Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 22:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Lidé okolo nás
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Panda píše:
Ještě jeden rozdíl - ženy mají větší potřebu "sloužit", být někomu užitečné. Pokud ztrácejí pocit užitečnosti (např. když nemají komu vařit), ztrácejí smysl života. Chlapi jsou od přírody sobečtější a tak jim tohle moc problém nedělá. Vidím např. u přítelkyně, kolik času věnuje ostatním a kolik sobě - u ní je to 90%+10%, u mne 10%+90%.

Ať si pořídí domácí zvířátko, a věnuje mu tu péči :-)
Možná že já tolik neprudím Martina, jelikož se starám o Báru. Velký papoušek potřebuje hodně péče, když má být šťastný a zdravý.
Zrovna předevčírem mi Martin řekl, že seděl s kolegou na pivku, a kolega si stěžoval na manželku. Že závidí Martinovi čas na koníčky a klid doma...
Nojo, já mám už za ta léta zkušenosti, co je ve vztahu důležité a co ne >:-) :dance:


+Petr Hodnocení: +1
úte 13.11.2012, 12:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lidé okolo nás
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Panda píše:
Pokud ztrácejí pocit užitečnosti (např. když nemají komu vařit), ztrácejí smysl života.

To už je trochu samoúčelný, ne? Nepřipadá mi to už zcela nesobecký, takhle "prodávat" nepotřebnou práci vařením toho o co není zájem.

A je v tom ještě jedna věc. Lidi mají potřebu srovnat si karmu s tím druhým. Bohužel ten s tou horší se sám přizpůsobit nedokáže a pokouší se změnit druhýho - čím lépe než jídlem. Tady jsou dvě možnosti - buďto začne pracovat sám na sobě aby si s ním mohl začít rozumět, nebo ho bude respektovat a ne se snažit změnit k horšímu. Kompromisy v tomhle nepřicházejí v úvahu.


+Cef Hodnocení: +1
úte 13.11.2012, 13:55
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Lidé okolo nás
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
Panda píše:
Do vlivů prostředí, ve kterém žijeme, patří i lidé okolo nás. A největším problémem právě bývají ti úplně nejbližší.

Běžně by si člověk představil situaci takto - někdo přejde na alternativní způsob života (to znamená takový, který není běžný u většiny lidí) a začne obtěžovat své okolí svými názory. Jenže ono je to ve skutečnosti úplně naopak. Alternativista po prvním seznámení se s novou oblastí sice začne poučovat i své okolí, ale velmi brzy zjistí, že to nemá smysl, protože okolí jeho názory slyšet nechce. Takže umlkne a jde si dál svou cestou a své okolí nechá také jít si svou cestou. Ale tím mu teprve začne to pravé peklo. Přestože on je ke svému okolí tolerantní, tak jeho okolí k němu není. Ostatní na něj neustále tlačí kvůli jeho odlišnosti a snaží se ho uvést zpět do "normálu". "Průměrným" lidem velmi vadí, když se někdo odchyluje a snaží se ho normalizovat, připodobnit k jejich představě průměru. Těžko říct proč tomu tak je.

To vede k tomu, že alternativista své odlišnosti začne tajit a skrývat. Dobře to znají vitariáni a půstaři, kteří musí často říkat lži typu "Děkuji, zrovna jsem jedl." A z toho důvodu známe málo breathariánů, protože málokdo z nich si troufne se veřejně odkrýt a vystavit se tak nátlaku společnosti. Bohužel skrývat se nelze před nejbližšími příbuznými, se kterými žijeme. Buď musí dojít k vzájemnému tolerování a respektování z obou stran nebo to může končit např. rozchodem partnerů (viz např. Monfort, který se kvůli tomu rozvedl, nebo Mácha, který se už takto rozešel s více partnerkami).

U mne také došlo k naprosto nečekaným kolizím s přítelkyní kvůli půstům a vitariánské stravě, obzvláště když jsem ještě naznačil svůj zájem o breathariánství. Dodnes jsem nepochopil, co vlastně jiným lidem na nás vadí (u nás doma zřejmě to, že nesplňuji představy na běžný rodinný život - sdílení požitků z jídla). Já to zatím vyřešil ústupky z mé strany, ale je mi jasné, že to není trvalé řešení.


s "vyjmecnosti" mam bohate zkusenosti od malicka :-D uspech se neodpousti a v CR obzvlast. Jeste jsem nezjistil co je horsi vybocovani z rady jestli extremni sporty a nebo navrat k prirode. Dam vedet me poznatky postupem casu.

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


Hodnocení: 0
čtv 10.01.2013, 01:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz