistu - také šťavičky, kto by to nemal rád?
A čo takto nejaký ten púpavový šalát? ;-)
(Asi budem mať palec dole :hyper: )


+Cef, +Panda Hodnocení: +2
pát 30.03.2012, 13:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Hehe, celkem sranda tu s palcema, ale aspon je zabava, o nic nejde, na mb.cz to maji taky:).
Reni, stavy to je moje, ty delam s pauzama denne, kdyz ne citrusy, skupuju mrkev, jabka, ty taky cisti organy, jatra, ledviny (hlavne jabka), pak slevni citrusy a ono se to doplnuje.
No nevem na podzim kilo mrkve za 8 kacek, nebo jablek za to same ?
Ted pomerance co staly na Vanoce kilo 39 korun stoji kilo do 15 kacek, no nevem to !:))
Oni jim dozravaji (meknou) ve skladech, cize beru kazdy den z bedny ty nejmekci.
Tim se vyvaruju zkazeni a jsou tak akorat, stihaji "dozravat" (hezky do chutne fruktozy, ale psssssstt) :mrgreen: :remorse: ..


Hodnocení: 0
pát 30.03.2012, 13:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
Šťávy k jarní očistě určitě patří stejně jako bylinkové čaje. Já se už nějaký ten rok řídím podle lunárního kalendáře. Když měsíc dorůstá (přibývá), tak si dělám šťávy, protože tělo vše snadno vstřebává a když měsíc couvá (ubývá), tak se tělo daleko líp zbavuje všeho, co nepotřebuje, bylinkové čaje jsou velkým pomocníkem. ;-)


+Panda Hodnocení: +1
pát 30.03.2012, 16:52
Profil ICQ
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Verim, ja pusty vzdy casoval (s vyjimkou prvniho, to mi teklo do bot a nebyl cas) na nejvetsi krizi na uplnek.
Bodejt by si Mesic neporadil s tekutinami v tele zivocichu, kdyz pohne celymi oceany :-) .
Dokonce uz i "veda" toto priznava (ovulace/Mesic u zen apod.) a nesmeje se tomu.


Hodnocení: 0
pát 30.03.2012, 17:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Jasné šťavy sú super, tie mám aj ja rada (švanda ale, že po pôstoch mi to zostalo tak, že si šťavy potrebujem riediť vodou).
Teraz na jar je jedinečný čas aj na využitie cesnaku medvedieho. My ho dávame do šalátov, deckám pridávam do polievky, na záver varenia a majú ho radi aj na chlebe s maslom. Cez víkend sa chystám spraviť aj smoothies s cesnakom medvedím - na spôsob polievky na studeno, lebo šťava z cesnaku medvedieho povzbudzuje činnosť žliaz s vnútronou sekréciou. Výborné je aj pesto z cesnaku medvedieho.

Inak extrakt z cesnaku medvedieho sa vraj dá uchovať v chladničke po celý rok (lisuje sa šťava - rastlinné vlákniny a listové farbivá časom klesnú na dno a žltohnedá šťava sa postupne vyčíri). Šťava sa má spotrebovať do budúcej jari. Táto šťava má protiparazitárny, protibakteriálny a protiplesňový účinok. Látky, ktoré sú v nej obsiahnuté, rýchlo prenikajú do krvi a tak do celého organizmu. Vydychujeme ich potom pľúcami a vylučujeme močom, stolicou i kožou. Celý organizmus prečistia a dezinfikujú. Šťava z cesnaku medvedieho sa používa aj pri rôznych parazitárnych a infekčných ochoreniach tráviaceho alebo dýchacieho systému, pri črevných kataroch a hnačkách, pri zápaloch hrubého alebo tenkého čreva. Pomáha pri zápaloch dýchacích ciest, pri chrípke, účinná je na ekzémy infekčného pôvodu a na plesňové ložiská na koži. Ak nás šťava pri vonkajšom použití priveľmi štípe, môžeme ju zriediť vychladnutou prevarenou vodou, ale iba také množstvo, ktoré chceme použiť. Uskladnenú šťavu neriedime, pretože by sa mohla pokaziť.
Pravidelné užívanie šťavy z cesnaku medvedieho zlepšuje krvný obeh, povzbudzuje činnosť hormonálnych žliaz, tráviaceho a vylučovacieho ústrojenstva, zmierňuje bolesti hlavy, posilňuje náš imunitný systém. Dáva teda do poriadku mnohé telesné funkcie.
(Zdroj a ďalšie info: http://www.liecbabylinkami.euweb.cz/cesnak.htm)


+Cef, +Panda Hodnocení: +2
pát 30.03.2012, 20:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Aaaaa, takze naplanujeme spacir do lesa. A chutna ci voni to po cesneku ?:)


Hodnocení: 0
pát 30.03.2012, 20:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Cef, naozaj ti to odporúčam. Je jednoducho skvelý a spoľahlivo ho spoznáš, aj od neho voní les a keď líst pomrvíš v rukách, jasná vôňa cesnaku a keď ochutnáš, tak sa nemôžeš pomýliť. Jasný cesnak :-)
Len neváhaj, lebo keď už začne kvitnúť, stráca na sile a teraz sú lístky chutné, mladučké. Dnes som sa naschvál pozrela u nás na trhu na Miletičke a malá viazanička cesnaku medvedieho (asi ako bývajú viazaničky petržlenovej vňate) stála 50 centov. V lese je to zadarmo a aj sa pekne prejdeme. Ja sa vždy najradšej napasiem na mieste a potom smrdím jedna radosť :-[ :-D


+Karin, +Panda Hodnocení: +2
pát 30.03.2012, 20:21
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
GEMMOTERAPIA
Na jar sa zberajú aj puky stromov (pupeny), ktoré sa používajú v gemmoterapii - prevratnej metóde vo fytoterapii.
V pukoch je cenný genetický materiál, ktorý slúži na ďalšie rozmnožovanie rastliny. Puky zásobia organizmus minerálnymi látkami, vitamínmi, fytohormónmi, stopovými prvkami a enzýmami, čím sa zvyšuje imunita. Zlepšujú aj funkciu centrálnej nervovej sústavy.
Liečba pukmi má vždy začať "detoxikáciou" - teda použitím drenážneho prostriedku (brezy, buku alebo dubu, ale aj brestu ) - užíva sa aspoň 3 až 4 dni.
Výťažky z pukov sa dávkujú v množstve 1 kvapka na kilogram hmotnosti. Toto množstvo sa rozdelí na 3 dávky za deň. Po drenáži sa využívajú 2 balenia špecifického prostriedku.

Domáci recept na prípravu tinktúry z pukov stromov je tu:
http://www.krasojizda.cz/domaci-recept- ... nismu.html


+Panda Hodnocení: +1
sob 31.03.2012, 10:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Svanda je ze mi to dela dobre po vsech strankach, od vyleceni jsem dostal shury darek - rikam mu pracovne indikator:) .
Pokud se odchylim kam nemam, zecne mi vysychat kuze, delat se vyrazka (indikator) ze jedu vylozene blbe .. jen tim chci rict, ze ted je vse uplne super. Pripisuju to najme tem grepum, ktere maji schopnost cistit jatra - potazmo krev a lymfu a kdovi co vsecko jeste. Kuze uz neni sucha jak byla nedavno, vyrazka na ustupu, telo uz nevyvazi svincik v takove mire skrz kuzi ven, vsecko je zase jak ma byt :).
Pomerance to jisti jako piti pres den, u tech samotnych ale predtim tak mocny ucinek nebyl pozorovan, cize vivat grapefruitovo ovoce, kdo hleda najde !:).
Jeste jeden postreh, pise se ze grep rozpousti usazeny anorganicky (zkratka ten spatny) vapnik v kloubech. Pravda je, (tuky tuk na drivko) ze uz nic nepozoruji, bolivaly me dost pri cviceni (najme kliky byly utrpenim -leve rameno) a ted je klid, jako kdyz utne:).
Jeste zkusim zaradit lnene seminko ve vetsi mire na klouby, jsem zvedav. Skoda ze sezona pomerancu konci, ale prijdou melouny co zasadujou:) a jine pochutiny co cisti jine utroby, pak zase jablka na podzim+mrkev a tak porad dokolecka dokola az ke zdravi Reni.
Nudit se nebudem, vsecko to vystavime a hezky vypijem :sun: .


+Panda, +lva Hodnocení: +2
pon 02.04.2012, 16:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
Jo, jo...... je to tak, grepy mají velkou sílu při očistě těla. V kombinaci s panenským olejem (olivovým nebo slunečnicovým) umí zázraky. Sama jsem se nestačila divit když ze mě po třídenním půstu a následně vypitých dvou decích oleje a grepové šťávy odcházely jaterní voskové kameny nejrůznějších barev. Asi týden mi pak bylo všelijak, za to pak jsem se cítila aspoň o sto kilo lehčí. ;-)


+Panda Hodnocení: +1
pon 02.04.2012, 20:53
Profil ICQ
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Ja sa teraz vytešujem z tmavšej listovej zeleniny. A už nech poriadne vyrastie tá púpava :-) Zajtra má byť riadne teplo.
Grepy mám tiež rada - aj šťavu aj celé. Ale nejako mi teraz neberú, žiadajú sa mi tie listy a som veľmi rada, že tu máme tržnicu a nie som odkázaná len na ľadový šalát.


Hodnocení: 0
pon 02.04.2012, 21:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
Myslím si, že nejsi jediná, Reni, kdo se těší až se příroda zazelená........ hned to bude veselejší, když si budeme moci zpestřit jídelníček.


+Panda, +Renáta Hodnocení: +2
pon 02.04.2012, 21:44
Profil ICQ
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
lva píše:
Jo, jo...... je to tak, grepy mají velkou sílu při očistě těla. V kombinaci s panenským olejem (olivovým nebo slunečnicovým) umí zázraky. Sama jsem se nestačila divit když ze mě po třídenním půstu a následně vypitých dvou decích oleje a grepové šťávy odcházely jaterní voskové kameny nejrůznějších barev. Asi týden mi pak bylo všelijak, za to pak jsem se cítila aspoň o sto kilo lehčí. ;-)
Tak na neco podobneho se teprve chystam (jaterni ocista Jardy Zajicka).
Pry z lidicek taka cuda u tohoto vychazeji :) .


+lva Hodnocení: +1
pon 02.04.2012, 22:00
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
k tématu očisty jater... mám též vyzkoušeno (p.Zajíček) metoda nenáročná nicméně je dobré ji dodržet tak jak je popsaná... akorát ta hodina pití oleje s grepem... někdo ji ještě o hodinu posouvá dle "skutečného" času podle toho v jakým období jsme (letní, zimní) .. každý v pohodě pochopí a zvládne ;-)


Hodnocení: 0
pon 16.04.2012, 14:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jsem sice slompna nedusledna, porad vse odkladajici, ale uz mi to nedalo a zacal jsem pouze s pitim grepu+pomerancu kazy den po ranu uz asi pres mesic to tahnu a je to super cistic na vsecko (hlavne na ty moje breberky bily krvinky zmateny a lymfu):).
Takze i tak ten ucinek tam obsazeny je, za coz jsem Jardovi vdecen a nekdy mu to tam musim zajit napsat dikes za dobry tip na protazeni lymfatickyho potrubi:).
Jsem mu kvuli tomu sVeho casu i volal, kdyz se to horsilo, cize me navedl az moc dobre:).


Hodnocení: 0
pon 16.04.2012, 15:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Ja som robila v podstate túto očistu z knihy od Malachova - robila som ju s olivovým olejom a citrónovou šťavou.

Nejjednodušší a efektivní čištění jater
Dříve byl tento postup doporučován jen s olivovým olejem a citrónovou šťávou. Jakmile
pak byla nastolena otázka jejich náhrady něčím jiným, ukázalo se, že náhrad je velké
množství. Je možné použit jakýkoliv slunečnicový olej (rafinovaný, nerafinovaný), místo
citrónové šťávy je možné použít krystalizovanou kyselinu citrónovou nebo nějaké silně kyselé
ovoce, které je ve vašem kraji k dispozici, např. klikvu, rakytník, angrešt, apod. Praxe
potvrdila, že očišťování pomocí těchto náhradních prostředků si v ničem nezadá s prostředky
ideálními, takže se je nebojte pro očistu používat.
Celé tajemství a efektivita této techniky pročišťování jater spočívá v předběžné přípravě,
kterou je „změkčení“ organismu.
Změkčování vodními procedurami je nutné provést alespoň
tři až čtyřikrát. Očistu dělejte před úplňkem. Jestliže budete po dobu třech až čtyřech dnů před
očišťováním jíst hlavně rostlinnou stravu, pít velké množství čerstvě zhotovené šťávy (jeden
díl řepy a pět až šest jablek, pokud možno kyselých) a dělat jednou denně očišťovací klystýry,
pak bude vaše předběžná příprava ideální a jistě se vám hned napoprvé budou sypat kaménky.
A jestliže uděláte předběžnou přípravu podle léčitelského receptu, záruka vašeho úspěchu
bude stoprocentní.
Pak nadejde den vlastní očisty. Předtím jste ještě provedli poslední změkčovací proceduru,
máte dobrou náladu, jste svěží a klidní. Ráno po toaletě si udělejte očišťovací klystýr, potom
lehce posnídejte a vypijte si už předem zmíněnou šťávu. Oběd si udělejte také jen lehký a po
jedné až dvou hodinách začněte prohřívat oblast jater. K tomu použijte nahřívací láhev
s horkou vodou (můžete použít i elektrické ohřívání) a choďte s ní po zbytek dne.
Vlastní očišťovací proceduru začněte v sedm až osm hodin večer. Připravte si olej i
kyselou šťávu, ohřáté na teplotu těla nebo o trochu výš. Dávka oleje i šťávy se určuje podle
vaší váhy a podle toho, jak pití oleje snášíte. Obvykle to bývá od každého sto padesát až tři sta
ml.
Máte všechno připraveno. Před sebou máte dvě sklenice, jedna s olejem, druhá se šťávou.
Vezmete si jeden nebo dva hlty oleje a zapijete to stejným množstvím šťávy. Po patnácti až
dvaceti minutách, pokud se vám nechce zvracet, to zopakujete, zase čekáte patnáct až dvacet
minut a tak pokračujete, dokud všechen tuk a šťávu nevypijete. Pak si lehněte, nebo seďte a
odpočívejte. Ohřívací láhev neodkládejte. Praxe potvrzuje, že čím lépe jsou játra prohřátá, tím
je výsledek lepší. Takže ji mějte celou noc i celý další den.
Upozornění. Jestliže pití oleje špatně snášíte a začne se vám dělat špatně a budete už po
prvním napití zvracet, musíte počkat, až tyto nepříjemné vjemy vymizí a pak se teprve napít
znovu. Celou proceduru si prodlužte, není to tak hrozné a je to dokonce užitečné. Jestliže ale
nevolnost nemizí, omezte se na již vypité množství, bude to stačit.
Jakmile olej a šťávu vypijete, můžete asi po dvou hodinách udělat řadu opatření, která
výsledný efekt zesilují. Pohodlně se posaďte (nejlépe na paty - viz následující obrázek - obr. sú v knihe od Malachova), levou
nosní dírku ucpěte vatou, do úst si dejte nepatrné množství pálivého pepře a dýchejte jen
pravou nosní dírkou. Navíc si pod ohřívací láhev, kterou máte na játrech, přivažte aplikátor
s kovovými jehlami. Všechno to bude napomáhat vytváření tepelné energie a její nasměrování
do oblasti jater. Dýchejte pomalu a plynule (čtyřikrát až šestkrát za minutu), přitom silně
pracujte s bránicí, jak už bylo zmíněno výše. To zajišťuje dobrou masáž jater, zvyšuje v nich
průtok krve a vymývá z nich usazeniny a zhuštěniny. Tak dýchejte čtvrt až půl hodiny, pak si
na hodinu odpočiňte a potom to zopakujte. Místo aplikátoru s jehlami teď použijte aplikátor
magnetický, nebo jednoduše magnet.
Bez ohledu na to, jakým způsobem očistu jater děláte, posaďte se jako na obrázku a představujte si, že se játra
rozžhavují do červena jako kus železa a přitom dýchejte pravou nosní dírkou.
Magnetoterapie je důležitým činitelem, který podporuje krevní oběh. Vědci zjistili, že
červené krvinky nejsou schopné projít kapilárami při působení pouhého krevního tlaku.
Hlavní mechanismus jejich průchodu spočívá v tom, že na arteriálním konci kapilár jsou
tělíska vlivem tlaku stlačována k sobě. Dále, díky tomu, že mají elektrický náboj stejného
znaménka, odpuzují se od sebe ve směru menší koncentrace a díky tomu pronikají i do kapilár
a pohybují se jimi. Je velmi důležité využít tohoto jevu zvlášť při čištění jater, která mají
unikátní žilní soustavu a navíc, magnetické pole aktivizuje fermenty, které při očistě hrají také
důležitou roli. To všechno dohromady - teplota, aktivita fermentů, zesílený průtok krve,
zvýšení náboje červených krvinek a velký přísun volných elektronů (aktivátorů fermentů)
z jehlového aplikátoru, to všechno dohromady umožňuje rozdrobit, rozpustit, promýt a
odstranit všechny nečistoty a kameny.
Popsané procedury umožňují působit na nejhlubších kvantových úrovních organismu, které
odpovídají za životaschopnost, očistu a regeneraci. Žádný jiný očišťovací postup není tak
účinný.
Přibližně v jedenáct hodin večer nebo později (někdy až k ránu), když biorytmy jater a
žlučového měchýře mají své maximum, začíná vylučování kamenů a nečistot To se projeví
silným průjmem a pak uvidíte všechnu tu „krásu“, kterou jste si nahospodařili nesprávným
způsobem života, nesprávnou stravou, a pochopíte, že žít stejným způsobem dál není možné.
Nemůže být řeči o nějakém zdraví, jestliže takové věci zůstávají v organismu. Ráno bývá pak
obvykle znovu průjem a může vycházet další velké množství kamenů a žluči, podobné
mazutu. Pak si udělejte očišťovací klystýr, ale nahřívací láhev pořád mějte u sebe, díky jí
bude proces pokračovat.
Prvním jídlem by mělo být půl litru mrkvové nebo řepno-jablečné (1:5) šťávy. Tato šťáva
ještě dodatečně vaše játra promyje. Po nějaké době, když se objeví pocit hladu, můžete jíst
saláty, dušené ovoce, kaši na vodě a začít normální život.
Kolikrát byste si měli tímto způsobem játra očistit? Člověk může existovat, i když mu
pracuje jen jedna osmina jater. Játra jsou tvořena čtyřmi částmi a všechny je nutné řádně
očistit. Praxe ukazuje, že plně se to podaří asi po čtvrtém až sedmém čištění. Pokud ale
dodržíte všechna doporučení a budete se řídit biorytmy, očistných procedur bude zapotřebí
podstatně méně.
První čištění jater je nejobtížnější - je to operace bez nože. Odpočiňte si po ní a jakmile se
budete cítit opět normálně, začněte s druhou očistou. Ta bude snadnější, potom začněte se
třetí, čtvrtou, dokud se nepřesvědčíte, že z jater už nic nevychází. Čím rychleji si játra
vyčistíte, tím rychleji dáte do pořádku krevní oběh a celou látkovou výměnu. Buďte si vědomi
i té skutečnosti, že kaménky ve žlučovodech a žlučovém měchýři vznikaly pomalu a přijímaly
tvar odpovídající průtoku. V této podobě vás neobtěžovaly. Při čištění je drobíte, jejich poloha
se mění a zbývající kameny mohou dráždit stěny žlučovodů a vyvolávat jejich zanícení.
Abyste tomu zabránili, musíte dovést očistu do konce a nezůstávat na půli cesty.
Varování. Očistu nedělejte po těžké práci, po fyzickém zatížení (jako je maratónský běh
apod.) nebo po hladovce. Napřed si tři až pět dní odpočiňte a naberte nové síly.
Někteří lidé v průběhu očisty zvrací a ve zvratcích se objevuje sliz apod. To ukazuje na to,
že šťáva a olej zapracovaly v žaludku a očistily ho od nánosů. To všechno je normální.
Následující očistu dělejte s trochu menším množstvím oleje a při další ho pak trochu přidejte.
Pamatujte si, že se nemáte čeho bát, celá očista jater je těžká, ale bezbolestná. Strach a příliš
napjaté očekávání mohou způsobit spasmy cév a žlučovodů a čištění se nepovede. Buďte
klidní a uvolnění a všechno se povede dobře.


+Panda Hodnocení: +1
pon 16.04.2012, 17:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
nalacno a kyselost ted neresim, jsem s grepy heppy :).
Hlavne mi ustupuje vyrazka co indikuje mozny problem, nemam s nimi uz tak suchou kuzi, tim padem pro me indikator no.1, ze lymfa zrejme ted slape jak ma.
Zasadouse budu resit uz za nejaky cas melounousema, ucinek podobny+zasadite jako okurka:)).


Hodnocení: 0
úte 17.04.2012, 10:30
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Očista jater ... myslím že pro většinu lidí to znamená: "Játra rozřízneme, pod proudem vody důkladně propereme, nakrájíme na malé kousky a osmažíme na cibulce."


+Cef, +Karin Hodnocení: +2
úte 17.04.2012, 10:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Reni to je presne ten pripad kdy je pro me navod tak slozity, ze se na nej vyflaknu a kazdy den rano mechanicy vymackam ovoce a jdu si po sve praci a efekt to ma zrejme velmi podobny.
Jeste mi tam v tom navodu chybi: Poskakujte na leve noze stourejte se levym prstem v pravem uchu a mumlejte zaklinadlo "kaminky, kaminky, hus hus ven" :mrgreen:
Neee ted vazne, vim ze si to myslela dobre, ale tyhle casove i jinak narocne (na jehlove ci jine aplikatory me odrazuji uz v polovine cteni, tvrdim ze v jednoduchosti je krasa, cize zase jako stoupa az dopiju stavy dam asi kazdy rok v lete jednoduchy 7-21 pust a mam zase na cas vystarano :sun: .
------------
Miro ! (:-) .. poskytnes ty svoje ? I bych si dal jak ted o tom mluvis vyvolals mi chute .. :) .


Hodnocení: 0
úte 17.04.2012, 10:46
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Mirek píše:
Očista jater ... myslím že pro většinu lidí to znamená: "Játra rozřízneme, pod proudem vody důkladně propereme, nakrájíme na malé kousky a osmažíme na cibulce."


:lol: jo to sedí válím se smíchy ... :clapping:


+jardeur Hodnocení: +1
úte 17.04.2012, 11:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Kdyz uz jsme u ucinku tech citrusu, jdu na vita a o co tam nezakopnu (dgm kdyz dovolis dik za Tvuj nalez na AZ) :
-------------
dgm píše:
Znate?
Mrknete, co se objevilo na Zdravi-AZ

Uryvek z knizky Tajemstvi Shambhaly, orig. The Secret of Shambhala (kniha je na ulozto.cz)




„Lidé v Shambhale tohle všechno vědí,“ pokračoval. „Vědí, co to znamená – být lidé. Vypadáme, jako bychom se skládali z hmotné látky, z masa a kostí, ale skládáme se z atomů! Jsme čistá energie! Vaše věda tento fakt dokázala. Když se podíváme na atomy, nejdříve zaznamenáme hmotné částice; ty se však na hlubších úrovních mění v proudění čisté energie, vibrující určitou rychlostí. A když přemýšlíme o jídle z tohoto hlediska, uvědomíme si, že to, co jíme, ovlivňuje náš vibrační stav. Některá jídla urychlují vibraci naší energie, zatímco jiná ji zpomalují. Tak je to jednoduché.
Všechny nemoci jsou důsledkem snížení vibrační energie. Když se vibrace naší energie zpomalí na určitou rychlost, přírodní síly začnou rozkládat naše tělo.“
Podíval se na mě, jako by řekl něco velice hlubokého.
„Myslíte skutečně fyzický rozklad?“ zeptal jsem se.
„Ano. Když někdo umře, buňky v jeho těle okamžitě ztratí svou vibraci a stanou se kyselými. To signalizuje mikrobům, virům a bakteriím tohoto světa, že přišel čas rozložit tuto mrtvou tkáň. To je jejich úkol ve vesmíru. Vrátit tělo zemi.
Už jsem řekl, že oslabení naší energie způsobené nezdravým jídlem nás činí náchylnými k onemocnění. Děje se to takto. Strávené jídlo zanechává v našem těle odpadové látky. Tyto látky jsou buď kyselé, nebo alkalické. Jsou-li alkalické, tělo se jich zbavuje rychle a bez velké ztráty energie. Jsou-li však kyselé, krevní a lymfatický systém se jich zbavuje obtížně, a proto zůstávají v krystalické formě v našich orgánech a tkáních. Tyto krystaly s nízkou vibrací vytvářejí bloky a narušují vibrační úroveň našich buněk. Čím víc je těchto kyselých látek, tím kyselejší jsou naše tkáně. A hádejte, co se stane?“
Hanh se na mě opět dramaticky podíval. „Objeví se nějaký mikrob a řekne si: Tohle tělo je připraveno k rozkladu.“
Chápete to? Jakmile organismus umře, jeho tělo se stane vysoce kyselým prostředím a je velmi rychle pozřeno mikroby. Ti nás začnou napadat, kdykoli se přiblížíme k tomuto stavu smrti. Všechny lidské nemoci jsou důsledkem takových útoků.“Dokonale jsem tomu rozuměl. Kdysi dávno jsem našel na internetu nějaké údaje o koncentraci vodíkových iontů v těle. Kromě toho to vím intuitivně.
„Takže říkáte, že nás nevhodné jídlo činí náchylnými k onemocnění?“ zeptal jsem se.
„Ano, nevhodné jídlo může snížit naši energetickou úroveň natolik, že přírodní síly začnou rozkládat naše tělo.“
„A co nemoci, které nejsou způsobeny mikroby?“
„Všechny nemoci jsou způsobeny činností mikrobů. Váš vědecký výzkum to dokazuje. Byli objeveni mikrobi, kteří způsobují arteriální poruchy srdce a růst rakovinných nádorů. Uvědomte si, že mikrobi pouze plní svou funkci. Skutečnou příčinou našich nemocí je nezdravá strava, která vytváří kyselé prostředí.“
Hanh se odmlčel a pak řekl: „Snažte se to pochopit. My lidé jsme buď v alkalickém stavu vysoké energie, nebo v kyselém stavu, který signalizuje mikrobům v našem těle i v okolním světě, že jsme připraveni rozložit se. Nemoc je doslova uhníváním určité části těla, neboť mikrobi dostali signál, že už jsme mrtví.“Hanh se na mě opět čtverácky zadíval.
„Odpusťte, že mluvím tak bez obalu,“ řekl. „Ale nemáme moc času. Jídlo, které jíme, určuje, v jakém stavu jsme. Jídla, která zanechávají v našem těle kyselé odpadní látky, jsou těžká, sladká a příliš zpracovaná jídla, jakými jsou například maso, moučná jídla, alkohol, káva a sladké ovoce. Alkalická jídla jsou lehčí a zdravější. Patří k nim čerstvá zelenina a zeleninová šťáva, avokádo, rajčata, grapefruit a citron. Už to nemůže být jednodušší. Jsme duchovní bytosti v energetickém, duchovním světě. Lidé v západním světě se domnívají, že vařené maso a zpracované jídlo je zdravé. Dnes však víme, že tato strava vytváří podmínky pro pomalý rozklad, který nás časem zničí.
Všechny vážné nemoci, které dnes trápí lidstvo – arterioskleróza, artritida, AIDS a zejména rakovina – vznikají proto, že si znečišťujeme tělo, což signalizuje mikrobům, že jsme připraveni umřít. Vždycky jsme se divili, proč někteří lidé neonemocní, i když jsou vystaveni stejným mikrobům jako všichni ostatní. Vysvětlením je skutečnost, že jejich vnitřní tělesné prostředí je jiné. Dnes naštěstí víme, že i když máme překyselené tkáně a pomalu se začínáme rozkládat, můžeme proces rozkladu zastavit tím, že začneme jíst alkalickou stravu.“
Hanh teď mával oběma rukama a pozoroval mě rozzářenýma očima.
„Pokud jde o principy vysoce energetického těla, stále žijeme v době temna. Lidé mají žít sto padesát let. My však jíme takovou stravu, která nás okamžitě začne ničit. Všude vidíme lidi, kteří se nám rozkládají přímo před očima. Tak tomu však být nemusí.“


Hodnocení: 0
úte 17.04.2012, 11:46
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Cef píše:
dgm píše:
...Jídla, která zanechávají v našem těle kyselé odpadní látky, jsou těžká, sladká a příliš zpracovaná jídla, jakými jsou například maso, moučná jídla, alkohol, káva a sladké ovoce. Alkalická jídla jsou lehčí a zdravější. Patří k nim čerstvá zelenina a zeleninová šťáva,...
Přesně o tomhle se píše v souvislosti s Dělenou stravou (podle Haye), ke které teď dopisuju články - silně kyselinotvorné potraviny jsou ty s vysokým obsahem bílkovin nebo sacharidů a ke snížení jejich negativního vlivu by se neměly kombinovat bílkovinné se sacharidovýma. A ještě lépe - raději se těchto extrémů úplně vyvarovat a konzumovat jen smíšenější, neutrální jídla (tj. hlavně zelenina), která jsou zásadotvorná..


Naposledy upravil Panda dne úte 17.04.2012, 12:55, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
úte 17.04.2012, 12:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Mne sa (nielen na mne, ale aj na mojich blízkych) osvedčuje tá kombinácia ovocia s listovou zeleninou (40 % ovocia a 60 % listovej) - to je vlastne základ našej stravy. (ale to sa už opakujem, takže radšej mlčím, nech s tým stále neotravujem) Každý si nájde svoju cestu.


Hodnocení: 0
úte 17.04.2012, 13:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
ABCD píše:
Reni děkujem za návod ...pro mě složité... ale určitě to funguje ;-)
přidržím se návodu p. Zajíčka jednoduché pochopitelné a logické bez kudrlinek a dalšího "týrání" těla a mysli :-)


A veď hej. ;-) V podstate išlo o to, dať nejaké tie šťavy, potom som riadne nahriala oblasť žlčníka termoforom (to sa mi zdá rozumné) a pila ten olej a citrónovú šťavu. Celkom jednoduché. Nešli teda zo mňa žiadne moc veľké veci, len čo si pamätám, tak také drobné útvary ako čiastočky, ktoré má grep alebo pomelo - asi v takej veľkosti a všetko to bolo s mastným filmom (ako nedeľná hovädzia polievka :lol: ). Asi to niekedy zopakujem.
Muž sa vtedy smial, keď videl, koľko oleja si chystám na vypitie :-)
A ešte som často robievala aj tú očistu s mlganím oleja v ústach každé ráno - to bolo fajn, skúsim zasa.


Hodnocení: 0
úte 17.04.2012, 13:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Cef, mne sa to javí byť super najmä preto, že by som do svojich drahých nikdy nenasúkala toľko tmavej listovej zeleniny ako v takejto podobe - teraz si to dokonca sami pýtajú ;-) A keď sa jeden deň minula, tak som bola zasypaná výčitkami :lol: To by som nikdy neverila, že moje decká sa pôjdu utĺcť za listovou zeleninou :-)

Zistila som, že u mojich detí platí iný "recept". Nenúkať, ale praktikovať. Ony keď vidia, že si na tom pochutnávam, tak si sami vypýtajú. Dokonca to radia aj svojím kámošom. A nevyznieva to, že som hlúpa. Keby som mentorovala a nútila, asi by som dosiahla opak. Tak sa mi to nejako u tých mojich osvedčilo.


Hodnocení: 0
úte 17.04.2012, 13:41
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Kamarád mi dal typ na očistnou kůru na zažívací ústrojí od parazitů Clarkia - tinktura 3 bylin.
Takže pro ty kteří se chtějí "odvšivit" http://zapper.cz/eshop/cs/6001-clarkia- ... bylin.html
k tomu je doporučován ostropestřec mariánský na posílení jater.


Hodnocení: 0
stř 01.06.2016, 16:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Trochu tedkonc taky blbnu pro zmenu s koprivama, vzdycky kdyz jim narostou znovu ty horni mlady vrsky, tak jim je uskubnu, zaleju vrelou vodou a pomalu upijim cely den:).
Ty museji byt nas..ny, vzdycky kdyz je znovu oskubu, hehehe :D))) ..
Cumeli byste co vsecko to ale umi, (i spenat uz nekupujem, delame z kopriv / spenat / vajicko / knedlik, mnamka) :).

Kopriva dvoudoma:) :
http://www.kaduceus.cz/online/zdravi/20 ... udoma.aspx
a
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny- ... ti-uzivani


Hodnocení: 0
čtv 02.06.2016, 17:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Očisty na jar
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28.06.2017, 21:07
Příspěvky: 13

Reputace: +2
Ahoj, chtel jsem se zeptat zdali tady porad nekdo dela ocistu jater polde Jardy Z nebo podle Partykove? I podle knihy urinoterapie atd? Diky :) rad bych vedel zkusenosti ostatnich v brzke dobe o prazdniny planuji nejake ty ocisty vc.pustu ;-)


Hodnocení: 0
úte 04.07.2017, 14:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz