Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 05:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Jiná víra, náboženské pře

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
je mi blizsi vychodni pohled na svet a na cloveka ale asi jako vetsina nekrestanu nemam absolutne zadny problem s kristem ani s krestany(tedy temi nemilitantnimi) ale s cirkevnimi institucemi ktere si borcovo uceni zprivatizovaly a "odklonily" svym smerem. velmi me zaujalo to sluvko. jakoby vypadlo z moola mantry kterou jsem se v naucil indii. povazovali ji tam za jednu z nejucinnejsich a jejim zpivanim posilovali energii planety. a samozrejme i svoji. i ja ji zpivam. prisne o samote protoze peju asi jako hrobnik. jeji silu nasobili presne tak jak to popisujes. stejny cas stejny zamer na mnoha mistech sveta. zdravim tebe i typka co se za vas nechal ukrizovat


Hodnocení: 0
úte 14.02.2012, 22:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Maranatha
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Citace:
.. zadny problem s kristem ani s krestany(tedy temi nemilitantnimi) ..
Myslis tyhle balado ? Tak ti se perou kazdorocne smetakama po hlavach, tradice. Usmevne na tom je, ze je to ta tzv. vychodni odklonena vetev krestanu:).


Hodnocení: 0
stř 15.02.2012, 13:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Maranatha

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
tihle mi vubec nevadi cefe. mam strach z tech kterym nestaci muj respekt ale citi svaty ukol me presvedcit ze se nekdo za me obetoval a ja se z toho mam posrat. promin maitri


+detox Hodnocení: +1
stř 15.02.2012, 22:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Maranatha
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No, posrat se zrovna balado nemusis, taky nereaguju takhle zbytecne podrazdene, kdyz mi nekdo vnucuje neco jineho, nez je ma vize Sveta.
Ale k veci:) ..
Respekt k Jezisove obeti mam, byl z meho pohledu dost velky "frajer" ve sve dobe.
Predstav si sebe jit dneska proti zakonikum a farizejum (dnes prelozeno mocnym, hlavou proti zdi), dopadl bys ( a i On dnes zpetne urcite taky) velice stejne jako tenkrat:).
Tomu ver:).
Mas pravdu, nikdo Te presvedcovat a nutit k nicemu nema, ma Ti jen ukazat jednu z moznych cest.
Kam se uberes sam uz neni dal jeho veci, mantrovals v Indii, mantruj dal, ja to bud prijmu, nebo zavrhnu:).
Ono obecne, kazda vira ma ve sve nauce - sirit ji kolem sebe, jinak by sis nemohl ani vybrat a sedel treba na strome v chlupatem kozichu a louskal cvrcky kamenem:).
Cize vyberme si a k tem "horlivejsim" budme shovivavi, ze jo:).


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 12:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Maranatha

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Přátelé, já k vám vůbec nechci být neuctivá, ale dala jsem zde nabídku jedné z forem meditací, která může pomoci nejen prohloubit duchovní život na mnoha úrovních, ale též může pomoci na cestě tam, za jakým účelem bylo vytvořeno toto fórum. Těm, kteří s tímto způsobem souzní...

Jestli se chcete zapojit, tak jste srdečně vítáni, ale k takovýmhle diskuzím si, prosím, založte vlastní vlákno, anebo se sejděte u šálku prány a povězte si to osobně...

Díky,

:sun:

Maitri


Naposledy upravil Maitri dne čtv 16.02.2012, 13:45, celkově upraveno 2

Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 13:38
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Maranatha
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ano, budeme muset oddělovat "tlachání" od "fakt" ... takže přesun ...


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 13:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Myslim jsi to vyresil chytre).
Nemam zkusenost s Indii, balada zase s cirkvi, tim to povazuju za uzavreno a prosto dalsich komentaru:).


Naposledy upravil Cef dne úte 26.06.2012, 19:59, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 16:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Maranatha

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
Cef píše:
No, posrat se zrovna balado nemusis, taky nereaguju takhle zbytecne podrazdene, kdyz mi nekdo vnucuje neco jineho, nez je ma vize Sveta.
Ale k veci:) ..
Respekt k Jezisove obeti mam, byl z meho pohledu dost velky "frajer" ve sve dobe.
Predstav si sebe jit dneska proti zakonikum a farizejum (dnes prelozeno mocnym, hlavou proti zdi), dopadl bys ( a i On dnes zpetne urcite taky) velice stejne jako tenkrat:).
Tomu ver:).
Mas pravdu, nikdo Te presvedcovat a nutit k nicemu nema, ma Ti jen ukazat jednu z moznych cest.
Kam se uberes sam uz neni dal jeho veci, mantrovals v Indii, mantruj dal, ja to bud prijmu, nebo zavrhnu:).
Ono obecne, kazda vira ma ve sve nauce - sirit ji kolem sebe, jinak by sis nemohl ani vybrat a sedel treba na strome v chlupatem kozichu a louskal cvrcky kamenem:).
Cize vyberme si a k tem "horlivejsim" budme shovivavi, ze jo:).

cefe my si moc nerozumime. posrat je jenom slovo ktere lide s mym vzdelanim bezne pouzivaji bez jakehokoliv podrazdeni. tady jsem ho asi pouzit nemel za to se omlouvam ale v mych kruzichje nekdy jasnejsi nez odstavec vycizelovanych vet. militantnimi krestany nazyvam ty kteri me presvedcuji ze jenom ta jejich cesta je spravna a ta moje vede do pekel. s nekterymi krestanskymi cirkvemi mam velmi dlouhou a velmi dobrou zkusenost. jeziska uznavam respektuju a mam rad. kupodivu nejvic jsem se o nem dozvedel prave v indii. nikdy bych nenasel odvahu k cinum kterych on se nebal. nemam tedy problem s nim a s jeho obeti ale s temi kteri tvrdi ze se obetoval za me. neverim ze by me takhle zatizil bez meho vedomi.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
čtv 16.02.2012, 18:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Maranatha

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
Maitri píše:
Přátelé, já k vám vůbec nechci být neuctivá, ale dala jsem zde nabídku jedné z forem meditací, která může pomoci nejen prohloubit duchovní život na mnoha úrovních, ale též může pomoci na cestě tam, za jakým účelem bylo vytvořeno toto fórum. Těm, kteří s tímto způsobem souzní...

Jestli se chcete zapojit, tak jste srdečně vítáni, ale k takovýmhle diskuzím si, prosím, založte vlastní vlákno, anebo se sejděte u šálku prány a povězte si to osobně...

Díky,

:sun:

Maitri

mas naprostou pravdu promin


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 18:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Maranatha
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
balada píše:
cefe my si moc nerozumime. posrat je jenom slovo ktere lide s mym vzdelanim bezne pouzivaji bez jakehokoliv podrazdeni. tady jsem ho asi pouzit nemel za to se omlouvam ale v mych kruzichje nekdy jasnejsi nez odstavec vycizelovanych vet. militantnimi krestany nazyvam ty kteri me presvedcuji ze jenom ta jejich cesta je spravna a ta moje vede do pekel. s nekterymi krestanskymi cirkvemi mam velmi dlouhou a velmi dobrou zkusenost. jeziska uznavam respektuju a mam rad. kupodivu nejvic jsem se o nem dozvedel prave v indii. nikdy bych nenasel odvahu k cinum kterych on se nebal. nemam tedy problem s nim a s jeho obeti ale s temi kteri tvrdi ze se obetoval za me. neverim ze by me takhle zatizil bez meho vedomi.
Ne moc, jen trochu si nerozumime, myslim si, ze nemas spatne vzdelani, nezajimaji me papiry na kde co, koukam a vidim:).
Me to nevysvetluj, prosel jsem mraky zamestnani (ve fabrice, v lese, v zemedelstvi, na vode, jezdil se vsim moznym, v kanalech (kolektorech) jsem sveho casu pracoval a vim co je tam IN za vyrazivo a urcite by jsme se mimo forum domluvili, jsem o tom na 100% presvedceny:).
Jen se to nehodilo tam kam to padlo (jak pises), tot vse:). O nic nejde, pokracujem dal v krasojizde.


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 19:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Maranatha

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
Cef píše:
balada píše:
cefe my si moc nerozumime. posrat je jenom slovo ktere lide s mym vzdelanim bezne pouzivaji bez jakehokoliv podrazdeni. tady jsem ho asi pouzit nemel za to se omlouvam ale v mych kruzichje nekdy jasnejsi nez odstavec vycizelovanych vet. militantnimi krestany nazyvam ty kteri me presvedcuji ze jenom ta jejich cesta je spravna a ta moje vede do pekel. s nekterymi krestanskymi cirkvemi mam velmi dlouhou a velmi dobrou zkusenost. jeziska uznavam respektuju a mam rad. kupodivu nejvic jsem se o nem dozvedel prave v indii. nikdy bych nenasel odvahu k cinum kterych on se nebal. nemam tedy problem s nim a s jeho obeti ale s temi kteri tvrdi ze se obetoval za me. neverim ze by me takhle zatizil bez meho vedomi.
Ne moc, jen trochu si nerozumime, myslim si, ze nemas spatne vzdelani, nezajimaji me papiry na kde co, koukam a vidim:).
Me to nevysvetluj, prosel jsem mraky zamestnani (ve fabrice, v lese, v zemedelstvi, na vode, jezdil se vsim moznym, v kanalech (kolektorech) jsem sveho casu pracoval a vim co je tam IN za vyrazivo a urcite by jsme se mimo forum domluvili, jsem o tom na 100% presvedceny:).
Jen se to nehodilo tam kam to padlo (jak pises), tot vse:). O nic nejde, pokracujem dal v krasojizde.

:-)


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 19:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Maranatha

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
balada píše:
kupodivu nejvic jsem se o nem dozvedel prave v indii. nikdy bych nenasel odvahu k cinum kterych on se nebal. nemam tedy problem s nim a s jeho obeti ale s temi kteri tvrdi ze se obetoval za me. neverim ze by me takhle zatizil bez meho vedomi.



Jestli si můžu dovolit ještě trošku náboženských řečí, Balado.. To jak píšeš, že se obětoval za Tebe...

Já bych to možná řekla trošku jinak, protože tohle pro mě mělo vždy nádech manipulace. Obětoval se "i za Tebe". Víš, jak to myslím? Vezmi si, kolik je duchovních Mistrů a Guruů. Když jsou v těle, tak někdy chtějí ledaccos. Měl bys patřit do jejich skupiny, splňovat určité podmínky, žít určitým životním stylem, nebo třeba platit příspěvky a mnoho jiného... Ti bez těla si častokrát také mohou vybírat a abys je mohl vnímat, tak je třeba se blížit jejich vibrační úrovni, atd. atd.

Možná je takové zvláštní, že křesťané používají stále to slovo "obětovat". Událost na Golgotě byla jen určitá etapa Jeho života, i když zásadní. Ale pak byl také vzkříšený... Mohli by třeba říkat: "Byl vzkříšený i pro Tebe.." A to pak ukazuje na to, že když člověk projde ukřižováním, tj. fází odevzdání a transformací ega, tak díky Němu může žít svůj život v Lásce, hojnosti a plnosti. Tak to aspoň chápu já.

A tenhle týpek Ježíš? Je pro mě ztělesněním něhy, bezpodmínečné lásky a odevzdání. Vlastně dal zasvěcení všem, ať už je to kdokoliv, na jakékoliv úrovni. Tedy ne zasvěcení, ale tu možnost zasvěcení. A aby to člověk získal, tak stačí být jen upřímný a říct svoje "Ano". Když jsem já měla takové své intenzivní období s Ním, tak mi tolik pomohl... A ani to "Ano" za to nechtěl. Jenže neudělej to pak dobrovolně a z lásky, když se Tě někdo dotkne tak hluboko v srdci...


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 20:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Maranatha

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
Maitri píše:
balada píše:
kupodivu nejvic jsem se o nem dozvedel prave v indii. nikdy bych nenasel odvahu k cinum kterych on se nebal. nemam tedy problem s nim a s jeho obeti ale s temi kteri tvrdi ze se obetoval za me. neverim ze by me takhle zatizil bez meho vedomi.



Jestli si můžu dovolit ještě trošku náboženských řečí, Balado.. To jak píšeš, že se obětoval za Tebe...

Já bych to možná řekla trošku jinak, protože tohle pro mě mělo vždy nádech manipulace. Obětoval se "i za Tebe". Víš, jak to myslím? Vezmi si, kolik je duchovních Mistrů a Guruů. Když jsou v těle, tak někdy chtějí ledaccos. Měl bys patřit do jejich skupiny, splňovat určité podmínky, žít určitým životním stylem, nebo třeba platit příspěvky a mnoho jiného... Ti bez těla si častokrát také mohou vybírat a abys je mohl vnímat, tak je třeba se blížit jejich vibrační úrovni, atd. atd.

Možná je takové zvláštní, že křesťané používají stále to slovo "obětovat". Událost na Golgotě byla jen určitá etapa Jeho života, i když zásadní. Ale pak byl také vzkříšený... Mohli by třeba říkat: "Byl vzkříšený i pro Tebe.." A to pak ukazuje na to, že když člověk projde ukřižováním, tj. fází odevzdání a transformací ega, tak díky Němu může žít svůj život v Lásce, hojnosti a plnosti. Tak to aspoň chápu já.

A tenhle týpek Ježíš? Je pro mě ztělesněním něhy, bezpodmínečné lásky a odevzdání. Vlastně dal zasvěcení všem, ať už je to kdokoliv, na jakékoliv úrovni. Tedy ne zasvěcení, ale tu možnost zasvěcení. A aby to člověk získal, tak stačí být jen upřímný a říct svoje "Ano". Když jsem já měla takové své intenzivní období s Ním, tak mi tolik pomohl... A ani to "Ano" za to nechtěl. Jenže neudělej to pak dobrovolně a z lásky, když se Tě někdo dotkne tak hluboko v srdci...

mam s nim podobnou zkusenost. prozil jsem ji na druhem konci sveta. chvili jsem ho dokonce odhanel ale potom jsem pochopil a dialog s nim je neco nesdelitelneho. i proto si stojim za tim co jsem napsal. popularitu mi to tady urcite neprinese


+ANTONÍN Hodnocení: +1
čtv 16.02.2012, 20:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Balada: Popularitu Ti to možná nepřinese, ale aspoň něco málo o zkušenosti s Ním bys napsat mohl. Jestli chceš... Prosííím.. :)


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 20:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
ja to asi nedokazu popsat. muj psany projev je jaky je a zjednodusit to tak aby to bylo srozumitelne v par vetach je asi nad moje sily. zkusim to nekdy do osobni posty abych s tim tady neprudil ale dej mi cas si to trochu srovnat v hlave. je spousta veci ktere uvnitr jasne chapu rozumim jim ale ve chvili kdy je mam vysvetlit a vyargumentovat tak tapu. i tady je to asi znat. cef se mi tu parkrat pravem vysmal mira je slusny tak se me vzdy diskretne pta v poste jak jsem to vlastne myslel a PAVEL M. me opakovane vyzval abych nektere sve prispevky smazal. je to renesancni vzdelany clovek a navic mel pravdu ale zpusob jakym to udelal mi o nem prozradil vic nez vsechny pusty.cz a uspechy kterych dosahl.
ty jsi sem prinesla velmi prijemny odstin svetla a pokusim se ti casem odpovedet


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 21:56
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Vysmál? :-o

Proč už zas najednou diskutujete rozumně, když jsem vlákno odsunul do kecáren a mělo by to teď naopak patřit do "rozumných" vláken? Děláte mi v tom guláš a pak nevím co s tím. :-)


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 22:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře

Registrován: stř 08.02.2012, 10:11
Příspěvky: 11
Bydliště: Ostrava

Reputace: +4
balada píše:
ja to asi nedokazu popsat. muj psany projev je jaky je a zjednodusit to tak aby to bylo srozumitelne v par vetach je asi nad moje sily. zkusim to nekdy do osobni posty abych s tim tady neprudil ale dej mi cas si to trochu srovnat v hlave. je spousta veci ktere uvnitr jasne chapu rozumim jim ale ve chvili kdy je mam vysvetlit a vyargumentovat tak tapu. i tady je to asi znat. cef se mi tu parkrat pravem vysmal mira je slusny tak se me vzdy diskretne pta v poste jak jsem to vlastne myslel a PAVEL M. me opakovane vyzval abych nektere sve prispevky smazal. je to renesancni vzdelany clovek a navic mel pravdu ale zpusob jakym to udelal mi o nem prozradil vic nez vsechny pusty.cz a uspechy kterych dosahl.
ty jsi sem prinesla velmi prijemny odstin svetla a pokusim se ti casem odpovedet

Zdravim, hezké počtení.. mimochodem mě by Tvá zkušenost taky zajimala..pišeš rozumně s hodně myšlenkama souhlasim...

_________________
---Ať ten, který říká, že něco nejde, nezdržuje toho, který to dělá.


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 22:32
Profil ICQ
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře

Registrován: ned 29.01.2012, 08:34
Příspěvky: 67

Reputace: +23
neboj miro my to zase nejak poserem


Hodnocení: 0
čtv 16.02.2012, 22:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Balado, prosím.. Napiš svoji zkušenost veřejně a ne do osobní pošty. To, co s námi budeš sdílet, bude jistě pro mnohé inspirativní. Aspoň Tě zase o něco lépe poznáme a budeme si v mnohém blíž. Je krásné sdílet takové věci, opravdu od srdce.. Ale záleží na Tobě, jak to cítíš...

:heart:


+Panda Hodnocení: +1
pát 17.02.2012, 06:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Myslim, ze svoji podstatou to ma asi misto zde v nabozenskych prich :).
Hehehehehehe, tomu se rika "dosly mu argumenty" ale doslova, blbci dva vztekli, hihihi :mrgreen: (:-) (:-) :dance:


Hodnocení: 0
sob 04.08.2012, 15:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
balada píše:
... zadny problem s kristem ani s krestany(tedy temi nemilitantnimi) ale s cirkevnimi institucemi ktere si borcovo uceni zprivatizovaly a "odklonily" svym smerem...


Vše se dá zneužít a použít ...
Záleží na každém jednotlivci. :crazy:

Mě stále církev přináší kupodivu nové a nové inspirace. :-o

Naposledy například kázání okolo přikázání: ,,V jednoho boha věřit budeš"
Bůh (vesmírné zákony, nekonečné vědomí, wakantanka, ...) je jen jeden. A my by jsme v něj měli věřit.
A nemít další své ,,bohy" jako média, jídlo,peníze, práci, zlaté tele v době Mojžíše, ....
Těm se většina lidí klaní. Slouží jim. Na ně myslí celý den. :evil:
A na opravdového boha jim nezbývá místo.
To bylo v kostce řečeno při kázání.

A to mě zcela dostalo.
Jak nadčasové přikázání. Nebo je to jen můj pocit?

Na konci ranní modlitby v kancionálu je úžasná věta:
Můj Bože , vše pro Tebe, s Tebou a v Tobě.
:innocent:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
ned 05.08.2012, 22:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Dolni Lhota :))))


Hodnocení: 0
pát 09.11.2012, 18:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Bible o "konci sveta", aneb proc me nedesi 21.12.2012 ani zadny jiny konec jineho kalendare :sun: :

Citace:
21 A tehdy, řekne-li vám někdo: ‚Hle, tu je Mesiáš, hle tam,‘ nevěřte!
22 Vyvstanou lžimesiášové a lžiproroci a budou předvádět znamení a zázraky, aby svedli vyvolené, kdyby to bylo možné.
23 Vy však se mějte na pozoru! Všecko jsem vám řekl předem.

— Příchod Syna člověka
24 Ale v těch dnech po onom soužení zatmí se slunce, a měsíc ztratí svou záři,
25 hvězdy budou padat z nebe a mocnosti, které jsou v nebesích, se zachvějí.
26 A tehdy uzří Syna člověka přicházet v oblacích s velikou mocí a slávou.
27 Tehdy vyšle anděly a shromáždí své vyvolené od čtyř úhlů světa, od nejzazších konců země po nejzazší konce nebe.

— Poučení od fíkovníku
28 Od fíkovníku si vezměte poučení: Když už jeho větev raší a vyráží listí, víte, že léto je blízko.
29 Tak i vy, až uvidíte, že se toto děje, vězte, že ten čas je blízko, přede dveřmi.
30 Amen, pravím vám, že nepomine toto pokolení, než se to všecko stane.
31 Nebe a země pominou, ale má slova nepominou.

— Výzva k bdělosti
32 O onom dni či hodině neví nikdo, ani andělé v nebi, ani Syn, jenom Otec.
33 Mějte se na pozoru, bděte, neboť nevíte, kdy ten čas přijde.


Hodnocení: 0
ned 18.11.2012, 16:32
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Citace z knihy Donald Schnell - Zasvěcení:

Když skutečně víte, že každý člověk je božská bytost na své vlastní cestě k Bohu, jak můžete na někoho pohlížet s obavou, nechutí či záští? Proč by mělo záležet na tom, zda je někdo křesťanem, židem, muslimem či buddhistou? Proč na rasové příslušnosti? Proč by mělo záležet na tom, kdo jakým mluví jazykem? Zaryté přesvědčení o jediné cestě má na svědomí tu největší nenávist šířící se ve jménu náboženství. Kéž by se každý člověk na duchovní cestě naučil říkat: „Tahle cesta je dobrá pro mě. Ctím tvoji cestu a nebudu tě z ní obracet. Budeš-li se chtít o mé cestě něco dozvědět, rád se s tebou podělím. Když ji přijmeš, budu rád. Když si zvolíš jinou cestu, nebo žádnou, jsem rád, že jsem ti mohl posloužit ve tvém hledání.“


+Cef, +Kei, +Lenuška, +detox Hodnocení: +4
ned 03.02.2013, 01:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Hezky Pandi :-) Citace z jine (starsi) knihy :
--------------
1 Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon.
2 Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano, kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem.
3 A kdybych rozdal všecko, co mám, ano, kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje.
4 Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá.
5 Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy.
6 Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy.
7 Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá.
8 Láska nikdy nezanikne. Proroctví – to pomine; jazyky – ty ustanou; poznání – to bude překonáno.
9 Vždyť naše poznání je jen částečné, i naše prorokování je jen částečné;
10 až přijde plnost, tehdy to, co je částečné, bude překonáno.
11 Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, usuzoval jsem jako dítě; když jsem se stal mužem, překonal jsem to, co je dětinské.
12 Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.
13 A tak zůstává víra, naděje, láska – ale největší z té trojice je láska.


Hodnocení: 0
ned 03.02.2013, 13:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Nejste Cefe nějak spřízněni s našim farářem? ;-)
Tuhle neděli to četl při kázání. :-o

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pon 04.02.2013, 18:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ono je to cteni ve vsech kostelikach v danou nedeli stejny a vztahuje se k urcitym usekum NZ, je na to nejaka jednotna osnova.
No a uplnou "nahodou" :-) se v tuhle nedeli cetlo v podstate to co tu Panda popisuje z modernich knih:).
To ze jsem neco na ruzny tema resil a "nahodou" pak o tom bylo cteni se mi stalo uz aspon 1000x:).
Vzdycky na sebe s zenou cumime jako telata, nepozorovals neco podobnyho ?


+ANTONÍN Hodnocení: +1
pon 04.02.2013, 18:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Jiná víra, náboženské pře
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Ne. ;-)
To se mi nikdy nestalo. :-D :lol: (:-) (naposledy v neděli)
----------------------------------------------------------
V poslední době tomu pro sebe říkám kolkovaný podpis. Jako by člověk dostal kolek-potvrzení na to, co ho oslovilo.
A ten kolek to ještě zdůrazní. :sun:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pon 04.02.2013, 19:56
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz