Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 07:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 
Autor Zpráva

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Vliv elektromagnetického záření ... S elektromagnetickými vlnami šířenými prostředím (vysílače, záření elektroniky) zřejmě nic neuděláme, pokud si místnost neoplechujeme. Když jsem byl na vojně u radistů tak se říkalo, že radisti mívají častěji holky - protože záření vysílače umrtvuje více klukovské spermie. Kdoví co je na tom pravdy (já mám z té doby kluka).

Mobil - přestože jsou podvodem videa, kde praží mobilem kukuřici, je jisté že bude škodlivé, pokud někdo používá mobil velmi často a má ho dlouho u hlavy. To si myslím že je hlavní případ, kdy může mobil škodit - vyzařovaný elektromagnetický signál je přece jenom silný a když vstupuje přímo do hlavy, může zřejmě mít následky. Proto je třeba buď omezovat délku hovoru na minimum nebo používat handsfree, kdy vysílací anténa není přímo u hlavy. Když se netelefonuje, tak je mobil celkem neškodný, protože vyšle datový paket jen párkrát za den a jinak je jen pasivním přijímačem. Je to poznat, když umístíte mobil k PC reprobedýnkám - když je navázané spojení, tak to v nich vrčí, ale když je mobil v klidu, tak to zavrčí jen krátce párkrát denně.

Mikrovlnky - stále diskutované a stále nejsem přesvědčený o jejich škodlivosti. Myslím tím v porovnání s běžným vařením na vařiči (je jasné že umrtvení života teplem je vždy škodlivé). Odpůrci se odvolávají na čínskou medicínu - ale mikrovlnky jsou novodobá zařízení. Jasné že mikrovlny jsou člověku škodlivé - ale přes stínění by se měly dostávat ven jen ve velmi malé míře, takže jen stačí, aby člověk nestál před mikrovlnkou a nekoukal jak se jeho papu vaří. Jde tedy o vliv na potraviny. Domnívám se, že jedná-li se o ukládání negativních energií do potravy, tak je to spojeno spíš s přesvědčením člověka. Pokud nebude přesvědčen o škodlivosti, tak mu takto připravené jídlo škodit nebude (a naopak). Nevím o žádné studii, která by v praxi dokazovala, že jídlo připravované v mikrovlnce člověku škodí. Ani jsem se v praxi s takovými projevy nesetkal a spíš jsem přesvědčený, že jde víc o věc sugesce a názoru než o objektivní vliv.


Hodnocení: 0
čtv 09.02.2012, 09:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření

Registrován: stř 08.02.2012, 10:11
Příspěvky: 11
Bydliště: Ostrava

Reputace: +4
Souhlasim s mobilama by měli byt lidé hodně opatrní...je to defakto vysilač maly u hlavy takže nic dobrého...já se snažim maximalně použivat drát.sluchatka když už volam.. akorat je mi lito např. u rodiny vidim už jsem jim to řikal nespočetněkrat.. ale vždy si najdou nějakou vymluvu, nevim čim to je jestli pohodlnosti, nebo tim že nevidi negativni efekt okamžitě tak si to neuvědomuji... :(
O mikrovlnce..tak nějak intuitivně vnimam že taky není dobra.. já jsem ji vyhodil už asi před dvěma roky i když byla dobrá..tak mam o starost meně..
Možná se mi budete smat ale zbavil jsem se i lednice před tydnem zjistil jsem že ji nepotřebuji stejně jsem ji už měl asi pul roku vyplou... misto ni teď stojí krásná velka květina s které mam daleko lepší pocity.. :-)

_________________
---Ať ten, který říká, že něco nejde, nezdržuje toho, který to dělá.


Naposledy upravil karel.ov dne čtv 09.02.2012, 10:31, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
čtv 09.02.2012, 10:04
Profil ICQ

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
"K čemu je vojakovi lednica? Vyhodiť a pranu dýchať!"


Hodnocení: 0
čtv 09.02.2012, 10:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Mikrovlnku som nikdy do svojej domácnosti nevpustila, ani fritézu a podobné somariny. A žijem aj bez týchto výdobytkov...
Skôr ma však zaráža, že nie všetko, čo sa deklaruje ako eko a bio, také aj naozaj je. Nedávno som započula správu, že biopalivá vraj zaťažujú naše životné prostredie podobne ako benzín (ak nie horšie) a v piatok mi priateľka rozpávala, že v českom časopise dtest sa dočítala o tom, že pranie v pracích orechoch nemá opodstatnenie, lebo je bez pracieho účinku a pranie s pracou guľou dokonca škodí, lebo akosi mení vodu (asi tvrdosť...). Nuž, chceme byť eko-, bio-, neraz platíme za tieto výrobky aj viac a pritom ani nevieme, či nerobíme pomaly ešte horšie ako používaním bežných prípravkov. Ako a čomu má človek veriť?


+Razík Hodnocení: +1
pon 13.02.2012, 16:42
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Někdy to spíš vypadá na zneužívání důvěry lidí k vytváření vyšších zisků, lidi si rádi připlatí za to co si myslí že je pro ně lepší - např. je mi stále záhadou, proč je celozrnná mouka (nebo natural rýže) dražší, když bych čekal spíš jednodušší výrobu.


Hodnocení: 0
pon 13.02.2012, 17:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
Mirek píše:
Někdy to spíš vypadá na zneužívání důvěry lidí k vytváření vyšších zisků, lidi si rádi připlatí za to co si myslí že je pro ně lepší - např. je mi stále záhadou, proč je celozrnná mouka (nebo natural rýže) dražší, když bych čekal spíš jednodušší výrobu.

to je mi taky zahadou. lidi jsou proste ochotni zaplatit vic a tak jim to obchodnici umozni. asi tu hraje roli i poptavka a vyrobene mnozstvi a to ze bila mouka vydrzi v dobrem skladu nekolik let a celozrnna zlukne v radu mesicu. musi se prodat cerstva. jak je to s ryzi netusim. tam to asi bude o odrudach


Hodnocení: 0
stř 15.02.2012, 00:57
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jo to asi bude ono, že ty jedy jsou jako konzervant a tím je bezproblémovější a levnější skladování (taky která jiná životní forma by se tím cpala než blázniví lidi - a to se pohoršují nad jistými brouky, že se stravují odpady, tohle by ani hovniváli nežrali).


Hodnocení: 0
stř 15.02.2012, 07:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Je Mirku bezne, ze napriklad koreni se bali v jednom dovoznim skladu do 2 ruznych pytliku BIO a obyc. to uz lidi vynesli taky na svetlo.
Neverim na BIO, ale spoustu lidi tomu snadno podlehne podle "a vira Tva Te uzdravi":).
A byznys se toci vesele dal a nese vetsi zisky:).


Hodnocení: 0
stř 15.02.2012, 13:21
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Cef, ale to skôr neveríš na ľudí, ktorí dokážu každú dobrú myšlienku zmršiť a podvádzať. Ja nezavrhujem bio myšlienku. Veď tú chuť a kvalitu poznať evidentne, že je to rozdiel, keď napríklad vypestujem vo vlastnej záhrade zeleninu bez pesticídov a porovnám ju so susedovou, ktorý používa chémiu.


Hodnocení: 0
sob 18.02.2012, 00:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
biu verim jinak bych musel opravdu uz zacit chroupat pranu. samozrejme ho nekupuju v bio koutcich v billach a jinych marketech ale u lidi kterym verim


Hodnocení: 0
sob 18.02.2012, 08:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Áno, tak som to myslela.


Hodnocení: 0
sob 18.02.2012, 10:24
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Myslím že Cef měl na mysli spíš nedůvěru v BIO nabízené v supermarketech, domácí bio je jasné že je lepší, bez chemií, dozráté na slunci a ne v plynu.


Hodnocení: 0
sob 18.02.2012, 14:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Renáta píše:
Cef, ale to skôr neveríš na ľudí, ktorí dokážu každú dobrú myšlienku zmršiť a podvádzať. Ja nezavrhujem bio myšlienku. Veď tú chuť a kvalitu poznať evidentne, že je to rozdiel, keď napríklad vypestujem vo vlastnej záhrade zeleninu bez pesticídov a porovnám ju so susedovou, ktorý používa chémiu.
Samoze me nikdo nenamluvi, ze mi v zime proda BIO rajce, chut rajcete doma i z balkonu v kbeliku s hlinou, vodou a Sluncem nic nenahradi.
Tem rikam domaci, pripadne od nekoho domaci komu verim, muze byt:).
Tak, Miro, v marketech je to cisty podfuk na lidi, mozna na svetle vyjimky.


Hodnocení: 0
sob 18.02.2012, 14:58
Profil

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
No tak mikrovlnku jsem taky zavrhl intuitivně, na telefonování používám handsfree už jenom proto, že ten mobil po nějáké době telefonování pěkně topí.. Jinak co se týče bio... Ja bio kupuju i v supermarketech, je mi jasné, že to není 100% bio, ale i kdyby to bylo bio třeba jenom na 40% tak pořád lepší než nic. Navíc třeba rajčata a jablka mi ty bio z obchodu vážně chutnají víc než ty ostatní. Ale jinak jak budou farmářské trhy tak beru jídlo tam, prostě vybírám tak něják jak mě to zrovna napadne. Jestli je někdo podvodník nebo není asi pokaždé nepoznám, ale zase tolik to neřeším. Jde mi o tu myšlenku.

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


Hodnocení: 0
čtv 05.04.2012, 20:18
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jindra píše:
Víceméně nechutné čtivo i mobilních telefonech je zde,
Největší biologický experiment všech dob
Docela děsivé čtení, ale vypadá docela přesvědčivě. .... Asi zvážím kam jinam přemístit wifi router.

Z článku:

"...výsledky výzkumu publikované v červnu 2003 ukázaly, že už jediné dvouhodinové ozáření mobilem, jedinkrát za celý život testovaných jedinců, vede k permanentnímu poškození mozkové krevní bariéry. ... Dvě minuty telefonování mobilem naruší mozkovou krevní bariéru, dvě hodiny způsobí permanentní poškození mozku..."


Hodnocení: 0
úte 12.06.2012, 17:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
fuuuuuu, nieco na tom bude...

Wiley Brooks je pre mna dost diskutabilny,
no mobily a ine elektromagneticke ziarice, oznacuje ako za najhorsie znecistenie zeme.
http://www.breatharian.com/wileybrooks.html

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
úte 12.06.2012, 20:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Tak zrovna Wileymu Brooksovi bych nevěřil ani slovo.
Při přechodu na breathariánství zakazuje půsty, ovoce, zeleninu a vodu.
Pít se může pouze coke, ale jedině ta s aspartamem a k tomu hovězí hamburgery. Za své produkty a školení si bere astronomické částky. Tvrdí, že v minulých životech byl Adam, Ježíš, Zeus, atd. atd. :-)
Je to pouze další ze strašné spousty lidí, kteří vydělávají na 2012 nadšení/strachu. Ale tenhle Brooks je fakt obzvlášť pikantní :-)


+Panda Hodnocení: +1
úte 12.06.2012, 21:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
ravima píše:

Pít se může pouze coke, ale jedině ta s aspartamem a k tomu hovězí hamburgery. Za své produkty a školení si bere astronomické částky. Tvrdí, že v minulých životech byl Adam, Ježíš, Zeus, atd. atd. :-)


8-o :roll: A to sa niekto podľa jeho rád aj riadi??? :ko: Za čo všetko ľudia neplatia, nechápem!


Hodnocení: 0
úte 12.06.2012, 21:33
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
ravima píše:
Při přechodu na breathariánství zakazuje půsty, ovoce, zeleninu a vodu.
Pít se může pouze coke, ale jedině ta s aspartamem a k tomu hovězí hamburgery. Za své produkty a školení si bere astronomické částky....
To vážně dělá? 8-o Zatím jsem o něm nic nestudoval, ale jestli jo, to je teda fakt šílenost.


Hodnocení: 0
stř 13.06.2012, 05:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
je to tak,
tu o tej kole a hamburgeroch aj hovori.
http://www.youtube.com/watch?v=K4iUH8VT1KE
Akokolvek, vela veci co tu rozpraval suhlasim,
no ako do toho zapojil to jedlo a X milion$ za seminare, je dobra pecka :),
manzelka vravi, ze si robi srandu zludi ktory mu naletia.

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


Hodnocení: 0
stř 13.06.2012, 09:11
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Nevím čím to, ale už přestávám být schopný používat mobil. Běžně mobil nepožívám, jen výjimečně např. pracovně (tak jednou do měsíce) no a před měsícem mi volal šéf asi 20 minut a za tu dobu mě už hodně silně začala pálit hlava v místě anteny, už jsem si musel mobil oddalovat. No a dnes opět volal šéf a já mobil už po minutě musel dávat od sebe co nejdál, jak mě začal pálit (něco mezi pálením a mravenčením). Ani oddálení tak na 5 cm moc nepomohlo. Nevím jestli se mi nějak zvyšuje citlivost tím že poslední dobou pracuji s čakrami, medituju a půstuju, ale rozhodně tohle sugesce nebyla, bylo to příliš výrazné a nepříjemné. Takhle to asi nepůjde dál a asi si mobil zruším, jedině přes pevnou linku nebo možná handsfree.


Hodnocení: 0
čtv 06.09.2012, 21:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Mirko, možno keby ti do ucha mrmlal ako tí mnísi... skús mu povedať ;-)


Hodnocení: 0
čtv 06.09.2012, 21:46
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Já když mám na mobilu nějakého kecavce, a schnou mi barvy, tak si to dám nahlas, mobil položím na stůl, a pokračuju v malování... :?: Pando :?: Malovat u toho nemusíš :crazy:


Hodnocení: 0
čtv 06.09.2012, 23:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jsem mu to chtel poradit, podobne jak NTB odlozit nekam dal, ten pry zase skodi panum kdyz nahriva vejce v polo-leze na kline :).
Pandi, to tam stejne jen topi koncak (svab) nic jinyho, jsme je v servisu menili kdyz shorely:).


Hodnocení: 0
čtv 06.09.2012, 23:04
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Hlasitost mám už teď na maximum. Ale kupovat něco nového nebudu, stejně je mobil pro mě jen přítěží (který většinou používám jen jako budík), tak aspoň budu mít důvod se ho zbavit.

Cefe to není sálání tepla ze švábu. :-)


Hodnocení: 0
čtv 06.09.2012, 23:10
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Jestli Cef nemyslel švába na mozku :mrgreen: :unconcern: :unconcern:


Hodnocení: 0
čtv 06.09.2012, 23:12
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
A zase se hada Panda pandovatej, nic, padam:).
Davej bacha at Te neopraskuje chemtrails a neprasti nejaky iluminat nebo reptilian :) ..


Hodnocení: 0
čtv 06.09.2012, 23:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Mikrovlnka, mobily a elektromagnetické záření
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Panda píše:
Mikrovlnky - stále diskutované a stále nejsem přesvědčený o jejich škodlivosti. Myslím tím v porovnání s běžným vařením na vařiči (je jasné že umrtvení života teplem je vždy škodlivé). Odpůrci se odvolávají na čínskou medicínu - ale mikrovlnky jsou novodobá zařízení. Jasné že mikrovlny jsou člověku škodlivé - ale přes stínění by se měly dostávat ven jen ve velmi malé míře, takže jen stačí, aby člověk nestál před mikrovlnkou a nekoukal jak se jeho papu vaří.


Mikrovlnku doma máme. :disgust:
Hlavně na ohřev jídla. :unconcern:
Ale pořídil jsem parní hrnec, a tam se snažím ohřávat co mohu. :idea: Trvalo mi, než jsem sehnal tu správnou misku.
Jídlo je z pařáku úplně jinak ohřáté. ;-) Je jakoby teplejší, víc prohřáté a tu tepelnou energii si déle uchová. :delicacy:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pát 07.09.2012, 15:52
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz