Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 11:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Hehe, já dnes měděné trubky prozměnu tavil. Odléval jsem z cínového bronzu, 10 % Sn. Má to krásně měděnou barvu a povedlo se. Ale roztavit nejdřív čistou měď není sranda, zničil jsem šamotový kelímek. Normálně změknul a rozšklebil se, jentaktak že to nevyteklo ven.


Hodnocení: 0
ned 06.01.2013, 17:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Hmmm .. zajimavy, ona vastne mosaz je v zakladu slitina Cu-Sn, cize bod tani uz je o neco niz:).


Hodnocení: 0
ned 06.01.2013, 17:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Mosaz je se zinkem - má to žlutou barvu, bronz je s cínem - má měděnou barvu. Standardní postup je roztavit měď - asi 1100 st. a do ní hodit cín. Slitina má nižší. Trochu jsem to nakonec pozměnil a vhodil cín dříve a měď se v rozpustila. (jako když posolíš led, roztaje)


Hodnocení: 0
ned 06.01.2013, 18:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Samoze mas pravdu, pak jsou i ruzny hlinikovy bronzi na kluzny loziska, je jich milion druhu, prerek jsem se.
Bronz je cin a med v zakladu.


Hodnocení: 0
ned 06.01.2013, 18:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Cef píše:
Jo .. ja jsem taky konstrukter proudovych motoru, uz jsem Ti o tom rikal ?

Ne nerikal, ale keby to bola pravda, tak to by bolo pomerne prekvapujuce :-o . V byvalom ceskoslovensku konstrukciu prudovych pohonnych jednotiek az tak vela ludi nestudovalo. Si o jeden, dva roky starsi, hmm, no ak je to pravda, a ak sa niekedy stretneme, tak sa mozno porozpravame okrem breatharianstva aj o parcialnych diferencialnych rovniciach vyssich radov a podobne " chutovky " z nasej oblasti.
Ozaj, a co si mal na diplomovu pracu ? Ja som okrem inych veci pocital zakrivenie lopatiek na jednotlivych stupnoch turbiny ( tusim to bolo na L29) . Bolo to uz pomerne davno, uz nerobim v odbore, ale nieco si snad este pamatam. Ale je pravda, ze som mnohe veci uz aj zabudol, kedze ich v zivote nevyuzivam.

No tak sa drz kolega konstrukter, mozno casom zmenis nazor aj na ten chemtrails :-D .


Hodnocení: 0
ned 06.01.2013, 19:20
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Kolega v práci je letec (bývalý profi) a na otázku chemtrails se rozesměje a následuje sáhodlouhá přednáška, proč je to nesmysl. Myslím že "být z oboru" neznamená záruku být odborníkem i na podobné otázky. Každý může mít pravdu a každý se může mýlit, ať má na odbornost papír nebo ne. Příkladem jsou doktoři, kteří ve skutečnosti o fungování lidského těla ví velmi málo.


Hodnocení: 0
ned 06.01.2013, 19:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No prave, uz jsem taky leta z oboru, akorat nedavno jsem se znovu zabyval myslenkou zhotoveni si homemade modelarske plynove turbiny do JET modelu vrtulniku Lama, znas ne ?:).
To je taky celkem narez, ale da se to zvldnout kdyz vis jak na to:). Ale napred si postavim malou NC portalovku a event. i soustruh, uz me to "rukama" moc nebavi:).
Je tam ale zapotrebi kvalitni prevodovka, to vis JET-y toci otacek neurekom, cize trosku beh na delsi trat pokud nechces sproste kopirovat:).
Tak nekdy snad o tech rovnicich pokecame u stamprlete:).
-------------
To je on, litalo to v hodne francouzkych filmech (Fantomas a tak ..) koncepcne vychazi z Bell 47 (co lital v korejske valce) ale je trochu jina kabina a samoze pohon, ktery byl u te Bell 47-ky nedostacujici a na hrane:)
http://www.youtube.com/watch?v=QGzL50OXh6A
Kraaaasne to huci v otackach :) ..


Hodnocení: 0
ned 06.01.2013, 20:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Panda píše:
Kolega v práci je letec (bývalý profi) a na otázku chemtrails se rozesměje a následuje sáhodlouhá přednáška, proč je to nesmysl. Myslím že "být z oboru" neznamená záruku být odborníkem i na podobné otázky. Každý může mít pravdu a každý se může mýlit, ať má na odbornost papír nebo ne. Příkladem jsou doktoři, kteří ve skutečnosti o fungování lidského těla ví velmi málo.
Pandi muj byvaly kolega z prace (delali jsme spolu servis VF elektroniky) dela na letisti u pozemni obsluhy, tankuje, uzemnuje u toho (kvuli statice) cely ero, doplnuje vodu do tanku, vsecky mozny i nemozny provozni kapaliny a taky se smeje a jeste se u toho vzdycky chyta rukou za celo:).


Naposledy upravil Cef dne pon 07.01.2013, 09:25, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
ned 06.01.2013, 20:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Cef píše:
Samoze mas pravdu, pak jsou i ruzny hlinikovy bronzi na kluzny loziska, je jich milion druhu, prerek jsem se.
Bronz je cin a med v zakladu.
Teda ten bronz desítka Sn, dělovina to je materiál. Nemohl jsem to provrtat, vrták po tom klouže. Nakonec se povedlo, ale i ho zalomit.


Hodnocení: 0
ned 06.01.2013, 21:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Chemtrails - to nevidíte že je příjemnější svést znečištění ovzduší a svý problémy na takovýto fiktivní zdroj než si přiznat, že problém je náš civilizovaný způsob života a hledat problém sám v sobě?


Hodnocení: 0
ned 06.01.2013, 21:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Petr píše:
Chemtrails - to nevidíte že je příjemnější svést znečištění ovzduší a svý problémy na takovýto fiktivní zdroj než si přiznat, že problém je náš civilizovaný způsob života a hledat problém sám v sobě?

No ja si nemyslim, ze chemtrails je fiktivny zdroj, je to podla mna dalsi zo zdrojov znecistovania a dokonca zamerny a nech si kazdy mysli co chce, cas pravdepodobne ukaze, ako to je.
Konspiracne teorie sa po case az prilis casto ukazali ako pravdive. Ozaj Cefino, v nasom detstve kondenzacne ciary za lietadlom trvali maximalne 5 minut, castokrat aj menej, ale nikdy neboli na oblohe aj hodinu po prelete lietadla, spominas si ? Ja som ako dieta dost casto hladel na oblohu a pozoroval oblaky.
A to, ze si niektorí ludia klopkaju na celo, ma v zivote viackrat postretlo, ale to je ich problem a ich neschopnost vnimat veci sirsim pohladom. Naucil som sa riadit mojou intuiciou, cas mi dal skoro vzdy za pravdu, zbohatol som vdaka intuicii celkom slusne, niektorí sa mi aj po case ospravedlnili a ostatní nech si kludne klopkaju na celo aj nadalej.

Ale teraz uz to nechajme tak, ja sam mam kopu inej roboty, musim uzavriet stary rok, papierovaciek do zblaznenia, nebudem vas o tom chemtrailse nasilu presviedcat. :-)

Ten model vrtulnika je pekny :ok: , pred rokmi som aj uvazoval, ci si nieco take nepostavit, ale nikdy nebol cas.
Sakra , kopec hodin, idem spat.


Hodnocení: 0
pon 07.01.2013, 02:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
logos píše:
Ozaj Cefino, v nasom detstve kondenzacne ciary za lietadlom trvali maximalne 5 minut, castokrat aj menej, ale nikdy neboli na oblohe aj hodinu po prelete lietadla, spominas si ? Ja som ako dieta dost casto hladel na oblohu a pozoroval oblaky.
Ale pravdou je, ze pocasi bylo jiny, nelitalo se tolik (hustota provozu, spatne pocasi) hodne se v letectvi zmenilo, vcetne ucinnosti motoru, jsou to dneska v podstate mega-feny s obrovskym tepelnym vykonem, nejde o to v nich teplo udrzet jako v kotli, ale dostat uz nich co nejvic v danem okamziku.
Cize i tepla jde ven vic, vic kondenzatu, lita se vys, je tam vetsi kosa (kolem -50°C), cary jsou tam tudiz dyl, vsecko je PMN jinak nez kdyz jsme byli decka:).

Ani ja Te Logino, neminim presvedcvat na silu o neexistenci CHT a respektuji Tvoji viru v ne.
On cas opravdu ukaze, jak pise Petr svinime si i tak dost, tam nekde bude "pravda" (protoze pravda je relativni) :).
Lidi vi ze Diesel motor produkuje karcinogenni latky, ze sou spitaly plny lidi s rakovinou, ale buduji dalnicni site jeste hustejsi aby meli svy laptopy a jiny hracky, o tom to vsecko je.
Nezbavis se podilu na tomto svinstvu jen tim, ze popadnes laptop, nebo Lenka barvicky, nebo ja dilnu a nekam s nim uteceme daleko od fabriky kde ty kramy vyrobili.
A uz opravdu howgh, tu to nevyresime, jedina obrana je nechtit vlastnit hmotu, jina neni, dozene Te to casem vsude:).

Rekl Kristus : "Chcete-li me nasledovat (do Boziho kralovstvi - potazmo zpet do raje co je nadpis vlakna) vsecek majetek rozdejte chudym", proc asi ?
No priznavam si aspon ferove ze ja to zatim neumim, na to zatim nemam "koule", takovy frajer jeste zatim nejsem:).
Sry, pokud se Ti zda ze stacim rec jinam, nebo Ti neco podsouvam - nestacim a nepodsouvam:), jen mozna vidim v teto chvili dal nez Ty a vim ze vsechno souvisi se vsim.
Ale to je na dlouhou debatu online live, tady to nedame, bysme Mirkovi zahltili phorum :).

Tedy howgh :-)


Hodnocení: 0
pon 07.01.2013, 09:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Asi tak. Ať si každý sáhne do svědomí jaký majetek používá a jaký spotřeboval. A jakou ekologickou stopu za sebou zanechal. Zbavit se nahromaděnýho majetku opravdu jen tak někdo nedokáže. Byť jen ho nehromadit. Opět platí: kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. O tom je celý chemtrails.


Hodnocení: 0
pon 07.01.2013, 10:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Cefino - ani ja nemam chut rozdat majetok, na ktory som pracoval 20 rokov. Nechcel by som byt v dochodku ako bezdomovec. Asi ani ty.

Petr - Kto chce, hlada sposob, kto nechce hlada dovod - s tym sa da suhlasit, len som nepochopil, preco do toho pleties ten chemtrails. Ved tato veta plati presne aj na teba a tvoje argumenty. Na chemtrails mam svoj nazor, vase argumenty nie su podla mna ani argumenty, ani vecne, ani logicke, tak asi bude lepsie tuto debatu naozaj uz ukoncit.


Hodnocení: 0
pon 07.01.2013, 11:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
logos píše:
Cefino - ani ja nemam chut rozdat majetok, na ktory som pracoval 20 rokov. Nechcel by som byt v dochodku ako bezdomovec. Asi ani ty.
Ano uz jsem to rikal, jen ted redukuju mnozstvi toho svinciku co jsem natahal do baraku za ty leta a ver mi ze to je osvobozujici pocit obzvlast kdyz se mas treba stehovat :-) ;-) .


Hodnocení: 0
pon 07.01.2013, 11:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Protože chemtrails je ospravedlnění si svýho způsobu života aby lidi nepotřebovali ho měnit. Jejich problémy pak "nezpůsobují" léky které jedí a auta kterými zamořují vzduch ale chemtrails.

Ale jo, nechme toho. O letadlech nic nevím ale zato o ovzduší ano. A vůbec chemtrails nevěřím.


Hodnocení: 0
pon 07.01.2013, 11:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Pozri Petre, tu je clovek z hydrometeorologickeho ustavu, co vie o ovzdusi zrejme viac ako ty. 2 minutove video zvladnete, aj ked na chemtrails neverite. Ja netvrdim, ze je to v palive lietadla, ale tvrdim, ze nam to tu uz niekolko rokov vydatne posypuju nad hlavami.

http://www.youtube.com/watch?v=exFs02ka8w0

Tych videi je na internete spusta, ak si date len trochu namahy, najdete zabery, od ktorych je cloveku na zvracanie.
Nuz ale ak niekto raz neveri, tak asi ho nic nepresvedci...... ibaze rady a poucky, ktore rozdava druhym, zacne aplikovat aj na seba. Ale to plati na kazdeho, kto ma aspon kusok sebareflexie, takze aj na mna :-) .

Howg....


Hodnocení: 0
pon 07.01.2013, 14:43
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Lidé se často dohadují jen proto, protože mluví každý o něčem jiném. Tak jen zkusím upřesnit, kdyby to náhodou chápal nějak jinak: nejedná se o otázku škodlivosti zplodin letecké dopravy, protože je jasné že ty škodlivé jsou a také lze očekávat, že složení paliva se mění a tudíž se mohou kondenzační stopy chovat jinak než před pár lety, např. mohou být mnohem hustší a trvalejší. Otázkou je pouze to, zda jsou do paliva úmyslně (!) přidávány chemikálie za účelem jiným, než z provozních důvodů. (ale jakých tedy?) Teprve až pak to lze označit za chemtrails.


Hodnocení: 0
pon 07.01.2013, 14:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Logos, mrknu na to zítra, teď video nezobrazím.


Hodnocení: 0
pon 07.01.2013, 15:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Panda píše:
Lidé se často dohadují jen proto, protože mluví každý o něčem jiném. Tak jen zkusím upřesnit, kdyby to náhodou chápal nějak jinak: nejedná se o otázku škodlivosti zplodin letecké dopravy, protože je jasné že ty škodlivé jsou a také lze očekávat, že složení paliva se mění a tudíž se mohou kondenzační stopy chovat jinak než před pár lety, např. mohou být mnohem hustší a trvalejší. Otázkou je pouze to, zda jsou do paliva úmyslně (!) přidávány chemikálie za účelem jiným, než z provozních důvodů. (ale jakých tedy?) Teprve až pak to lze označit za chemtrails.

Ja neviem, ci do paliva nieco davaju, ale myslim si, ze sa tu zamerne nieco rozsypuje a nevravim, ze je to priamo v palive, pravdepodobne sa to robi z nejakych zasobnikov namontovanych v lietadlach, ale robi sa to a skodi to ludom a ma to dopad na ich zdravie. Ci je to z dovodu znizenia preludnenosti planety, alebo vyselektovanie urciteho druhu ludi s nejakou DNA, alebo ci je to kvoli oteplovaniu zeme , alebo priprava na boj proti UFO, .... tak to ja neviem, preco to robia. Ale tvrdim, ze tu sa nieco rozsypuje, co sa predtym nedialo, zacalo to u nas zhruba pred 4 rokmi a odvtedy zacinam mat urcity druh zdravotnych problemov. A ked som v meditaciach patral, preco mam pocit, ze moje telo je sustavne otravovane, tak taku odpoved som dostal. A odvtedy si tie chemtrailsy vsimam.

Ak si precitate moje prispevky dozadu, nikdy som netvrdil, ze to je v palive lietadla. Ale za lietadlom zostava nieco, co nie je prirodzene a normalne a myslim si, ze splodiny kerosinu ( letecky benzin ) sa takto nespravaju :innocent: .


Hodnocení: 0
pon 07.01.2013, 18:48
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
No jo s tím palivem jsem to moc zúžil, šlo jen o to "úmyslně". Takže ok, k nedorozumění nedošlo, tak kdo chcete tak pokračujte v dohadování. :-)


Hodnocení: 0
pon 07.01.2013, 19:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Nechceme Pandi, dik, uz jsem si to odbyl kdysi na vitarianu:). Ztrata casu pro me, uz se koukam dal.
Logosi, bez urazky, ja diky Pavlovi a jeho prezentaci pustu v CZ kotline na internetu pred 7 lety utekl hrobnikovi z lopaty s udajnym karcinomem plic (neco si o tom vygoogluj) a i pres 8(!!!) cyklu jedu (optej se doktoru co to je za destrukci a napor pro ledviny, jatra a tak vubec celkove pro telo a jak radi ji nalejvaji do zil rodinnnym prislusnikum) je mi po 3 pustech od 21 az po 40 v rozpeti 5 let cim dal tim lip a nikdy jsem se netesil takovymu zdravi.

Za me zdravi zadne CHT nemuze, a tak se mi nediv, ze Ti asi nikdy neporozumim a Petr s podobnymi zkusenostmi z pustu taky asi tezko, ale za nej mluvit nemuzu, jen to odhaduju z jeho prezentace zkusenosti s pusty, mame tu viru v pust dost podobnou na zaklade hmatatelnych zkusenosti, on je o kus dal ode me, delal jej totiz dobrovolne a zdravi si jim jakozto horal vic nez vyztuzil, ne jako ja az za 5min. 12.

Nemam nic proti Tobe a myslim, ze ani nikdo zde z nas, tak nas pls necastuj tim co vsecko nezname a nevime, (fake)videi o vsem moznym je plny YT, je to ztrata casu uz pro me, uz jsem v tomto kapku dal, nez abych veril animovanym obrazkum, se kteryma dneska umi kdejakej pubescent s patricnym programem delat co se mu zlibi:).
Neni to pro me proste argument, nezlob se:).

Tak ja padam z Tve redstavy o raji, mam trochu jinou, je to Tve vlakno, Tve predstavy, mel jsem si sve nazory a vidiny souvislosti nechat radsi pro sebe :-).
Vis ja mam rad hmotu jako skoro zatim kazdy tady, ale jsem smirenej s tim, ze tu ten bordel jednoho krasnyho dne zanecham a v klidu odejdu a nekdo jej za me vykyda do kontejneru na skladku, nic si s sebou nevemu ani zbla, neminim uz otrocit hmote ani 20 let ani 5 let, ani 1 den:).

Hmota by mela slouzit max. tomu abysme s ni nekomu jinymu udelali radost. Jak se to zvrhne v hromadeni jeste vetsi hromady nez ma soused, je to spatne.
Asi tak :-)


Hodnocení: 0
pon 07.01.2013, 19:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Podepisuju Cefe, jen s tím půstem mám stále co dohánět, i když zdraví slouží. Ještě nemám celý kalendář. ;-)


+Cef Hodnocení: +1
pon 07.01.2013, 20:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Ja som to vlakno otvoril, tak ja ho aj ukoncim. Mozno to na nieco bolo dobre. Mojim zamerom tu bolo hodit nejaky sen, ktory vo mna obcas ozije a casom zanikne a znovu ozije atd... Ved ja som myslel, ze o tom kecarna je.
Nikomu nic nevnucujem ale ani netvrdim, ze ak som v zivote nieco dokazal v oblasti pustu, tak som automaticky nasal mudrost celeho sveta z kazdej oblasti, lebo ja tu taky pocit z niektorych ludi mam. To je hlavne to, co som tu postrehol a ako vidim, tak ste na to aj niektorí mimoriadne citlivy. Preto som na to poukazoval, aby ste si uvedomili, ako sa pomerne arogantne spravate k ostatnym, ktorí mozno nie su v poste tak daleko aky vy, ale mohli dosiahnut pokrok v inej oblasti a nemaju problem si priznat, ze v niecom su slabi a maju sa este co ucit a riesit.

Tak ako Pavel pise, poucujte v tom, co ste uz dosiahli, ale vy poucujete aj v tom, o com vela neviete a tam som vam zacal nastavovat zrkadlo. A ten obraz vo vas vyvolal podrazdene reakcie. To je zhruba to podstatne, s cim by som to uzavrel a vratme sa breatharianstvu.

V oblasti pustu si vase rady velmi rad vypocujem, lebo tam ste dalej ako ja a viete mi poradit. Tam si rozumieme, tak toto rozvijajme.


Hodnocení: 0
pon 07.01.2013, 21:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Petr píše:
Podepisuju Cefe, jen s tím půstem mám stále co dohánět, i když zdraví slouží. Ještě nemám celý kalendář. ;-)
Klidek, vsecko bude, dal jsem 40 az s odstupem 2006 (dve 21) a 2010 po 4 letech rovnou 40-ku, mezi tim nic.
Jen bezny rovnani cakerstva behanim, ale jen lehuckym abych se nahodou nezadychal vic nez mam :) (znamych 10/100 = 10 minut drzet tep 100/min zn. ideal, ale kazdej den pokud mozno vyjma nedele:)).
Ty budes mit prupravu v teto oblasti mnohem lepsi, nebojim se neuspechu:).


Hodnocení: 0
úte 08.01.2013, 14:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Petr píše:
Asi tak. Ať si každý sáhne do svědomí jaký majetek používá a jaký spotřeboval. A jakou ekologickou stopu za sebou zanechal.


Kdo chce, může si svou ekologickou stopu spočítat
http://www.hraozemi.cz//files/ekostopa/ekostopa.php

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 10.01.2013, 13:45
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
ANTONÍN píše:
Kdo chce, může si svou ekologickou stopu spočítat
http://www.hraozemi.cz//files/ekostopa/ekostopa.php
Mám moc velké nároky, 2,5, prý bych potřeboval 1,4 planety. :-) (no jo panelák a dovážení zeleniny ze Španělska)


Hodnocení: 0
čtv 10.01.2013, 13:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Hmm taky moc, 2,7 a 1,5 planety.


Hodnocení: 0
čtv 10.01.2013, 14:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Panda píše:
ANTONÍN píše:
Kdo chce, může si svou ekologickou stopu spočítat
http://www.hraozemi.cz//files/ekostopa/ekostopa.php
Mám moc velké nároky, 2,5, prý bych potřeboval 1,4 planety. :-) (no jo panelák a dovážení zeleniny ze Španělska)


Panelák je asi v pohodě, protože se hřejete navzájem a není tak velký únik tepla.
-----------------------------------------------------------------------------
U mě vychází 0,8 - 1,2 planety.
To podle toho, jestli zadám topení uhlím nebo obnovitelnýma zdrojema.
Mám na střeše soláry, ale topím uhlím a prokládám to dřevem. Takže pro mě je tahle kalkulačka nepřesná.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak pro zajímavost, když jsem před lety viděl dokument, kde o téhle stránce povídali, tak jako příklad uvedli rodinu, která sice žije maximálně ekologicky, ale jednou si zaletěla letadlem do Austrálie.
A to zanechalo tak velký znečištění, že už to na rozdíl od běžné populace nikdy nedoženou a jejich ekologická stopa bude už pořád nad průměrem.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 10.01.2013, 14:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Stehovani do raje

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Ja mam 2.1 planety. Ale ako vravi Tonda, je to nepresne, dalsie detaily chybaju. Ja byvam vo velkom dome, ale vykurujem len cast, atd......
Ale odkedy som sa dal na postovanie, tak s manzelkou vytvorime odpad 1 igelitovu tasku za tyzden. Az sa mi zo zaciatku ani nechcelo verit, ze to ma az taky vplyv.


Hodnocení: 0
čtv 10.01.2013, 15:28
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz