Na diskuzi  

Zobrazeno 2904x

Elitom Ben Yisrael - výzvy v přechodu na breathariánství

Elitom Ben Yisrael, breatharián žijící ve městě Columbus ve státe Ohio, USA, nejedl jídlo více než deset let. V dnešním pořadu Elitom detailně vypráví o procesu, kterým prošel, aby se stal nezávislým na jídle.

Elitome, předtím jste se zmínil, že když jste začínal s breathariánstvím, od prvního dne se objevovaly nějaké těžkosti a pokračovalo to fyzickými i emocionálními těžkostmi. Mohl byste se s námi trochu podělit o to, jaký byl začátek na cestě k breathariánství?

"Přechod k breathariánství je jedna z nejmocnějších věcí, jaké znám, v projevení se síly toho, co může životní síla udělat ve fyzickém těle a v celé vaší fyzické bytosti. První den tohoto přechodu byl skutečně testem, z jednoduchého důvodu. Tělo, samozřejmě, začíná být slabé. Cítíte bolesti zde, ale ty netrvají dlouho. Avšak vaše ohromná mysl, která chce podstoupit toto zasvěcení, překoná bolest, takže chcete jen vidět úplný výsledek a jednoduše sledujete cestu před sebou. Druhý den si s vámi velmi hraje vaše emocionální tělo. Vystoupí do popředí a řekne: 'Fajn, jen pokračuj a něco uvidíš. Tato bolest bude celkem tvrdá.' 'Děláme chybu, jdeme špatnou cestou?' Ale samozřejmě, stále chcete vidět výsledek. Bolest ve fyzickém těle je teď mnohem kritičtější. Vy se toho však jen držte a dejte prostor přechodu, a bolesti se brzy ztratí."

Jak jste to udělal, jak jste se s tím vyrovnal?

"No, v zásadě proto lidem říkám, když se pouští do tohoto přechodu, aby se snažili naplánovat si to alespoň na začátku tak, aby nemuseli pracovat. Nemusíte běhat, sem a tam. Samozřejmě, když jsem já začal s přechodem k breathariánství, stále jsem musel chodit do práce a starat se o své každodenní povinnosti a podobně. Ale první 3 dny, anebo první týden, když si to můžete zařídit tak, že nemusíte dělat nic, bude to ten nejlepší způsob, jak se pustit do přechodu. Takže, když se v těle objeví tyto bolesti, když jednoduše necháte ty bolesti samovolně odejít, protože tělo je dostatečně inteligentní, aby se zbavilo toxicity. Nebude se jí zbavovat tak moc, aby vás to zabilo. Ono ví, jak ji dostat ven z těla, tělo ví, co dělá. Třetí den přechodu - když překonáte třetí den - bolesti z hladu ustanou. Budete pociťovat bolesti z hladu, kručící žaludek a podobně. Ale okolo třetího dne ty bolesti z hladu úplně přestanou. A když se jednou dostanete do toho bodu, není to fyzická věc. Je to mentální a emocionální věc, se kterou máte dočinění."

Předtím, než se stal nezávislým na jídle, Elitom už byl veganem, to znamená, že konzumoval stravu, která byla úplně bez živočišných složek. Měl i nějaké zkušenosti s půstem. Toto poznání a příprava byly užitečné během přechodového procesu. Když začal být proces náročnější, Elitom musel najít způsob, jak si pomoct, aby vytrval ve svém cíli úplně se zbavit jídla a žít jenom z kosmické energie.

"Asi na třetí den, možná na čtvrtý, pátý den, jsem si řekl: 'Myslím, že jsem udělal chybu.' Ale informace, které jsem dostal, byly odlišné, takže vím, že jsem musel přijít s jinými věcmi, aby to fungovalo. Začínal jsem s informacemi od Jasmuheen a všechno ostatní jsem vypnul. Když jste ale ve společnosti, stále musíte chodit do práce, stále přicházíte do styku s lidmi a přáteli kolem sebe, takže jsem byl v takové situaci, kdy jsem neměl dost peněz, abych všechno odpojil. Musel jsem pokračovat ve svém životě. Tehdy jsem začal hledat poznání zkoušením různých meditací, různých duchovních praktik, zjišťoval jsem, jak pracovat se svými čakrami, vytvářet energie."

"Když jsem to začal dělat, začal jsem z času na čas pociťovat více úlevy. Teď se trochu vrátím zpět. Ještě před prvním dnem jsem byl veganem, ale měl jsem též cyklus, že jsem se jednou týdně postil, abych umožnil systému léčit se. Takže právě tehdy jsem získal větší důvěru v myšlenku postění se. Avšak nyní to už nebylo postění, protože meditace nanovo programovala tělo, aby se živilo z jiných energií, z jiných zdrojů, aby získalo všechny vitamíny a minerály ze samotné atmosféry. Takže tam byl posun v těle, který se udál okamžitě a to jsem cítil. A jak šel čas, byl jsem od prvního dne silnější a silnější."

Podle Elitoma byl první týden těžký, protože jeho tělo procházelo detoxikací a podstupovalo nějaké fyzické změny, jako eliminovalo lety nahromaděné toxiny.

"Teď, čtvrtý, pátý a šestý den - ty přechody, kterými budete procházet, jednoduše to nesmíte vzdát. Bolesti přijdou určitě, ale vy víte, že přestanou. Z úst začalo vycházet množství hlenu, takže dech začal páchnout. Je proto nejlepší vzít trochu ledu nebo vykloktat, kvůli dechu. Ale současně nic nepít ani nejíst, alespoň první týden, protože jen co si něco vezmete, stane se to, že se zastaví detoxikační proces ve fyzickém těle. Jen tím, že tu právě teď sedíme, nic nejíme ani nepijeme, tělo se samo léčí. Ono už je v detoxikačním módu - protože konstituce těla je taková, aby se neustále samo léčilo. Když jste to teda dotáhli až do sedmého dne přechodu, to je bod, kdy mnoho těžkých toxinů opustilo tělo."

Po sedmém dni se tělo bude fyzicky cítit mnohem lépe.

"Nastane jiný příliv energie. Nebudete slabí, utahaní, jak jste byli v průběhu toho týdne. Vlastně se objeví příliv energie a budete se cítit energičtí, skvěle! Avšak nechcete tu energii jen tak rozhazovat nebo používat, přestože vás to k tomu bude svádět, neboť ještě stále máte před sebou dlouhou cestu."

Můžete o tom říct více? O té energii.

"Podle mého názoru se událo to, že když staré vibrace z toxinů, z jídla, které jste jedli, opustily tělo, tělo si samozřejmě zvyklo na ten stav a začalo léčit samo sebe. Takže nyní nastávají tyto nové přílivy energie v těle. Jinými slovy, je tam energie, která přichází ze střev. Ta energie se samozřejmě zvýšila, protože více toxinů odešlo ze střev. V těle jsou čakry - ony začnou pracovat více, když určité energie odejdou pryč. Takže samozřejmě, energie ve fyzickém těle skutečně pozvedne vibrace vzhůru, proto teď pocítíte tento příliv energie, mentální - což je krásný pocit. Mentálně, emocionálně a fyzicky, celá bytost je nyní pozvednutá nahoru. Nyní ale záleží na vás, abyste vydrželi v přechodu. Jsou okamžiky, kdy mysl ještě chce hrát tyto hry. Protože samozřejmě, budete svědkem toho, jak ztrácíte váhu, kvůli toxicitě, která byla v těle. Jídlo způsobilo jen to, že přidalo na hmotě fyzickému tělu. Dostane se ale do bodu, kdy poznáte breathariánství a funguje to, protože hmotnost se sama ustálí. Energie vzroste, budete méně spát. Takto zjistíte, že vaše tělo se živí životní silou."

Když Elitom překonal první týden detoxikace, jakým dalším výzvám musel čelit, aby pokračoval v přechodu k nezávislosti na jídle?

Říkal jste, že po třetím dni jste už více necítil hlad. To znamená, že už více nemáte hlad, nepociťujete kručení v žaludku ani nic podobné?

"Ne. Jednou za dlouhou dobu pocítíte žaludek, objeví se kručení, ale nebude to hlad. Víte s určitostí, že se hýbe toxicita. To je všechno. Dokonce i teď, když člověk říká, že je hladový, není to nic jiné než toxikace, která se hýbe v těle. Tělo se snaží detoxikovat samo sebe, ale lidská bytost, kvůli našemu podmiňování cítí, že musíme do těla dát něco jiné, abychom zastavili bolest. Ale vlastně tělo se snažilo zbavit se toho a my jsme udělali jen to, že jsme k tomu ještě přidali. Jak jsem řekl, tělo je tak inteligentní, že nepotřebuje pomoc; nepotřebuje ani bylinky na detoxikaci. Ono už ví, jak se zbavit množství toxinů z jater, z ledvin, aby vás to nezabilo a nezmohlo... aby se jich každý den zbavilo tolik, jak je to možné, aby byl přechod hladký."

Jak jste se s tím vyrovnal vy osobně, když tyto toxiny - hladové bolesti, detoxikace - ty pocity, když se fyzicky objevily?

"Vlastně jde o práci s informací, tak jako je informace, kterou vám dávám teď o vyrovnání se s procesem. Jestli se pustíte do tohoto procesu, snažte se získat tolik informací, kolik jen můžete. Protože hlavní věc je, že se chcete zbavit starého systému víry v to, v co jste věřili, protože víte, že to bude mentální boj. Bude tam to fyzické, ale to se postará samo o sebe. Takže abych se s tím vypořádal, shromáždil jsem tolik informací, že jsem věděl, že to vyjde."

Aby se tělo navrátilo do svého původního čistého stavu, musí projít detoxikačním procesem. V tomto stádiu se tělo čistí v přípravě na léčení a přebudování těla, které bylo poškozeno jídlem, které konzumujeme každý den.

"Po 7. dni - a samozřejmě, stále jsem musel dodržovat jistý program v mém každodenním životě - musel jsem použít moudrost, abych využil tekutiny. Když bolesti začaly být příliš silné a podobně, přijmout trochu tekutin a dovolit detoxikačnímu procesu pracovat na té úrovni."

Jaké druhy bolestí?

"Bolesti jsou toxicita. Mohla to být toxicita nahromaděná v koleně. Mohla tam být bolest, o které jste ani nevěděli, že ve vašem těle existovala. Může to být bolest v boku, bolest zad, bolest krku - všechno to přejde, aby se tělo znovu obnovilo."

A ony tam už byly, jak říkáte, ale my jsme je necítili, protože...

"Jen jste je necítili. Je to podobné tomu, když má člověk bolest, tak jde k lékaři a on mu dá léky proti bolesti: 'Ach, odstranilo to tu bolest.' Ono to tu bolest neodstranilo, je stále tam. Událo se jen to, že to člověka znecitlivělo, ale bolest je tam stále."

A to je kvůli jídlu?

"Je to nahromaděné z jídla. Problémem lidí jsou jídla, která jedí."

Takže jak odstraníme jídlo, pocítíme tyto bolesti, které se nahromadily v průběhu času?

"V průběhu času. Vždy tam byly. A velmi brzy, jestli s tím nic neděláte, se nahromadí a způsobí vysoký krevní tlak, mrtvici, nemoci jater, cukrovku - všechny tyto nemoci jsou způsobené jídlem, které lidé jedí."

Pomáhá pití tekutin nebo šťáv během přechodového procesu k nezávislosti na jídle? Někteří lidé to doporučují, avšak Elitom věří, že vstupem do liquidariánské fáze člověk může jen prodloužit přechodový proces.

Říkáte, že prvních sedm dní je boj. Nepřijímáte žádné jídlo, žádné tekutiny, nic? A prošel jste tím v zásadě... na začátku to byl fyzický boj? A jen jste dovolil bolestem, 'nepohodlnosti', anebo ať už to bylo cokoliv, aby se objevily a odešly, jako: 'Vždyť i toto přejde.'

"Ano. A ony se ztratily. Jen tomu dejte čas. Nemusíte nic přijímat. Vím, že to budete chtít přerušit, ale nemusíte. Když se dostanete do 2. a 3. týdne, druhý týden je obvykle mnohem snazší. Mnoho breathariánů, oni mívají breathariánská setkání v Německu, během toho týdne pijí šťávy. Když jsou bolesti příliš nepříjemné, pijete šťávu a tím způsobem se dostanete na novou detoxikační úroveň."

Jak pití šťáv, nebo něčeho jiného, tomu pomůže?

"To je něco, co též objasním. Je rozdíl mezi pitím šťáv a liquidariánstvím. Člověk pijící šťávy tak dělá pro zdraví. Mohli byste říct: 'Piji tuto šťávu, pomerančovou šťávu, protože je pro mne zdravá.' Nebo zeleninovou šťávu, 'protože je pro mne zdravá'. Vy to ale pijete proto, že chcete prolomit váš systém víry o tom, co udržuje vaše tělo naživu a co udržuje vaše tělo zdravé. A navíc, během 2. týdne nechcete pít kyselé šťávy, protože chcete, aby se vaše tělo tím detoxikovalo, takže nebudete chtít pít čisté šťávy. Dostanete se na tu vibraci liquidariánství, protože zjistíte, že to, co chcete udělat, je upokojit vaše emocionální tělo. Protože mentální mysl byla utišena. Chcete ho uklidnit, aby tělo pokračovalo ve svém přechodu."

"Nedělejte si starosti, že už více nebudete hodnotit: 'Dostalo vitamíny, kalorie,' tím se už více nezaobíráme. Chcete prolomit ten systém víry, protože právě teď začínají být vaše tělo, mysl a emoce připravené živit se z éteru. Jeden z nejmocnějších vitamínů, které na této planetě znám, je placebo, když vám lékař něco dá a řekne: 'Toto odstraní bolest.' Ten člověk si to vezme, ale to, co mu pomůže, je jeho mentální mysl: 'Cítím se mnohem lépe.' O tom to je. Liquidariánská fáze dělá to samé. Můžete vypít trochu šťávy, která nemá takovou vysokou kvalitu - je to jen vibrace - ale vy tím jen chcete projít, aby to mysl mohla překonat sama: 'Neudržuje mě to zdravého a mé tělo stále funguje na vysoké úrovni.' Takže 3. týden, když přijde, protože to obvykle trvá 21 dní prolomit nějaký zvyk - potom je už na vás, můžete buď zůstat nějaký čas na tekutinách, abyste uklidnili mentální tělo, anebo to můžete úplně opustit. Záleží jen na tom, kde se nacházíte."

Jdete do třetího týdne a mluvíte o tom, že můžete zanechat šťávy, abyste si uvědomil, že je to jen mentální záležitost. Říkáte, že dokonce už nemáte ani žízeň?

"Ne, už dokonce nemáte ani žízeň. Když se jednou tělo zbavilo toxinů, protože předtím člověk pil v zásadě proto, aby hrubší vibrace fyzického jídla prošly tělem mnohem snáze, avšak když těžké toxiny prošly tělem, žízeň se začíná v průběhu času ztrácet. Samozřejmě to nebudete tak cítit první týden ani druhý týden, ale během třetího týdne budete cítit, že tělo vlastně zlehčilo své vibrace. Takže potom je to už jen mentální a emocionální záležitost, proto lidé jedí v první řadě, anebo kvůli nudě. Proto lidem říkám: 'Takže jaký je následující přechod?' Musíte si vlastně přeorganizovat celý svůj životní styl, když jste breathariánem."

"Jestli jste se někdy podívali na obrázek galaxie, vidíte galaktické jádro, vidíte všechnu tu energii - jsou tam miliardy sluncí, a tato energie je všude. A dokonce i v naší vlastní sluneční soustavě, slunce je tam nahoře na obloze, tato velká termonukleární energie je přesně tam a všechno živí. Vy žijete v celé této energii, nejen z našeho slunce, ale z více než 400 miliard ostatních sluncí - a to dokonce nemluvím o celém vesmíru - ale jste uprostřed této veškeré energie. Když bylo tělo navrhnuto, v univerzálních zákonech bylo navrhnuto tak, aby bylo živeno v této sféře. Ne naháněním jiných vibrací. To je všechno, co to je. I vy jste jen vibrace. Jen buďte vlastní vibrací."

Během přechodu k breathariánství Elitom objevil klíčovou hnací sílu, která mu pomohla setrvat navzdory fyzickým a mentálním výzvám během třetího a čtvrtého týdne.

"Hlavní věc se týká vaší lásky k sobě. Nejde o to, zda budete jíst, anebo už nikdy jíst nebudete. V této chvíli prolamujete systém víry, že vás to nebude živit. Chcete být živeni z elementů. Takže vaše tělo se začíná více a více vylaďovat. Uvidíte, jak se dějí tato zdokonalování a potom během tohoto přechodu, a budu o tom mluvit více, aby tomu lidé skutečně porozuměli. Především, jídlo je palivo. Proto lidé jedí. Je to energie. Můžete s tělem zacházet jako s kraksnou nebo se k němu můžete chovat jako k Porsche, záleží na typu paliva, jaké dáváte do svého vozidla. Takže lidé pracují s různými palivy, když jedí. Proto musíte pochopit, že můžete použít i jiná paliva, podobně jako v autě. Můžete natankovat benzin. Auto může jezdit na elektřinu, může jezdit na alkohol, může jezdit na solární energii. Lidské tělo se chová stejně. Může fungovat na veganské stravě, může fungovat na živé nebo syrové stravě, může fungovat na čerstvých šťávách, může fungovat na solární energii, může fungovat na energii Měsíce, může fungovat z přírody. Je to stejné, jako s autem."

"Když tedy rozumíme tomu palivu, to je to, oč se snažíme, anebo tato energie, každý typ stravy, jakou přijímáme, má vlastně svou frekvenci. I samotné tělo má nějakou frekvenci. Když jdete do jemnějších energií, žijete ze sluneční energie, žijete z větru, žijete z přírody samotné, potom se vaše realita posune na vyšší frekvenci, protože nemocnice zmizí, nakupování potravin v obchodech ztratí smysl. Už to více nemusíte dělat, takže máte jiný život, který se snažíte naučit žít. Máte ve svých rukách více času, takže to je ten přechod ve své podstatě."

Kromě zažívání mentálních a fyzických výzev, jak tělo prochází procesem úplného vzdání se jídla, aspiranti na breathariány, pranariány, wateriány a solariány musí vzít v úvahu i společenský faktor.

"V této západní kultuře se celý váš život točí kolem jídla. Přijde svátek: 'Jdeme k té a té tetě,' víte, že tam bude jídlo. Navštěvujete přátele, všichni jdete ven. Co lidé dělají? Všechno se zaměřuje na jídlo. Takže teď vaše mysl musí o věcech přemýšlet. Samozřejmě můžete říct: 'Ne, ne ne,' ale někdy byste se mohli cítit zdráhavě, až dokud nezesilníte - rozumíte mi? - právě jste prošli přechodem."

Můžete o tom říct víc, protože si myslím, že je to něco, s čím se mnozí z nás, pokud jsme si zvolili cestu breathariánství, musí vypořádat, pokud jde o rodinný život, funkce rodiny, světské funkce, co se toho týká?

"Zažíváte to během prvních třech týdnů. Hlavně když s někým jdete na rande, jste zvyklí jít do kina, koupit si pukance a podobně."

Říkal jste jim o tom nebo jste si to všechno nechal pro sebe?

"Ach, kruci. Když potkáte někoho nového, je to jako, co budete dělat teď? Takže to jsou věci, které upoutají vaši pozornost. Někteří breathariáni proto stále zůstanou v liquidariánských fázích. Já raději něco vypiji, abych byl společenský. Jen abych udržel ten životní styl, až než se dokážete více odchýlit. Váš život se bude neustále měnit kvůli té situaci a bude to silnější a silnější. Chápete, protože, to o čem to je, je řízení času. Ty soboty, kdy venku prší, i když jste sami, byli jste zvyklí půjčit si nějaké filmy a koupit si nějaké křupky nebo něco takové, nějaké jídlo a teď je to všechno pryč. Co budete teď dělat s myslí a s časem? Už to více není fyzická věc. Takže to jsou následující fáze, které musí breatharián vyřešit. A po nějakém čase, hlavně když chcete setrvat na této cestě, si to uvědomíte. Jako tento víkend, jen abych vám uvedl příklad z mého života, mám nové domácí krysy, postavil jsem jim nový labyrint. Neustále jsem zaměstnaný jinými věcmi - nesnažíte se udržet se zaneprázdnění. Zvykli jste si na to, že už o jedení ani neuvažujete, a podobně. Obchod s potravinami z vašeho života zmizel. Všechno to je pryč. Takže je to o řízení času, co teď budete dělat s časem."

Elitom popisuje cestu, kterou podstoupil, aby se stal breathariánem, což začalo veganstvím, soucitným životním stylem bez živočišných produktů.

"Hned, jak jsem přešel na veganskou stravu, okamžitě to přineslo změny v mém těle. Proto jsem byl na to hrdý. Proto propaguji, aby lidé zanechali maso, protože kanibalismus je ta nejnižší vibrace, na jaké člověk může být. To vám jen uškodí. Takže od veganství jsem přešel na živou a syrovou stravu a když se stravujete živou a syrovou stravou - to znamená stravou, která nebyla uvařena. Získáte tak enzymy. To je skutečně dobré pro tělo, pro střeva. A co se toho týká, přesně toto zde, když to narostlo, bylo to jako koule energie. Když to bylo na stromě, všechno je to projev, koule energie, která pochází ze slunce. Proto to tělu velmi prospívá. Takže to velmi pomůže, až dokud si nezvyknete na svou novou energii. To je to, co se stane. Tělo se vlastně v každé fázi transformuje. Potom, jak jdete do těchto fází, začnete konzumovat více tekutin. To se děje na úplně jiné úrovni."

"Všechno, řekněme jen, je stvořeno z atomů. Co se ale děje je, že všechny atomy jsou stejné, ale to co přináší změnu, je změna jejich chování. Když jste na těžší stravě, způsobí to, že se vaše atomy, chování struktury vašeho těla, velmi zpomalí. Proto se obvykle vyskytuje více komplikací s orgány. Když svou stravu odlehčíte a přijímáte více tekutin, to okamžitě způsobí změnu vibrací a změnu chování se atomů. Když potom přejdete na páru, vidíte, proto se breatharián stále stravuje, ale stravuje se z jiných zdrojů. Máte do činění se zdrojem, jsou to stále stejné atomy jako předtím, jen se v těle jinak pohybují. Proto po nějaké době už nemocnice není více skutečností. Takže tam se nacházíme, jsme na té cestě."

V současnosti Elitom píše knihu s názvem "Je v pořádku být zdravý" ("It's Okay to be Healthy"), která se zabývá jídlem, zdravím a globálním oteplováním, jako i jinými tématy současnosti. Je to volání po změně na osobní úrovni, jako i po změně kolektivního vědomí.

"Toto je pro ty, kteří chtějí přijat tu výzvu vyléčit se. Nepotřebujete nikoho jiného, aby vás přišel vyléčit. Vy jste si způsobili nemoc, takže máte i moc znovu se vyléčit."

Zdroj: http://www.suprememastertv.cz