<< Hudba a zvuk   Zpět na Programy   Kreslení >>


Ukázkové programy,
komunikace

Legenda: Doporučený program (1 až 3 hvězdiček)

IP Adresa - zobrazení aktuální IP adresy počítače v síti TCP/IP (např. Internet). Velmi užitečné při hraní síťových her.

Autor: Ing. Miroslav Němeček

download programu IP Adresa (252 KB)

Křižovatka - simulátor provozu na světelné křižovatce. Semafory jsou řízeny procesorovou jednotkou SIEMENS-SIMATIC CPU212 přes sériový port COM. Semafory lze ovládat i ručně (řídicí jednotka není potřeba) a tak se stát dopravním policistou. Velmi zajímavé je vypnout semafory a pozorovat neuroticky troubící řidiče.

Autor: Ing. Miroslav Němeček

download programu Křižovatka (1,4 MB)

PicDev - vývojové prostředí pro jednočipové mikrořadiče PIC16xxx. Program zahrnuje editor, překladač a zpětný překladač pro kód procesorů PIC16F84 a kompatibilních. Přeložený program je možné ihned naprogramovat do jednotky P84-CPU stavebnice P84 připojené přes port COM. Součástí programu jsou úplné stavební návody na stavebnici P84, příklady koncových aplikací a podrobný popis procesorů PIC16F84 (pokud se vám návody nezobrazí tlačítkem z programu, spusťte INDEX_CZ.HTM přímo ze složky programu). Je to systém obzvláště vhodný pro školy k výuce jednočipových procesorů. Předností systému je velmi nízká cena, snadná obsluha a podrobná dokumentace. Samotný program PicDev je ukázkou řešení poloprofesionální aplikace v systému Petr.

Autor: Ing. Miroslav Němeček

download programu PicDev (2 MB)

Regulovaný zdroj - napájecí zdroj řízený počítačem. Pomocí 2 tranzistorů a pár pasivních součástek připojených k sériovému portu počítače můžete řídit rychlost vláčku nebo LEGO modelu.

Autor: Ing. Miroslav Němeček

download programu Regulovaný zdroj (268 KB)

Terminál - terminál připojený k sériovému portu COM. Program umožňuje nastavovat parametry COM portu (včetně řídicích signálů), vysílat znaky psané na klávesnici a zobrazovat přijímané znaky. Velmi vhodné především pro experimentování se sériovým portem či modemem.

Autor: Ing. Miroslav Němeček

download programu Terminál (265 KB)

K dispozici je i upravená verze programu Terminál, která zobrazuje i bajty s hodnotou 0, ale není zařazena do distribučních ukázkových programů.

download programu Terminál 2 (265 KB)


<< Hudba a zvuk   Zpět na Programy   Kreslení >>