Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 05:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Dualita
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Cef píše:
Hehe, no jo , ale i ti certi jsou ti "padli" (ne na hlavu :mrgreen: , ale na Zem, do nasi urovne) o tom to je:).
Vycvik vule - nekdo te toci ze rudnes do bela a Ty nic nedas najevo, zaplasis myslenku na odstrel a jdes si dal po svych - obstalas:).

Ale jak uz jsem rikal je to tezkej narez toto umet (makam na tom uz roky a "elixir se ne a ne /vzdycky/ dari") :)) .


Stejně si myslím, že Bůh ve své neskonalé moudrosti pověřil Lucifera (jakožto prvního anděla) stát se padlým andělem.
1. Jakožto první archanděl má dostatek síly nás vycvičit k tomu, aby jsme se dokázali se zlem (a to hlavně vlastním) vyrovnat.
2. Bůh ve své všemocnosti jej přece může okamžitě zničit, ale nečiní tak. Logické vysvětlení - komplot.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pát 08.01.2016, 09:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Logictejsi vysvetleni - rovnovaha (dualita) :-).


Hodnocení: 0
pát 08.01.2016, 11:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Pro koho?

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pát 08.01.2016, 11:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Co pro koho ?


Hodnocení: 0
pát 08.01.2016, 21:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Pro koho dualita.
Mám pocit, že jí potřebujem/vnímáme jen my lidé.
Bůh jí nepotřebuje.
Ostatně breathariáni také nevnímají svět v dualitě.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pát 08.01.2016, 22:23
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Základní dualita je podstata+forma = jin+jang = stálost+proměnlivost = muž+žena, což je současně jednota. Dualita a jednota je to samé. Bůh je současně podstata i forma.


Hodnocení: 0
sob 09.01.2016, 09:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ano, Buh ji nepotrebuje:).
Jinak ale myslim, ze porad kecy tety Bety Toniku, nektery lidicky tak moc chteji publicitu tak se o ni snazi vsemoznymi zpusoby, i to ze se jeste za zivota prohlasi v jednote s Bohem, hehe :).
Nejspis budu asi tupoun lesni ci omezenec obecny, ale ma predstavivost porad narazi na to si predstavit jak bych (napriklad) rozpoznal ledovou vodu od vrele nez do ni skocim, kdybych byl uz v jednote jak se nas nekdo snazi oblbovat, proste to nestiham imaginovat, mozna je asibka u me ;-) .

Nicmene je zapotrebi trochu skepticky hybat mozkem .. jednota ? ok, JENZE! kdyz reknu A, musim rict i B - vyzaduje to kompletni rekonstrukce stavajiciho radu veci a systemu Vesmiru, ktery funguje prave na rovnovaze v dualite pricemz zaroven v jednote (jenze ne tak uplne docela pro nas, jsme v tomto limitovani, nemuzem si delat to co Buh :idea:):).
Pritom je lhostejno kde se rovnovaha vytvori (na jake skale vlastnosti) jestli v chladu prostoru, nebo v horku, expansi a gravitaci hvezd:).

Ale ma se to pry stat, o tom se uci, ze jo .. na to jsem uprimne zvedavy jak bude potom vypadat treba pohled na oblohu, do te doby zvanit o jednote mi prijde SILNE predcasne a verit ji nikomu asi jeste nebudu :-).
Proc Neverim kecum o jednote ?:) Napriklad :

Zjevení Janovo 21 :
A viděl jsem nové nebe a novou zemi, neboť první nebe a první země pominuly a moře již vůbec nebylo. 2 A viděl jsem od Boha z nebe sestupovat svaté město, nový Jeruzalém, krásný jako nevěsta ozdobená pro svého ženicha. 3 A slyšel jsem veliký hlas od trůnu: „Hle, příbytek Boží uprostřed lidí, Bůh bude přebývat mezi nimi a oni budou jeho lid; on sám, jejich Bůh, bude s nimi, 4 a setře jim každou slzu z očí. A smrti již nebude, ani žalu ani nářku ani bolesti už nebude – neboť co bylo, pominulo.“ 5 Ten, který seděl na trůnu, řekl: „Hle, všecko tvořím nové.“
Nevidim tam ani zminku o tom, ze by snad jiz bylo hotovo (teda aspon pro nektere) :-/ ;-) ..


+Petr Hodnocení: +1
sob 09.01.2016, 16:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Cefe, ty kluku jedna usata :) , kasli na to, zivot je dost komplikovanej i tak ;-)


Hodnocení: 0
ned 10.01.2016, 22:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jo, je, pac jsme si jej zkomplikovali uz na zacatku prvniho projektu "jednoty" (Eden) tam jsme to totalne zvorali s hadem na dost dlouho (pry) a ted nekdy se to ma konecne podarit naostro spravit:).
Ale kdy?? - to pry "Vi jen Otec muj" rikal uz Jezis Nazaretsky, ani on nevedel kdy opet vypukne jednota nanovo :).

Hehe, vis, snesu kotrmelce dopredu a snesu je i na obe strany, ale kdyz me nekdo kutali dozadu uz to jaksi nedavam a sprajcuju se :D) ..
Vsak uvidime .. nicmene porad si nemyslim, ze pro nektery to bude s predstihem a pro jiny az pak (pokud se neco chysta) :).


Hodnocení: 0
ned 10.01.2016, 23:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
ANTONÍN píše:
Pro koho dualita.
Mám pocit, že jí potřebujem/vnímáme jen my lidé.
Bůh jí nepotřebuje.
Ostatně breathariáni také nevnímají svět v dualitě.

Toníku jestliže jen lidé, zvířata jí myslíš nevnímají?


Hodnocení: 0
pon 11.01.2016, 13:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Tonik s nama nemluvi, kouka, ale nemluvi :) ..


Hodnocení: 0
stř 13.01.2016, 14:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Nereaguje. :) Svět je na dualitě založen a je to jeden z jeho základních zákonů platných pro vše a pro každého. Takže bez definice co je jednotou a dualitou myšleno ta slova mnoho neříkají, chce to přesnější definici. Dualitu vnímají všichni, otázka jak se k ní staví.

Opět trochu napovídá čeština ... :)


Hodnocení: 0
stř 13.01.2016, 17:47
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
pokud vím tak dualitu vnímáme i ve snu :-D
moje maličkost tedy jo :lol:


Hodnocení: 0
stř 13.01.2016, 19:07
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Před časem jsem zkoušel jistou alkoholovou očistu ... tak to pak jsem viděl opravdu pořádně duálně!


+ANTONÍN Hodnocení: +1
stř 13.01.2016, 20:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No moje prave taky ABCD :)) ..
------------------
Pando ! >:-) jses Ty prece ale jenom kus vorecha, hahaha :-D , alkohol Tvy zbytky sedo-mozko-bunek vypere docista do cista, to jo :lol: >:-) ..
Uz jsem se lek zes upad do permanentni Jednoty (pardon, Nemoty) :mrgreen:) .


Hodnocení: 0
stř 13.01.2016, 20:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Petr píše:
Opět trochu napovídá čeština ... :)
Co mas presne na mysli ?:)


Hodnocení: 0
stř 13.01.2016, 20:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
:lol: Duální vidění už jsem měl taky. :lol: Nejen ve snu. :-D

Hehe, tak k češtině ta i na jednotu pamatuje. Třeba ... je mi to jedno :-D Porovnej s budhistickým - pust to z hlavy. Češi říkaj, já už to z hlavy pustil, je mi tu už jedno.


Hodnocení: 0
stř 13.01.2016, 20:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Cize kdyz to pustim z hlavy, vypinam (pro sebe) dualitu:).
Jo, muze byt jakasi forma uniku z duality uz ve hmote :-).


Hodnocení: 0
stř 13.01.2016, 20:33
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
To je vypnutí duality jasný jak facka. :-D

Nebo - příjdeš na něco a řekneš: To je ono. = to jedno správný. Už nejsi ty a problém ale víš jak na to, problém zmizel. Ty a daná činnost se stáváte jedním, jste v jednotě. Neboli co je na východě pojmem mistrovství v nějaký práci? To že se sám stáváš tou činností, už není ty a něco s čím zápasíš. Opět jednota.


Naposledy upravil Petr dne stř 13.01.2016, 20:46, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
stř 13.01.2016, 20:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Tak to jses prvni kdo me to srozumitelne vylozil (dualitu v jednote) .. jo, neco na tom bude:).


Hodnocení: 0
stř 13.01.2016, 20:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Stručně polopatě v češtině. :-D


Hodnocení: 0
stř 13.01.2016, 20:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Cef píše:
Tonik s nama nemluvi, kouka, ale nemluvi :) ..


Toník kouká aby zmáknul kotlíkové dotace a dokumenty s tím spojené. Do toho normální chod rodinného domu + ubytování, chalupy a dalších ptákovin.
Všechno má svůj čas. ;-)
Ale rád si počtu. Alespoň to .

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 14.01.2016, 11:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Ale tak tedy, když už jsem tady.
Dualitu myslím následovně:
Jé to je blbej den, zase prší a bude mokro.
Jé to je blbej den. Zase svítí slunko a bude horko.
Jé to je blbej den. Zase mrzne a bude zima.

A takovýc náhledů na spoustu věcí méme mnoho. Ale že bude mokro a porostou rostliny, naplní se spodní prameny, ....
To řekne jen hrstka lidí.
Když už jsme u toho počasí, tak člověk dokáže přežít od polárního kruhu po pouště. A to jsou přece sakra rozdíly.
A pokud by jsme nedokázali různý prostředí kompenzovat, nepřežili by jsme. Takže žijeme v jednotě.
Ale naše vnímání je pořád duální.

Myslím si, že je to paradox. Obecně žijeme v jednotě, ale naše mysl v dualitě.
____________________________________________________-

Připomíná mi to jeden díl ze Star treku, kdy lidé narazili na bytosti, které nevnímali čas lineárně, ale dokázali jej vnímat v každém jeho okamžiku.
A nemohli pochopit lidské nazírání lineárního času.

No a nedávno jsem od nějakého fyzika slyšel, že naše lineární vnímání času je ve vesmíru vlastně unikát. Něco mimořádného.
_____________________________________________
Osobně si to nedokážu představit, protože samozřejmě žiju v lineárním čase, ale země taky byla placatá a není.
A lidi se za tu placku třebas i upalovali, jak víme z lineárních dějin.


Uf, to jsem se rozepsal.
A teď jdu vybílit (nikoli vyžrat :mrgreen: ) špajzku, neb se nám tam usídlila plíseň, včera jsem to natřel biorepelem a dneska jdu ty skvrny vybílit.

Žádost na dotaci podávam 20.1. tak potom snad bude více času.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 14.01.2016, 11:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Petr píše:
To je vypnutí duality jasný jak facka. :-D

Nebo - příjdeš na něco a řekneš: To je ono. = to jedno správný. Už nejsi ty a problém ale víš jak na to, problém zmizel. Ty a daná činnost se stáváte jedním, jste v jednotě. Neboli co je na východě pojmem mistrovství v nějaký práci? To že se sám stáváš tou činností, už není ty a něco s čím zápasíš. Opět jednota.


Jinak ještě, nedávno měl František Drtikol výročí.
A když se ho jednou pan Eduard Tomáš ptal jak žít co nejlíp (nevím přesně jak to bylo, páč jsem línej to hledat, ale je to i někde na Youtube ) , tak mu odvětil -no přece v intuici. Naprosto jsem to nechápal.

Až po letech a po přečtení knížky pana Werdina jsem to pochopil.
A občas to i zažívám a často se k tomu snažím přiblížit. Ale je to fuška. :remorse:
Moje logické myšlení bylo leta vychováváno tak, aby vedlo. A ono to má být naopak.
logika = 0 nebo 1

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+detox Hodnocení: +1
čtv 14.01.2016, 12:05
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
ANTONÍN píše:
...Osobně si to nedokážu představit, protože samozřejmě žiju v lineárním čase,...
Nelineární vnímání času je jako když se koukneš na kreslený komiks. Postavy v něm také vnímají svůj lineární čas, kdy mají dojem že se příběh odehrává postupně. Ale Ty vidíš ten příběh najednou a je na Tvé vůli, že se rozhodneš prožívat s postavami jejich příběhy lineárně. Nebo můžeš jejich příběhy ve kterémkoliv místě pozměnit a vidíš hned jak se to ve výsledku projeví.


+ANTONÍN, +detox Hodnocení: +2
čtv 14.01.2016, 12:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Dualita
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Toniku, jen ve zkratce, pac dneska taky kvaltuju .. dualita uplne presne neznamena milion subjektivnich pohledu milionu lidicek na nejakou sdilenou vec, ale je to predevsim system uceni se - porovnáváš porad JEN 2 (DUE) hodnoty teze (JEDNE/UNO/UNIVERSUM) skaly:).
Cize 0/1 jo, proc ne, stejne tma/svetlo, teplo/chlad, zensky/muzsky princip atd.

Ad liearni cas - jen nase iluze, je dana pohybem, ktery Buh ve Vesmiru zpusobil, sekame ruzne zname i nezname cykly jeste na mensi kousicky, anebo je naopak nasobime a snazime se jima merit svoje okoli, ktere je v pohybu:).

Cize pohyb (nebeska mechanika, dynamika zivota) je primarne to, proc nam cervickum hloda v hlave cas, ackoli vlastne neni, proto se i neda zastavit, nebot pohyb (neustala zmena je ucelem pro vyvoj) je dany a nezastavitelny a vecny, a nebo od tresku/stvoreni, chces-li:).

Prece "Duch Bozi se vznasel nad vodami" si muzes prebrat i tak ze cas nebyl - nehnul se ani listek (ostatne v ten okamzik zadny listek jeste nebyl, ze jo) :).


Naposledy upravil Cef dne čtv 14.01.2016, 22:42, celkově upraveno 3

Hodnocení: 0
čtv 14.01.2016, 12:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Panda píše:
ANTONÍN píše:
...Osobně si to nedokážu představit, protože samozřejmě žiju v lineárním čase,...
Nelineární vnímání času je jako když se koukneš na kreslený komiks. Postavy v něm také vnímají svůj lineární čas, kdy mají dojem že se příběh odehrává postupně. Ale Ty vidíš ten příběh najednou a je na Tvé vůli, že se rozhodneš prožívat s postavami jejich příběhy lineárně. Nebo můžeš jejich příběhy ve kterémkoliv místě pozměnit a vidíš hned jak se to ve výsledku projeví.

Hezkej příměr. Trochu mě to uvedlo do obrazu.
Nicméně mám v koutku duše pocit, že to ve skutečnosti bude ještě kapánek futurističtější.
Na druhou stranu kapacita mozku je využívána jen zlomkově. Třeba by to zvládl.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 14.01.2016, 12:57
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
ANTONÍN píše:
Jinak ještě, nedávno měl František Drtikol výročí.
A když se ho jednou pan Eduard Tomáš ptal jak žít co nejlíp (nevím přesně jak to bylo, páč jsem línej to hledat, ale je to i někde na Youtube ) , tak mu odvětil -no přece v intuici. Naprosto jsem to nechápal.


Okolo Drtikola se zas točím už víc jak týden, Vlez mi kluk ušatá zas do palice :lol:
v mp3 mám staženo Hein - Drtikol je to asi půl hoďka povídání ke stažení na ARAHAT.cz
ale na základě Tvé poznámky jsem našla E. Tomáš, Drtikol - kde E. Tomáš vypráví o Drtikolovi , nicméně tu poznámku o intuici tam nezmínil, takže zřejmě existuje ještě něco, další co jsem našla bylo Poznání a Samáddhi text podle F. Drtikola (gosha) vypnu-li si tu komedii okolo stojí za to, to vyslechnout
obojí na youtube


Hodnocení: 0
čtv 14.01.2016, 13:01
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Dualita
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Trochu mimo ale přece jen V :-D (ta čeština je fakt Boži zboží :-D )

Charlie Chaplin patří k největším uměleckým ikonám 20. století. Jeho strastiplné dětství, umělecké vlohy, vysoká pracovní morálka, odvaha, balancování na hranici geniality a šílenství, filmový mega úspěch i vleklé problémy se zákonem v něm za jeho 88 let trvající život zanechaly něco, co se sice stáří tradičně přisuzuje, ovšem ve skutečnosti to není pravidlem – hlubokou životní moudrost.
Tu památně vyobrazil v následujícím dopise, který údajně sepsal 16. dubna 1959 – tedy v den svých 70. narozenin. Bez dalších zbytečných úvodů se už prosím pohodlně usaďme a nechme hovořit inspirativní a moudrá slova tuláka Charlieho.
Dopis Charlieho Chaplina
„Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, dokázal jsem poznat, že psychická bolest a utrpení je pro mě pouze varováním, abych nežil proti své vlastní pravdě. Dnes vím, že se tomu říká AUTENTICITA.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, pochopil jsem, jak moc druhého zahanbuje, když mu vnucuji svá přání, ačkoli vím, že na to není ani vhodná doba, ani na to ten člověk není připravený – i kdybych tím dotyčným byl já sám. Dnes vím, že se tomu říká ÚCTA.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem toužit po jiném životě a dokázal vidět, že všechno kolem mě je výzvou k růstu. Dnes vím, že se tomu říká ZRALOST.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, pochopil jsem, že vždycky a při každé příležitosti jsem ve správný čas na správném místě a že všechno, co se děje, je správné. Od té doby jsem mohl být klidný. Dnes vím, že se tomu říká UVĚDOMĚNÍ.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem se okrádat o volný čas a dělat velkolepé plány do budoucna. Dnes dělám jen to, co mě baví a působí mi radost, co miluji a co potěší mé srdce, dělám to po svém a svým vlastním tempem. Dnes vím, že se tomu říká JEDNODUCHOST.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, zbavil jsem se všeho, co pro mě nebylo zdravé. Jídla, lidí, věcí, situací a všeho dalšího, co mě neustále stahovalo dolů, pryč ode mě samotného. Zpočátku jsem to nazýval zdravým egoismem. Dnes však vím, že je to SEBELÁSKA.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem chtít mít vždycky pravdu, a tak jsem se méně často mýlil . Dnes jsem poznal, že se tomu říká NADHLED.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, nechtěl jsem už žít dál minulostí a starat se o svou budoucnost. Teď žiji už jen v tomto okamžiku, kde se děje VŠECHNO. Tak dnes prožívám každý den, a říkám tomu NAPLNĚNÍ.
Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, uvědomil jsem si, že ze mě mé smýšlení může udělat ubohého a chorého člověka. Když jsem však povolal na pomoc sílu svého srdce, dostal můj rozum významného partnera. Tomuto spojení dnes říkám MOUDROST.
Nemusím se už obávat sporů, konfliktů a problémů se sebou samým a s ostatními, protože dokonce i hvězdy se spolu někdy srazí a vzniknou tak nové světy. Dnes vím, že to je ŽIVOT.“


+Cef Hodnocení: +1
čtv 14.01.2016, 13:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sába
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
ANTONÍN píše:
Ale tak tedy, když už jsem tady.
Dualitu myslím následovně:
Jé to je blbej den, zase prší a bude mokro.
Jé to je blbej den. Zase svítí slunko a bude horko.
Jé to je blbej den. Zase mrzne a bude zima.

A takovýhc náhledů na spoustu věcí méme mnoho. Ale že bude mokro a porostou rostliny, naplní se spodní prameny, ....
To řekne jen hrstka lidí.
Tedy jednota/dualita jsou jen nový moderní slova pro nepochopení, neporozumění skutečnosti.
Citace:
No a nedávno jsem od nějakého fyzika slyšel, že naše lineární vnímání času je ve vesmíru vlastně unikát. Něco mimořádného.
Logicky jako lidé disponujeme něčím víc než zvířata. Tedy vnímáním dalšího základního zákona vesmíru - zákona rytmu. Ale vnímání nejen krátkých vln jak to mají nastavený zvířata, umíme přepnout i na dlouhý. A protože čím složitější nástroj, tím těžší je ho ovládat, musíme se tomu naučit. Proč jednodušší tvorové takovým darem nedisponují je jasný, nikdy by ho neovládli. A samozřejmě jako každý jiný neovládnutý nástroj i tenhle dar je někomu víc ke škodě než k užitku.


+Cef Hodnocení: +1
čtv 14.01.2016, 15:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz