Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 09:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: O plísních..
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Maitri píše:
ABCD: Myslím, že asi ne.. Žena si koupí raději pilinové brikety..


No vidíš pro mě je to příležitost se něco naučit, páč nikdy nevíš co Tě na Cestě potká :-)
Třeba to štípání dříví duševně - výborné cvičení na koncentraci a fyzicky posílení svalů a koordinace. a máš to minimálně 3 v jednom:-)

Nicméně můžeme si zahrát i na ženy a využít vymožeností civilizace. :-)


Hodnocení: 0
pon 29.06.2015, 11:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: O plísních..
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Tak výborný cvičení, navíc se prací zahřeješ a nebudeš potřebovat tolik topit. ;-) Takovýto fyzický práce dostávali mniši v klášterech na východě v rámci výuky. Třeba roky stavěli lešení - no tak ty zas můžeš trénovat s pilou a sekyrou. Jak že se jmenoval ten film, 36. komnata šaolinu? Musel tam postavit lešení kolem celého kláštera a když byl za dva roky hotov, dostal za úkol zase ho rozebrat.


Hodnocení: 0
pon 29.06.2015, 12:03
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: O plísních..
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Petr píše:
Tak výborný cvičení, navíc se prací zahřeješ a nebudeš potřebovat tolik topit. ;-) Takovýto fyzický práce dostávali mniši v klášterech na východě v rámci výuky. Třeba roky stavěli lešení - no tak ty zas můžeš trénovat s pilou a sekyrou. Jak že se jmenoval ten film, 36. komnata šaolinu? Musel tam postavit lešení kolem celého kláštera a když byl za dva roky hotov, dostal za úkol zase ho rozebrat.


:lol: oujeee to by bylo pro zápaďana něco na jeho ego :lol:


Hodnocení: 0
pon 29.06.2015, 13:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: O plísních..

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Oujeee, zápaďani.. Přijďte, až budete mít čas.. Mám tu spoustu toho dřeva..

Dáme si meloun.. :-)


Hodnocení: 0
pon 29.06.2015, 14:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: O plísních..
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
To by mohl říst každý, naštípejte mi dřevo. :)

Jo když to lešení zase rozebral poslali ho pryč že už kung-fu umí. :lol: Pak tomu říkal lešenářské kung-fu.
Tyhle starý filmy jsou vážně dobrý. Dá se podle nich učit, je tam do detailu výuka bojových umění. Škoda že už se takový netočí.


Hodnocení: 0
pon 29.06.2015, 14:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: O plísních..

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Řečičky, řečičky..

Já si pořídím dřevěné brikety, to vy tady pořád něco říkáte. A když řeknu, ať to tedy přijdete udělat - jako správní zápaďani, tu nesobeckou službu, tu sévu - tak zase říkáte jiné věci..

Tak příště radši řekněte třeba: no jo, když si koupíš dřevěné brikety, vyjde to skoro stejně jako dřevo, ušetříš čas i sílu a všechno bude snazší..

Ale to vy neříkáte..

I v rámci klášterního myšlení, člověk má být asi ekonomický i jaksi ekologický.. Např. ženu pošlu uklízet, vařit, okopávat zahrádku či namalovat obrázek.. Anebo také se modlit, zpívat a hrát ty písně oslavující to, proč ti lidé v tom klášteře také vlastně jsou..

Dnes jsem se ptala sousedky, jestli nemá pumpičku. Neměla. A ještě mi vysvětlila, že o takové věci se vůbec nestará. Jednou jsem po ní chtěla půjčit sekyrku. Vysvětlila mi, že o takové věci se vůbec nestará. Tak jsem jí řekla, jak krásně vypadá. A to byla pravda..


Hodnocení: 0
pon 29.06.2015, 14:57
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: O plísních..
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
no jo sousedka má doma asi chlapa :-) tak si to rozdělili.
Hele Maitri taky se starám o své věci sama a za tu dobu jsem se naučila hooodně věcí. Takže mě nepřekvapí výměna kola u auta, oprava zásuvky, vypínače a podobné "mužské" práce a knír mi ještě nanarostl, ruce neupadly a má ženskost tím rozhodně neutrpěla ;-)
takže o tom to není... když je v baráku chlap je jasný že je to rozdělené, když není tak si člověk musí poradit sám, páč mu stejně nic jinýho nezbyde.


Hodnocení: 0
pon 29.06.2015, 15:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: O plísních..
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
My to máme doma taky rozdělený, ale třeba na tůrách musí ženský zvládnout to co chlapi. Musej se o sebe umět postarat. Taky by se mohla stát nehoda a byl by průšvih kdyby byly nesoběstačný. Do hor bych se žádnou fiflenkou nejel.
Jednou si kamarádka zabalila těžší batoh než byla schopná unést. Když nemohla jít dál, vzal jsem lopatu a vyhrabal velkou jámu do sněhu. A do tý jámy musela naházet všechno zbytečný - tedy kromě jídla na den, oblečení, spacáku a karabin. A jak se jí šlo, zbytečností bylo asi deset kilo. Na zpáteční cestě jsme to zas vyhrabali.


Hodnocení: 0
pon 29.06.2015, 16:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: O plísních..

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
ABCD: Však si dělej, co chceš..

Petře, jedno z klášterních pravidel někdy bývá "žádný hazard".. Měla bych si to víc osvojit i v tom běžném životě. Na túru bys mě tedy vážně nedostal, stejně bych unesla jen malý batůžek..


Hodnocení: 0
pon 29.06.2015, 16:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: O plísních..
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Však taky nikoho k takovým výletům nepřemlouvám, jde ten kdo sám chce. A kdo na to má, někteří by i chtěli ale nemají na větší tůry fyzičku.
Tak žádný hazard, to měli dobrý pravidlo. Musíš znát svý možnosti abys věděla kdy už jde o hazard a kdy ne.


Hodnocení: 0
pon 29.06.2015, 17:06
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: O plísních..
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Maitri píše:
ABCD: Však si dělej, co chceš..


no vzdyt to taky delam :-D


Hodnocení: 0
pon 29.06.2015, 17:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: O plísních..

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Petr píše:
Však taky nikoho k takovým výletům nepřemlouvám, jde ten kdo sám chce. A kdo na to má, někteří by i chtěli ale nemají na větší tůry fyzičku.
Tak žádný hazard, to měli dobrý pravidlo. Musíš znát svý možnosti abys věděla kdy už jde o hazard a kdy ne.



Já bych tě nikam asi nepustila, protože bych o tebe měla starost..


Hodnocení: 0
pon 29.06.2015, 17:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: O plísních..
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
V tom zas mám doma dobrý, žena mi věří a nebojí se.


Hodnocení: 0
pon 29.06.2015, 17:51
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz